Telefon koji to nije

poruka: 28
|
čitano: 3.839
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Telefon koji to nije".
16 godina
odjavljen
offline
Telefon koji to nije

Za hitne stvari telefon je i dalje neprikosnoveni vladar! Sigurno nećeš poslati poruku ženi "Mala je razbila glavu i sva joj je kosa krvava. Hoćeš se ti još dugo zadržati?"

Freak Show Inc.
 
30 0 hvala 0
16 godina
offline
Telefon koji to nije

"koliko egocentričan moraš biti da pomisliš kako se možeš ubaciti usred mog života, nepozvan, kad ti poželiš, i očekivati od mene da ostavim sve što sam u tom momentu radio i posvetim se tebi?"

 

Pravi se on blesav. Ako imas telefon, to znaci da prihvatas da te se pozove. Nema razloga zbog toga vrijedjati nekog ko te nazvao.

Ako nesto vrvi egocentrizmom, to je onda upravo ova Rickerova izjava. Ko se to usudjuje da prekida Ajnstajna / kralja / diktatora u njegovoj svetoj koncentriranosti - jer upravo se bavi otkrivanjem "silent" opcije na telefonu.

 

Btw, ne vidim kako su razni instant messengeri bolje rjesenje - ista stvar, samo sto jos imas jos gnjavazu tipkanja na mobitel.

Mail je po meni idealan nacin komunikacije, ali nazalost izumire, barem koristenje u privatne svrhe - jer nema smisla slati mail nekome ko ga ne kontrolise barem jednom dnevno.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 11:20 (knight).
 
27 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Telefon koji to nije
Friday kaže...

"Mala je razbila glavu i sva joj je kosa krvava. Hoćeš se ti još dugo zadržati?"

 

"Kolko krvava? Pošalji instagram fotku(ili bolje live strimaj meerkatom) da znam procjeniti jel hitno il ne."

13 godina
neaktivan
offline
Telefon koji to nije

Na WP (za ostale neznam) ima opcija da u 2 dodira pošaljete unaprijed pripremjen sms onom tko vas je nazvao. I tako ako se nemožete ili ne želite javit pošaljete da ćete se javiti kasnije.

SMS, i aplikacije koristim ako je informacija/poruka relevantna i za par sati, Email za dan dva, a pozive samo ako mi treba instant odgovor.

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Telefon koji to nije

Iszgleda da je istina da je među geekovima gomila socijalno neprilagođenih kojima je nelagodan svaki direktniji ljudski kontakt.

 

 

Ako pretpostavljam da bi neko mogao biti zauzet, ne zovem, ili pošaljem SMS sa pitanjem da li je u redu da ih okrenem. Takođe, ako mi se neko ne javi, ne navaljujem - zauzeti su, javiće mi se kad budu mogli. Nadasve, zovem ili ljude koji su mi bliski, ili one sa kojima imam neki poslovni/tehnički razlog da razgovaram. Dakle ne zovem zato što sam mnogo dokon, niti očekujem da druga strana baci iz ruku sve što radi da bih joj ja baljezgao o glupostima i generalizovati telefonsku komunikaciju na to je smešno. Naravno, ima i takvih "pacijenata", ali njihov broj je mali, u mom slučaju jedan, ali ta jedna osoba ne čini kompletan koncept telefonske komunikacije nepristojnim. Uostalom, i taj problem sam rešio, jedno vreme se toj osobi nisam javljao i pozivi su se proredili.

 

Što se tiče poređenja po efikasnosti sa ostalim sredstvima komunikacije, za složenije stvari, razgovor je drastično efikasniji od mailova (ili bilo kog drugog vida tekstualne komunikacije). U 15 minuta razgovora se razjasni ono zbog čega bih se potencijalno s klijentom dopisivao ceo dan. Naravno, posle takvog razgovora je dobro da ide propratni mail, kako bi obema stranama ostao zapis o tome šta smo se dogovorili.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 11:57 (Ivan(4)).
Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Telefon koji to nije

Što se tiče poređenja po efikasnosti sa ostalim sredstvima komunikacije, za složenije stvari, razgovor je drastično efikasniji od mailova (ili bilo kog drugog vida tekstualne komunikacije).

 

Meni licno mail bolje lezi - posebno za slozenije stvari, jer daje vise vremena za razmisljanje izmedju interakcija, tako da nekad neke ideje/detalji nadodju u toku samog pisanja maila, pa se ili izbace ili dodaju u konverzaciju. Plus - ostaje vec gotov pisani trag. Takodje, instant messaging mi je odlican (na PC-u naravno). Bitno samo da za pola sata ne moram kontati - sta smo ono rekli vezano za to i to.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Telefon koji to nije
knight kaže...

"koliko egocentričan moraš biti da pomisliš kako se možeš ubaciti usred mog života, nepozvan, kad ti poželiš, i očekivati od mene da ostavim sve što sam u tom momentu radio i posvetim se tebi?"

 

Ako nesto vrvi egocentrizmom, to je onda upravo ova Rickerova izjava.

upravo tako. u današnje vrijeme, hvala bogu, mobiteli se mogu podesiti da odbijaju svakakve vrste poziva pa nema smisla žaliti se da je dobio poziv od nekog od koga nije želio

 

a glede kulture zvanja na mobitel, meni je postalo normalno kad nekog zovem da nakon pozdrava i predstavljanja (ako zovem nekog tko me nezna) odmah pitam da li smetam i ima li osoba vremena za razgovor u tom trenutku

15 godina
offline
Re: Telefon koji to nije
knight kaže...

"koliko egocentričan moraš biti da pomisliš kako se možeš ubaciti usred mog života, nepozvan, kad ti poželiš, i očekivati od mene da ostavim sve što sam u tom momentu radio i posvetim se tebi?"

 

Pravi se on blesav. Ako imas telefon, to znaci da prihvatas da te se pozove. Nema razloga zbog toga vrijedjati nekog ko te nazvao.

Ako nesto vrvi egocentrizmom, to je onda upravo ova Rickerova izjava. Ko se to usudjuje da prekida Ajnstajna / kralja / diktatora u njegovoj svetoj koncentriranosti - jer upravo se bavi otkrivanjem "silent" opcije na telefonu

 Baš to, a gospodin je sigurno zaboravio koliko je puno puta ON nekoga zvao jer mu je nešto trebalo u tom trenutku.

 

 

@axos-ta stvar je postojala i 90ih na "ciglama".

Can't find a better Jam!
9 godina
neaktivan
offline
Telefon koji to nije

Pa to je čista evolucija komunikacije unutar društva.

Prije 10 godina je bilo nezamislivo da te netko iz npr policije u vezi nove osobne koju si izvadio zove na mobitel, al danas ako te zovu na kućni imaš dojam da su te lakše mogli dobiti tako da ti pošalju fax.

Samo je pitanje vremena kad će i takve poruke slati putem whatsapp-a ili nečega sličnog.

 

Sad malo nazad na temu, možda bi se razgovori koristili više da operateri spuste cijene i prilagode se online konkurenciji koja poruke i pozive šalje besplatno. Kažem možda.

Društvo je ipak evoluiralo i pokušava naći svoj zajednički jezik, a taj jezik nije ograničen samo na jednu uslugu već je fragmentiran na više njih.

Za objave tipa "vidi moje dijete hoda" sad se koristi timeline na facebook zidu, dogovaranje s ekipom se koristi neki grupni chat, za casual dopisivanje se također koristi neki chat klijent (što ja najviše krivim na bezrazložnu kompleksnost i preveliku cijenu MMS-a),...

U svakom slučaju postoji milijun situacija gdje nam normalni razgovor ili SMS neće pružiti ono što trebamo i radi toga ga odbacujemo i prelazimo konkurenciji. Naravno nakon toga čak i ako nam treba poziv ili SMS zaboraviti ćemo na njih zbog toga što smo sad korisnici-ovisnici neke nove usluge.



stoposto lud out
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Telefon koji to nije

skrušeno priznajem kako sam svoj telefon čak dvaput dosad uporabio izvan osnovne svrhe (kratki pozivi, još kraći sms) igrajući tetris tijekom beskrajnog čekanja u ambulanti da dođem na red poslije 17.365 penzića ispred mene, koji tamo kampiraju posljednjih nekoliko godina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Telefon koji to nije

Ne koristim whatup whatsnot i slične bedastoće, maksimalni domet je sms. Za sve ostalo tu je poziv + mail. Koristim i fejzbuk mesinđer, ali samo zbog specifičnih međunarodnih kontakta.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Telefon koji to nije

slabo vi citate izmedju redaka;

 

"Ovo ljeto idem na Pamir, jedan od najnepristupačnijih krajeva svijeta"

 

cijeli tekst je ures oko ove najave i paradoks da ljubitelj svoje privatnosti, samoce i

navodni mrgud malo radi guzom kad opet dosegne vrhunac usamljenosti i distancu od

sveg tehnoloskog na dislociranim predjelima koje ce vise uzivati objektivom nego okom - nes ti...

 

a onda radi guza ko meduza jer ce biti "alo pozega" i kurblaj!

 

sretan put mrgude!

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Telefon koji to nije

Poanta clanka je da se poduzetnik Oleg pohvali gdje ide na more, a ne uzasno bahati, hipstersko-preseratorski citat kojeg spomnje.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 13:32 (mislav_01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Telefon koji to nije

Ima nešto u tome što čovac s The Vergea piše, no mislim da je stvar individualna i da se ne može po istom kriteriju suditi za svakog ponaosob. 

I sam imam problem s mobitelima, no ponajviše zbog toga što su u nas ubacili to nekakvo očekivanje da će svi uvijek biti dostupni upravo u trenutku kad ih zovemo. Zbog toga sam X puta bio svjedok kako ljudi paničare jer se druga strana (bio to prijatelj, roditelj, brat, potomak) nije odmah javila. Tad nastupa xy poruka, još pokoji poziv i još malo očekivanja, pa je druga strana kriva jer se ne može ili ne želi javiti u tom trenutku.

 

Mob mi je od valjda srednje škole na vibri, ako ga vidim javim se, ako ne - javit ću se kasnije. Ljudi bi se trebali opustiti i doista prestati robovati telefonu, pa neće bit frustracija zbog nedostupnost ili zbog nečije ideje da ti ima pravo smetati. Ima, al je pitanje hoćeš li ti dopustiti da ti smeta ili ići dalje s danom kako si htio.

 

S jedne strane cijenim sve što moderni mobiteli nude, s druge bih ipak volio da su stvari ostale u dobu fiksne telefonije,  automatskih sekretarica i "javljanja kasnije".

 

P.S. Još uvijek cijenim poziv ispred svega, ako se radi o privatnoj stvari. Mail za posao ili nešto što može pričekati, a SMS i slično isključivo za nevažne sitnice koje možeš i ne moraš odmah znati.

 

P.P.S. Poseban pozdrav svima koji ni u društvu ne skidaju oko s Whatsappa, Messengera, SMS-a ili sličnog. Ne daj bog da netko vidi da je poruka dostavljena i ne dobije odgovor za sekundu.

 
9 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Telefon koji to nije

Ovaj lik sa The Verga je kompletni idiot, i ne shvacam zasto je takva stvar uopce na bug.hr-u?

 

Ekipa je za pozive vec sve opisala, pa nema smisla dalje o tome pricati. No zanima me samo jedna stvar. Sta ce ti uopce mobitel i SIM kartica ako te pozivi iritiraju?

Mene iritiraju. Ne volim mobitel, ne volim sto sam stalno dostupan. A moram biti. No kad se zelim koncetrirati/meditirati/itd. onda jednostavno ukljucim do not disturbe, ili pak ide i airplane mod. I miran sam.

 

No neki ocito sami sebe smatraju nekakvim bozanstvom, pa eto, ostatak svijeta bi trebao znati kad je pogodan trenutak da ih se nazove na mob.

 

P.S.

Takodjer mobitel uvijek drzim na vibri.

 
7 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Telefon koji to nije
Hann kaže...

Ovaj lik sa The Verga je kompletni idiot, i ne shvacam zasto je takva stvar uopce na bug.hr-u?

 jer ovdje obitava ekipa koja se lako pali na trolovsko flejmanje

16 godina
odjavljen
offline
Re: Telefon koji to nije
Ges kaže...
Hann kaže...

Ovaj lik sa The Verga je kompletni idiot, i ne shvacam zasto je takva stvar uopce na bug.hr-u?

 jer ovdje obitava ekipa koja se lako pali na trolovsko flejmanje

 

Da?

Freak Show Inc.
9 godina
protjeran
offline
Telefon koji to nije

Glup clanak i jos gluplji izvor; The Verge social warriors. Ljudi koji imaju problema sa javljanjem na telefon su najcese asocijalni. A ako te telefonski pozivi zivciraju, stavi vibru.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Telefon koji to nije

Ja sam valjda starkelja kojemu mobitel služi za dogovor a ne razgovor pa nemam nikakvih problema niti tipkam litanije o tome kako sam pod opsadom.

 
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Telefon koji to nije
Hann kaže...

Ovaj lik sa The Verga je kompletni idiot, i ne shvacam zasto je takva stvar uopce na bug.hr-u?

 

 Mamac za komentare.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Telefon koji to nije
MdN kaže...

Ja sam valjda starkelja kojemu mobitel služi za dogovor a ne razgovor pa nemam nikakvih problema niti tipkam litanije o tome kako sam pod opsadom.

 To je sve rjeđa pojava. Otkako su krenule ove beskonačne tarife s tisućama minuta, pričanju nema kraja. I nema veće radosti nego kad ti u kafiću zazvoni mobitel. Uh, kako smo važni!!

15 godina
offline
Re: Telefon koji to nije

Kaj jedini ja ovdje obavljam pozive preko Skypea na mobitelu? 

 

Moja idealna tarifa bi bila

0 minuta poziva

0 SMS-a

falt podatkovni promet na barem 3G

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
offline
Re: Telefon koji to nije
te tisuće dodjeljenih minuta dovele su do toga da osobe klafraju i klafraju po tramvajima i autobusima a ja to moram slušati a sve su to besmisleni razgovori tipa kao kako je Marko Grubnić kupijo novo odjelce za svog psa da mu siromaku nebu hladno(kao da nije prirodom predviđeno da izdrži zimu).I dok su tako svi u busu buljili u svoje smartfone u potrazi za nadrealnim ja sam listao Bug časopis takotda nisam niti primjetio da su mi se razasule jabuke po busu a kad sam ih počeo skupljati onda mi je iz ruke tresnuo Bug i svi su vidjeli što čitam,nije me bilo sram...
...biće bolje...
16 godina
offline
Telefon koji to nije

Nevolim blejanje u smarfton. Meni čak i notorni S6 izdrži dva dana na bateriji, toliko izbjegavam taj autizam blejanja u ekrančić.
ALi.
Što se tiče komunikakcije, ja stvarno nevolim da me se zivka. 
Izbjegavam tako staviti stvari na njuškalo jer se neki genijalci
sjete da bi moljakali i cjenkali se za 2 i pol kune u nedjelju ujutro.
(iako sam uredno prijavljen valjanim emailom)
Ili usred sastanka, ili užine, ili upravljanja prometalom. A na nepoznate
brojeve mi se neda uzvraćati pozive. 
Tako da sam radije nehitne i nevažne stvari smsao i u doba dumbfoneova.
Kontam: ako mene uznemiruju drugi zivkanjem, onda i ja uznemirujem druge. Pa radije da spustim porukicu.
Još uvijek su mi fascinantno iritantne "babe" (i muški i ženski) koji satima imaju na uhu 
mobitel. Za apsolutno ništa. Pokoju riječ u minuti. Pa bokte, daj se nađi i klepeći.
Eblo te telefoniranje koje se svodi na "evo sad sam tu, sadidem ovdje, rekosam ovo, mislim si ono, 
a ona meni rekla, a ja njoj na to, i onda sad mislim, trebalo bi mogli bi, sad sam ušla tu, pa poslije idem..."

MRŠ!

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Telefon koji to nije
ZdravkoZ kaže...
te tisuće dodjeljenih minuta dovele su do toga da osobe klafraju i klafraju po tramvajima i autobusima a ja to moram slušati a sve su to besmisleni razgovori

 Uglavnom. Najgore je kad netko počne prepričavati svoje ljubavne jade. Sljedeće na ljestvici gadosti je prepričavanje svojih imovinskih i pravnih problema ili razgovori starijih gospođa o svojoj familiji koju mrze.

 

 

overhaul kaže...

Izbjegavam tako staviti stvari na njuškalo jer se neki genijalci

 Zato ja više uopće ne koristim oglasnike. Ako nešto želim prodati, pustim glas među frendovima i rodbinom, pa ako nađu nekoga... Ranije su ne zvali čudaci, pijanci...

16 godina
offline
Telefon koji to nije

Tema nije nekultura pri telefoniranju na javnom mjestu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telefon koji to nije
Danny_HR kaže...

Ima nešto u tome što čovac s The Vergea piše, no mislim da je stvar individualna i da se ne može po istom kriteriju suditi za svakog ponaosob. 

I sam imam problem s mobitelima, no ponajviše zbog toga što su u nas ubacili to nekakvo očekivanje da će svi uvijek biti dostupni upravo u trenutku kad ih zovemo. Zbog toga sam X puta bio svjedok kako ljudi paničare jer se druga strana (bio to prijatelj, roditelj, brat, potomak) nije odmah javila. Tad nastupa xy poruka, još pokoji poziv i još malo očekivanja, pa je druga strana kriva jer se ne može ili ne želi javiti u tom trenutku.

 

Hehe, izdresirao sam većinu ekipe da ne očekuju da im se javim... Ponekad ga ostavim i doma, naviknuo sam da pošalju gtalk/face/bilošto poruke i pročitam i javim se ako trebam kad imam volju. Osobno sam geek/frik i mobitel koristim za sve, ali ne i za pričanje, razgovor ide ovako: "E si vidio ovo, ono, simo tamo", Ja prekidam, gle sutra/danas/jedan dan sam u prolazu dođem na cugu pa da se i vidimo i tamo lupaj do mile volje, ok? "Ok, može može, dođi." Bok. Ne razumijem ekipu koja spraši privatno 300-400 na telefonski račun.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
16 godina
offline
Re: Telefon koji to nije
zbuzanic kaže...
Danny_HR kaže...

Ima nešto u tome što čovac s The Vergea piše, no mislim da je stvar individualna i da se ne može po istom kriteriju suditi za svakog ponaosob. 

I sam imam problem s mobitelima, no ponajviše zbog toga što su u nas ubacili to nekakvo očekivanje da će svi uvijek biti dostupni upravo u trenutku kad ih zovemo. Zbog toga sam X puta bio svjedok kako ljudi paničare jer se druga strana (bio to prijatelj, roditelj, brat, potomak) nije odmah javila. Tad nastupa xy poruka, još pokoji poziv i još malo očekivanja, pa je druga strana kriva jer se ne može ili ne želi javiti u tom trenutku.

 

Hehe, izdresirao sam većinu ekipe da ne očekuju da im se javim... Ponekad ga ostavim i doma, naviknuo sam da pošalju gtalk/face/bilošto poruke i pročitam i javim se ako trebam kad imam volju. Osobno sam geek/frik i mobitel koristim za sve, ali ne i za pričanje, razgovor ide ovako: "E si vidio ovo, ono, simo tamo", Ja prekidam, gle sutra/danas/jedan dan sam u prolazu dođem na cugu pa da se i vidimo i tamo lupaj do mile volje, ok? "Ok, može može, dođi." Bok. Ne razumijem ekipu koja spraši privatno 300-400 na telefonski račun.

 I ja sam moje poznanike izdresirao da se ne javim. Onima koji me ne p oznaju dobro je nepojmljivo kako mogu cijeli dan 
preko vikenda zaboraviti gdje mi je smartfone. Ali nakupi se te neke IT krame koju ond aponekad ipak odlučim 
ponuditi da napravim reda, u oglase. E onda mi je fascinantno kako rulja zivka ali bez veze, bez namjere da kupi. 
Pa dobro čemu zivkanje ako imam cijenu i za glupu neznam, gigabyte 775 matičnu tražim 200 kuna,
osobna primopredaja moja garancija, sve opisano u poruci uz mail adresu, koja fakin 
korist od zivkanja "a koja je prava cijena, jel ide da mi pošaljete u xyz selo da si ja vidim jel to radi".
Imam dojam da neki ljudi sjede pred oglasnikom i igraju se zivkanjem. Po mogućnosti u najnemogućije doba dana/noći.
Evo  zamislite ovakvim "zafrkantima" odgovarati na pozive u nedjelju ujutro : http://www.24sata.hr/fun-video/u-zdrav-mozak-kakve-veze-ima-thompson-s-cvarcima-389825

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice