Sony s milijardama u minus

poruka: 44
|
čitano: 10.974
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony s milijardama u minus".
13 godina
protjeran
offline
Sony s milijardama u minus

kako se ono kaze,ko se sa rogatim bode ...

 

p.s.okladim se   da će sinatrin post u ovoj temi imati više od 20 minusa   {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 22:01 (bugonja).
 
22 1 hvala 0
15 godina
offline
Sony s milijardama u minus

Koliko god me nervira sonyjeva pohlepa i gramzivost, nadam se da če se iz ovoga izvuči pouku i izači jači i mudriji.

 

"ono što me ne ubije, me ojača" {#}

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony s milijardama u minus
ivan262 kaže...

Koliko god me nervira sonyjeva pohlepa i gramzivost, nadam se da če se iz ovoga izvuči pouku i izači jači i mudriji.

 

"ono što me ne ubije, me ojača" {#}

A s druge strane možda nastave istim putem pa izađu samo s jačim i "mudrijim" odvjetničkim timom.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Sony s milijardama u minus
MrBlc kaže...
ivan262 kaže...

Koliko god me nervira sonyjeva pohlepa i gramzivost, nadam se da če se iz ovoga izvuči pouku i izači jači i mudriji.

 

"ono što me ne ubije, me ojača" {#}

A s druge strane možda nastave istim putem pa izađu samo s jačim i "mudrijim" odvjetničkim timom.

Ja se NADAM, i pokušavam biti optimista, ali život mi je pokazao da tome nema mjesta, tj. kao što ste rekli nači če jače timove odvjetnika i ko god pprismrdi konzoli ga baciti mđu rešetke{#}

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
16 godina
offline
Sony s milijardama u minus

Pa da je mogućnost odlaska u zatvor bio prepreka hakiranja, ne bi se ovo ni desilo, zar ne!?

 

Da je sony dopustio linux i napravio način da ne gubi na prodaji takvih konzola, možda ne bi ovako završio.

 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Sony s milijardama u minus
isss na sta lici ovaj Geohot..
Carb0n
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sony s milijardama u minus

Jbg...Sami su se uvalili, sada se nek izvlace iz govana

:D
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony s milijardama u minus

prva slika...

/facepalm

 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | bfbc2: rebels1e
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 22:31 (rebelsy).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony s milijardama u minus

"Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je njih promislilo o prodaji konzole i kupnji Xboxa tijekom kriznih događaja, a koliko je bezuvjetno vjerno japanskoj mega-korporaciji."

 

nije da sam bezuvjetno vjeran, ali nisam imao nekih briga obzirom da ne kupujem karticom preko psn-a, a i gran turismo je tek na 40% :P konzola kao komad hardwarea je fenomenalan (i iskreno ne shvaćam koja je logika iza vraćanja ps-a i kupnje xboxa ako već imaš nekakvu kolekciju igara, ak nemreš izdržati mjesec dana bez online-a...) to each his own, I guess. valjda su se malo opametili od ovih silnih milijardi koje su izgubili.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Sony s milijardama u minus

"Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je njih promislilo o prodaji konzole i kupnji Xboxa tijekom kriznih događaja, a koliko je bezuvjetno vjerno japanskoj mega-korporaciji."

 

Pretjerivanje. Ja znam čovjeka koji je netom prodao Xbox 360 i kupio PS3, PSN-u usprkos, a zbog LA Noira...

 

 

 

This space for rent!
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony s milijardama u minus
Drago kaže...

"Bilo bi zanimljivo vidjeti koliko je njih promislilo o prodaji konzole i kupnji Xboxa tijekom kriznih događaja, a koliko je bezuvjetno vjerno japanskoj mega-korporaciji."

 

Pretjerivanje. Ja znam čovjeka koji je netom prodao Xbox 360 i kupio PS3, PSN-u usprkos, a zbog LA Noira...

 

 

 

Da, samo ako imaš djecu koja se igraju i ne rade im interneti cijeli mjesec, stvar postane ozbiljna. Ono nedavno istraživanje je pokazalo da petina razmišlja o Xboxu. Naravno, sve je to možda iracionalno (prodavati konzolu zbog mjeseca downtimea), ali ne svakome. Osobno ne bih išao u promjenu konzole zbog toga, nego bih čekao kao što i breaking bugove u igrama jednostavno pustim da odleže.

14 godina
neaktivan
offline
Sony s milijardama u minus
Jel bilo peglanja kartica , mislim na one kompromitirane preko PSN mreže ?
"I've seen things you people wouldnt believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate"
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony s milijardama u minus

Ja bi se ljutio na hakere,a ne na Sony...osobno me zaboli qrac PSN downtime,ionako sam od njega imao samu korist,skidao sam demo-e.

 

Dakle nije da sam plaćao nešto što je bilo loše kvalitete ili neisporučeno.

 

A šta mislite tko stoji iza svega ovoga ? Geohot ? Ma neeeee....lik je mali egoistični balavac željan slave a još više para,a upravo su ljudi 'pogođeni' padom PSN-a davali svoju naklonost njemu i sličnim kriminalcima,da bi kasnije vikali na Sony-a ,čudna je ljudska priroda..

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony s milijardama u minus

Buntovnici i delikventi često dobiju naklonost publike, kao što je to bio slučaj i s Geohotom, unatoč tome što je šteta koju čine ipak samo to - šteta.

14 godina
protjeran
offline
Sony s milijardama u minus

Sta ce to bit, Tonci nam se raspistoljio - u nepunih desetak dana dva izuzetno kvalitetna texta (prvi je bio onaj o Planescape Tormentu). Dokaz da se ipak moze pisat, i to dobro, o necem sta nema veze s onim ultra iritantnim vocem... samo tako dalje.

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Moj PC  
10 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Sony s milijardama u minus
Tonči kaže...

Buntovnici i delikventi često dobiju naklonost publike, kao što je to bio slučaj i s Geohotom, unatoč tome što je šteta koju čine ipak samo to - šteta.

Bože moj koji poučni ton... jel to nosiš kravatu na toj slici?

 

{#}

This space for rent!
15 godina
offline
Sony s milijardama u minus

I dalje za mene nema konzole do PS3!

Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony s milijardama u minus
Ja sam prvi odlučio da neću kupiti ps3 a mislio sam. Microsoft ftw. Ballmer ftw
16 godina
offline
Re: Sony s milijardama u minus

nisu ljudi vjerno sonyu direktno.. vjerni su kvalitetnim naslovima, koji su takoreć postali kultni.. da se isti naslov ekskluzivno ponudi na alternativi, bio bi masovni prebjeg u drugi tabor..

 

 

 

inače, odlično pisana vijest.. da je svaki dan 6-7 ovakvih..

 

 

PS3 FTW  {#}

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.5.2011 23:27 (nixass).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony s milijardama u minus

Pa, direktno je istina. S druge strane možemo reći (ali to ne znamo) da nisu upotrijebljene ili prodane kreditne kartice koje su ukrali i da su hakeri samo razbili Sony i prisilili ga da popravi sigurnost. Možemo reći da je Geohot samo malo osvijestio Sony, a da su u zamjenu za mjesec dana (zdrave) pauze igrači dobili besplatne igre.

16 godina
neaktivan
offline
Sony s milijardama u minus

Kada bi netko pretražio moje postove vidio bi da nisam ljubitelj Sony-a, naravno da ih ne volim. Gramziva pohlepna gamad.

Sve korporacije, kada narastu dovoljno, kada se dovedu u poziciju da imaju više snage nego neke države, onda ja pozdravljam ljude poput geohota i Anyonymous grupe koja ih malo vrati na zemlju.

Sada bi možda netko rekao da trebaju koristiti legalne metode, i da bi trebali koristiti proceduru koja je uvriježena, no ona je napravljena da olakša život toj istoj gramzivoj gamadi a ne malim ljudima.

Jedino kako ih možete naućiti je opaliti ih po novčaniku.

Samo zbog toga, svaka čast Anyonmous, svaka čast geohoot. Nisam za anarhiju, ali ako netko mene nastoji podjarmiti, neka neko i njega jarmi... Stari zavjet.

 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Sony s milijardama u minus

  Nije da mi je drago, ali smatram PS3 konzolu od samih početaka jednim prenapuhanim poluproizvodom, ako uzmemo u obzir konkurenciju;  jedino što ga donekle opravdava je blu-ray (koji btw još uvijek nije zamijenio DVD).

 

 tako da neka im samo, možda drugi put bolje razmisle sa sljedećom generacijom.

Hedonism Is My LifeStyle
 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony s milijardama u minus

nadam se da će microsoft znat ovo iskoristit

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony s milijardama u minus
Tonči kaže...

Buntovnici i delikventi često dobiju naklonost publike, kao što je to bio slučaj i s Geohotom, unatoč tome što je šteta koju čine ipak samo to - šteta.

Tonči kaže...

Možemo reći da je Geohot samo malo osvijestio Sony, a da su u zamjenu za mjesec dana (zdrave) pauze igrači...

dakle ti imaš svoje mišljenje ali se samo malo s njim ne slažeš?... btw. stvarni motivi geohota me ne interesiraju previše, ono što je bitno je da je uspio (on i anonimusi) sabotirati Sony tamo gdje ih najviše boli, pokazati zube bahatoj kompaniji te aktualizirati odnosno ponovno prokazati evil eula-u kao odvratni jednostrani sporazum kojim se krše sva moguća prava potrošača a na koji pristajemo (da bi stvar bila gora) u trenutku kada plaćamo ili krenemo koristiti, pa ispada kao da je kupljeni proizvod samo sredstvo kojim smo kupili odustajanje od svojih prava i zdrave pameti u zamjenu za igranje neke igre u kojoj se npr. propagira kriminalno ponašanje, hakiranje, krađa... (uh ne mogu naći analogiju za ovakve debilane)...

Tonči kaže...

...(nedovoljno i neadekvatno) dobili  (nevoljko i neželjeno morali preplatiti) igre (koje u japanu i nekim djelovima svijeta još uvijek nemogu igrati kako spada a kad će ne znamo)

s gnušanjem se zgražavam nad podebljanim i precrtanim!

 

dakle, ono čemu se nadam je nastavak borbe koja će se (opet se nadam) profilirati u front protiv izrabljivačkog sistema, kretenizma i kapitalističke uzurpacije svega i svačega u globalu ... ah te sanjarije {#}

Za dom - vjera, ljubav, domovina i istospolna zajednica
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2011 5:40 ((s)izgoreo).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony s milijardama u minus

Ne, (s)izgoreo, i dalje mislim da je šteta šteta, jer će na kraju problem uz Sony platiti i krajnji korisnici. Može se reći da je ukupni efekt napada pozitivan jer su se ljudi zamislili nad sigurnosnim mehanizmima kompanija koje nam čuvaju podatke, kao što se može reći da je Geohot možda prisilio Sony da možda nešto obeća. Ali zar to znači da ćemo tolerirati provale u gramzive banke da dokažemo da nisu dovoljno sigurne ili da ih prisilimo na spuštanje kamata za kredite u švicarcima? Nema veze što će dio korisnika ostati bez novca, bez usluge, ta oni su ipak kolateralne žrtve višeg cilja. {#} Meni se to ne sviđa pretjerano, ma koliko idealistički zvučalo.

 

Front borbe dobra i zla mi nije bio misao vodilja, nego ponašanje Sonyja i lažna sigurnost uzrokovani bahatim ponašanjem kompanije koja misli da je nedodirljiva i to skupo plaća.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2011 8:14 (Tonči).
16 godina
neaktivan
offline
Sony s milijardama u minus

Al ga lupeta gos'n Jukić u "članku" to nije normalno.

Ponavljati da je Georg Hotz - kriminalac koji je "pobjegao iz zemlje" (naravno, jedno sitno "navodno" ne mijenja ton ovog stupidnog dijela teksta), ponavljati kako je Anonymous ukrao PSN račune i podatke, kad je već danima jasno da ljudi veze nemaju s tim (to polako priznaje i $ONY - http://www.computerworld.com/s/article/9216312/Sony_finds_no_apparent_Anonymous_link_to_PlayStation_attack) ...

Ajme .....

 

His eyes were eggs of unstable crystal, vibrating with a frequency whose name was rain and the sound of trains, suddenly sprouting a humming forest of hair-fine glass spines
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Sony s milijardama u minus

Ja imam tri accounta na PSN-u, dva hrvatska, jedan UK. Na ova dva hrvatska imao sam istinite osobne podatke, a na jednom od njih i podatke sa svoje debitne devizne kartice, pa mogu reć da me donekle zabrinuo ovaj hakeraj. Promijenio sam passworde na svim stranicama na kojima je bio isti kao i na PSN-u, a kad je PSN postao dostupan promijenio sam ihi na svim accountima na PSN-u.

 

Svojevremeno sam bio simpatizer Sonyjevih proizvoda jer na svaki na koji sam naletio i koristio bio je kvalitetan i dugotrajan, iako doduše i redovito skuplji od konkurencije. Međutim, u zadnje vrijeme, kada je gotovo sva elektronika postala poveziva s računalom ili internetom, primijetio sam da im je softverska strana redovito traljavo izvedena. Driveri nikad potpuno optimizirani, a popratni softver teški drek. Slično im funkcioniraju i web stranice, obavezno mrtvi linkovi ili nepotpuni podaci.

 

Uglavnom, sve je ukazivalo na to da Sony nikad nije previše pozornosti davao softverskoj strani proizvoda, pa su im se redovito događale gluposti poput anticopyright rootkitova, loših sigurnosnih rješenja na konzoli, a sada i loše sigurnosti na PSN-u.

 

Sonyju se nakupilo mnogo toga, nešto nije njihovom krivicom (tsunami), ali puno toga jest. Za sada se i dalje držim PS-a 3 jer mi je glupo korisititi dvije konzole, jednu za dosadašnje igre, a drugu za buduće, a i sama nedostupnost PSN-a na neko vrijeme mi ništa posebno ne znači. Osim toga, PS3 je jedina konzola koja je službeno podržana u Hrvatskoj. Samo se nadam da je Sony iz ovoga nešto naučio, iako mi se čini da će na kraju pojest vuk magare... do idućeg puta.

If it's not broken, don't fix it.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony s milijardama u minus

Ovo da je "ego"hot razbio PS3 je cisto lupetanje i neupucenost. Poznato je da je na 27-om CCC-u (Chaos Communication Congress) fail0verflow imao "prezentaciju" o "sigurnosti" PS3 te je predstavio alate i metode za potpisivanje homebrew-a te sve ostalo za "rastavljanje" konzole na elementarne dijelove. Nakon toga je bilo lako ostalima "probiti" konzolu kada su sve imali na pladnju. IMHO fail0verflow-u se daje premalo zasluga za sve sto su ucinili za homebrew scenu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Sony s milijardama u minus
c0unt.0 kaže...

Al ga lupeta gos'n Jukić u "članku" to nije normalno.

Ponavljati da je Georg Hotz - kriminalac koji je "pobjegao iz zemlje" (naravno, jedno sitno "navodno" ne mijenja ton ovog stupidnog dijela teksta), ponavljati kako je Anonymous ukrao PSN račune i podatke, kad je već danima jasno da ljudi veze nemaju s tim (to polako priznaje i $ONY - http://www.computerworld.com/s/article/9216312/Sony_finds_no_apparent_Anonymous_link_to_PlayStation_attack) ...

Ajme .....

 

Dobro si odabrao nadimak, ali ti je 0 viška. {#}

 

Nego, Hotz je tada navodno "pobjegao" (kako točno piše kolega Daniel), ali je sigurno bio nedostupan sudu kada je to bilo potrebno. Što se tiče hakerskog napada, izraz "polako priznaje" mi je teško interpretirati, jer nema veze s onime što piše u članku:

 

In a posting on a website titled "For Once We Didn't Do It," the group said its core had not targeted Sony or the PlayStation Network. But the denial left open the possibility that individuals from the group might have been responsible.

"While it could be the case that other Anons have acted by themselves AnonOps was not related to this incident and takes no responsibility for it," the statement said.

 

A to prevedeno glasi:

 

U svojoj objavi na internetskoj stranici, nazvanoj "For Once We Didn't Do It", grupa je izjavila kako njihovo središte nije napalo Sony odnosno PlayStation Network. Ali su ostavili otvorenom mogućnost da su pojedinci iz grupe odgovorni. "Iako postoji mogućnost da su članovi Anona djelovali samostalno, AnonOps [centar] nije povezan s incidentom i ne preuzima odgovornost.".

 

Iz citata i konteksta je sasvim jasno da "nema očitih dokaza", a jedno sitno "očito" mijenja ton tog zaključka. Ukratko, iako je Anonymous službeno odbacio odgovornost, ogradili su se u slučaju da nekoga uhvate. U kontekstu priče je važno znati da su čak i Anonymousovi IRC serveri napadnuti u otprilike isto vrijeme, a u tom incidentu se spominju odmetnute grupe unutar hakerske organizacije koju se definira kao "loosely organized" tj, grupu koja nema vodstvo, članstvo niti bilo što ograničavajuće. Važno je znati i da je i FBI izvršio racije i time možda preplašio članove Anonymousa kojima ne pada na pamet preuzeti odgovornost za nešto što istražuju FBI i ostale vladine službe.

 

Iako je očito (a to je napisano i u mom tekstu) da je sve ovo rezultat ponajprije Sonyjevih propusta te da je i sam Anonymous navodno napadnut, stoje činjenice da su "bezazlene" DoS napade izvodili članovi Anonymousa i da su za to preuzeli odgovornost. Da je Sony našao tragove u ovakvom napadu, to bi značilo da su kao hakeri nesposobni, jer je prikrivanje tragova najvažniji dio posla. Sonyjeva riječ kao riječ korporacije koja ima ogromne sigurnosne probleme i propuste vrijedi kao i riječ Anona koji ne može jamčiti niti jamči za svoje članove. Sve je to vruća borba o kojoj svi mi najmanje znamo pa tvoje lupetanje nije ništa bolje od mog.

 

dan1j3l kaže...

Ovo da je "ego"hot razbio PS3 je cisto lupetanje i neupucenost. Poznato je da je na 27-om CCC-u (Chaos Communication Congress) fail0verflow imao "prezentaciju" o "sigurnosti" PS3 te je predstavio alate i metode za potpisivanje homebrew-a te sve ostalo za "rastavljanje" konzole na elementarne dijelove. Nakon toga je bilo lako ostalima "probiti" konzolu kada su sve imali na pladnju. IMHO fail0verflow-u se daje premalo zasluga za sve sto su ucinili za homebrew scenu...

Slabo hvataš kontekst, ali evo ti moj stariji tekst:

 

"Grupa hakera koja sebe naziva "fail0verflow" tvrdi kako su pronašli najbolji način za preuzimanje kontrole nad PlayStationom 3. Glavni razlog njihovog uspjeha je loša implementacija kriptografije javnim ključem. Na CCC (Chaos Communication Conference) konferenciji 27C3, skupina je u 45 minuta prezentirala metode kojima su probili razne razine zaštite popularne konzole, uključujući hipervizora, lanac vjernosti i potpisane izvršne datoteke. Nakon razbijanja nekoliko zaštitnih mehanizama, skupina je uspjela locirati ECDSA potpis, privatni kriptografski ključ. Prilikom provjere generiranih ključeva, shvatili su da ključ uopće nije generiran slučajnim, već fiksnim parametrom, što je omogućilo jednostavno otkrivanje prihvatljivih ključeva."
 
Kao što vidiš, meni je to poznato, ali je Geohot pokupio svu slavu i medijsku pažnju i u javnosti je on krivac i "genijalac", a možemo slobodno reći da su failovci failali u PR-u. {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2011 12:13 (Tonči).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony s milijardama u minus
Tonči kaže...

Slabo hvataš kontekst, ali evo ti moj stariji tekst:

 

"Grupa hakera koja sebe naziva "fail0verflow" tvrdi kako su pronašli najbolji način za preuzimanje kontrole nad PlayStationom 3. Glavni razlog njihovog uspjeha je loša implementacija kriptografije javnim ključem. Na CCC (Chaos Communication Conference) konferenciji 27C3, skupina je u 45 minuta prezentirala metode kojima su probili razne razine zaštite popularne konzole, uključujući hipervizora, lanac vjernosti i potpisane izvršne datoteke. Nakon razbijanja nekoliko zaštitnih mehanizama, skupina je uspjela locirati ECDSA potpis, privatni kriptografski ključ. Prilikom provjere generiranih ključeva, shvatili su da ključ uopće nije generiran slučajnim, već fiksnim parametrom, što je omogućilo jednostavno otkrivanje prihvatljivih ključeva."
 
Kao što vidiš, meni je to poznato, ali je Geohot pokupio svu slavu i medijsku pažnju i u javnosti je on krivac i "genijalac", a možemo slobodno reći da su failovci failali u PR-u. {#}

 

Ma shvacam ja kontekst, samo mi je glupo sto se nekim ljudima daju zasluge koje nisu zasluzili. A izmedju ostalog tko veli da iza svega ne stoji neki veci igrac, korporacija , pa cak i vlada. Sumnjam da se US vojsci svidjelo kada je $ony ukinuo linux, a oni su koristili konzole u clusterima za razne simulacije te proracune. Na kraju kompletna istina se nikad ne bude saznala...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice