Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču

poruka: 39
|
čitano: 6.204
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču".
16 godina
offline
Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču

Oooooooooo

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču

Kako to? Pa windowsi 7 mobile su trebali imat 50%trzista u godinu dana,pa onda to isto se trebalo desit sa 8 pa sa 8.1 pa sa 10? 

 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
zlosobno kaže...

Kako to? Pa windowsi 7 mobile su trebali imat 50%trzista u godinu dana,pa onda to isto se trebalo desit sa 8 pa sa 8.1 pa sa 10? 

 ma svaki čas se očekuje explozija wp na tržištu, svaki čas

iPhone is a smartphone for dumb people
10 godina
offline
Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču

A, zašto ekipa ne pređe na Wire???

Nešto drugačije, sigurnije??

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
4 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
karlanal kaže...
zlosobno kaže...

Kako to? Pa windowsi 7 mobile su trebali imat 50%trzista u godinu dana,pa onda to isto se trebalo desit sa 8 pa sa 8.1 pa sa 10? 

 ma svaki čas se očekuje explozija wp na tržištu, svaki čas

 I svaki čas je gotovo, evo svaki čas..umire iz godine u godinu..svaki čas

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10

Pa umrla je davnoooo... 0,3% nije zivot....

Nula telefona za 2017 ili mozda jedan.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
Torent kaže...

Pa umrla je davnoooo... 0,3% nije zivot....

Nula telefona za 2017 ili mozda jedan.

 na 0.3 ti doktori gase aparate jer se smatra nehumano držanje na životu  

iPhone is a smartphone for dumb people
8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
karlanal kaže...
Torent kaže...

Pa umrla je davnoooo... 0,3% nije zivot....

Nula telefona za 2017 ili mozda jedan.

 na 0.3 ti doktori gase aparate jer se smatra nehumano držanje na životu  

 Zali boze struje ;)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
PzKpfw kaže...

A, zašto ekipa ne pređe na Wire???

Nešto drugačije, sigurnije??

 zato jer su svi na viberu :D :P 

a i na messengeru od fejs-a

 

ja imam wire i super je, samo je problem što nema prijatelja na njemu 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
9 godina
neaktivan
offline
Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču

Neću provjeravati vijest ali ako je istina onda pucaju u svoju nogu, ne zbog mobilne aplikacije nego ja npr. koristim desktop WhatsApp, Viber i zbog posla, stalno su dignuti, a i kolege također. Nedavno sam prešao sa wp8 na Android zbog banke koja ga također prestaje podržavati. Počivao u miru.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10

Viber ima desktop, android, iOS i windows 10 UWP aplikaciju. Vijest se odnosu na ovu zadnju dok desktop varijanta nastavlja dalje normalno....

 

https://www.viber.com/en/

16 godina
neaktivan
offline
Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču

A i to je opisano koda 800 građevinskih radnika zaustavlja 100 dizalica i 300 valjaka.

Neš ti silnog posla svakim danom po 8 sati. Održavaju što na win platformi?  Sad će mehanizaciju teglenicama prenijet na android i to košta.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10

Nisam programer ali ni meni to nije djelovalo bas da 100 radnika radi na tome. Pogotovo na UWp ali eto ni tog jednog nece da smaraju sa time....

8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
 
0 1 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
torrente kaže...

A i to je opisano koda 800 građevinskih radnika zaustavlja 100 dizalica i 300 valjaka.

Neš ti silnog posla svakim danom po 8 sati. Održavaju što na win platformi?  Sad će mehanizaciju teglenicama prenijet na android i to košta.

 

 

Viber NIKADA nije radio kako treba na WP 10. Odlučili su da im se, s obzirom na mizeran broj korisnika, ne isplati plaćati i ta 2 radnika za ažuriranje WP verzije. Logična, racionalna i ekonomski opravdana odluka. Prije par dana ugašen je i najbolji app za praćenje sportskih rezultata - Sofascore. Preporučam svima da prodaju svoje Lumije jer će svakim danom gubiti korisnike a WP će proći kao i Symbian - umrijet će u mukama, a Lumie postati dumbphone sposoban za pozive i SMS.

My pleasure darlin
8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10

Jel ima neka UWP da radi na nivou dekstop app? Ja probao i viber i fb i page manager i to je boze sacuvaj....

16 godina
offline
Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10 raču

Hahah, neka su i Torent i karlanal dozivjeli nesto lijepo u zivotu.

Bojim se da ne bude samo razocarenje kao prvobitna euforija sa nedavnim "gasenjem" Minecraft-a za WP, koji je cudno se ubrzo pojavio kao UWP. :)

 

Btw, apsolutno ne vjerujem da je ovo totalno gasenje, jer su upravo ispolirali UWP aplikaciju...tako da uopste ne zahtijeva neki veliki rad - nista cudno ako privremeno alociraju resurse. Ali neka se pacenici malo raduju "senzacionalnoj" vijesti o gasenju servisa mrskoj protivnickoj platformi koja ima par procenata share-a. :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 13:20 (knight).
 
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
knight kaže...

Hahah, neka su i Torent i karlanal dozivjeli nesto lijepo u zivotu.

Bojim se da ne bude samo razocarenje kao prvobitna euforija sa nedavnim "gasenjem" Minecraft-a za WP, koji je cudno se ubrzo pojavio kao UWP. :)

 

Btw, apsolutno ne vjerujem da je ovo totalno gasenje, jer su upravo ispolirali UWP aplikaciju...tako da uopste ne zahtijeva neki veliki rad - nista cudno ako privremeno alociraju resurse. Ali neka se pacenici malo obradjuju "senzacionalnoj" vijesti o gasenju servisa mrskoj protivnickoj platformi koja ima par procenata share-a. :)

 

 

 Sta ti vjerujes ili ne to je tvoj problem ;) Vjerovatno i ti vjerujes u mantru o cuvanju podataka od strane MSa? I zasto bi se radovao gasenju bilo cega? U najgorem slucaju mi svjedno ionako je bila katastrofalno losa pa je postojala tj jos uvijek postoji desktop varijanta.....Kad je koja aplikaciju u istoriji dovoljno ispolirana da ne treba vise raditi na njoj????????????? Osim vibera ocigledno ;)

16 godina
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
Jim Raynor kaže...

Viber NIKADA nije radio kako treba na WP 10. Odlučili su da im se, s obzirom na mizeran broj korisnika, ne isplati plaćati i ta 2 radnika za ažuriranje WP verzije. Logična, racionalna i ekonomski opravdana odluka. Prije par dana ugašen je i najbolji app za praćenje sportskih rezultata - Sofascore. Preporučam svima da prodaju svoje Lumije jer će svakim danom gubiti korisnike a WP će proći kao i Symbian - umrijet će u mukama, a Lumie postati dumbphone sposoban za pozive i SMS.

Novi (UWP) Viber radi perfektno na W10, ne znas sta govoris.

  

15 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
knight kaže...

Hahah, neka su i Torent i karlanal dozivjeli nesto lijepo u zivotu.

Bojim se da ne bude samo razocarenje kao prvobitna euforija sa nedavnim "gasenjem" Minecraft-a za WP, koji je cudno se ubrzo pojavio kao UWP. :)

 

Btw, apsolutno ne vjerujem da je ovo totalno gasenje, jer su upravo ispolirali UWP aplikaciju...tako da uopste ne zahtijeva neki veliki rad - nista cudno ako privremeno alociraju resurse. Ali neka se pacenici malo raduju "senzacionalnoj" vijesti o gasenju servisa mrskoj protivnickoj platformi koja ima par procenata share-a. :)

 

 

 ja sam ima windows phone prije tebe i volia bi da je platforma zaživila ali nažalost nije i razlika između tebe i mene je šta sam ja realan i svjestan sam da je gotovo dok se vas par...eto neću ništa reć

iPhone is a smartphone for dumb people
16 godina
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
Torent kaže...

 Sta ti vjerujes ili ne to je tvoj problem ;) Vjerovatno i ti vjerujes u mantru o cuvanju podataka od strane MSa? I zasto bi se radovao gasenju bilo cega? U najgorem slucaju mi svjedno ionako je bila katastrofalno losa pa je postojala tj jos uvijek postoji desktop varijanta.....Kad je koja aplikaciju u istoriji dovoljno ispolirana da ne treba vise raditi na njoj????????????? Osim vibera ocigledno ;)

 

Ne znam zasto bi se radovao. Mislim da je to pitanje za psihologa.

 

A sto se tice ovog zapjenjenog pitanja s puno uzvicnika - rekao sam "privremeno".

16 godina
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
 

 

 ja sam ima windows phone prije tebe i volia bi da je platforma zaživila ali nažalost nije i razlika između tebe i mene je šta sam ja realan i svjestan sam da je gotovo dok se vas par...eto neću ništa reć

 Ne znam kada si ti "ima" windows phone, kao sto ni ti ne znas kada sam ja imao. Ali ocigledno je da te je pogodio prelazak na Android, jer si i dalje opterecen tom platformom s minornim trzisnim udjelom. To ti je kao kad neko promijeni uvjerenje/tabor/vjeru ili sta vec...pa onda s najvecom zestinom napada prethodni tabor, kako bi se pokazao kao iskren konvertit. :)

8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10

Ko kaze da se radujem? Izvuces zakljucak iz dupeta i na osnovu njega pricas gluposti. Samo sam ja realana za razliku od vas w10p korisnika.... Privremeno na neodredjeno vrijeme. Dok w10m gubi 50% trzista svakih 3 do 6 mjeseci kolika je vjerovatnoca da ce se vratiti? Ako nece da rade sad kako ce raditi kad marketshare bude duplo manji? tebi je to logicno? Oni su firma koja mora zaradjivati. na cemu ce zaradjivati na toj platformi?

8 godina
odjavljen
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
knight kaže...
 

 

 ja sam ima windows phone prije tebe i volia bi da je platforma zaživila ali nažalost nije i razlika između tebe i mene je šta sam ja realan i svjestan sam da je gotovo dok se vas par...eto neću ništa reć

 Ne znam kada si ti "ima" windows phone, kao sto ni ti ne znas kada sam ja imao. Ali ocigledno je da te je pogodio prelazak na Android, jer si i dalje opterecen tom platformom s minornim trzisnim udjelom. To ti je kao kad neko promijeni uvjerenje/tabor/vjeru ili sta vec...pa onda s najvecom zestinom napada prethodni tabor, kako bi se pokazao kao iskren konvertit. :)

 Jos jedan koji nema argumente pa ide na licno vrijedjanje.... Dno dna al nista vise se ne ocekuje....

16 godina
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
Jim Raynor kaže...

 

 

 Preporučam svima da prodaju svoje Lumije jer će svakim danom gubiti korisnike a WP će proći kao i Symbian - umrijet će u mukama, a Lumie postati dumbphone sposoban za pozive i SMS.

 

WM je OS. Ne moze umrijeti u mukama.  Da li je sada ikome jasno zasto vas smatram pacenicima i slucajevima za psihologa?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
PzKpfw kaže...

A, zašto ekipa ne pređe na Wire???

Nešto drugačije, sigurnije??

Za sigurnu sam komunikaciju uvijek bio za Signal, kojeg preporuča i sam Snowden, međutim, rješenje za stolna računala (što mi je dosta bitno s obzirom da zbog prirode struke provodim dosta vremena na računalu) im je po mom skromnom mišljenju loše/ije. Naime, implementirano je kao dodatak za Chromium/Chrome. Uopće mi nije jasno zašto nisu išli na Elektron, s kojim su između ostalog, napravljeni i uređivač teksta Atom, a i Wire kojeg si ovdje spomenuo i preporučio (hvala, nisam do sad znao za Wire i izgleda kao prilično dobro rješenje).

 

Razmišljao sam da napravim "fork", nađem još par kolega da se stvar proba prebaciti na Elektron kao samostalna aplikacija (jer smatram da je to užasna ideja - napraviti stolnu aplikaciju preko dodatka za preglednik, još k tome Chromium/Chrome), ali iako znam podosta toga o kriptografiji, ne usudim se ni najmanje jer mala greška može rezultirati velikom sigurnosnom rupom.

 

Međutim, ovaj Wire me jako privlači. Na brzinu sam pročitao kriptografski rad koji nude na stranici - koriste (nekadašnji) protokol Axolotl (tako se nekad zvao sadašnji Signalov protokol), međutim, koriste svoju Proteus implementaciju koja je dakako vrlo dobro dokumentirana i otvorenog je koda, pa ću to malo detaljnije prošvrljati kasnije kad nađem vremena. Također, moram vidjeti koliko je sam protokol siguran iako na prvi pogled izgleda prilično robusno i sigurno.

 

Ono što me mrvicu brine je ovaj dio: "But we have long-term persistent conversations: that’s a big part of our model, we want to have recall, we want to do search, and you have to have something to search against. Our model is cloud-based: it’s more like Gmail when you can always search.". Baš i ne bih želio da se poruke pohranjuju na poslužitelju, makar i vrhunski kriptirane - draže mi je da su takve stvari lokalno na mobitelima/računalima. Također, koliko sam zasad skužio, klijenti te svi algoritmi i protokoli su otvorenog koda dok su poslužitelji zatvorenog (nešto kao i Telegram) što mi se isto baš ne sviđa, međutim, s obzirom na to da podržavaju grupne sigurne razgovore kao i video pozive u neku ruku je i razumljivo da su zadržali poslužiteljski dio zatvorenim (vjerojatno imaju neke algoritme za koje ne žele da budu otvorenog koda). Možda se u budućnosti odluče i to otvoriti. Bilo bi stvarno šteta ako su osmislili neki dobar algoritam za video pozive (kompresija/kvaliteta) da ostane u kući, dalo bi se napisati zgodnih znanstvenih radova na tu temu.

 

Sve u svemu, jako sam zainteresiran, pogotovo što aplikacija objedinjuje razgovore, pozive, video pozive i poslovnu komunikaciju a laSlack, ima brdo mogućnosti, te ima dostupnu punokrvnu inačicu za stolna računala (dok je Signalova još uvijek u beti i napravljena je kao dodatak za preglednik) baziranu na Elektronu što znači da je ujedno dostupna i na apsolutno svim platformama (vrlo mi je bitno za Linux).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
karlanal kaže...

 ja upoće nisam opterećen, ja samo realno sagledavam situaciju, opterećeni ljudi to ne mogu, tako da si ovim sam sebi stavio govno u usta, dobar tek

 Bravo. Vidi se iz prilozenog da nisi opterecen. Ovako se ponasaju djeca kada hoce da nekog uvrijede. Nemamo o cemu dalje. :) Over & Out.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 16:47 (knight).
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10

Prije par dana je i SofaScore LiveScore objavila da odustaju od windowsa:

 

“We announced that version 4.1.5.0 was the final SofaScore update for Windows Phone and Windows 10 mobile platforms, and that there will be no new features. The app itself remains available to users as a universal app on Windows Store, but without new features,” they explain.

 

https://www.reddit.com/r/windowsphone/comments/5v3gln/sofascore_will_not_update_its_app_anymore/

 

http://news.softpedia.com/news/sofascore-abandons-windows-phone-because-it-lacks-any-sign-of-progress-513107.shtml

 

iako se još uvijek može skinuti za sve platforme neće ju razvijati

http://www.sofascore.com/news/download-sofascore-app/

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2017 20:54 (bubac85).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
Umrla je jednako kao sto je Linux😂 Drzi mali udio na trzistu al se neda😎
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Viber napušta razvoj aplikacija za Windows 10
knight kaže...
Jim Raynor kaže...

 

 

 Preporučam svima da prodaju svoje Lumije jer će svakim danom gubiti korisnike a WP će proći kao i Symbian - umrijet će u mukama, a Lumie postati dumbphone sposoban za pozive i SMS.

 

WM je OS. Ne moze umrijeti u mukama.  Da li je sada ikome jasno zasto vas smatram pacenicima i slucajevima za psihologa?

 Njima ni Bog ne može pomoći...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice