Tableti s Androidom sve popularniji

poruka: 73
|
čitano: 12.008
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tableti s Androidom sve popularniji".
13 godina
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

forum.hr, nickovi? o čemu ti?  frendovi me znaju kao grzija a tako mi je i nick više manje svuda online, nemam se razloga skrivati iza njega, za razliku od tebe vjerojatno. Inače nisam aktivan na nikakvim forumima osim ovdje povremeno. 

 

Samsung i mnogi drugi rade odlične uređaje, android je dobra platforma, i Win je. Osobno iz svojih, već mnogo puta objašnjenih razloga preferiram iOS i appleove proizvode, uglavnom i dosad. Reagiram na tvoje netočne navode o propasti applea i najprodavanijem i najpopularnijem SG3 jer su jednostavno - netočni, a generaliziranje o najboljem smartphoneu, sustavu, igrici, aplikaciji, zvučnicima i telki ostavi za svoje društvo ili za neki drugi diplomski :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 21:08 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...

mozda da ti naucis razlikovati pojam prihoda od pojma profita?

i da naucis citati, jer u tom zadnjem clanku pise da Apple ima 59% profita u odnosu na 47% profita Samsunga, sto je ustvari mala razlika u profitu i pokazuje da Apple ima veliki pad ovdje jer donedavno je imao daleko veci profit od bilo koje druge pojedinacne tvrtke na tom trzistu, koliko sam shvatio smartfoneova ovdje. Iako ovaj site nije moj citat, sad ce siguran sam netko od brojnih pametnjakovica ovdje zakljuciti da je taj zbroj postotaka veci od 100% pa cu takve odmah uputiti na clanak koji i to objasnjava: http://news.cnet.com/8301-1035_3-57487297-94/apple-samsung-take-108-of-handset-profits-wait-what/

 

sto ces dalje trazit kao nekakav argument, ukupne profite svake od kompanija ? neke od brojnih financijskih pokazatelja poslovanja svake od tvrtki? (financijska analiza mi je inace bio jedan diplomski rad, drugi android aplikacije pa dapace mozemo o tome satima) LOL

 

Mačak malo se skuliraj jer ćeš opet biti istjeran s foruma pa ćeš morati otvoriti treći profil u deset dana ;)

 

Nego, ekonomski stručnjače reci ti onda nama svima što je prihod, što je profit, a što operating profit o kojem je ovdje riječ. I kako to iOS može išta zaraditi, a ne Apple?

 

Zatim zašto si stavio link koji sam ja stavio u postu na koji odgovaraš s kojim ćemo mi ostali također naučiti kako može biti više od 100%? Iako je to valjda bilo svima jasno osim tebi ;)

 

I treće : ako si ti diplomirao na android aplikacijama (znači relativno nedavno), a "na forumima sam od prakticki pocetka Interneta u Hrvata" s koliko si to godina diplomirao? 40? ili si na forumima još dok nisi znao pisati slova? ;)

 

P.S. naravno da je profit applea pao a samsunga porastao u zadnjem kvartalu kada se čekao iP5 a samsung izbacio SGIII. Tko je tvrdio da tome nije tako? zašto mi to napominješ?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...

ajde macak sisaj ti meni kulac )

p.s. opet ponavljas kao papagaj za mnom (sto valjda radite kada vam nestane argumenata), ja sam demantirao forumasa koj je napisao da Appleovi profiti rastu.

A sada jos jednom, sisaj moj clijen i posel na huj :)

 

 

Ajd još malo, da vidimo koliko ti treba da te protjeraju ;)

 

ti si odgovarao meni jer si napisao da ja pročitam, a ne tamo neki forumaš... Kako misliš opet ponavljam? ovo je drugi post ikada koji sam izmijenio s tobom. i tu sam te pitao da kao stručnjak objasniš pojmove. ipak si ti to diplomirao.

 

i usput da objasniš kako si to na forumima od kad je interneta u hrvata?

 

znam da je ovo offtopic, ali si zabavan ;)

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...

ne reagiras ti ni na kakve navode, ti si reagirao na cinjenice koje sam iznio, a to su 75% udjela Androida na trzistu mobilnih platformi te cinjenicu da je Android OS bolji od iOS-a 6. Ako je netko generalizirao, to si stari bio ti.

 

gle, čak i da je bolji, a ja kao samozvani stručnjak kažem da nije, što mi to vrijedi ako sam ja recimo zainteresiran za igrice, kojih je em više em se bolje vrte na iOS uređajima .. ili me zanimaju časopisi ( eno neki samozvani stručnjaci na bugu nadrugom threadu pišu da je to bolje rješeno na iOS u ) etc etc ... i dalje je više izbora i kvalitetnijih appova i sadržaja na iOS platformi, a iP5 ( o tabletima da ne pričam uopće ) je i dalje po mnogima najbolji izbor, ovisno o tome čemu daju prednost. Tvoje mišljenje je zajednici relevantno koliko i tvoj diplomski. {#} 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.11.2012 21:52 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tableti s Androidom sve popularniji
Ne slazem se sa charmsom u vecini stvari, cinjenica je da je apple daleko bolji sto se tableta tice. Ali za smartphone, po meni uredjaj koji je daleko ispred IP5 jeste Samsung galaxy note II. U svemu ga nadmasuje, ne samo njega nego i android konkurenciju.
Novi Clan :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Tableti s Androidom sve popularniji
Jel to mozda onaj schizo, sa dva fakulteta i tri strana jezika?! Aaaaaaaaaaaaa :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji

 

Bilo bi lijepo kada bi još neki developeri argumentirano raspravljali sa charms_bar-om tako da ljudi mogu čitat neka konstruktivna mimoilaženja u mišljenjima.

Ovako se sve svodi na egotripping charms_bar-a ( nhf, no ima ga ), te pokušaj Grzzoga da slijedi njegov tok misli, ali pošto nije developer ( kolko sam shvatio ) ne može odgovorit na konkretnija pitanja. jumboY se nepotrebno isključio. ;)

In the end there will be only ( c )haoss ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 0:17 (Leglo).
12 godina
protjeran
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Nisam se ni ukljucio, niti se mislim ukljucivati. Nisam odavno sreo online lika koji voli vise samoga sebe od ovog lika, pa sam samo odgovorio sto sam imao za reci. Nakon njegove reakcije (ne samo prema meni, vec i ostaloj ekipi koja sudjeluje u raspravi) stavio sam lika na ignore. Zivot je kratak da bi se trosio na likove koji obozavaju sami sebe, znaju da su najbolji/ljepsi/pametniji, no eto iz nekog meni osobno neznatnog razloga traze odobrenje od ekipe koju smatraju sebi inferiornima. Paradox koji iskreno ne razumijem. Zato sam valjda i glup :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
charms_bar kaže...
NEW_MAN kaže...

ti i tebi slicni pojedinci, brand geekovi i ljudi koji su izgleda ozenili Apple dramite, ne ja. ja govorim cinjenice i argumentiram ih. u nedostatku argumenata vi drobite o nekakvim profitima koji uopce nisu spominjani.

 

Evo jos jedna poruka da ti ne ostanem duzan a onda fino na ignore.

 

Trenutno koristim SGS3 a prosli telefon mi je bil SGS2. Zeni kupujem iPhone (od serije 3G bez S, sad je na 4) i kupil sam joj iPad3. Poslovno koristimo BlackBerry uredaje.

Iskreno da mogu dobit NExus 4 za 300 dolara odma bi kupil tri komada, ne jedan nego tri. Posto sam u neku ruku nerd ko i vecina ljudi na ovom forumu, mogu ti sa sigurnoscu reci da ne postoji taj uredaj na svijetu s kojim se ne bi snasao i odradio sve kaj trebam ili ocu.

Sve je to isti k sam sa drugim UIjem. Tri i pol tvornice proizvode komponente za cijeli planet a jedna ili dvije ih sklapaju. Ljudi kupuju ono kaj ih veseli tak da ako meni zena oce iPhone 5 dobila bude iPhone 5 i tu nikakva logika, price performance usporedbe ne  pomazu.

 

Ovo je tema o Tabletima i nemres maltretirat ljude kak mogu kupit bolji telefon za manje para u ovoj temi. Ako ti je do toga ima "U redu za iPhone 5..." pa si daj oduska.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 8:24 (NEW_MAN).
13 godina
offline
Re: Tableti s Androidom sve popularniji
manifest kaže...
grzzi kaže...
charms_bar kaže...

ne reagiras ti ni na kakve navode, ti si reagirao na cinjenice koje sam iznio, a to su 75% udjela Androida na trzistu mobilnih platformi te cinjenicu da je Android OS bolji od iOS-a 6. Ako je netko generalizirao, to si stari bio ti.

 

gle, čak i da je bolji, a ja kao samozvani stručnjak kažem da nije, što mi to vrijedi ako sam ja recimo zainteresiran za igrice, kojih je em više em se bolje vrte na iOS uređajima .. ili me zanimaju časopisi ( eno neki samozvani stručnjaci na bugu nadrugom threadu pišu da je to bolje rješeno na iOS u ) etc etc ... i dalje je više izbora i kvalitetnijih appova i sadržaja na iOS platformi, a iP5 ( o tabletima da ne pričam uopće ) je i dalje po mnogima najbolji izbor, ovisno o tome čemu daju prednost. Tvoje mišljenje je zajednici relevantno koliko i tvoj diplomski. {#} 

ako si zainteresiran za igrice na mobitelu, pored danasnjih 24'' ekrana, jakih a jeftinih grafa i visokih rezolucija koji su usli vec mainstream, onda nemas dve ciste u glavi. dalje, ogromnoj vecini ljudi bitnije je kako funkcionira sam mobilni OS, te aplikacije koje moze unutar njega iskoristit.

za casopis ti ne treba blesava iPhone aplikacija, dovoljno je otvoriti pdf BUG-a ili bilo kojeg drugog (daleko boljeg od kojeg BUG ionako kopira) magazina s neta ili jos bolje, biti u toku s najnovijim informacijama surfajuci specijaliziranim web portalima. samo treba znati jezike sto nas nasi fakulteti i skolice ne uce....btw dao si smijesan link na kojem je godinu dana(!) star galaxy nexus po ocjenama ocito vulgaris citatelja dobio 8.6 ocjenu, sto je vise i od GSIII i od One X i od Nexusa 4, koji ima i bolje specifikacije i bolji softver a i bolju izradu od prvoga. Da ne spominjem da ispod Nexusa 4 pise cijena od 199$, iako bez ugovora kosta 299$, jedino ako ne misle na neku drugu cijenu, no ne pise nista u zagradi. Ako je moj diplomski relevantan profesoru koji ga je potpisao, a covjek ima godine i godine iskustva u programskom jeziku u kojem su pisane Android aplikacije (nagradno pitanje je koji je to jezik i koji je jezik u kojem je pisan Android OS?=)), onda bi trebao biti relevantan i vecini drugih koji se tom tematikom bave, pogotovo obzirom na to da ne postoji niti jedna knjiga na hrvatskom o toj tematici, da ne pricam o studiji najnovijih verzija Androida,  te njegovih klasa i podklasa. API-ja. Nisam egotriper kao vecina vas ovdje (vidim da ste kao papagaji poceli ponavljati za mnom taj izraz, ovaj puta za mene) pa cu ti rec da mi puca klinac sta tko misli o mom diplomskom, pogotovo u zemlji gdje ti taj papir ne znaci apsolutno nista.

Opet ti ... pa igrice su najprodavanije aplikacije za smartphone, vjerojatno 80% ako ne i više sadržaja su razne igre. Rekao bih da je onda to važno korisnicima? Što se ostalih aplikacija tiče, ti bi kao nekakav dev trebao znati da je iOS i dalje preferirana platforma ali da se sve ili bar većina velikih i važnijih aplikacija prije ili kasnije pojave i na androidu. iP i iPad su u prednosti što se igara tiče dobrim djelom i zbog trenutno dosta jačeg grafičkog sustava, eto barem u tome su za sad u prednosti i u čitavom ekosustavu naravno, koji je kvalitetnije odrađen i bogatiji. 


Što se časopisa tiče, to je elegantnije rješeno na iOSu, a mnogih pravih razvijenih za tablet i nema za android ... BUG ti je primjer recimo, još uvijek nema android app. Ja sam preplaćen na Wired, donedavno nije bilo android app a, ne znam jel sad ima itd itd ... pdf je nešto sasvim drugo.

Što se recenzije i linka koji sam onako usput stavio, jer ga je netko na drugom threadu postao pa mi je bilo usput ... Nexus 4 i iP5 su izdani i testirani unutar valjda mjesec dana. nuff said?  

 

Tvoj problem je što ne vidiš dalje od nosa i ne shvaćaš da ono što si ti odabrao ne mora biti dobro za sve ostale. Kuckaj si dalje svoje android appove ili što već radiš ( btw, žale mi se kolege da su razvojni alati u odnosu na iOS i Win katastrofalno loše rješeni ) i uživaj u tome i prestani pametovati.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

Da ne otvam bezveze novu temu, pitam ovdje. Moze li mi itko preporuciti kakv kvalitetan tablet uredaj.

Po,mogucnosti Android, sluzio bi uglavnom za surfanje i multimediju, cijena do 1400 kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tableti s Androidom sve popularniji

e ovako mozeli mi tko sto rec o ovom tabletu.ovako kupio sam tablet  meanit A7 promise,ekran 7 16/9 800x480.cup allwinnerA10,1.5 GHz,memorija 512ddr3,gpumali400,nand flash

os android 4 0,sensor,kameraprednja 1,3mp,11xflash podrzan,warles lan 802.11b/g/n/ eksterni3Gdongle podrzan

skype video chat,super 3D games,HD 2160P ,podrzan,word,excel,powerpoint,pdf,txt,brzi usb 2 0 kabel,hdm.oko 800kn

ovako zanima me sto mislite o tom tabletu,i gdije se mogu skidat aplikacije al da su na hrvaskim,recimo igre itd,

i recimo yasto se na nekim mjestima gdije se spajam wlanom ne mogu spojit na facbook ili na trgovinu play za preuzimanje aplikacija,molim pomoc,{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice