Top 5 lokacija bez interneta u 2016

poruka: 10
|
čitano: 2.179
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 lokacija bez interneta u 2016".
16 godina
odjavljen
offline
Top 5 lokacija bez interneta u 2016

Heh, covjek mozda ne bi ocekivao ali ovdje u Irskoj je pokrivenost mobilnim mrezama na pojedinim lokacijama jako slaba. Ne samo to - ponegdje je i sirokopojasni internet praktiki nedostupan. I to na svega par km od Dublina...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top 5 lokacija bez interneta u 2016
Ne treba ići tako daleko u svijet kad i u Hr ima takvih mijesta.
Sjedim nedavno u jednoj kući a ono niti jedne"crtice" mobilnog signala bez obzira na operatera.Ljudi imaju struju,vodovod,asvalt...i fiksni telefon preko kojeg je internet također nemoguća misija
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Top 5 lokacija bez interneta u 2016

Prekrasne lokacije, no cemu ovi ruzni hdrovi?

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 lokacija bez interneta u 2016

Ček, jedino dionica Knin - Split izgrađena u vrime Austrije, i tada bila uskotračna.

Po starosti dalje ide lička, zatim unska, a Knin - Zadar najmlađa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Top 5 lokacija bez interneta u 2016

Evo, na obroncima Anda, u argentinskoj pokrajni Mendoza, kad se zađe malo u pampu nema baš komercijalnih signala - naseljena mjesta nalaze se u prosjeku na stotinjak kilometara udaljenosti, a u samim mjestima ping mi je u prosjeku od 2 do 10 sekundi  No zato je divljina očaravajuća! I Nova godina na +30 stupnjeva za mene je novo iskustvo.

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 21:28 (4ndY).
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Top 5 lokacija bez interneta u 2016

U Švicarskoj, 10-tak kilometara od Lihteštajna na obližnjim Alpama prestaje svaki oblik amplitudne a o frekfentnoj modulaciji da i ne govorim:

 

 

Uređivano: Kada nema vjetra jezera su kao ogledalo a kada se popne na neki kamen i pogleda u vodu imate dojam da vode uopće i nema.

 

Mada moram priznati da ova slika "Pogled na Afganistan preko rijeke" mi izgleda kao Oaza iz snova u sred kamenite pustinje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2016 23:16 (Envy).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Top 5 lokacija bez interneta u 2016

Ove fotke od Olega, te naših forumaša ovdje na temu su mi fakat fascinatne...dođe mi da sve svoje ostavim, skupim, te odem na avanturu života....

 

Jako volim prirodu, te mi mi se po ovim fotkama čini da bi ovo bio pravi survival, a ne one Bear Grylls spike....

 

Fotke su super!

 

Bez tehnologije se može, te tek onda čovjek vidi kako se polako vraća svojem iskonu, svojem ishodištu...

Baš mi je zadovoljstvo otići lunjati po prirodi, te ne koristi blagodati tehnologije, nego ono, samo ja, nož, kompas.....ruksak na leđima, što poneseš sa sobom to imaš...

Očaravajuće iskustvo, te nemjerljivo bogato unutarašnje zadovoljstvo.

 

Ove fotke samo pojačavaju taj utisak.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Top 5 lokacija bez interneta u 2016
Envy kaže...

U Švicarskoj, 10-tak kilometara od Lihteštajna na obližnjim Alpama prestaje svaki oblik amplitudne a o frekfentnoj modulaciji da i ne govorim:

 

 

Uređivano: Kada nema vjetra jezera su kao ogledalo a kada se popne na neki kamen i pogleda u vodu imate dojam da vode uopće i nema.

 

Mada moram priznati da ova slika "Pogled na Afganistan preko rijeke" mi izgleda kao Oaza iz snova u sred kamenite pustinje.

Uh, pa bas si nasao primjer... Upravo u Svicarskoj ce ti se cak i u Alpama na visinama do 3000m iznimno rijetko dogoditi da nemas signal i to cak 3G (osim ako koristis nekog od slabijih operatera). Na posjecenijim podrucjima ni 4000m nije problem.

 

Kao ilustracija:

https://scmplc.begasoft.ch/plcapp/pages/gis/netzabdeckung.jsf?lang=en

 

14 godina
offline
Top 5 lokacija bez interneta u 2016

Jako cijenim umjetnički pravac našega Olega i pratim njegov rad. Želim mu dug i uspješan rad s motom "manje tehnologije, više umjetnosti".

Još takvih tekstova. Pitam se zašto ne piše i za kulturne novine, npr. Vijenac Matice hrvatske – ovi bi motivi bili inspirirajući i za mnogo šire čitateljstvo od našega tehnofilskog.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Top 5 lokacija bez interneta u 2016
Ja sam našao to jedno jezerce gdje nitko nije imao nikakvo signala. Mada tačno je da Swisscom ima najbolji signal dok sa drugim operaterima Cablecom, Yello, zna se dogoditi da i u manjim gradovima nema signala.

Poanta je ta da i u ovako naprednoj državi mogu se naći mijesta koja očaravaju pogledom a nemaju pokrivenosti internetom
Because anything Korea does, Japan does it better.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice