Što donosi Microsoftov pametni sat?

poruka: 26
|
čitano: 2.233
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što donosi Microsoftov pametni sat?".
13 godina
neaktivan
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?

Svi ti pametni satovi,kada ih usporedim sa Glassom,barem mene osobno ne zanimaju.Razlog je augmented reality,a tu Glass i slični proizvodi nemaju premca.

A MS u posljednje vrijeme radi samo ono što rade Google,Apple i Samsung,samo sa dvije godine zakašnjenja. 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
g12356 kaže...

Svi ti pametni satovi,kada ih usporedim sa Glassom,barem mene osobno ne zanimaju.Razlog je augmented reality,a tu Glass i slični proizvodi nemaju premca.

A MS u posljednje vrijeme radi samo ono što rade Google,Apple i Samsung,samo sa dvije godine zakašnjenja. 

Je, glass je definitivno bolji koncept od svih tih pametnih satova. Pametni sad mi izgleda kao mobitel s jako malim ekranom koji se nosi na ruci. 

13 godina
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?
:)
Moj PC  
26 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?

Kakve bloody veze ima Glass sa smartwachevima? Appleov, MSov ili čiji već SW možemo uspređivati, sa recimo, Pebbleom i procjeniti jel nosi napredak ili ne.

 

Ako idemo uspoređivati Glass sa SW-ovima, možemo ubaciti u jednadžbu i klonirane ovce - čisto reda radi, ionako usporedba niti ne dobiva niti ne gubi smisao (koji nije ni imala).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
Bukva kaže...

Kakve bloody veze ima Glass sa smartwachevima? Appleov, MSov ili čiji već SW možemo uspređivati, sa recimo, Pebbleom i procjeniti jel nosi napredak ili ne.

 

Ako idemo uspoređivati Glass sa SW-ovima, možemo ubaciti u jednadžbu i klonirane ovce - čisto reda radi, ionako usporedba niti ne dobiva niti ne gubi smisao (koji nije ni imala).

Odgovor je očit:

I jedni i drugi spadaju u kategoriju 'wearable computing',tj. 'odjevno računalstvo'.

 

Ali ajde,mala razlika postoji,ako ćemo baš analogije koristiti,više kao da se radi o usporedbi 'desktop ili laptop'.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 18:49 (g12356).
14 godina
neaktivan
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?

Ma ja mislim da većinu realnih ljudi ovo ne zanima, niti glass, niti satovi. 

Baš mi  treba još jedan uređaj na koji ću morati misliti kako da ga punim svaku večer, ili dvije. 

Dosta mi je što i mobitel nosam sa sobom na sve strane, baš mi treba još i sat, da kad spremim mob u džep da gledam i čačkam po svom pametnom satu ili naočalama.

 

za mene ipak je za sada malo previše.  

Đuro#2155
Moj PC  
8 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?

Ajd da su uzeli ono najbolje od satova, pa nastavili graditi na tome (solarni ili mehanički koje nikada ne treba puniti/navijati). No umjesto toga krenuli su od najgoreg od mobitela (mala baterija koju skoro svaki dan treba puniti + mali ekran). {#}

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....
 
10 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?

Da mi je vidit budalu koja će ovo stavit na ruku pa da mu se smijem u lice... {#}

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Moj PC  
3 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?

Ljudima sa dugim rukavima nećeš ni vidjet da imaju. A dovoljan je i mali pogled na sat da vidiš notifikaciju kad zavibrira. U svakom slučaju super i manje napadno od onih kretena što vade mobitel svakih par sekundi iz džepa.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
Quiem kaže...

Ljudima sa dugim rukavima nećeš ni vidjet da imaju. A dovoljan je i mali pogled na sat da vidiš notifikaciju kad zavibrira. U svakom slučaju super i manje napadno od onih kretena što vade mobitel svakih par sekundi iz džepa.

Ha ha, radije ću nositi normalan sat (-ić) nego ovo. Ovo je već ekstrem. Ali samo ti guštaj - sto ljudi, sto ćudi. Pa da ponovimo onu staru latinsku: o tempora, o mores...

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?

Uvijek je bilo ljudi koji osporavaju napredak tehnologije i pitaju se šta će nam to. Sreća pa vas se ne pita...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
Quiem kaže...

Uvijek je bilo ljudi koji osporavaju napredak tehnologije i pitaju se šta će nam to. Sreća pa vas se ne pita...

Sreća pa nas se pita. I nije sve što donosi tehnologija dobro ni korisno. 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
13 godina
neaktivan
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?

Sad mi prodaju i satove i naočale jer mi kao mobitel nije dosta. Pa samo mi donose muku u život. Stalno nešto moran paziti. Pazi da ga ne izgubiš, pazi da je puna baterija, pazi da ti ga ne kuradu, pazi da ga ne razbiješ, da ti ne padne u vodu, itd. Pa dosta mi je miljun stvari koje imam paziti i bez toga. Da mi je i poklonit te naprave neznan što bi s njima, a kamo li da ih moram kupit.Ne triba mi još jedna nepotrebna obveza.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
PICART kaže...
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....

U stvarnom život gledam svoja posla i svoje mišljenje držim za sebe ali na forumu, tu i tamo iskoristim priliku za iskazivanje svojih misli u RAW formatu.

Čitajući gornji citat, ne znam bili se podsmjehivao ili plakao jer najgore je vidit kad netko jednostavno ne zna i nema viziju i za nešto govori da je useless. Ma ovde se može komotno bacit "nije žvaka za seljaka" klišej.

Ovaj proizvd ako zaživi kako treba će bit vrhunska stvar.

 

Ontopic: Mogu samo reć za sve smart satove da su trenutno nepotrebni ali kad savitljivi ekrani budu ekonomski isplativi, taj će roizvod već imati nekog smisla.

12 godina
odjavljen
offline
Što donosi Microsoftov pametni sat?

Hmm, jednostavno volim Microsoftove produkte :))

 

Zivo me zanima kolika ce cijena biti i dal je istina ovo sto pise o baterij

 

Naravno, mogli bi i WP 8 da povezu sa satom

 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
Franjo15 kaže...

Ma ja mislim da većinu realnih ljudi ovo ne zanima, niti glass, niti satovi. 

Baš mi  treba još jedan uređaj na koji ću morati misliti kako da ga punim svaku večer, ili dvije. 

Dosta mi je što i mobitel nosam sa sobom na sve strane, baš mi treba još i sat, da kad spremim mob u džep da gledam i čačkam po svom pametnom satu ili naočalama.

 

za mene ipak je za sada malo previše.  

 

Pebble punis svakih 7-10 dana. 2-3 dana prije nego ce se isprazniti ti javi da je baterija na 20%, a dan ranije da je baterija na 10%.
15 godina
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
Quiem kaže...

Uvijek je bilo ljudi koji osporavaju napredak tehnologije i pitaju se šta će nam to. Sreća pa vas se ne pita...

da, tak je bilo i s onima koji su načinili atomsku bombu a gadovi jedni su bili protiv toga. {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
PICART kaže...
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....

Vidim bušmana s vijkom u ruci. Grupa se složila da je to bezveze. To ne znači a taj vijak negdje drugdje, nekom drugom nebi odlično poslužio i imao namjenu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
limitedition kaže...
PICART kaže...
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....

Vidim bušmana s vijkom u ruci. Grupa se složila da je to bezveze. To ne znači a taj vijak negdje drugdje, nekom drugom nebi odlično poslužio i imao namjenu.

I ja se slažem da je totalno useless za te pare. Ali meni ko korisniku što ne znači da nekom drugom nije super, i zna što s tim. Nekom je štap beskorisan a neki stari ljudi ga koriste za potporu jer nemogu hodat bez njega. Ne znači da je taj kome je beskorisan "bušman" ni "seljak", jednostavno nema potrebu/upotrebu za njim.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
axos kaže...
limitedition kaže...
PICART kaže...
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....

Vidim bušmana s vijkom u ruci. Grupa se složila da je to bezveze. To ne znači a taj vijak negdje drugdje, nekom drugom nebi odlično poslužio i imao namjenu.

I ja se slažem da je totalno useless za te pare. Ali meni ko korisniku što ne znači da nekom drugom nije super, i zna što s tim. Nekom je štap beskorisan a neki stari ljudi ga koriste za potporu jer nemogu hodat bez njega. Ne znači da je taj kome je beskorisan "bušman" ni "seljak", jednostavno nema potrebu/upotrebu za njim.

Ne smatram bušmane nikakvim "seljacima" ili što tebi seljak već znači već ljudima koji žive u nekom drugom svijetu s drugim potrebama. Dapače, smatram ih u puno stvari naprednijim od nas koji smo postali ovisni o kojekakvim tech điđama bez kojih nebi znali živjeti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
limitedition kaže...
axos kaže...
limitedition kaže...
PICART kaže...
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....

Vidim bušmana s vijkom u ruci. Grupa se složila da je to bezveze. To ne znači a taj vijak negdje drugdje, nekom drugom nebi odlično poslužio i imao namjenu.

I ja se slažem da je totalno useless za te pare. Ali meni ko korisniku što ne znači da nekom drugom nije super, i zna što s tim. Nekom je štap beskorisan a neki stari ljudi ga koriste za potporu jer nemogu hodat bez njega. Ne znači da je taj kome je beskorisan "bušman" ni "seljak", jednostavno nema potrebu/upotrebu za njim.

Ne smatram bušmane nikakvim "seljacima" ili što tebi seljak već znači već ljudima koji žive u nekom drugom svijetu s drugim potrebama. Dapače, smatram ih u puno stvari naprednijim od nas koji smo postali ovisni o kojekakvim tech điđama bez kojih nebi znali živjeti.

Nisam to ni reka nego si upotrijebija izraz "bušman" pa sam to i spomenija, a KIKI3ooo je rekao "seljak".

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
Ajar kaže...

da, tak je bilo i s onima koji su načinili atomsku bombu a gadovi jedni su bili protiv toga. {#}

 

Loš pokušaj izvrtanja mojih riječi, nigdje nisam spomenuo vojnu tehnologiju i zapravo sam veliki pacifist. Da se samo 10% onog što nacije ulože u vojsku uloži u tehnologiju davno ne bi bilo gladi i svijet bi puno više ličio na star trek. 

16 godina
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
axos kaže...
limitedition kaže...
axos kaže...
limitedition kaže...
PICART kaže...
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....

Vidim bušmana s vijkom u ruci. Grupa se složila da je to bezveze. To ne znači a taj vijak negdje drugdje, nekom drugom nebi odlično poslužio i imao namjenu.

I ja se slažem da je totalno useless za te pare. Ali meni ko korisniku što ne znači da nekom drugom nije super, i zna što s tim. Nekom je štap beskorisan a neki stari ljudi ga koriste za potporu jer nemogu hodat bez njega. Ne znači da je taj kome je beskorisan "bušman" ni "seljak", jednostavno nema potrebu/upotrebu za njim.

Ne smatram bušmane nikakvim "seljacima" ili što tebi seljak već znači već ljudima koji žive u nekom drugom svijetu s drugim potrebama. Dapače, smatram ih u puno stvari naprednijim od nas koji smo postali ovisni o kojekakvim tech điđama bez kojih nebi znali živjeti.

Nisam to ni reka nego si upotrijebija izraz "bušman" pa sam to i spomenija, a KIKI3ooo je rekao "seljak".

 

I dalje ne vidim nikakvu korisnu primjenu Google Glassa. Sve to lijepo, ali gdje bi ga koristili, zašto? Osim što hodaš ko moron i pričaš sa spravom na glavi... Dok ne ugrade lasere ili bacač plamena na to, ne vidim nikakvu korisnu primjenu istog :D 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.6.2014 17:01 (PICART).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
axos kaže...
limitedition kaže...
PICART kaže...
Koristio Google Glass u firmi. I svi smo se složili da nemamo pojma čemu to zapravo služi :D Totalno useless....

Vidim bušmana s vijkom u ruci. Grupa se složila da je to bezveze. To ne znači a taj vijak negdje drugdje, nekom drugom nebi odlično poslužio i imao namjenu.

I ja se slažem da je totalno useless za te pare. Ali meni ko korisniku što ne znači da nekom drugom nije super, i zna što s tim. Nekom je štap beskorisan a neki stari ljudi ga koriste za potporu jer nemogu hodat bez njega. Ne znači da je taj kome je beskorisan "bušman" ni "seljak", jednostavno nema potrebu/upotrebu za njim.

Uspoređivati "sat" veličine omanjeg televizora, koji je potpuno nepotreban, sa stvarno potrebnim štapom - invalidskim pomagalom je apsurdno.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što donosi Microsoftov pametni sat?
Quiem kaže...
Ajar kaže...

da, tak je bilo i s onima koji su načinili atomsku bombu a gadovi jedni su bili protiv toga. {#}

 

Loš pokušaj izvrtanja mojih riječi, nigdje nisam spomenuo vojnu tehnologiju i zapravo sam veliki pacifist. Da se samo 10% onog što nacije ulože u vojsku uloži u tehnologiju davno ne bi bilo gladi i svijet bi puno više ličio na star trek. 

Ne zaboravi - SVA tehnologija koju danas imamo potekla je od vojske i vojnih interesa. Ništa u modernom svijetu računala i mobitela nije bilo zamišljeno za dobrobit čovječanstva. To se sada čini s ovim aparatima, da bi se stvar uhodala i da bi im mi debili financirali razvoj. A ono što će uslijediti nakon ovog svega, za 20ak godina bit će čipovi, u rukama, nogama, glavi, leće sa ekranima u očima... To je njihov konačni cilj - stvoriti savršeno korisno ljudsko biće bez emocija koje će bez "suvišnih pitanja" živjeti (ako će to uopće biti život), ratovati, raditi i umrijeti. Sve je to odavno počelo, svi eksperimenti već idu u tom smjeru - čipovima u mozgu je već moguće mijenjati afinitete i emocije korisnika, računalni shooteri zapravo su jedan od načina kako ljude naviknuti na stresne situacije, krv i smrt, RFID čipovi neće biti samo za provjeru gdje se nalazite i koliki vam je tlak već će služiti i za kompletnu dokumentaciju i identifikaciju, te shodno tome i potpunu kontrolu i nadzor. SAD je čak i priznao da su se cjepiva u Afganistanu koristila za nadzor. Nije teorija urote, to je već pokrenuto, ali ide sitnim koracima, u malim etapama da se stoka (mi, obična raja) ne bi prerano i previše uzbudili i nedajbože pobunili protiv njihovih podmuklih planova.

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice