UŽIVO: Stiže iPhone X

poruka: 205
|
čitano: 25.021
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "UŽIVO: Stiže iPhone X".
15 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Torent kaže...
Ali apple to uvijek uradi kako treba 😂

 Apsolutno, u 95% slučajeva... no nije ni za čuditi kad se sjete 3 godine nakon svih ostalih implementirati tehnologiju...

14 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...

 meni je bolje da su stavili face id ako nisu mogli integrirati čitač ispod ekrana. staviti ga na poleđinu je blasfemija. uostalom face id nudi veću sigurnost, a uvodi i nove senzore koji će se moći koristiti na još načina. uglavnom, ne znamo još koliko je precizan, a sama brzina je manji problem, dovoljno je da je brzo kao i otključavanje šifrom.

What?  Zašto? Stave ga u logo... Ionako svaka maska za iPhone mora imati rupu gdje je logo da se nedajbog ne dogodi da se ne vidi da je vlasnik full cool i bogat. Zašto bi to bila blasfemija? Tko neće, može koristiti Face ID. Kako je svaki izbor loša stvar u vašem Apple svijetu? Torent to stalno pita i moram priznati da ni ja ne razumijem.

12 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Nisam Samsung fanboy ali zanimljiva je usporedba.
Moj PC  
11 2 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Ma bobi zasljepljeni. Samsung s8 ce jede iphone x a i buduci iphone XI XII itd.

Samsung nemora izbaciti novi mob do 2021 i dalje ce biti u prednosti.
 
4 2 hvala 1
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Mirko935 kaže...
grzzi kaže...

 meni je bolje da su stavili face id ako nisu mogli integrirati čitač ispod ekrana. staviti ga na poleđinu je blasfemija. uostalom face id nudi veću sigurnost, a uvodi i nove senzore koji će se moći koristiti na još načina. uglavnom, ne znamo još koliko je precizan, a sama brzina je manji problem, dovoljno je da je brzo kao i otključavanje šifrom.

What?  Zašto? Stave ga u logo... Ionako svaka maska za iPhone mora imati rupu gdje je logo da se nedajbog ne dogodi da se ne vidi da je vlasnik full cool i bogat. Zašto bi to bila blasfemija? Tko neće, može koristiti Face ID. Kako je svaki izbor loša stvar u vašem Apple svijetu? Torent to stalno pita i moram priznati da ni ja ne razumijem.

 pipkat po pozadini, pa što nije onda bolje face id? čitač na poweru ( ili bočno i home botun ) nije loša ideja ali bojim se da je površina premalena.
ja bih sačekao vidjet koliko dobro radi face id, ni finger nije radio savršeno ispočetka, tj radio je dobro ali svaka nova generacija radi sve bolje.

 

nego što kažete na bench performanse ... onakvo gaženje androida nije davno viđeno. A11 je klasa za sebe.

8 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Stiže iPhone X

molim lock ove teme

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Cuj ovog gazenje!! Hahahahhaha. Mobitel po specifikacijama iz 2014g sa duplo vecom cjenom od boljeg stroja s8.

Samo idiot bi ga uzeo. Osim za kurcenje i da moli boga da mu nepukne ekran jer je digo kredit u ersteu na 60mj
 
5 2 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Pa to je ekipa koja kaze da nije problem ako ke face id sporiji pola sekunde ali je ogroman problem ako se aplikacija ucitava pola ms sporije... Isto tako nije problem sto za 999 usd ne dobije ni brzo ni bezicno punjenje vec samo mogucnost da to imas... Kao da je problem dati jos par desetaka usd za adaptere i dodatne punjace... Ipak je to iphone koji just works. Ako imas sve adaptere 😂
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
sp0ngy kaže...
Cuj ovog gazenje!! Hahahahhaha. Mobitel po specifikacijama iz 2014g sa duplo vecom cjenom od boljeg stroja s8.

Samo idiot bi ga uzeo. Osim za kurcenje i da moli boga da mu nepukne ekran jer je digo kredit u ersteu na 60mj

 hahah, duplo veća cijena? s8 košta 100$ manje. a lošiji je očito baš u svemu. 

https://thenextweb.com/apple/2017/09/12/apples-new-iphone-x-already-destroying-android-devices-g/#.tnw_TF3TXCFl

ovakva razlika je već neozbiljna.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.9.2017 21:30 (grzzi).
14 godina
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
sp0ngy kaže...
Cuj ovog gazenje!! Hahahahhaha. Mobitel po specifikacijama iz 2014g sa duplo vecom cjenom od boljeg stroja s8.

Samo idiot bi ga uzeo. Osim za kurcenje i da moli boga da mu nepukne ekran jer je digo kredit u ersteu na 60mj

Da je skup - skup je, al rec da su specifikacije iz 2014 je smijesno. Apple je daleko odmaglio sta se cpu/gpu kombinacije tice i tu su nedodirljivi sa svojim custom soc-evima. 

 

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
ansha kaže...
sp0ngy kaže...
Cuj ovog gazenje!! Hahahahhaha. Mobitel po specifikacijama iz 2014g sa duplo vecom cjenom od boljeg stroja s8.

Samo idiot bi ga uzeo. Osim za kurcenje i da moli boga da mu nepukne ekran jer je digo kredit u ersteu na 60mj

Da je skup - skup je, al rec da su specifikacije iz 2014 je smijesno. Apple je daleko odmaglio sta se cpu/gpu kombinacije tice i tu su nedodirljivi sa svojim custom soc-evima. 

 

 mislio je čovjek reći 2019.

13 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Peruneph kaže...
Nisam Samsung fanboy ali zanimljiva je usporedba.

S6 nema IP68 certifikat

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
MARKOZD15 kaže...
Peruneph kaže...
Nisam Samsung fanboy ali zanimljiva je usporedba.

S6 nema IP68 certifikat

 upao mi nekidan frendu pod dno motora na gliseru i smočio se, ništa ga nije moglo spasiti :D

a ovo ostalo lol

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...
 uostalom face id nudi veću sigurnost

Neki podatak koji podkrijepljuje tvrdnju?

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
lovacmaki kaže...
grzzi kaže...
 uostalom face id nudi veću sigurnost

Neki podatak koji podkrijepljuje tvrdnju?

za početak sam podatak tj uzorak koji se čita je kompleksniji (3D) i jedinstveniji. 1/50 000 ljudi može otključati drugi telefon svojim otiskom. 3D scan lica to mijenja negdje na 1/ 1 000 000

podaci o face id se kao i do sad čuvaju isključivo na telefonu, a vidjeli smo da ni fbi nije mogao izvaditi te podatke, niti mu je apple mogao u tome pomoći.

razlika je da si prije mogao imati registrirano više osoba / prstiju kojima se može otključati telefon, sada je, ako želiš koristiti face id, telefon povezan isključivo sa jednim licem - tvojim.

postoje razne postavke, recimo možeš odabrati da oči moraju biti otvorene tako da netko ne može telefon otključati do krecimo spavaš ili si bez svijesti, premda će raditi i sa većinom sunčanih naočala ( valjda radi infrared projektora ) ... a sam neural engine unutar A11 procesora napravljen je da može pratiti promijene na licu iz dana u dan, pa će znati prepoznati isto lice sa ili bez brade, kapom, šalom, naočalama itd.


https://www.kaspersky.com/blog/apple-face-id-security/18512/

https://qz.com/1073209/what-is-apples-new-faceid-and-why-is-it-replacing-the-fingerprint/

https://www.apple.com/iphone-x/#face-id

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 1:28 (grzzi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...

 za početak sam podatak tj uzorak koji se čita je kompleksniji (3D) i jedinstveniji. 1/50 000 ljudi može otključati drugi telefon svojim otiskom. 3D scan lica to mijenja negdje na 1/ 1 000 000



https://www.kaspersky.com/blog/apple-face-id-security/18512/

https://qz.com/1073209/what-is-apples-new-faceid-and-why-is-it-replacing-the-fingerprint/

https://www.apple.com/iphone-x/#face-id

Konkretnije informacije, istraživanja. Ne PR materijal. Odakle podatak o 1/50 000 ljudi?

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
lovacmaki kaže...
grzzi kaže...

 za početak sam podatak tj uzorak koji se čita je kompleksniji (3D) i jedinstveniji. 1/50 000 ljudi može otključati drugi telefon svojim otiskom. 3D scan lica to mijenja negdje na 1/ 1 000 000



https://www.kaspersky.com/blog/apple-face-id-security/18512/

https://qz.com/1073209/what-is-apples-new-faceid-and-why-is-it-replacing-the-fingerprint/

https://www.apple.com/iphone-x/#face-id

Konkretnije informacije, istraživanja. Ne PR materijal. Odakle podatak o 1/50 000 ljudi?

kakve bi ti podatke? obavezali su se izdati izvještaj vladinim agencijama i javnosti koji če dati više detalja o sigurnosti i protokolima. Da je lice kao 3D uzorak kompleksije od 2D otiska prsta nije teško zaključiti i u tome se i slažu oni koji se bave sigurnosnim protokolima i aplikacijama ( kaspersky link )

Federighi also noted on our call that Apple would be releasing a security white paper on Face ID closer to the release of the iPhone X. So if you’re a researcher or security wonk looking for more, he says it will have “extreme levels of detail” about the security of the system.

https://techcrunch.com/2017/09/15/interview-apples-craig-federighi-answers-some-burning-questions-about-face-id/


Poruka je uređivana zadnji put pon 18.9.2017 1:40 (grzzi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Svaki otisak prsta je jedinstven. Svako lice nije. Dakle, ponavljaš što je rekao Apple i to tvrdiš kao činjenicu. Bez istraživanja koje potkrijepljuje tu tvrdnju.
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
lovacmaki kaže...
Svaki otisak prsta je jedinstven. Svako lice nije. Dakle, ponavljaš što je rekao Apple i to tvrdiš kao činjenicu. Bez istraživanja koje potkrijepljuje tu tvrdnju.

 svako lice nije? na čemu ti zasnivaš tu svoju pretpostavku? prouči kako radi 3d scan lica pa će ti biti jasno da ima beskonačno više informacija od scana otiska.

 

svaki otisak prsta također nije jedinstven. čak i da jest, očito su rađena testiranja gdje otprilke 1/50 000 ljudi ima dovoljno sličan otisak da će ga sistem pustiti. 

 

Federighi also noted on our call that Apple would be releasing a security white paper on Face ID closer to the release of the iPhone X. So if you’re a researcher or security wonk looking for more, he says it will have “extreme levels of detail” about the security of the system.

13 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Opet, nekakvo istraživanje iza tvoje tvrdnje. Ili makar priznaj ako već nemaš podlogu, da misliš da to što oni iznose su točni podaci. Odakle to 1/50 000, tko je vršio istraživanje? Apple? Kao i ono da su ljudi sami krivi na prijašoj generaciji što je signal slab.
I moja greška, izgleda da su sva lica jedinstvena po istraživanjima. (i od identičnih blizanaca)
8 godina
odjavljen
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...
lovacmaki kaže...
Svaki otisak prsta je jedinstven. Svako lice nije. Dakle, ponavljaš što je rekao Apple i to tvrdiš kao činjenicu. Bez istraživanja koje potkrijepljuje tu tvrdnju.

 svako lice nije? na čemu ti zasnivaš tu svoju pretpostavku? prouči kako radi 3d scan lica pa će ti biti jasno da ima beskonačno više informacija od scana otiska.

 

svaki otisak prsta također nije jedinstven. čak i da jest, očito su rađena testiranja gdje otprilke 1/50 000 ljudi ima dovoljno sličan otisak da će ga sistem pustiti. 

 

Federighi also noted on our call that Apple would be releasing a security white paper on Face ID closer to the release of the iPhone X. So if you’re a researcher or security wonk looking for more, he says it will have “extreme levels of detail” about the security of the system.

 Ko papagaj prenosis PR applea... Ne nisi si fanboy.  nisi . Mi koji trazimo neki izvor izvan applea smo hejteri. Nije valjda da apple malo nateze istinu. Ne nikad oni to nisu radili.... Sta ces pricati kad sledeci iphpne bude imao senzor otiska ispod ekrana kao sto ste svi kao papagaji nadali se da ce imat. Niko nije spominjao face id do juce.... Sad odjednom FP je smece Face id je way to go....Nije problem koliko kosta i sto za pola funkcija moras dokupiti adapter ;)

14 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...

 hahah, duplo veća cijena? s8 košta 100$ manje. a lošiji je očito baš u svemu. 

https://thenextweb.com/apple/2017/09/12/apples-new-iphone-x-already-destroying-android-devices-g/#.tnw_TF3TXCFl

ovakva razlika je već neozbiljna.

 A ček, to onda znači i da je iPhone X bolji kompjuter od tog MacBooka s kojim ga uspoređuju? Džabe mi teoretska prednost od par milisekundi tu i tamo kad u stvarnosti na Androidu napravim najobičniji shortcut da nekog nazovem i pričam s osobom za 2 sekunde, a na glupom iOS-u moram ući u phone app, tražiti kontakt ili otići na search, gledati u ekran i tipkovnicu 5 sekundi dok utipkam ime i whatever. Šta god da trebam, u stvarnosti napravim brže na teoretski upola slabijem Androidu.

13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Stiže iPhone X

Najbolje mi je kada iOS povezuju sa jednostavnošću. Pa Android je 2 puta jednostavniji. Sve stvari sto radim napravim u manje koraka na Androidu.

 

A ovo za brzinu otvaranja aplikacija, to je meni osobno totalno nebitno. Meni su mobiteli vec par generacija dovoljno brzi da ne brinem oko toga.

 

A ovaj komentar da je iPhone X bolji u svemu od S8, neću niti prokomentirati (ne kazem da ne losiji)

 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Decki, sve je bolje od windowsphonea. Ja od kako sam presao sa lumie 830 na oneplus 3t doslovno sam izgubio volju za unistavanjem mobitela svaki put kad ga koristim...
Ove usporedbe i prepucavanja ios ili android - vjerujte mi to su slatke muke...
What could possibly go wrong?
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Torent kaže...
grzzi kaže...
lovacmaki kaže...
Svaki otisak prsta je jedinstven. Svako lice nije. Dakle, ponavljaš što je rekao Apple i to tvrdiš kao činjenicu. Bez istraživanja koje potkrijepljuje tu tvrdnju.

 svako lice nije? na čemu ti zasnivaš tu svoju pretpostavku? prouči kako radi 3d scan lica pa će ti biti jasno da ima beskonačno više informacija od scana otiska.

 

svaki otisak prsta također nije jedinstven. čak i da jest, očito su rađena testiranja gdje otprilke 1/50 000 ljudi ima dovoljno sličan otisak da će ga sistem pustiti. 

 

Federighi also noted on our call that Apple would be releasing a security white paper on Face ID closer to the release of the iPhone X. So if you’re a researcher or security wonk looking for more, he says it will have “extreme levels of detail” about the security of the system.

 Ko papagaj prenosis PR applea... Ne nisi si fanboy.  nisi . Mi koji trazimo neki izvor izvan applea smo hejteri. Nije valjda da apple malo nateze istinu. Ne nikad oni to nisu radili.... Sta ces pricati kad sledeci iphpne bude imao senzor otiska ispod ekrana kao sto ste svi kao papagaji nadali se da ce imat. Niko nije spominjao face id do juce.... Sad odjednom FP je smece Face id je way to go....Nije problem koliko kosta i sto za pola funkcija moras dokupiti adapter ;)

 ne lupetaj, tražila je i vlada white paper i dobit će ga kao i javnost. Gdje su papiri o otisku prsta? naravno da prenosim tvrdnje stručnjaka i applea o tome kako funkcionira njihova tehnologija. Oni tvrde da je face id unikatniji od otiska prsta što je i logično jer se radi o 3D modelu nasuprot 2D. Iznosim poznate podatke so far. kako čitač radi u praksi još ne znamo, znat će se uskoro.

Isto tako nigdje ne tvrdim daje čitač prsta sranje, svi ostali uređaji od applea ga i dalje koriste. Jednostavno, očito je da se odavno tražilo sljedeće rješenje koje neće imati potrebu za čitačem otiska jer face ID otvara nove mogućnosti i kompaktniji je. ( da si pročitao članak shvatio bi da se koristi i u aplikacijama vezanim za kameru npr.


13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
Mirko935 kaže...
grzzi kaže...

 hahah, duplo veća cijena? s8 košta 100$ manje. a lošiji je očito baš u svemu. 

https://thenextweb.com/apple/2017/09/12/apples-new-iphone-x-already-destroying-android-devices-g/#.tnw_TF3TXCFl

ovakva razlika je već neozbiljna.

 A ček, to onda znači i da je iPhone X bolji kompjuter od tog MacBooka s kojim ga uspoređuju? Džabe mi teoretska prednost od par milisekundi tu i tamo kad u stvarnosti na Androidu napravim najobičniji shortcut da nekog nazovem i pričam s osobom za 2 sekunde, a na glupom iOS-u moram ući u phone app, tražiti kontakt ili otići na search, gledati u ekran i tipkovnicu 5 sekundi dok utipkam ime i whatever. Šta god da trebam, u stvarnosti napravim brže na teoretski upola slabijem Androidu.

geekbench je samo jedan set testova koji se stalno unaprijeđuje i da, u njemu ARM bazirani procesori opasno ugrožavaju desktop class. Naravno postoji još niz faktora koje treba uzeti u faktor da bi usporedba bila bolja.
Poanta je da svi proizvođači tuniraju hardware i da pokaže što bolje performanse i na sintetičkim testovima što ne znači da je dobar rezultat moguće postići samo optimizacijom, nije. prije svega ovo je pokazatelj da se radi o izuzetno moćnoj kombinaciji cpu/gpu.

ovo za shortcut nisam shvatio, zar na iOSu ne možeš napraviti shortcut? uz forcetouch je dovoljan jedan klik recimo za poziv..

12 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...
Mirko935 kaže...
grzzi kaže...

 meni je bolje da su stavili face id ako nisu mogli integrirati čitač ispod ekrana. staviti ga na poleđinu je blasfemija. uostalom face id nudi veću sigurnost, a uvodi i nove senzore koji će se moći koristiti na još načina. uglavnom, ne znamo još koliko je precizan, a sama brzina je manji problem, dovoljno je da je brzo kao i otključavanje šifrom.

What?  Zašto? Stave ga u logo... Ionako svaka maska za iPhone mora imati rupu gdje je logo da se nedajbog ne dogodi da se ne vidi da je vlasnik full cool i bogat. Zašto bi to bila blasfemija? Tko neće, može koristiti Face ID. Kako je svaki izbor loša stvar u vašem Apple svijetu? Torent to stalno pita i moram priznati da ni ja ne razumijem.

 pipkat po pozadini, pa što nije onda bolje face id? čitač na poweru ( ili bočno i home botun ) nije loša ideja ali bojim se da je površina premalena.
ja bih sačekao vidjet koliko dobro radi face id, ni finger nije radio savršeno ispočetka, tj radio je dobro ali svaka nova generacija radi sve bolje.

 

nego što kažete na bench performanse ... onakvo gaženje androida nije davno viđeno. A11 je klasa za sebe.

 Vjerujem da imaš puno iskustva. S obzirom da sam koristio mob s prednjim (S7) i zadnjim (P9) FP senzorom, definitivno mogu reći kako je zadnji bolja opcija. Kada vadiš mobitel iz džepa ili torbice otključavaš ga "usput" dok kod prednjeg ga otključavaš tek kad si ga izvadio. Sad koristim s8 kojem je senzor premal i nalazi se pored kamere a to je najgora opcija. 

A11 je super procesor i jedina prednost/novost najnovijeg flagshipa. Koliko je to bitno u vrijeme kad već i Android iz srednje klase sasvim glatko vrti OS i aplikacije, ne znam. Primjenu vidim jedino u igricama. Možeš li mi navesti neku aplikaciju koju koristiš a gdje će ta jedina prednost novog iPhonea doći do izražaja? Ja koristim BIMX aplikaciju za virtualno šetanje zgradama. Na zgradi od 8 katova i 72 stana nije štekala ni na Huaweiu P9 iz 2016. Nikada na ničijem mobitelu nisam vidio zahtjevniju aplikaciju.

Činjenica je da su smartphonei došli do nekog svog vrhunca.

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
BlueMax kaže...
grzzi kaže...
Mirko935 kaže...
grzzi kaže...

 meni je bolje da su stavili face id ako nisu mogli integrirati čitač ispod ekrana. staviti ga na poleđinu je blasfemija. uostalom face id nudi veću sigurnost, a uvodi i nove senzore koji će se moći koristiti na još načina. uglavnom, ne znamo još koliko je precizan, a sama brzina je manji problem, dovoljno je da je brzo kao i otključavanje šifrom.

What?  Zašto? Stave ga u logo... Ionako svaka maska za iPhone mora imati rupu gdje je logo da se nedajbog ne dogodi da se ne vidi da je vlasnik full cool i bogat. Zašto bi to bila blasfemija? Tko neće, može koristiti Face ID. Kako je svaki izbor loša stvar u vašem Apple svijetu? Torent to stalno pita i moram priznati da ni ja ne razumijem.

 pipkat po pozadini, pa što nije onda bolje face id? čitač na poweru ( ili bočno i home botun ) nije loša ideja ali bojim se da je površina premalena.
ja bih sačekao vidjet koliko dobro radi face id, ni finger nije radio savršeno ispočetka, tj radio je dobro ali svaka nova generacija radi sve bolje.

 

nego što kažete na bench performanse ... onakvo gaženje androida nije davno viđeno. A11 je klasa za sebe.

 Vjerujem da imaš puno iskustva. S obzirom da sam koristio mob s prednjim (S7) i zadnjim (P9) FP senzorom, definitivno mogu reći kako je zadnji bolja opcija. Kada vadiš mobitel iz džepa ili torbice otključavaš ga "usput" dok kod prednjeg ga otključavaš tek kad si ga izvadio. Sad koristim s8 kojem je senzor premal i nalazi se pored kamere a to je najgora opcija. 

A11 je super procesor i jedina prednost/novost najnovijeg flagshipa. Koliko je to bitno u vrijeme kad već i Android iz srednje klase sasvim glatko vrti OS i aplikacije, ne znam. Primjenu vidim jedino u igricama. Možeš li mi navesti neku aplikaciju koju koristiš a gdje će ta jedina prednost novog iPhonea doći do izražaja? Ja koristim BIMX aplikaciju za virtualno šetanje zgradama. Na zgradi od 8 katova i 72 stana nije štekala ni na Huaweiu P9 iz 2016. Nikada na ničijem mobitelu nisam vidio zahtjevniju aplikaciju.

Činjenica je da su smartphonei došli do nekog svog vrhunca.

 nemam uopće nekog iskustva sa senzorom na poleđini. Jednostavno mi to izgleda nezgodno i nakaradno. pokušavam zamisliti da moram sa kažiprstom gađati logo npr na poleđini, mislim da bi mi brzo ispao mob iz ruke.
veličina senzora je onemogućavala korištenje velikog dijela prednjice za ekran, senzor je morao ili otići ili se preseliti. Smanjivanje nije bilo opcija, kao što si primjetio to rješenje nije dobro. Apple je uložio u drugu tehnologiju koja očito ima niz svojih prednosti ( ali vjerojatno i mana ). Vrijeme će pokazati da li su bili u pravu ( pretpostavljam da će konkurencija pratiti ).


Najveći pad performansi svaki uređaj pokazuje instalacijom novih aplikacija i upgradeom OSa. Nakon dvije ili tri generacije dolazi do nužnog usporenja jer se software optimizira za nove tehnologije koje gpu/cpu podržavaju. Ovako jak hardware nekakva je garancija da će u očekivanom periodu korištenja ( minimalno dvije godine koliko je većini ugovor) uređaj funkcionirati besprijekorno.

13 godina
offline
UŽIVO: Stiže iPhone X
U jbt tek sad vidim da može snimati 4K 60fps video. To kolko znam još nitko nema. Baš me zanima koliko memorije troši
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: UŽIVO: Stiže iPhone X
grzzi kaže...

 


Najveći pad performansi svaki uređaj pokazuje instalacijom novih aplikacija i upgradeom OSa. Nakon dvije ili tri generacije dolazi do nužnog usporenja jer se software optimizira za nove tehnologije koje gpu/cpu podržavaju.

 to vrijedi za ios, za android obrnuto

zuper kaže...
U jbt tek sad vidim da može snimati 4K 60fps video. To kolko znam još nitko nema. Baš me zanima koliko memorije troši

moze i note8 https://www.phonearena.com/news/Sorry-Apple-the-Galaxy-Note-8-has-4K-at-60-FPS-video-recording-coming_id98082

moze i proslogodisnji s7, i s8  https://forum.xda-developers.com/s7-edge/themes/zero-camera-mod-v1-0-increased-bitrates-t3439870

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice