Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta dobi

poruka: 9
|
čitano: 1.213
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta dobi".
14 godina
offline
Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta dobi

Pitao sam se kad će takvi alati postati dostupni. Možda nam jedan dio jezičnih priručnika postane zalihostan. Ipak, mislim da se jezično (stilsko) obrazovanje više stječe čitanjem. Drugim riječima, nalik na onaj savjet o potrebi čitanja "dobre" književnosti" za razvoj jezičnih vještina, ovdje bi se moglo reći: "čitaj dobru e-poštu pa nećeš zabludjeti" :-)

 

Sviđa mi se FoxType još više kada sam vidio da moj "what's your name?" predlaže zamijeniti u "would you know what your name's?"

Još je bolje kad se upiše "I am hungry". Veli: "I'm starved."

 

Sjajno je i kada "how dare you to vote for SDP?" kaže da zamijeniš sa "may I know how dare you to vote for sdp?" :-D

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2015 9:36 (BarbaVeli).
 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta dobi
Kad mi neko pošalje mail s uvodnom rečenicom: "How are you, are you doing well?" A osobu ne poznam osobno, odmah me hvata proljev.
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta
kowach kaže...
Kad mi neko pošalje mail s uvodnom rečenicom: "How are you, are you doing well?" A osobu ne poznam osobno, odmah me hvata proljev.

 I mene hvata sraćka kad vidim ovakve gluposti. Možeš li nekoga poznavati neosobno? Nije li to pleonazam? Čitaj malo.

 

P. S. I nemojte da vidim palce dolje - ako možete drkati po biranom stilu engleskoga jezika, saslušajte savjete kako biste bili bolji u biranom stilu hrvatskoga standardnog jezika.

bolje.hr - Bolje je hrvatski!
16 godina
offline
Re: Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta
kowach kaže...
Kad mi neko pošalje mail s uvodnom rečenicom: "How are you, are you doing well?" A osobu ne poznam osobno, odmah me hvata proljev.

 u vanjskom svijetu je normalno da ti nepoznata osoba i na ulici kaze "how are you?", "all good?" i slicno.

isto ko hrvatsko "dobar dan".

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Re: Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta
Arendelle kaže...
kowach kaže...
Kad mi neko pošalje mail s uvodnom rečenicom: "How are you, are you doing well?" A osobu ne poznam osobno, odmah me hvata proljev.

 I mene hvata sraćka kad vidim ovakve gluposti. Možeš li nekoga poznavati neosobno? Nije li to pleonazam? Čitaj malo.

 

P. S. I nemojte da vidim palce dolje - ako možete drkati po biranom stilu engleskoga jezika, saslušajte savjete kako biste bili bolji u biranom stilu hrvatskoga standardnog jezika.

 

S obzirom koliki broj mailova dobivam, teško mogu biti na osobno sa svima. Općenito mi takvi mailovi izgledaju kao ušupkavanje, jer rijetko tko i misli to što napiše.

 

nixass kaže...
kowach kaže...
Kad mi neko pošalje mail s uvodnom rečenicom: "How are you, are you doing well?" A osobu ne poznam osobno, odmah me hvata proljev.

 u vanjskom svijetu je normalno da ti nepoznata osoba i na ulici kaze "how are you?", "all good?" i slicno.

isto ko hrvatsko "dobar dan".

 

To je normalno samo u Americi i svi se furaju na njih budući da smo usvojili njihov engleski jezik.

Probaj nekog tako pozdraviti u Njemačkoj pa će te čudno gledati.

 

"Dobar dan" je još ok, ali kad mi dođe mail koji direktno prevodi engleski "Kako si, nadam se da si dobro?" odmah preskačem, jer su to upravilu samo spamovi.

I'm silicon-based life-form
8 godina
odjavljen
offline
Re: Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta
kowach kaže...

 S obzirom koliki broj mailova dobivam, teško mogu biti na osobno sa svima. Općenito mi takvi mailovi izgledaju kao ušupkavanje, jer rijetko tko i misli to što napiše.

 S tobom je svakomu milo razgovarati, to je sigurno. S obzirom na takvu pismenost (primijeti kako ja pišem i usporedi s tvojom praksom: s obzirom na + imenica, s obzirom na to da + glagol), u poslovnom ti se dopisivanju svi zasigurno potajno smiju. :) Lijepo je uveseljavati druge!

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
16 godina
offline
Re: Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta
kowach kaže...

nixass kaže...
kowach kaže...
Kad mi neko pošalje mail s uvodnom rečenicom: "How are you, are you doing well?" A osobu ne poznam osobno, odmah me hvata proljev.

 u vanjskom svijetu je normalno da ti nepoznata osoba i na ulici kaze "how are you?", "all good?" i slicno.

isto ko hrvatsko "dobar dan".

 

To je normalno samo u Americi i svi se furaju na njih budući da smo usvojili njihov engleski jezik.

Probaj nekog tako pozdraviti u Njemačkoj pa će te čudno gledati.

 

"Dobar dan" je još ok, ali kad mi dođe mail koji direktno prevodi engleski "Kako si, nadam se da si dobro?" odmah preskačem, jer su to upravilu samo spamovi.

 zivim i radim u irskoj i svaki dan slusam "how are you". trenutno sam poslovno u SAD i ista stvar. bio sam i engleskoj/skotskoj u par navrata, isto..

zakaj si se uhvatio njemacke? mogo si se isto tak uhvatit ne znam, hong konga.

u engleskom govornom podrucju je "how are you" skroz uobicajeno, svabo ima drugi princip i to je to

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta dobi

Poštovani,

 

Slijedom vaše poruke od jučer, ljubazno vam usmjeravamo pozornost na činjenicu da vam neki neodređen pripadnik vrste canis lupus familiaris ima bliske fizičko-emotivne odnose sa ženskim roditeljem (mater domestica) i to na našu sugestiju.

 

Štujemo se s bilježenjem,

 

vaš od groba odani poslovni partner.

 

(potpis nečitak)

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Web aplikacija pomoću koje elektronička pošta
Ajar kaže...
(...)

Štujemo se s bilježenjem,
(...)

 Mudro, mudro, poslovnog partnera uzdižeš na razinu samog Svevišnjega. Iskustvo izvire iz tvojih grafema, rekli bi dipl. nezaposleni... pardon, lingvisti.

Znaš kako kažu za internet – muškarci su muškarci, žene su također muškarci, a klinci su tajni agenti. – Lastan, travanj 2010.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice