Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

poruka: 12
|
čitano: 2.319
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar".
15 godina
odjavljen
offline
Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

Ček, znači, do sad se nisu koristile sve jezgre? Sve jezgre koje je kupac PLATIO!? Što EK ima reći na to?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

igre kodirane na 7 jezgri a kupcu dostavljenje na plejku koja ima samo 6 "otkljucanih" jezgri. zanimljivo. samo da se sad ne dogodi debakl i pocnu padati fpsi u novim igrama zbog problema s pristupom sedmoj jezgri.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Više procesorske snage za razvojne timove PS4

Uopće me ne čudi da to tako rade...produljivanje vijeka konzole.

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
15 godina
offline
Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

netreba im sony ništa dat. nek se nauče programirat ti timovi. opet će se razbacivat resursima a igre za ništa. ja bi im ostavio samo 4 jezgre za radit. ionako većina populacije još uvijek je na 4. i ako neubudu dobri smanjit im na 2... :D

Moj PC  
3 4 hvala 1
9 godina
offline
Re: Više procesorske snage za razvojne timove PS4
MrBlc kaže...

Ček, znači, do sad se nisu koristile sve jezgre? Sve jezgre koje je kupac PLATIO!? Što EK ima reći na to?

 ako se ne varam i ako se dobro sjecam, ta jezgra je bila strogo rezervirana samo za operativni sustav, ostale su bile na raspolaganju..

neka me netko ispravi ako grijesim

15 godina
neaktivan
offline
Re: Više procesorske snage za razvojne timove PS4
digitall kaže...
MrBlc kaže...

Ček, znači, do sad se nisu koristile sve jezgre? Sve jezgre koje je kupac PLATIO!? Što EK ima reći na to?

 ako se ne varam i ako se dobro sjecam, ta jezgra je bila strogo rezervirana samo za operativni sustav, ostale su bile na raspolaganju..

neka me netko ispravi ako grijesim

Ček, ček, ček... kako sad sedam.. zar nije da PS4 koristi 8-jezgreni CPU?! I ne kužim kakav benefit je u tome da se jezgre "zaključavaju" za aplikacije. Zašto se OS ne zabavlja time da raspoređuje resurse po potrebi, kao što bi i trebao.

(EDIT: Sad sam pronašao da PS4 u osnovi vrti hypervizora i svaku igru pokreće u virtualnoj mašini, a svoj UI u drugoj virtualnoj mašini. To sad, valjda, ima smisla kad se kaže da je oslobodio jezgru za igre).

 

I ne samo to.. sad malo istražujem i pronađem članak da i GPU ima zaključano/deaktivirano 128 Stream procesora.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2015 9:54 (Zura).
14 godina
offline
Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

imaju u timu nekog pc fanboya koji je zaključao jezgre i bacio ključ tako da može po forumima pisati kako je ps4 slab

Potpis!
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

OK kakav je to članak kad mi je otprilike dosta toga jasno tek nakon čitanja komentara čitatelja!?!

 
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Više procesorske snage za razvojne timove PS4
Byron kaže...

OK kakav je to članak kad mi je otprilike dosta toga jasno tek nakon čitanja komentara čitatelja!?!

Ništa posebno, tipičan Bug članak. 

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
16 godina
offline
Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

Sony (a moguće i ostali proizvođači konzola) nekim metodama namjerno sputavaju razvoj igara da bi produljili vijek konzole. To nije nikakva tajna. Sony javno priznao. Inače bi prva generacija igara pokazala sve što ima i ne bi dobili "bolje" igre kroz nekoliko godina. Imajući to na umu, ovo nije ništa čudno.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Više procesorske snage za razvojne timove PS4 igar

Ja neznam od kuda vama to sputavanje, laganje, EK žalbe, pa ja si mislim koji je vama vrag. Uzmite za primjer 1080p video, dok je prije YouTube tražio 10mbit za to danas se to vec gura preko 4-5megabita a nekad čak i manje.Zašto? Zato jer se kod s vremenom poboljša i time zahtjeva manje resursa. Tako se dogodilo i sa PS4. PS4 ima svih osam jezgri koje se reklamiraju ali na nečemu se mora vrtiti i operativni sustav i razni managmenti. Zato se koriste dvije jezgre za to. Nije nikakva obmana na koju bi itko trebao reagirati nego je jednostavno Hardware postavljen. A kako se sad kod optimizirao Sony je dobio mogućnost dati developerima dio ili čak i cijelu tu jezgru kako bi se poboljšale performanse sustava. Tako nešto možemo očekivati i sa sistemskom memorijom za par mjeseci. Vjerujem da ce Sony uspijeti stisnuti OS za barem pola gige rana tako da bi mogli vidjeti uskoro i malo bolje teksture.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Više procesorske snage za razvojne timove PS4
Byron kaže...

OK kakav je to članak kad mi je otprilike dosta toga jasno tek nakon čitanja komentara čitatelja!?!

 hipsterski clanak za hipstersku it publiku (citaj: neznalice i glumci) :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice