Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

poruka: 32
|
čitano: 5.371
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra".
11 godina
suspendiran
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Hajde hvala Bogu više, već su mi one obavijesti "Get Windows 10" pojele živce. Otvorišt paštetu hop - "Get Windows 10", odeš u kupaonicu, digneš dasku na WC školjki iskoči "Get Windows 10, ti's free", počeo sam već sanjati obavijesti za Windows 10 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 14:43 (ibme74).
Moj PC  
11 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

ma bit će jednako, uz dodatak "for USD 199 only" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
online
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Ja sam prije par dana stavio čistu instalaciju na laptop i dobio besplatnu licencu za taj spyware.

 
2 1 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Offtopic: Možete se ne složiti samnom, ali Windows 10 (ali i Windows 8) mi se više nikako ne sviđa. Nonstop nekakve notifikacije, pa sinkronizacija s OneDrive, pa glupavo pojednostavljanje control panela i drugih postavki (a da ne pričam o Windows Server 2012!! jooooooooooj!!!), pa Start izbornik koji to nije, "metro UI" nije lijep kao Aero od sedmice (dapače, ružan je ko ružno pače), mislim često imam dojam kao da radim na smartphone uređaju a ne na desktopu. Application store koji ne mogu maknuti i koji je jedan ogroman SPAM. Također stalni bugovi kojih nije bilo na sedmici, i tako dalje i tako dalje. Eto ...

Moj PC  
9 3 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

4 desktopa, dva laptopa i jedan tablet sa Win10. 

 

Cijelu kuću sam nadogradio i jako sam zadovoljan. Nepokon se ne moram šaltati sa jednog na drugi OS (7,8.1,10) svaki put kada sjednem za drugi komp. Jedino je ostao jedan prastari laptop sa XPom kojeg nitko ne koristi i koji je toliko smeće da ne podržava Win10.

 
9 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Nadam se samo da će ovo postati uobičajena praksa, pa da ne moram kupovati Win11 ili kako će se već zvati :-P

 

edit:malo prošvrljao po netu, nema više novih Win svake 2-3 godine.Win10 je neformalno zadnji Windows, koji će se konstatno obnavljati, za sad srećom bez planova da to bude pretplatnički, kao office 365 primjerice.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2016 17:09 (Branimir82).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Evo ja bas razmisljam kupiti jos jednu win 10 za laptop

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

jedino cime se veselim je x box feature 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Konačno, nadam se da će moj Windows 7 napokon pustit na miru.

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut

 

10 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Eto, baš sam jučer prešao na Penđere 10, te izgledaju solidno. Win Defender nije baš nešto ima puno bolji džaba alternativa, kao što je primjerice Bitdefender. A, za Edge treba se naviknuti na njega, te će tek vrijeme pokazati jel' su bolji od FF kojeg sada konkretno koristim.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

fala kurcu vise da ce prestat srat, mozda cu imat 10 tisuca poziva dnevno manje nego inace

Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Kada se sve poštima u naprednim postavkama dobri su i koristim kao glavni OS. Win 7 mi stoji ako nešto zašteka na Win 10. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Get Windows 10 ***TRIGGERED***

I HAVE A LARGE CHIN, YOUR ARGUMENT IS INVALID!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
A sutra stiže "izvrsna vijest za sve win korisnike: MS je odlučio produžiti akciju besplatnih X još 6 mj."
I spamijada ide dalje...
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
A sutra stiže "izvrsna vijest za sve win korisnike: MS je odlučio produžiti akciju besplatnih X još 6 mj."
I spamijada ide dalje...
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Imam neki osjećaj da ovo nije kraj "besplatnim" Windowsima.

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
Sto je najgore od prekjucer pokusavam starcima updejtat na komp i jos nisam uspio.
Prvo mi uopce nije htjelo pokrenut preko upgrade advisora, onda sam nekako uspio pa je stalo na nekom postotku downloada a sad mi se vise ni ne prikazuje pod updates.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Najbolji windowsi do sada by far.

 

Kupio win 10 home licencu, I još dobio win 10 pro licencu. I office 2016 pro plus.

 

Ja sam pokriven što se tiče mašina na kojima imam win 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut

Možeš direktno instalirati windows 10, moraš znati koju verziju imaš skineš ga na usb instaliraš, i upišeš ključ od 7, 8 windows prepoznaje ključeve i odmah ih registrira pod windows 10.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
Neka vulkan zazivi i nece bit potrebe za desetkom, a mozda ni za windowsima. Kaj se gamera tice jel..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
Sale_ds kaže...
Neka vulkan zazivi i nece bit potrebe za desetkom, a mozda ni za windowsima. Kaj se gamera tice jel..

 Osim što izlazi dobar broj microsofovih DX 12 (XBOX) ekskluziva uskoro.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
Ima neki nacin da se zauvijek aktivira win10 pro a da se naravno ne potrosi kuna? Zasad ima nacin da se svakih nekoliko mjeseci mora pokrenut bat
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

Ja sam jos na win7 sta mislite da sa ovom konf ostanem i dalje ili da predjem na10tku..

i da se nadovezem na reklame meni se ni jedna jedina nije pojavila da predjem na win10..

Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
Za koju godinu sve ce to biti pretplata na mjesecnoj ili godisnjoj bazi...
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
ssoul kaže...
Za koju godinu sve ce to biti pretplata na mjesecnoj ili godisnjoj bazi...

To si izvukao iz guze ili imaš neki članak, link ili bilo što (provjereno) gdje piše da će Windowsi biti na pretplatu? Nešto od MSa službeno, naravno, ne bezvezna naklapanja od anonimusa sa interneta...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
Sum_of_all_fears kaže...
ssoul kaže...
Za koju godinu sve ce to biti pretplata na mjesecnoj ili godisnjoj bazi...

To si izvukao iz guze ili imaš neki članak, link ili bilo što (provjereno) gdje piše da će Windowsi biti na pretplatu? Nešto od MSa službeno, naravno, ne bezvezna naklapanja od anonimusa sa interneta...

 

Očito topla braća.....

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
ibme74 kaže...

Hajde hvala Bogu više

Pa ne misliš valjda da će prestati??? Možda bude pronašao način da se instalira bez da te pita jer brdo novaca i marketinga je tu u igri

ili bude i dalje nastavio po svome kao i do sada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
13 godina
offline
Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sutra

One Year Later: Did Microsoft Listen to Windows 10 Complaints?

 

Ukratko:

-- Failure: Windows 7 and 8.1 Still Push Windows 10 Too Hard

Did Microsoft Listen? No, not really. We suppose the changes they made were welcome, but they were very small and took nearly a year. Microsoft knew better. Thankfully, those pop-ups are going away along with the free upgrade offer, so at least they’ll be over soon.

-- Half Success: Windows Update Gives You a Little More Control

Did Microsoft Listen? No, not really. The Windows 10 Anniversary Update does include an option that lets you set limited “active hours”, though, during which Windows Update won’t automatically restart your computer. It’s a step in the right direction, at least.

-- Failure: Windows 10 Is Getting Even More Built-in Advertisements
Did Microsoft Listen? No, expect more built-in ads in the future. 
-- Failure: Windows 10 Doesn’t Care About Your ISP’s Data Cap

Did Microsoft Listen? No, not really. The “metered connection” solution doesn’t work on wired connections and isn’t available to Windows 7 users who might have found Windows 10 automatically downloading itself.

-- Success: Microsoft Now Provides More Information About Updates

Did Microsoft Listen? Yes. Microsoft completely reversed course here.

-- Failure: You Still Can’t Completely Disable Telemetry

Did Microsoft Listen? No. You still can’t disable telemetry completely, at least without registry tweaks that break other features.

-- Half Success: Windows Store Games Are Less Limited, But Still Need Work

Did Microsoft Listen? Yes, but the UWP platform still needs a lot of work.

-- Success: Windows Store Apps Are No Longer a Closed Platform

Did Microsoft Listen? Yes, this is a welcome change.

-- Failure: Windows 10 Still Uses Your Upload Bandwidth to Share Updates

Did Microsoft Listen? No, as far as we know this feature is still enabled by default. It’s also still not mentioned anywhere obvious where normal users will see it.

-- Success: You’re No Longer Forced to Use Ugly White Title Bars

Did Microsoft Listen? Yes. White title bars are still the default, but you can enable colors.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.7.2016 19:43 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10: besplatna nadogradnja još samo sut
Sum_of_all_fears kaže...
ssoul kaže...
Za koju godinu sve ce to biti pretplata na mjesecnoj ili godisnjoj bazi...

To si izvukao iz guze ili imaš neki članak, link ili bilo što (provjereno) gdje piše da će Windowsi biti na pretplatu? Nešto od MSa službeno, naravno, ne bezvezna naklapanja od anonimusa sa interneta...

- nisu naklapanja nego dugoročni plan (začet oko 2012te ili prije, ideja-plan naravno da je prije), vidi npr Office356, vidi .net, skype, android, linux (platforme na koje se širi, cloud..).

- svi igrači nude online usluge, npr Adobe (acrobat, godišnja licenca).. tad imaš sveti gral softwarea, mjesečnu pretplatu, eliminiraš pirateriju jer je sve online, platiš-imaš, ne platiš nemaš..

- upravo to je iza cilja devices (ne PC, jer ne DE dominira već par desetljeća bez mjesta za širenje), ako i prenapumpana projekcija o milijardi uređaja (kažu da je 300mil trenutno, još toliko je na starijim OSevima w7-8-wp ..).

- isti plan ima i Canonical, pogledaj malo, usporedi datume OSa (Ubuntu uvijek vodi koji mjesec), izgled-funkcionalnost GUI-DE, pa i mobitel koji pokušavaju napraviti.. (dok je MS oanj koji ima resurse pa je kupio Nokiju..). Ista stvar.. no MS ima važne poluge, kao directx, .net, office.. i novac. MS će zbog toga uspjeti.

 

to zajedno ti je pokriveno izjavom, 'ovo su posljednji windowsi'.. već su ukinuti SP, plan je imati samo updateove (obavezne) i čak free OS-soft (plaća se usluga).

kad? pa po sadašnjem roadmapu-supportu starih OSeva, ne prije 2020-2022.. ovo je priprema, ali MS ne želi ponavljanje XPa gdje je gašenje trajalo godinama uz bezbrojna produljenja roka. (koji je još ostao za bankare..).

 

MS je želio hype, 'besplatno' + još samo sutra (kao naslovi), uz to je više puta najavljeno da neće biti novih rokova za nadogradnju (ista priča u doba Vista-Seven, kad je najavljena sedmica, da bi se pomoglo visti koju nitko nije želio, najavili su onemogućavanje upgradea s npr XP, koje je u w8 opet vraćeno, u w10 raubovano do bola.. tak da w7 ostaje kao jedini koji ne dozvoljava upgrade :) kao crtica, MSovih odluka-planova i koji to sve gura dugoročno kako već vidi svoj (legitimni) interes. ... (pri tome se ne obazire na juzere i njurganje.. al tak je to).

Ukoliko ili kad se desi tranzicija dovoljne kritične mase + korištenje takvih online servisa-usluga kao cloud, soft će (po tom planu) biti free.. tak da ako ništa drugo, zbog hypea, može se dijeliti đabe uz reklamu još.. jer će 'sutra' ionako biti đabe, ali ovim hypeom je to malo brže (danas, ne sutra..). Pametna politika, mada se ne slažem baš kao juzer...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice