Windows 10 dobiva podršku za FLAC

poruka: 42
|
čitano: 6.546
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 dobiva podršku za FLAC".
14 godina
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

Super!

Nadam se da će tu mogućnost prenijeti i na mobitele također. 

Swedish latin super funk.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

Prva pametna od MS-a... sad budite dobri pa izbacite iz budućeg OS-a IE po mogućnosti da nam nezauzima prostor

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
 
3 17 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
9090 kaže...

Prva pametna od MS-a... sad budite dobri pa izbacite iz budućeg OS-a IE po mogućnosti da nam nezauzima prostor

Kako kome. Ja recimo na W10 ne koristim drugi browser jer IE radi kako treba i nikakvih problema s njim nema. A inače sam bio žestoki mrzitelj IE od verzije 5.

Die Slawen haben uns besiegt. Sie haben unser Land, unsere Nation, unsere Ideologie zerschlagen... Das bedeutet sie sind eine arische Rasse und sie werden diese Welt in die Knie zwingen...
15 godina
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

,mkv i .flac su već odavno dovoljno popularni, da su podršku trebali dobiti i u windowsu 8.1, barem nakon Update1, a ne da moramo ćeprkati po registry-ju i koristiti third party programe da bi ovo omogućili. Nekad stvarno ne razumijem MS poteze i njihovu tromost! Uglavnom, bez niih ne mogu niti zamisliti računalnu multimediju. S mp3 formatom sam se davno pozdravio, eventualno 320kbit/s kao nužno zlo, a xvid isto polako može u ropotarnicu povijesti!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 3:57 (BlackMoon).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
9090 kaže...

Prva pametna od MS-a... sad budite dobri pa izbacite iz budućeg OS-a IE po mogućnosti da nam nezauzima prostor

je, a kak ćeš onda instalirati chrome? ts, ts. osim toga, činjenica je da neke stranice jednostavno odbijaju raditi u bilo čemu osim IE. nek stoji. ne traži ni piti ni jesti. {#}

 

a propos flac-a, bilo je (odavno) i vrijeme. nije wma loš al ga većina ne doživljava. kak je krenulo, jednom će Windows postati sasvim (dobrovoljno) prihvatljiv OS, a ne nužno zlo. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

Ja nisam tako siguran... nema ničeg službenog.
http://www.hydrogenaud.io/forums/index.php?showtopic=107402&st=0&#entry880955 

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

mos mislit, pa jedino flac i slusam vec godinama, i to u windowsima, taj media player mi je katastrofa otkad postoji, tako da me uopce ne zanima, a flac svira bilo koji player, ukljucujuci i defaultni na mobitelu..

 

Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
9090 kaže...

Prva pametna od MS-a... sad budite dobri pa izbacite iz budućeg OS-a IE po mogućnosti da nam nezauzima prostor

Već je izbačen on odavno.

Swedish latin super funk.
16 godina
odjavljen
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

Čemu strka oko ovoga kad postoji gro playera koji podržavaju FLAC? Uostalom, vjerujem da je malo onih koji uopće koriste WMP za reprodukciju ičega...

Freak Show Inc.
 
11 2 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

Vidim svi nešto pljuju po Windowsima i Microsoftu kao i obično, ali zato vjerojatno niti jedan drugi OS ne koriste.... osim toga podrška FLAC-a u Windowsima je veliki korak.... naravno da ima drugih playera ali meni niti jedan nije toliko dobar kao WMP. Zašto? Zato što daje najbolji zvuk i zato što dobro izgleda itd itd..... Kad su uređeni tagovi media library izgleda odlično....ne znam možda sam ja u krivu ali u usporedbi sa Foobarom ili bivšim Winampom uvijek bi izabrao WMP....ostale neću niti nabrajati nisu vrijedni spomena.....

 
4 9 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

samo jedno pitanje...ako sam ja ovo dobro skuzio vezano za flac i ostale formate...nije za ovu temu mozda,ali nisam nasa odg na ostalim.

 

Moze neko link neki za skidanje flac pjesama?

Ako skinem flac format i prebacim u wav onda ne bi trebalo bit razlike ili?

Ako zelim to slusat u autu,onda moram prebacit u wav ili mp3 i ima li razlike u zvuku?nisu bezveze zvucnici,BOSSE ozvucenje je u autu.

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
sirka666 kaže...

Super!

Nadam se da će tu mogućnost prenijeti i na mobitele također. 

koja svrha? 99% mobitela ima katastrofalan zvuk ali ono na potenciju(nepodnosljiv)! jedino ako cemo ga spajati na pojacalo i sl. stvari...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Stjepanj kaže...
sirka666 kaže...

Super!

Nadam se da će tu mogućnost prenijeti i na mobitele također. 

koja svrha? 99% mobitela ima katastrofalan zvuk ali ono na potenciju(nepodnosljiv)! jedino ako cemo ga spajati na pojacalo i sl. stvari...

 

Pa ljudi uglavnom koriste slušalice, ne? A slušalice mogu biti vrlo dobre!

Freak Show Inc.
12 godina
protjeran
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

Friday ok, na to sam zaboravio!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

U čemu je trik...? Moj WMP u Win7 već godinama valjda playa flacove bez problema, čak i one malo neobičnije (npr. s više od 2 kanala). Kamo ovaj svijet ide kada je vijest "windowsi će moći ono što su i dosad mogli"... {#}

 

Moj PC  
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Ajar kaže...

neznam za takve stranice nit ga koristim a bome ni chrome...za sve ima lijeka samo treba volje

sirka666 kaže...

je ali i dalje ga imaš bez mogućnosti uklanjanja

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
15 godina
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
9090 kaže...

Prva pametna od MS-a... sad budite dobri pa izbacite iz budućeg OS-a IE po mogućnosti da nam nezauzima prostor

Očigledno IE11 nisi vidio i nisi ni svjestan da IE11 nema nikakve veze sa, koliko ono, 12 godina starim IE6.0. IE11 je miljama ispred ostalog dvojca pod uslovom da ne koristiš addonse. Znam iz ličnog iskustva jer dnevno mi Browseri žderu svu memoriju, krenem s Chrome i već za pola sata imam 20-tak tabova, isto tako i brat sa FF-om, ali kada te smore ta dvojica odeš na IE11 i vidiš šta je browser.. Problem je jednostavno u tromosti razmišljana. Halooo! 12 godina je prošlo od IE6.0 i moraš skontati da to nije isto kao sadašnji IE11 pa zaključujem da isti nisi nikada niti probao.

 

dark_wizz kaže...
9090 kaže...

Prva pametna od MS-a... sad budite dobri pa izbacite iz budućeg OS-a IE po mogućnosti da nam nezauzima prostor

Kako kome. Ja recimo na W10 ne koristim drugi browser jer IE radi kako treba i nikakvih problema s njim nema. A inače sam bio žestoki mrzitelj IE od verzije 5.

Upravo tako, sa tim da kaćem nisam mrzio IE.6.0 (jer on je očigledno sa svim zakrpama uredno radio plus sjeam se da je imao školjku pod nazivom Avant browser). Mnogi su jednostavno zaboravili rat između Netspace Navigatora i Internet Explorera kada su ovog drugog kovali u zvijezde sve dok se nije pojavio prvi FF pa eto on je kao sada naj.. mada dobro uštiman IE6.0+Avant je meni i u pojave prvog FF-a bio jednostavno bolji.

 

BlackMoon kaže...

,mkv i .flac su već odavno dovoljno popularni, da su podršku trebali dobiti i u windowsu 8.1, barem nakon Update1, a ne da moramo ćeprkati po registry-ju i koristiti third party programe da bi ovo omogućili. Nekad stvarno ne razumijem MS poteze i njihovu tromost! Uglavnom, bez niih ne mogu niti zamisliti računalnu multimediju. S mp3 formatom sam se davno pozdravio, eventualno 320kbit/s kao nužno zlo, a xvid isto polako može u ropotarnicu povijesti!

Pa mp3 je koliko se sjećam bio pod patentnim pravima Fraunhofer instituta, i koristiti mp3 značilo bi plaćanje licence, ali patent kao svaki patent ima rok trajanja (u slučaju mp3 mislim oko 10 godina), tako kada je čim ovaj istekao Microsoft je podršku ubacio za mp3 mislim u Windowsu XP. Međutim kompresora bez gubitka na kvaliteti ima mali milion ali najpopularniji je .flac (ovo prvo slovo f upravo znači free) pa i meni nije bilo jasno zašto ga MS nije ubacio u prvu 8-cu. ALI..

Ja bih tebe volio propustiti kroz blin test pod različitom opremom i pod različitim zvukovnim zapisima pa da vidim da li bi isto mišljenje imao oko mp3-ce od 320kbps i .flac. Da krenem od sebe, arhiviram muziku gdje god mogu naći .flac ali u 60% slučajeva pao sam na blind testu bilo na opremi od 1000€ bilo od one od 100.000€.

 

Friday kaže...

Čemu strka oko ovoga kad postoji gro playera koji podržavaju FLAC? Uostalom, vjerujem da je malo onih koji uopće koriste WMP za reprodukciju ičega...

Upravo, ali sada ćemo ispod pitati forumaša da vidim može li to WMP uraditi, dakle...

DeeWiZarD kaže...

Vidim svi nešto pljuju po Windowsima i Microsoftu kao i obično, ali zato vjerojatno niti jedan drugi OS ne koriste.... osim toga podrška FLAC-a u Windowsima je veliki korak.... naravno da ima drugih playera ali meni niti jedan nije toliko dobar kao WMP. Zašto? Zato što daje najbolji zvuk i zato što dobro izgleda itd itd..... Kad su uređeni tagovi media library izgleda odlično....ne znam možda sam ja u krivu ali u usporedbi sa Foobarom ili bivšim Winampom uvijek bi izabrao WMP....ostale neću niti nabrajati nisu vrijedni spomena.....

...reci mi može li WMP puštati titlove u .mkv ili mp4 ili .avi 1080p filma sa 'našim' slovima tj šđčćž ? Molim odgovor.

 

hrka11 kaže...

samo jedno pitanje...ako sam ja ovo dobro skuzio vezano za flac i ostale formate...nije za ovu temu mozda,ali nisam nasa odg na ostalim.

 

Moze neko link neki za skidanje flac pjesama?

Ako skinem flac format i prebacim u wav onda ne bi trebalo bit razlike ili?

Ako zelim to slusat u autu,onda moram prebacit u wav ili mp3 i ima li razlike u zvuku?nisu bezveze zvucnici,BOSSE ozvucenje je u autu.

Na torrentu skoro svaki album, svaki OST imaš u .flac formatu, ali zapamti da ako ti se sviđa album trebaš ga i kupiti ;))

Ako imaš neki audio CD oripat ga u .flac kao 100% identičan možeš samo preko EAC (exact audio copy) besplatnog programčića, koji može i ne mora zahtjevati neka specifična znanja. Ali zapamti: nećeš uvijek dobiti 100% identičina rezultat, nego u većini slučajeva 99,99% čisto radi fizičkog oštećenja medija.

 

Ako ti je bolje auto i reče da imaš BOSE (jedno S) najbolje bi bilo da probaš 320 kbps mp3 i .flac (odnosno čisti audi CD) pa ako budeš mogao čuti razliku vidi isplatili se petljati uopšte  sa tim. Imaj isto razliku da .flac ima neka bolja ograničenja od audio cd, primjerice nema jiffer korekcije od koje pate i CD Playeri i od milion € (ako isti postoje), pa ćeš vrlo često vidjeti da na koncertima lektronske glazbe odavno se ne petlja sa audio CD-om nego sve ide preko nekog laptopa.

 

Naravno sama reprodukcija zvuka zavisi od zvučne kartice pa ako i nju eliminišeš time da preko nekod digitalnog izlaza prosljediš zvuk do pojačala ili receivera onda ti i pojačalo igra ulogu i na kraju zadnja karika sami zvučnici i tvoje uši koji su bili i zauvijek će biti analogni uređaji.

 

Dakle da ne idemo dalje od teme sam .flac je kompresija bez gubitka na kvaliteti (ikakvog) i svako konvertonja u drugi format koji je takođe tkzv lossless (bez gubitka na kvaliteti) daće ti identičnu kvalitetu. Svako konverotavnje foramt sa gubitkom, znači NEPOVRANTO smanjiti kvalitetu (ili izgubiti informacije) zvučnog zapisa.

14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

Neka mi netko kaže koja razlika između flac-a i odavno prisutnog wav-a ili aiff-a?

Ako nema (velike) razlike čemu onda tolika popularnost flac-a?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
takozvani kaže...

Neka mi netko kaže koja razlika između flac-a i odavno prisutnog wav-a ili aiff-a?

Ako nema (velike) razlike čemu onda tolika popularnost flac-a?

 

Znatno manji fajlovi bez ikakvog gubitka na kvaliteti.

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

IE je i dalje smece, koliko god mi sutjeli o tome.

Rvat katolik!
 
2 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Envy kaže...
hrka11 kaže...

samo jedno pitanje...ako sam ja ovo dobro skuzio vezano za flac i ostale formate...nije za ovu temu mozda,ali nisam nasa odg na ostalim.

 

Moze neko link neki za skidanje flac pjesama?

Ako skinem flac format i prebacim u wav onda ne bi trebalo bit razlike ili?

Ako zelim to slusat u autu,onda moram prebacit u wav ili mp3 i ima li razlike u zvuku?nisu bezveze zvucnici,BOSSE ozvucenje je u autu.

Na torrentu skoro svaki album, svaki OST imaš u .flac formatu, ali zapamti da ako ti se sviđa album trebaš ga i kupiti ;))

Ako imaš neki audio CD oripat ga u .flac kao 100% identičan možeš samo preko EAC (exact audio copy) besplatnog programčića, koji može i ne mora zahtjevati neka specifična znanja. Ali zapamti: nećeš uvijek dobiti 100% identičina rezultat, nego u većini slučajeva 99,99% čisto radi fizičkog oštećenja medija.

 

Ako ti je bolje auto i reče da imaš BOSE (jedno S) najbolje bi bilo da probaš 320 kbps mp3 i .flac (odnosno čisti audi CD) pa ako budeš mogao čuti razliku vidi isplatili se petljati uopšte  sa tim. Imaj isto razliku da .flac ima neka bolja ograničenja od audio cd, primjerice nema jiffer korekcije od koje pate i CD Playeri i od milion € (ako isti postoje), pa ćeš vrlo često vidjeti da na koncertima lektronske glazbe odavno se ne petlja sa audio CD-om nego sve ide preko nekog laptopa.

 

Naravno sama reprodukcija zvuka zavisi od zvučne kartice pa ako i nju eliminišeš time da preko nekod digitalnog izlaza prosljediš zvuk do pojačala ili receivera onda ti i pojačalo igra ulogu i na kraju zadnja karika sami zvučnici i tvoje uši koji su bili i zauvijek će biti analogni uređaji.

 

Dakle da ne idemo dalje od teme sam .flac je kompresija bez gubitka na kvaliteti (ikakvog) i svako konvertonja u drugi format koji je takođe tkzv lossless (bez gubitka na kvaliteti) daće ti identičnu kvalitetu. Svako konverotavnje foramt sa gubitkom, znači NEPOVRANTO smanjiti kvalitetu (ili izgubiti informacije) zvučnog zapisa.

Hvala ti kralju na odgovoru...manje ili vise S isti k... :D a razliku izmedju mp3 i wav primjetim.Samo me zanimalo flac taj,ako wav prebacim u flac i stavim na cd jer kazete da manje mista zauzima,a ista kvaliteta,sto znaci da mogu vise datoteka na cd stat s istom kvalitetom ocu ga moc u autu slusat ili je to vec sad druga stvar?

LoL: SirHectorDeMaris , Origin: cohr23
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
tnakir kaže...

IE je i dalje smece, koliko god mi sutjeli o tome.

 

Da se mene pita - pri registraciji na forum bih umjesto "slažem se sa forumskim pravilima" stavio "slažem se da je IE smeće". Pa da vidimo...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Friday kaže...
takozvani kaže...

Neka mi netko kaže koja razlika između flac-a i odavno prisutnog wav-a ili aiff-a?

Ako nema (velike) razlike čemu onda tolika popularnost flac-a?

 

Znatno manji fajlovi bez ikakvog gubitka na kvaliteti.

Kolega dobro zbori. Sa tim da bih dodao još da manji fajlovi zavise od samog audio fajla, neki će 100% wav sažeti na 40% a neki na 70% dakle imaš ih more jedno među kojima su najpopularniji: .flac, WavPack, Monkey's Audio, ALAC (Apple Lossless) itd, ali popularnos samog .flac je u tome što je on (samo ime govori Free Lossless Audio Codec), dakle besplatan je i zato ga ugrađuju od automobila, televizora, perilica za rublje, patika, glačala za odjeću i u zidarske fangle i mistrije.

Što se tiče wav-a i aiffa razlika je baš kao što je kolega rekao što su prva dva nekompresovana a potoniji kompresovan. Ako ćeš dalje postoji aiff-c ili aifc koji je kompresovana verzija aiff-a.

 

Dakle sve ti je to manje bitno. Bitnija stvar ti je u standardizaciji, džaba ako i kompresuješ nekim super kompresorom bez gubitka na kvaliteti ali ti ga ne podržava ni pojačalo (receiver) niti TV, niti Auto i sl.

 

Druga stvar je zauzeće podatkovnog prostora, možda se moglo o tome razmišljati da li da uzmem ovaj koji kompresuje na 40% prvobitog faja ili na samo 80% prvobitnog fajla dok smo imali stik od 250 MB i CD-ove od 650 MB ali sada kada imam stik na sotlu od 64 GB i TB diskove to ti je manje bitno, bitnije ti je da imaš orginalni (tj. čist i neokaljan) zvuk ali da ga možeš čitati svugdje

tnakir kaže...

IE je i dalje smece, koliko god mi sutjeli o tome.

Neki neće šutjeti (kao ja primjerice) pa ću ti reći da su mnogi zasićeni i Chromeom i FF-om koliko god ti osporavao činjenicu. Na kraju krajeva uvjeri se i sam, ako imaš 8.1 otvori FB u Chromeu i u IE11 pa skrolaj stranicu na jedno 5 ili 10 metara dužine, pa uzmi onaj mali klizač pa vuzi gore dole stranicu na IE11 i na Chrome. Mogao bi se poprilično iznenaditi. Na kraju krajeva uvjerio sam se i sam neki dan nakon što sam upisao Cisco CCNA akademiju, sve radimo na IE11, dođm kući i - ne pada mi na pamet išta u vezi Cisca raditi na ostala dva brosera.

Dakle nisam subjektivan, nego baš suprotno i goovrim ti ovo zato što je meni defaultni browser Chrome i ja lično sve surfam preko njega, ali kada mi dojadi zatvor zvan Google, odmorim se sa IE11.

 

hrka11 kaže...
Envy kaže...
* * *

Hvala ti kralju na odgovoru...manje ili vise S isti k... :D a razliku izmedju mp3 i wav primjetim.Samo me zanimalo flac taj,ako wav prebacim u flac i stavim na cd jer kazete da manje mista zauzima,a ista kvaliteta,sto znaci da mogu vise datoteka na cd stat s istom kvalitetom ocu ga moc u autu slusat ili je to vec sad druga stvar?

Gle ako prebaciš .flac u wav tj. audio CD nećeti manje zauzeti mjesta, nego odjednom iz .flac napraviš veći fajl ali kvaliteta i dalje ostaje ista. Dakle evo ti formula: prebacivanje iz .flac u .wav dobijaš veći fajl a prebacivanje iz .vaw u .flac dobijaš manji fajl ALI BEZ IKAKVOG GUBITKA NA KVALITETI.

 

Tebi je bitnije da vidiš da li ti uopšte auto podržava .flac. Ja isto imam vrhunski zvučni sustav u BMW-u Bang & Olufsen i ima USB unutar naslonjača za ruke ali na žalost mi ne podržava .flac. A iskreno prava je gotiva, imam jedan baš za auto 32GB USB stik, tako je jednostavno ubaciti novi album (pjesmu) da je to čudo jedno.. više nemam potrebe za Audio CD-ovima, stim da da imam par pa ne kada vuče nostalgija ;))

 

Friday kaže...
tnakir kaže...

IE je i dalje smece, koliko god mi sutjeli o tome.

 

Da se mene pita - pri registraciji na forum bih umjesto "slažem se sa forumskim pravilima" stavio "slažem se da je IE smeće". Pa da vidimo...

Da baš zanimljivo, volio bih i ja da vidim rezultate, ali pod uslovom da su isti na 8.x i da su makar malo koristili IE11. Gro ljudi je ovdje ima XP, roka igrice, ima nravno Chrome i na sva usta zjala kako je IE smeće :D

Ista stvar zanimljivo da nitko ne kaže da je Windows Defender smeće, otkada je počeo da dolazi sa Windowsima, ja već uopće ne vidim potrebe za nečim drugim, naravno sa "pamet u glavu" korištenjem Interneta.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Envy kaže...

Da baš zanimljivo, volio bih i ja da vidim rezultate, ali pod uslovom da su isti na 8.x i da su makar malo koristili IE11. Gro ljudi je ovdje ima XP, roka igrice, ima nravno Chrome i na sva usta zjala kako je IE smeće :D

Ista stvar zanimljivo da nitko ne kaže da je Windows Defender smeće, otkada je počeo da dolazi sa Windowsima, ja već uopće ne vidim potrebe za nečim drugim, naravno sa "pamet u glavu" korištenjem Interneta.

 

Ja sam pun predrasuda i ne skrivam to. Imam i u firmi i kod kuće 8.1. Koristim isključivo FF i zadovoljan sam.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 15:40 (Friday).
15 godina
offline
Windows 10 dobiva podršku za FLAC

U firmi i doma (na 2 racunala) imam 8.1.

 

Naravno, IE11 je dosao sa updateovima jer su upaljeni na automatic. IE je, bez obzira sto uzima manje rama, vidljivo sporiji, da ne kazem koliko ima losiji UX od Chromea. 

 

To sta ti Cisco ne radi sa Chrome, vjerovatno je problem u Activex kontrolama ili slicno. Tu nije problem sa Chromeom, nego sa Ciscom koji pise takve stvari iskljucivo za IE.

 

@Friday: to nisu predrasude, to su cinjenice. Istina, IE je nesto brzi nego sto je prije bio, ali je jos uvijek sporiji od konkurencije.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.11.2014 15:43 (tnakir).
 
2 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
tnakir kaže...

@Friday: to nisu predrasude, to su cinjenice

 

U mom slučaju su predrasude jer mu ne dam ni blizu već godinama i ne znam kako se sada ponaša {#}

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Envy kaže...

vidio, probao - meh... svako svoga konja hvali

Sacrifice is a choice you make. Loss is a choice made for you.
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Envy kaže...
 ali kada mi dojadi zatvor zvan Google, odmorim se sa IE11.
Gro ljudi je ovdje ima XP, roka igrice

 

{#}

 

svasta se ovdje moze procitati.. {#}

 

xp i igre ne idu u istu recenicu vec par godina..

a ako ti je google zatvor, sta su onda ostali {#}

 

chrome mi je zadnjih godina prvi izbor jer bezgresno radi koliko god miliona tabova mu otvorio i sta god radio, programirao, testirao.. jednostavno sve radi bez greske.. usput testiram i na drugima pa vidim kako se ponasaju, uz to u chrome je integriran flash sa automatskim zakrpama, opcenito vise sigurnosnih mehanizama, dodataka milion za sve i svasta (firefox ipak tu jos uvijek malo prednjaci), sve u svemu po meni su ostali jos uvijek dosta zaostali 

 

i ne znam zasto se uopce sav ovaj offtopic spominje tu {#}

15 godina
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
tnakir kaže...

* * *

9090 kaže...
Envy kaže...

* * *

Porešno ste me skontali, ja imam sva 4 browsera instalirana (4-ti je Opera) sa svim zadnjim zakrpama, i sve radi kako treba. U Cisco labosu nema instaliran Chrome, pa sam jednostavno navikao.

I ne razumijem, kako mogu hvaliti svog konja kada nije moj. Ne lobiram ja za Microsoft, Windowse doijam džaba kao i Linux sustave. Zaboli me i za IE i za Chrome i za FF, niti iz džepa niti u džep. 

 

Što se tiče skretanja sa teme, neka administratori iz korjena to rješavaju, uvijek se nađe neki pametnjaković koji bubne komentar koji nema veze primjerice sa .flac u Windowsu 10.

 

PS: još čekam odgovor od kolege koji kaže da mu je WMP zakon.. baš me zanima mogu li titlovi u ovim filmovima koje skidam preko torrenta. Ili ako netko zna, neka javi bio bih mu zahvalan.

Because anything Korea does, Japan does it better.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 dobiva podršku za FLAC
Envy kaže...

PS: još čekam odgovor od kolege koji kaže da mu je WMP zakon.. baš me zanima mogu li titlovi u ovim filmovima koje skidam preko torrenta. Ili ako netko zna, neka javi bio bih mu zahvalan.

Može, ima više načina:

  • instaliraj ffdshow, podesi negdje u njegovim opcijama da je preferirani dekoder video formata, pa može dorenderirati i titlove
  • DirectVobSub filter, trebao bi se automatski dodati u DirectShow graphove i crtati titlove
  • Titledrome, crta titlove preko bilo kojeg playera
  • WMP zapravo ne radi ništa posebno nego napravi tzv. filter graph za playanje fajla, a isto radi i velika većina drugih playera - tako da možeš koristiti i npr. MPC-HC-ov engine za docrtavanje titlova uz inače identičnu sliku&zvuk

Hrvatska slova rade svugdje (naravno ako je dobro podešen encoding, odabrani font sadrži potrebna slova, na sustavu nije bugovita verzija Logitechovog SetPointa koja voli samoinicijativno postavljati encoding drugim aplikacijama, ...).

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice