Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i Core

poruka: 11
|
čitano: 1.971
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i Core ".
16 godina
odjavljen
offline
Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i Core

Zgodno, 3+ Ghz sa HT-om u 4.5 W...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
Friday kaže...

Zgodno, 3+ Ghz sa HT-om u 4.5 W...

lol

 

frekvencija bas i nije relevantan pojam za ista :) kamo li prerformanse :P

16 godina
odjavljen
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
LudaRajcica kaže...

lol

 

frekvencija bas i nije relevantan pojam za ista :) kamo li prerformanse :P

 

 

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
Friday kaže...
LudaRajcica kaže...

lol

 

frekvencija bas i nije relevantan pojam za ista :) kamo li prerformanse :P

 

 

 

a jbga, majmun ce uvijek ostati majmun, to je barem jasno :)

btw. nesto ti je piša mala :P

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2015 9:59 (LudaRajcica).
12 godina
protjeran
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
Friday kaže...

Zgodno, 3+ Ghz sa HT-om u 4.5 W...

 pa na 3ghz mu tdp sigurno nije 4.5w...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
LudaRajcica kaže...

btw. nesto ti je piša mala :P

 al zato kad jajca plesnu o dupe... oči ispadaju 

15 godina
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
Friday kaže...

Zgodno, 3+ Ghz sa HT-om u 4.5 W...

Još samo da hoće "Core M procesori" i "jefitini hybridi" stati u istu rečenicu - bilo bi idealno ili ako želiš optimalno :D

 

LudaRajcica kaže...
Friday kaže...

Zgodno, 3+ Ghz sa HT-om u 4.5 W...

lol

 

frekvencija bas i nije relevantan pojam za ista :) kamo li prerformanse :P

 

Za ništa ne bih se nikako složio. Malo bolje bi ti to iHush objasnio kada u određenom aplkativnom dijelu frekfencija igra isključivu ulogu, a i ja bi ti objasnio da znam gdje mi je ostala knjiga o arhitekruri mikroprocesora ili neki URL.. ne da mi se jer je pitanje - odgovor prožvakano 100 puta.

 

I da, dječurlija su sokntala (konačno nakon možda i čitavu deceniju) da su jezgre bitnije od frekfencije.. ali do tog znnja su dogurali i to je to

16 godina
odjavljen
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
Envy kaže...

Još samo da hoće "Core M procesori" i "jefitini hybridi" stati u istu rečenicu - bilo bi idealno ili ako želiš optimalno :D

 

A situacija je ista kao i do sada - plati pa se klati! Zamisli neki ludi NUC sa ovim unutra...

 

Freak Show Inc.
10 godina
neaktivan
offline
Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i Core

S tehnološkog gledišta nemoguće je bit impresioniran ovako nečim onome tko zna da će novi ARM SoC-ovi bazirani na A72, te Snapdragon 820 imati usporedive, vjerojatno i bolje teoretske  performanse na~ 2W TDP. 

 

Frapantan je podatak da već sad sićušni Exynos 7420 u geekbechu nadmašuje Core M Broadwell koji košta preko 200$ i troši tri puta više. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

Zgodno, 3+ Ghz sa HT-om u 4.5 W...

 pa na 3ghz mu tdp sigurno nije 4.5w...

Zapravo to još uvijek ulazi u taj TDP, ali 3ghz češ dobit(pod uvjetom da integrirani GPU nije previše opterečen) samo na jednoj CPU jezgri, dakle profitiraju samo Singlethreaded situacije.Kad neki program nagazi procesor do daske, onda če model proca sa 1.2ghz stock CPU frekvencijom radit na toj ili trunku višoj CPU frekvenciji.

 

Na papiru 4.5W TDP izgleda super, ali praksa je nekaj sasvim drugo jer 4.5W TDP je oznaka za CPU+GPU.U svakoj situaciji kad je grafički procesor u punom pogonu, onda CPU dio nema puno prostora za disanje.U toj situaciji javlja se takozvani CPU throttling=znatno niže CPU performanse, vrlo česta mana ili problem na Laptop procesorima sa niskim TDP-om.

 

 

Ajd pa sad Intel više ne laže i mulja kao u prošlosti, sad fino piše eto vam ga Dual Core proc+HTstock frekvencija 900mhz=280dolara i vozi miško.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/intel-i7-3689y-marketinske-muljaze/176681.aspx

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2015 16:13 (rambox).
15 godina
offline
Re: Skylake za prijenosnike - Core M3, Core M5 i C
rambox kaže...
* * *

* * *U toj situaciji javlja se takozvani CPU throttling=znatno niže CPU performanse, vrlo česta mana ili problem na Laptop procesorima sa niskim TDP-om.

 

* * *

Ajd pa sad Intel više ne laže i mulja kao u prošlosti, sad fino piše eto vam ga Dual Core proc+HTstock frekvencija 900mhz=280dolara i vozi miško.

 

* * *

 

 

Ja ko papagaj govorim da Core M i jeftini Hybridi ne mogu u istu rečenicu. Nije ni čudo ne treba biti geniji da Atom koji košta $15 dolara u nekom tabletu ne možeš porediti sa prcesorom od $280, valjda ne treba biti nikakav geniji da se skonta da tu 'ima nešto' zbog takve razlike u cijeni.

 

Inače malo sam se poigrao sa Lenovo Helix gen2 Corem M tablet/hybrid i nisam primjetio ovaj CPU throttling, ali sam se šokirao brzinom izvođenja operacja (konkretno rad u Photoshopu, Timble SketchUP te LightRoomom) u odnosu na moj PC (vidi moj PC) te isto tako primjetio sam da CPU ništa i ne radi kada se puštaju H.264 filmovi bilo koje rezolucije. .. Uglavnom mokri san svakog ARM+Android tableta.

 

Btw: i moj 2008. godište AMD Athlon X2 5000+ vrlo rijetko radi iznad 990 Mhz, skače tu i tamo na 1,35 GHz te na 1,7 GHz ali vrlo rijetko čak i u igricama ne ide na 2,6 GHz. Power opcije su: Balanced. Tako se ponaša od Windowsa 8 pa do trenutne 10-tke TH2_Build 10525

AMD Athlon 64 X2 5000+ AMD Athlon 64 X2 5000+
 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice