Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

poruka: 33
|
čitano: 4.779
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan".
13 godina
neaktivan
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan
Ja sam za ukoliko ćemo moći mijenjati sve u settings što smo mogli u control panelu.
 
16 1 hvala 3
15 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

e, da: nije šija, nego vrat. i ne postoji "optimiziraniji": nešto je optimizirano ili nije. i fala vragu da ostajem na sedmici dok mi njive sunce grije, dok mi hrašće bura vije, dok mi mrtve grobak krije i, naposljetku, dok mi živo srce bije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 12 hvala 0
11 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Meni od ovoga settings ide na povracanje malo.

 
15 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Ajar kaže...

i ne postoji "optimiziraniji": nešto je optimizirano ili nije.

Nije istina. Ukoliko se provodi proces optimizacije koji se radi iterativno i svakom iteracijom se kvaliteta povećava, tada je "to" optimiziranije u koraku (n+1) nego u koraku (n)...

9 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Joj ovo mi se nikak ne svida
Setings mi ndjeluje kao extremno pojednostavljeno govance za extremne neznalice i ljubitelje facebuka
Kojima obrista sa racunala znaci delitat shortcut
SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
22 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Grafičko sučelje Settings-a Win10 kao da je iz 1987 god; ne sviđa mi se, neka ubace boje i kontrast.

Moj PC  
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Hijao majku ti milu, za čas će to izgledati ko OS X, ono krameraj za korisnike koji na kompu rade jednom rukom.

Deckard
Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Linux itko....
TD people now you are on my Death Note
 
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Ak ne slusaju korisnike, doci ce brzo app ala"classic control panel shell", tak da nema brige...
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Počinju se ponašati kao linuksaši, iduće što očekujem je crowdsourcing natječaj za odabir nekakve tamo ikone.

 
0 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Ovaj Settings crap je nešto najretardiranije, najružnije i najbesmislenije što sam vidio odavno u pogledu Windows "featurea". Oni baš kao da se trude po redu uništiti sve što je ikad valjalo u Windowsima. I koji je klinac sa konstantnim mješanjem tableta i sličnih igrački sa desktop kompjuterima !? Fak it ne želim OS za tablet i za metroseksualne Facecrap fashioniste, oću fakin high-powered OS za radnu mašinu za ozbiljnog usera koji daje POTPUNU kontrolu na svim razinama at your fingertips ! I šta je s ovim nazadovanjem u vizualnom dizajnu za 20-30 godina (nije da je to najbitnije, ali je stvarno retardirano) ? Monokromatske ikonice !? Jel očekuju da to vrtim na 3.5 Mhz 8-bit Spectrumu sa 16 KB memorije ili na PC-u sa 4 GHz quad-core procesorom i 16 GB memorije ? Windows je totalno otišao u tri p.m. nakon 7-ice...

 
9 4 hvala 1
15 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
milin kaže...

Nije istina. Ukoliko se provodi proces optimizacije koji se radi iterativno i svakom iteracijom se kvaliteta povećava, tada je "to" optimiziranije u koraku (n+1) nego u koraku (n)...

 optimírānje sr
postupak kojim se pri projektiranju ili planiranju (u ekonomiji, tehničkim i prirodnim znanostima) ostvaruje (određuje) najbolji mogući izbor ekonomskih i/ili tehničkih veličina na temelju prethodno određenih kriterija; optimizacija

✧ vidi ȍptimālan

 

dakle, postoji poboljšanje (kao korak do optimuma - idealnog odnosa "sastojaka")  te je nešto poboljšano a ne optimiziranije. ovo što je učinio MS može se (uvjetno, iz njihova motrišta) nazvati poboljšanjem (dijelo procesa optimiziranja). 

 

jes' da je  al jebga 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Najače mi izjava da CP zauzima prostor na disku! Evo valjam se od smijeha. Kad MS izbaci dva do tri updatea pa na brzinu pojede gigu mog skromnog SSD-a? Je li to zauzimanje prostora? Po meni je CP trebao ostati, samo ga je još malo trebalo dotjerati i navući mu "modern" ruho. Setting panel je bespotreban!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
9 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Ajar kaže...
 ovo što je učinio MS može se (uvjetno, iz njihova motrišta) nazvati poboljšanjem (dijelo procesa optimiziranja). 

 

Molim lijepo kolega ovo što je MS izjavio u vezi ovog pitanja nije MOTRIŠTE nego MOKRIŠTE (iako moglo bi se nazvati i hrpom sranja). Budimo lingivistički precizni, ovo je ipak tehnički forum.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Otiso windows u linux vode...
TD people now you are on my Death Note
9 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
milin kaže...
Ajar kaže...

i ne postoji "optimiziraniji": nešto je optimizirano ili nije.

Nije istina. Ukoliko se provodi proces optimizacije koji se radi iterativno i svakom iteracijom se kvaliteta povećava, tada je "to" optimiziranije u koraku (n+1) nego u koraku (n)...

Pitanje je rezultata, a ne procesa. Optimum je najviši stupanj. Ne postoji stupanj viši od toga.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 18:45 (BudalastoStvorenje).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
deckard kaže...

Hijao majku ti milu, za čas će to izgledati ko OS X, ono krameraj za korisnike koji na kompu rade jednom rukom.

 IT-evac ima više kontrole nad računalom u OS X nego na Windowsima (imam i jedno i drugo) samo je kvaka da treba znati UNIX - Linux - malo NextStepa. Za korisnika je i bolje da što manje može čačkati gdje ne treba, a njih 99% to i ne zanima imali Windowse ili OS X. Koliko korisnika radi na računalu na kojem Windowsi koriste jednu jezgru procesora jer je opcija za uključivanje svih jezgri zakopana iza sedam brda i dolina. Nadao sam se da će barem to promjeniti u desetki, sad će ju valjda isključiti.

10 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Control panel i setingsi rade jednu te istu stvar (je da je dobri stari control panel puno bolji ipak smo s njim već duuuugo) i činjenica je da je jedan od njih suvišan (po mome setingsi su suvišni) ali šta je tu je naviknućemo se i na njih ka i na sve drugo.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Disk/Mem usage...na kojim drogama je ovaj Gabriel Aul, koliko MB i RAM memorije može zauzimati CP?

 

Daj neka ovome tipu da gun da se može propucati u tu sjebanu glavu.
Ovaj W10 settigns je takvo govno da je to za ne povjerovati.
I ne nsiam Win. hejter jer sam bio prvi koj je branio metro sučelje još prije nego je Win 8 izašao...te još dan danas smatram da je metro start mnogo bolji ( onaj iz org Win8 i Win8.1 ) od starta, te ovog novog hibrida.

Proklet bio onaj koij je stvorio ovaj setting...da mi je samo znati kako ce ovaj settings zamjeniti device ili disk manager.

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Diazz72 kaže...

Proklet bio onaj koij je stvorio ovaj setting...da mi je samo znati kako ce ovaj settings zamjeniti device ili disk manager.

 Ni Device Manager, ni Disk Management nisu .cpl i ne spadaju u ''stari'' control panel, već u Management konzolu koja se ne mijenja.

 

A i čisto sumnjam da će MS-ovci potpuno izbaciti Control.exe i Rundll, te brdo povezanih .dll-ova i .cpl-ova u System32 folderu.

Za to bi morali isprogramirati potpuno novi sistem od nule.

 

I tako će sve funkcije Control panela biti dostupne preko shell komandiCLSID ključeva i moći će se napraviti shortcutevi na stare control panel funkcije.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2015 20:32 (kizo2703).
10 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Sva sreća, vrijeme je da CP ode.

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
disk c kaže...
deckard kaže...

Hijao majku ti milu, za čas će to izgledati ko OS X, ono krameraj za korisnike koji na kompu rade jednom rukom.

 IT-evac ima više kontrole nad računalom u OS X nego na Windowsima (imam i jedno i drugo) samo je kvaka da treba znati UNIX - Linux - malo NextStepa. Za korisnika je i bolje da što manje može čačkati gdje ne treba, a njih 99% to i ne zanima imali Windowse ili OS X. Koliko korisnika radi na računalu na kojem Windowsi koriste jednu jezgru procesora jer je opcija za uključivanje svih jezgri zakopana iza sedam brda i dolina. Nadao sam se da će barem to promjeniti u desetki, sad će ju valjda isključiti.

Pa kužiš, stvar je u tome da će se sad power user nepotrebno morati baviti OS-om i čačkarenjem po podrumu umjesto da si stvar složi u par klikova mišem kako je do sad i bilo i da vrijeme troši na aplikacije. Pa ti to dođe slično kao i potreba poznavanja UNIX-a i hrpe komandi da bi Linux i OS X držao za uha. Mislim, s toliko se toga aplikativnoga bavim na kompu da mi je svaki put kad reinstaliram neku kantu, odn. nadogradim OS tlaka opet iznova kopati po podzemlju da si posložim stvari. I u svakoj novoj verziji Windowsa još nešto dodatno zamuljaju i zakopaju. Ne kužim. Ko da ne postoji user management. Pa nek za usere doslovno posakrivaju opcije i nek im onih par sitnica koje si sami mogu podešavati slože kao ikone preko pola ekrana s reklamama preko njih ako treba, ali nek adminima i power userima ostave ovako kako je jer bolje teško da može dok got ne izmisle neurogeno sučelje i telepatiju u interakciji s računalima.

Deckard
12 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

ja na windows 10 izbjegavam settings, control panel je majka.
ne razumijem sto to moraju dirati, treba li opet da se desi isto kao i sa startom

toliko godina je tu control panel, i svi su navikli, i da izbace tek tako, nek izbace ili urade taj settings kako treba, imam osjecaj ko da koristim mobilni os na desktopu

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
BudalastoStvorenje kaže...

...Optimum je najviši stupanj. Ne postoji stupanj viši od toga.

 a gdje je onda maksimum?

ispod optimuma?

16 godina
neaktivan
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Prilično glup potez MS-a iz moje perspektive, a posebno me brine što to znači za Windows Server. A što se tiče nekin komentara oko OS X-a, to mogu samo oni koji nemaju pojma o tome

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
picajzla0707 kaže...
BudalastoStvorenje kaže...

...Optimum je najviši stupanj. Ne postoji stupanj viši od toga.

 a gdje je onda maksimum?

ispod optimuma?

 Maksimum može, a i ne mora biti optimum. To je kao usporedjivati "najjače" i "najbolje".

12 godina
odjavljen
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Znate zašto je Google(tražilica) tako jednostavan? Zato da je i najgluplje osobe mogu koristiti.

Znate zašto Settings tako jednostavno izgleda? Zato da ga mogu i najgluplje osobe koristiti.

Kontrol paneel je za mene nabacan, s brda s dola... Settingsi će istu stvar raditi samo što će biti noviji dizajn i drugo ime

 
0 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Ne razumijem one komentare tipa "pocinju se ponasati kao linuxasi"!?
WTF

Sta nedostaje GNU/Linux-u koji je daleko bolji OS nego ce to Windows ikada biti (samo ne mozes ocito mijenjati necije navike, a to razumijem kod "Dragice iz racunovoodstva" no ne i na IT forumu.
U dosta stvari je GNU/Linux daleko superiorniji OS od Windowsa no mislim da imam previse godina da bi ulazio u te rasprave tipa je li bolji Windows ili npr. Ubuntu....Intel ili AMD i sl.
Jesam za rasprave, ali one s dobrim argumentima, a ne one s budalastinama i glupostima od strane osoba koje neki OS u zivotu nisu probali, a kamoli radili na njemu pa da mogu ici isti i komentirati (ista stvar se odnosi i na glupo pljuvanje po OS X posto OS radi predivno).

Sto se tice izbacivanja CP iz Windowsa, poprilicno glup potez no glupo je imati i dvije, skoro pa iste stvari unutar samoga OS-a, pogotovo kada imaju istu namjenu (makar je CP daleko bolji alat no eto, treba se prilagoditi i to je to (osobno preferiram CP)).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Re: Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podeš
Posto nemam edit na mobilnoj verziji BOL-a, imam samo pitanje za mudrijasa i onu izjavu kako su to "Windowsi otisli u Linux vode"?
Kako uopce netko moze usporediti Windowse i GNU/Linux posto ta dva OS-a nisu ni slicna (kao i te lose usporedbe Windows-a i OS X-a).
Ajde da te komentare citam na forum.hr no na IT forumu citati ovakve glupe izjave osoba koje u zivotu nisu vidjeli dalje od Windowsa je uistinu neozbiljno.
Ako vec idete tako mudro usporedivati GNU/Linux (ocito nemate pojma sta je Linux kada kazete onako vazno "Linux"....zalosno), bar dignite neki Live CD pa radite neko vrijeme na OS-u pa tek onda donosite tako neke zakljucke (a o ozbiljnom stvarima mozemo pricati kada uz OS provedete odredenu kolicinu godina, a onda sigurnu ne bi sipali takve bisere).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Uskoro će Settings biti jedino mjesto za podešavan

Sviđalo se to nama ili ne, stvari idu dalje a stalna samo mijena jest ;)  

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice