Tamna strana Surface Booka

poruka: 47
|
čitano: 8.522
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tamna strana Surface Booka".
11 godina
neaktivan
offline
Tamna strana Surface Booka

Mislim da namjerno nece davati velike kolicine svojih laptpa u prodaju, bas iz razloga da ne konkuriraju svojim partnerima.

Mislim da im je lapttop bio vise podizanje branda, da uredaji 2u1 dodu ljudima sto vise u usi.

 

Nekako mi se cini da ostale tvrtke jednostavno ne podizu brand 2u1 uredaja kao sto to Microsoft radi.

 

Cilj im je totalno izbaciti upotrebu tableta, zele pokazati ljudima prednost 2u1 uredaja. Da pokazu ljudima da sa jednim uredajom dobijete i funkcionalni laptop i igracku tablet.

 

 

Realno gledano Microsoft je napravio laptp koji ce biti vjerovatno bolji od konkurencije bar jos neko vrjeme ali ce dignuti brand 2u1 uredaja, pa ce ih ljudi sve vise i vise kupovati sto ce pomoci njihovim partnerima. Istodobno ce mozda ograniciti broj svojih uredaja bas da ne konkuriraju svojim partnerima.

 

Sve u svemu, postigli su to da se prica o ovakvim uredajima.

 

 

Inace imam dell xps 12 2u1 uredaj, gdje se ekran moze okrenuti i jako mi se svida taj koncept i jako sam zadovoljan sa laptopom i ovakvim konceptom.

 
14 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tamna strana Surface Booka

Koji glupi clanak, sto obicnog korisnika briga za MS partnere, bitan je uređaj, koji je dobar ili nije, al kad vidim ovakve clanke pretostavljam da je uređaj itekako dobar.

 

Isto tako ova zadnja recenica mi izgleda da je bila ideja vodilja cijelog clanka, iz cega se dovodi zakljucak da je appel ipak bolji od MS, sto je velika glupost uzevsi u obzir navedene argumente.

 
8 9 hvala 0
14 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

Meni uopce nije privlacan taj koncept 2u1. Zelim tablet odvojen od racunala. Ne zelim da mi tablet od parsto grama kojeg koristim uglavnom za surfanje, gledanje videa, slusanje muzike, drustvene mreze, brzi dolazak do informacija, razmjenu poruka itd... kojeg koristim u fotelji, krevetu, na plazi, u kadi, na wc-u itd... postane ujedno i glavno racunalo koje je energetski zahtjevnije, teze i koje koristim za posao, programiranje, projektiranje, dizajniranje i nosim ga na prezentacije.

Potpis!
Moj PC  
5 11 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
Ezio kaže...

Meni uopce nije privlacan taj koncept 2u1. Zelim tablet odvojen od racunala. Ne zelim da mi tablet od parsto grama kojeg koristim uglavnom za surfanje, gledanje videa, slusanje muzike, drustvene mreze, brzi dolazak do informacija, razmjenu poruka itd... kojeg koristim u fotelji, krevetu, na plazi, u kadi, na wc-u itd... postane ujedno i glavno racunalo koje je energetski zahtjevnije, teze i koje koristim za posao, programiranje, projektiranje, dizajniranje i nosim ga na prezentacije.

 

 

A 99% ljudi ne  programira, projektira, dizajnira.

 

Ako ces projektirat nesto onda neces uzet 2u1 uredaj od 12 inca, premal je ekran za neko projektiranje i dizajn.

 

Vecini ljudi odgovara 2u1 koncept, dobijes laptp kojim mozes raditi funkcionalne stvari a ako ces citati portale samo skines ekran od tipkovnice i imas tablet.

 

 

Meni je ideja super, lakse mi je ponjeti jedan uredaj kad negdje idem nego nosit sa sobom laptp i tablet.

13 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

Vozdra,

 

Realno to po mojem baš i nema neke veze... da ima on neke điđe miđe.. i da je super sve to na prvu...

ALI ZA KOGA JE TO POTREBNO?!?!?! ko če pljunuti ja vjerujem oko 12kkn..

Za te nofce kupim LAPTOP, TABLET I PC po izboru..( i mob k tome) i roknem sve u DLNA...čak možda i stisnem u to telku LED 102cm..

Eto ček : 102cm telka 2500kn + 1500 kn tablet sa win(ili android 2gb) + pc za 5000 mob za 1500 i lap 3500.

Sad moje je pitanjer dali taj lap vrijedi kolko i  ovo četvero?

 

Jer budimo realni(rekao bi Kazo) Transformer book je tu odavna za 5kkn i ne vjerujem da ASUS nije mogao sklepat to isto za 10kkn, ali po mojem nije vidio tržište za to.

Surface book vidim kao direktni konkurent i(brandu) i ničemu više. Jednako i cijenom..

 

6000 kn za Tablet khm khm.. Molim?

 

Hardveraši neče od tog patiti.. E sad tvrtke kao naš omiljeni BUG bi trebale svoje osoblje oprmiti dotičnima..

To isto je i naporavljeno za to a ne za po doma.

 

Mi ''sirotinja'' čemo se držat ASUS-a i ostalih.. (ionako preskupih)..

Realna vrijednost lapa po mojem mišljenju sa recimo i3 procom je 2000 kn ni lipe više...

 

I nek niko ne spomene PPI pls...

 

Taj koncept je možda super za  poslovne korisnike, ali khm khm... ako ga nabavite nema više da se kolegica nagne prek stola i isprsi da vidi kaj piše na ekranu? Mislim hallo?

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 11:07 (Zver).
Moj PC  
3 20 hvala 0
14 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

ne vidim na koji nacin microsoft sprijecava ostale proizvodjace da na temelju dobrog koncepta naprave jos bolje uredjaje. naprotiv, mislim da je izvjesno da ce se to u vrlo kratkom roku i dogoditi. naravno, ukoliko se koncept zaista pokaze kao dobar.

konkurencija je iz raja izasla.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
kingofthenight kaže...
Ezio kaže...

Meni uopce nije privlacan taj koncept 2u1. Zelim tablet odvojen od racunala. Ne zelim da mi tablet od parsto grama kojeg koristim uglavnom za surfanje, gledanje videa, slusanje muzike, drustvene mreze, brzi dolazak do informacija, razmjenu poruka itd... kojeg koristim u fotelji, krevetu, na plazi, u kadi, na wc-u itd... postane ujedno i glavno racunalo koje je energetski zahtjevnije, teze i koje koristim za posao, programiranje, projektiranje, dizajniranje i nosim ga na prezentacije.

 

 

A 99% ljudi ne  programira, projektira, dizajnira.

 

Ako ces projektirat nesto onda neces uzet 2u1 uredaj od 12 inca, premal je ekran za neko projektiranje i dizajn.

 

Vecini ljudi odgovara 2u1 koncept, dobijes laptp kojim mozes raditi funkcionalne stvari a ako ces citati portale samo skines ekran od tipkovnice i imas tablet.

 

 

Meni je ideja super, lakse mi je ponjeti jedan uredaj kad negdje idem nego nosit sa sobom laptp i tablet.

 koje su to onda funkcionalne stvari? One koje mozes raditi i na svakom drugom tabletu sa dodatnom tipkovnicom?

Potpis!
12 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
Ezio kaže...

Meni uopce nije privlacan taj koncept 2u1. Zelim tablet odvojen od racunala. Ne zelim da mi tablet od parsto grama kojeg koristim uglavnom za surfanje, gledanje videa, slusanje muzike, drustvene mreze, brzi dolazak do informacija, razmjenu poruka itd... kojeg koristim u fotelji, krevetu, na plazi, u kadi, na wc-u itd... postane ujedno i glavno racunalo koje je energetski zahtjevnije, teze i koje koristim za posao, programiranje, projektiranje, dizajniranje i nosim ga na prezentacije.

 Sad zamisli,kupiš Surface za 12-15 Kkn,odvojiš ekran,laganini ti rokne od pod,veselo večer!!

Da se razumimo ovaj laptop nije za svakog,kako cijenom tako i namjenom!Ne vjerujem da će puno uzburkat tržište,jedino vjerujem da je postavio novi trend s odvojivim ekranom kojeg će vjerovatno konkurencija sljedit u nešto jeftinijem obliku!!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
Ezio kaže...
kingofthenight kaže...

Meni je ideja super, lakse mi je ponjeti jedan uredaj kad negdje idem nego nosit sa sobom laptp i tablet.

 koje su to onda funkcionalne stvari? One koje mozes raditi i na svakom drugom tabletu sa dodatnom tipkovnicom?

Ne vidim funkcionalnost na 10-12'' sa tipkovnicom.

Ako si poslovni korisnik ne vidim zašto ne ponijeti oboje,a  ako nisi neznam zašto bi to uopče nosio od kuće?!

I ne zaboravimo da je gore Win 10.. .Reklame, Hallo reklame pa koji qrac, Hallo Win 10... GG No thx

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 11:38 (Zver).
16 godina
neaktivan
offline
Tamna strana Surface Booka

Microsoft bi se trebao držati onog što mu najbolje ide: internet browsera.

 
5 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
kingofthenight kaže...

 

Ako ces projektirat nesto onda neces uzet 2u1 uredaj od 12 inca, premal je ekran za neko projektiranje i dizajn.

 

Vecini ljudi odgovara 2u1 koncept, dobijes laptp kojim mozes raditi funkcionalne stvari a ako ces citati portale samo skines ekran od tipkovnice i imas tablet.

 

 

Meni je ideja super, lakse mi je ponjeti jedan uredaj kad negdje idem nego nosit sa sobom laptp i tablet.

Ma sta ne kazes?

 

Evo, za tebe:

 

http://www.gforgames.com/wp-content/uploads/2012/02/asus-padfone-keyboard-dock.jpg

 

 

Ne cini mi se nesto popularan uredjaj, a po tvojem, trebao bi biti ultimativno rjesenje za sve.

 

Dajte shvatite da ljudi ne zele uredjaje koji ne mogu funkcionirati samostalno, vecina ljudi ipak zivi u nekakvim zajednicama i ako ja zelim koristit tablet, ne vidim zasto zena ili dijete ne bi mogli istovremeno biti na laptopu, a ne da imam tastaturu koja lezi i skuplja prasinu. Ista stvar i s mobitelom u ovom primjeru.

 

Da ne govorimo kako nezgrapno izgleda debeli 'ekran' u ovom slucaju kad je tastatura prikvacena.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 11:36 (F10EXX).
13 godina
neaktivan
offline
Tamna strana Surface Booka

Microsoftu sa Surfaceom i Surface Bookom nije cilj pokopati partnere vec im pokazati koliko dobra, kvalitetna i inovativna moze biti integracija hardvera i softvera baziranog na Microsoft platformi.

 

Takodjer nemaju za cilj nadmasiti broj prodanih Macbook prijenosnika, ideja je stvoriti iskljucivo nesto novo i inovativno sto ce donijeti profit.

 

Vidi se da su uspjeli po tome sto trenutno svi kopiraju Surface (iPad Pro ima typecover i olovku, i trudi se biti produktivan), takodjer pokazali su svima da je na vec zasicenom trzistu laptopa moguce izvesti nesto novo, svjeze, inovativno.

 

Jesu li partneri propali zbog Surface Pro? Nisu. Hoce li propasti zbog Surface Booka? Nece.

 

Sto se tice ovog "kome treba laptop s malim ekranom, samo budala ce kupit to, jer za to mozes kupit xy super stvari".

 

Ima ljudi kojima treba i koji su spremni iskesirati 10+tkn za takav stroj. Stalno sam na putu i necu vuci mrcinu od 5kila sa sobom. Kad sam doma ili u uredu, spojim laptop na eksterni 28" monitor, a dok sam vani imam sa sobom vrhunski stroj, sposoban za sve sto mi treba a u malom pakiranju.

 

Na kraju krajeva, vecini ljudi koja to kupuje je takva masina alat s kojim zaradjuju. Na ulozenih 10-12tisuca kroz odradjene poslove na tom stroju ces vratiti taj novac i zaraditi i ujedno sebi olaksati zivot ako si cesto vani, na terenu.

 

Sto se dostupnosti u HR tice. Zalosno je da smo za Microsoft zadnja rupa na sviralu. Xbox nema podrsku u HR, Surface moras kupovati u EU... Neznam tko bi bio odgovoran za to osim Microsoft ureda u Hrvatskoj. Puno vrijednih ljudi radi u HR uredu, ali generalno nisam siguran da se kvalitetno lobira za nase trziste, bez obzira na velicinu, bitnost ili nebitnost.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 11:45 (civicar).
 
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tamna strana Surface Booka

Generalno gledajuć MS ima problem što zanemaruje mala tržišta. Primjera radi, hrvatski riječnik na telefone dolazi tek u Windows 10 Mobile, a u međuvremenu je bilo preko nekoliko ažuriranja za WP. Zatim, izbacili su Microsoft Band i bio je dostupan samo u određenim zemljama- pa ne možeš tako očekivat prodaju. Ista stvar je bila sa dosadašnjim surface tabletima i vjerujem da će biti i sa pro 4, surface book i Microsoft Band 2. 

U americi Lumiu 950/950XL stavili eksluzivno za jednog operatera i očekuju da će se probit na tržište. Oće šipak. 

 

www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

Uredno sam prvo pročitao sve komentare, a onda i se članak! 

U globalu, po mojem skromnom subjektivnom mišljenju, članak je i nije pogodio metu, ponavljam, po mojem skromnom subjektivnom mišljenju! 

Na čemu baziran takav stav?! 

Na činjenici koju je u jednom trenutku, pri samom kraju članka autor ipak spomenuo, a to je, dobavljivost u Hrvatskoj, što je po mojem, vrlo bitna stavka! 

Svojedobno sam izgarao u želji da uzmem jedan SONY VAIO laptop, neki od onih nabrijanih specifikacijama, ali i vrhunskim dizajnom i kvalitetom uopće! U nabavci me je spriječilo to što da ga uopće naručim, trebalo je slati zahtjev u Austriju, pa čekati odgovor/potvrdu zaprimanja narudžbe, tek onda upućivanje zahtjeva u Japan! No tu nije kraj priče, jer za servis, treba slati gadget u Austriju, pa čekati dio, pa povratak umHrvatsku i tako jedno tri mjeseca! 

Hvala ne bih probavao! 

 

Jednom sam isto tako pokušao tamo krajem 2013 ili početkom 2014 upitati MS Hrvatska, kako bih mogao uzeti Surface Pro, makar je koštao kao Svetog Petra kajgana! Na moje neopisivo zaprepaštenje, dobio sam, odnosno prespojilo me je nekom čovjeku, trgovcu što god u Srbiju, gdje je on na ljubazan način porazgovarao samnom, ali, obzirom nisam imao niti najmanju priliku vidjeti gadget kao takav u živo, kupnju takvog gadgeta sam elegantno preskočio! Pitam se pitam, pa gdje bih eventualno uradio nekakav servis da se nešto dogodi gadgetu, gdje bih potvrđivao garanciju, ima podosta još pitanja svezanih uz nabavku takvog gadgeta, koliko hoćeš!

 

Sada da se dotaknem "glavnog" gadgeta u ovom članku, malo! 

Osobno sam totalno protiv 2u1, 3u1 i svih ostalih suć muć kombinacija, jer ako imam neki gadget, imam ga "ciljano" za nešto, on ima svoju namjenu, a tipkovnica na tablet računalu u "ovakvom" obliku mi je deplasirano, tim više što se odvajanjem tipkovnice, bitno gube sve jake specifikacije! 

Ono što imaju, manje više Apple iPad PRO i/ili MS Surface PRO, uz "onakve tipkovnice" je maksimalno što se u mojim potrebama očekuje i traži od maksimalno prenosivog gadgeta, a ovakav komad gadgeta smatram skoro "nepotrbitim" isto kažimo kao i onaj Apple MacBook, imaš nešto ali u biti nemaš ništa. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tamna strana Surface Booka

Koji epic naslov, ja sam već pomislio da izlazi Darth Vader edition a onda šok i nevjerica! Vječno spominjanje kako je Gates 2001. "najavljivao da će PC tablet u roku od pet godina postati najpopularnije računalo u Americi" a nakon 10. godina ga isfurao Apple. Tragedija, tragedija kažem vam. Zbog ovoga ne kupujte MS hibrid, vratite se čak 15. godina u prošlost i živite tamo.

 

Ne vidim ni razlog zašto ne bi išli u posao s hardverom ako imaju dobar proizvod kao ovaj koji je već nekoliko puta hvaljen i na BOLu. Novca za to itekako imaju, proizvod je bar po pisanju na BOLu itekako fantastičan i svi ga žele. U čemu je tu problem?

 

Disclaimer: nisam M$ fanboy i živo me zaboli za prepiranja tko koga više voli. Koristim i iShit, Androcrap, Linkux i Windoze. Svi suxaju na svoj nativni način

 

 

EDIT: Evo direkt od Nadele zašto su napravili ovaj hibrid.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 13:34 (indig0F10w).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

Dobra i zanimljiva analiza.

 

Autor govori prvenstveno o poslovnom modelu i MS lutanjima na tom području, te u tom kontekstu promatra i ovaj uređaj.

 

I dolazi do zanimljivih zaključaka koji su u stvari odraz pozicije M$a u poslovnom svijetu: jedna noga na brodu, druga na obali, a raskorak sve veći...

 

Lijepo je pročitati originalan, pametan i smislen članak koji nije samo ješka za klikove, kao neki skoro objavljeni.

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
majstorSZ kaže...

Generalno gledajuć MS ima problem što zanemaruje mala tržišta. 

 

To je mozda problem za mala trzista. Za Microsoft - tesko. S tim da "malo trziste" ne definira broj stanovnika nego (slaba) razvijenost i kupovna moc.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 14:01 (hoover).
14 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

Posve se slažem s kritikom Microsoftu da je nedopustivo da neki svoj proizvod, osobito s vrha ponude, ne nude u određenoj sredini koja pripada zakonodavno "razvijenijom" krugu zemalja. Doista se ne može prigovoriti - ako to može Apple, zašto ne može Microsoft. Osobno sam vrlo zainteresiran za njihov prijenosnik i smatram ga svojim prvim odabirom (dosad mi je bio Lenovo Yoga 3 Pro), ali sam već postao "razmažen" i da očekujem za uloženih velikih 10-ak tisuća kuna servis i hrvatsku tipkovnicu. Bi li se netko usudio kupiti automobil gornje klase bez osiguranoga servisa i s upravljačem "na pogrešnoj strani"?

 

Dok Microsoft ne spozna da nije u redu mala tržišta podcjenjivati, želim mu slabu prodaju u onim zemljama gdje je dostupan. Do tada, hvala nebesima na drugim proizvođačima - uopće ne sumnjam da konkurencija neće napraviti jednako kvalitetan proizvod.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 15:14 (BarbaVeli).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

Top modeli rasprodan, toliko o tome da nem potražnje i da je za usku specijaliziranu skupinu ljudi.

http://www.microsoftstore.com/store/msusa/en_US/pdp/productID.325716000


Eh da sam sada ja CEO MS-a uzeo bih štrik i objesio se ako ne bi ovo štancao kao Apple iPhone.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
uuY kaže...

 

 

Lijepo je pročitati originalan, pametan i smislen članak koji nije samo ješka za klikove, kao neki skoro objavljeni.

 

 Ma da, nikako nije, s ovakvim naslovom. :)

15 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

da sam ja gazda u žmukljošuftu, sve bih rasprodao i otišao na neku daleku sunčanu i unešto izoliranu plažu te po čitave dane ševio, hranio se i spavao, u pauzi između nerada i ljenčarenja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tamna strana Surface Booka

Zašto Bug-Domagoj ne napiše koju crticu?  Čovjek posjeduje prijašnje modele...developer je i koristi njihov potencijal. Ima iskustva za naruđbe sa UK storea.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
Zašto Domagoj nije ništa napisao? Pa on provodi ovaj vikend na lijepom obiteljskom izletu, ne odgovara ni na mailove, kamoli da bi žrtvovao to vrijeme za pisanje nekog osvrta, poput nekih drugih mazohista. :) A i općenito nema sklonosti izlagati se javno hejterima ovoga ili onoga, radije svoje fanboyske osvrte (oduvijek je bio apologet svega u vezi Surfacea) piše na svojoj fejsbuk stranici i tamo u miru razgovara s prijateljima.

Ali prisutan je on i u ovom tekstu - navod da ima inozemnih servisa koji snose trošak poštarine pri slanju uređaja na popravak je upravo njegov. :)
...
15 godina
odjavljen
offline
Tamna strana Surface Booka

Dobar komentar, lajkam, pogotovo zato što je ponašanje Microsofta prema korisnicima i developerima u Hrvatskoj povijesno sramotno bezobrazno. U susret izlaze odmah kad se radi o mužnji love od države i krajnjih korisnika, tržišta koje je masovno i veliko, ali stvari koje su za 1st world države poput Xboxa i Surfacea, baš i ne. No, to ih ne spriječi da se time hvale i ovdje. Windows Phone dev accounte se čekalo godinama.... S druge strane, Apple nekako i nudi proizvode, dev je dostupan bio gotovo odmah... Nije ni Google drugačiji od Microsofta, naravno, ali samo zbog tog odnosa Apple zaslužuje novac ovdašnjih korisnika.

Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
storm.zd kaže...

Koji glupi clanak, sto obicnog korisnika briga za MS partnere, bitan je uređaj, koji je dobar ili nije, al kad vidim ovakve clanke pretostavljam da je uređaj itekako dobar.

 

Isto tako ova zadnja recenica mi izgleda da je bila ideja vodilja cijelog clanka, iz cega se dovodi zakljucak da je appel ipak bolji od MS, sto je velika glupost uzevsi u obzir navedene argumente.

 Clanak je odlican. Ako nesto nisi u stanju razumjeti ne znaci da je glup onaj tko je to napisao.

 

 

12 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
Ezio kaže...

Meni uopce nije privlacan taj koncept 2u1. Zelim tablet odvojen od racunala. Ne zelim da mi tablet od parsto grama kojeg koristim uglavnom za surfanje, gledanje videa, slusanje muzike, drustvene mreze, brzi dolazak do informacija, razmjenu poruka itd... kojeg koristim u fotelji, krevetu, na plazi, u kadi, na wc-u itd... postane ujedno i glavno racunalo koje je energetski zahtjevnije, teze i koje koristim za posao, programiranje, projektiranje, dizajniranje i nosim ga na prezentacije.

 Ovo je ultrabook sa mogucnoscu odvajanja ekrana. Ako ti koncept ultrabooka nije privlacan onda ovo nije uredjaj za tebe. Ako ti je koncept ultrabooka zanimljiv ne vidim problem u mogucnosti odvajanja ekrana i koristenja kao tablet.

16 godina
offline
Tamna strana Surface Booka

Meni taj koncept 2u1 uopće nije jasan, naročito za nekakve poslovne primjene. Ako ti laptop treba za radit, pa nećeš valjda glancat prste po ekranu pa ga svako malo brisati. A ako ga nećeš svako malo brisati znači da touchscreen i ne koristiš često, pa što će ti onda tablet? I na laptopu se može igrati, a ako baš žarko trebaš pipkati nešto prstima, onda ima i drugih stvari osim ekrana.

 

I onda bi trebao dati neku masnu lovu za nešto tako glupo? Imati laptop+smartfon ili tablet+stupidfone su mi logičnije, tj. ili ti nešto treba ili ne treba.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
Tonči kaže...

Dobar komentar, lajkam, pogotovo zato što je ponašanje Microsofta prema korisnicima i developerima u Hrvatskoj povijesno sramotno bezobrazno. U susret izlaze odmah kad se radi o mužnji love od države i krajnjih korisnika, tržišta koje je masovno i veliko, ali stvari koje su za 1st world države poput Xboxa i Surfacea, baš i ne. No, to ih ne spriječi da se time hvale i ovdje. Windows Phone dev accounte se čekalo godinama.... S druge strane, Apple nekako i nudi proizvode, dev je dostupan bio gotovo odmah... Nije ni Google drugačiji od Microsofta, naravno, ali samo zbog tog odnosa Apple zaslužuje novac ovdašnjih korisnika.

 Mislis zbog politike: sto manja kupovna moc, to veca cijena?

Nemoj sad to pripisati domacim zastupnicima jer oni igraju kako Apple svira. Malo mi znaci model sa hrvatskom tipkovnicom kad nisam lud da ga kupim. Jedino im na servisu mozemo biti zahvalni, ako zaboravimo kolika je garancija.

16 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka

Ja vidim problem u cijeni te mogućnosti, ako ti ne treba tablet.

12 godina
offline
Re: Tamna strana Surface Booka
shkval kaže...

Meni taj koncept 2u1 uopće nije jasan, naročito za nekakve poslovne primjene. Ako ti laptop treba za radit, pa nećeš valjda glancat prste po ekranu pa ga svako malo brisati. A ako ga nećeš svako malo brisati znači da touchscreen i ne koristiš često, pa što će ti onda tablet? I na laptopu se može igrati, a ako baš žarko trebaš pipkati nešto prstima, onda ima i drugih stvari osim ekrana.

 

I onda bi trebao dati neku masnu lovu za nešto tako glupo? Imati laptop+smartfon ili tablet+stupidfone su mi logičnije, tj. ili ti nešto treba ili ne treba.

 

 Nigdje ne pise da moras odvajati tipkovnicu. Usporedi ovaj ultrabook s konkurencijom. Hardwerski je jaci, ima dosta portova za spajanje vanjskih uredjaja (za razliku od konkurencije koja ima jednog a u njega se spaja i punjac), ekran je bolji sa vecom rezolucijom i ako ga ne zelis pipati ne moras (nekome je +1,5" minus a nekome plus), dobijes stylus koji opet mozes i ne moras koristiti i kosta otprilike isto.

Jedina prednost MacBooka je 500g manja masa. Razlika je i u OS-u pa tko sto vise voli.

 

Za ozbiljan rad koristit ces ga kao i svaki drugi laptop. 

 

Imam neko gofno od Android tableta i ponekad ga koristim u fotelji ili u krevetu. Ne da mi se sjedati za racunalo. Kad bi mogao jednostavno odnijeti monitor u krevet (iako je prevelik) i koristiti ga za surfanje ili gledanje nekakvog filma bilo bi super.

 

Kazes da vidis problem u cijeni.

 

Zaboravi odvajanje ekrana: Macbook sa dual core pentiumom (vs i5), sa 12" 2304x1440 (vs 13,5" 3000x200), sa HD 5300 (vs Iris + Geforce) i sa 1xUSB C u koji se ustekava i punjac (vs 3xUSB C) kosta isto.

 

E sad, da li su i jedan i drugi preskupi to je pitanje vlastitih mogucnosti i zelje za takvim uredjajem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2015 20:36 (BlueMax).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice