Windows 7 RC za mase

poruka: 73
|
čitano: 13.794
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 RC za mase".
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Skinuo sam RC danas i pokušao napraviti upgrade na mojoj Toshibi Tecri sa Vistom. Nisam uspio ni setup pokrenuti. Jednostvano stane s porukom da je "failed" sa unknown error! Nikakva poruka o grešci ili kod greške. Zna netko ima gdje kakav log ili štogod?

Pogreška prilikom instalacije! Pogreška prilikom instalacije!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 17:32 (ivugrinec).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Ja sam jučer radio nadogradnju s Viste, pa nisam mogao raditi na Sedmici niti 5 minuta, a da ne dobijem BSOD. Nakon čiste instalacije sve je radilo kako treba.

Moj ti je savjet da ideš na čistu instalaciju, jer meni je nadogradnja s Viste trajala otprilike koliko i čista instalacija i ponovno instaliranje svih programa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase

Quck format i cisti instal je jedino rijesenje. RC verzija radi stvarno besprijekorno. Bio sam stvarno zadovoljan sa 7048 betom dok je ova 7100 RC jos bolja i stvarno pakleno brza.

Q9550 lapped (450 x 8.5 @ 3.8ghz), Scythe Zipang lapped, 8 gb OCZ DDR2 8000 (900mhz, 1:1), GTX 280 (700, 1250, 1480), Asus P5K-E P35 motherboard, 4 x Seagate 7.200 ( >2TB)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase

bok

jedno pitanje de da skinem te windowse 7 sa microsoftove stranice

hvala

15 godina
offline
Windows 7 RC za mase

Baš sam instalirao win7 RC i mogu reći da radi bez ikakvih problema. Iako sad pišem pod XP OS-om, Sedmica je na ''testnom kompu'', za svaki slučaj.

Driveri rade svi. Čak sam uspio naći drivere i za svoju staru video karticu Cool . Ugl. Radi super!!! One stavri sa mp3 su riješene. Neznam jel još netko imao problema osim mene na prošloj verziji.  Stavio sam provo avg- radi, zatim sam stavio avast-također radi (prethodno maknuo avg). Crysis radi. Photoshop je možda, ali nije neka velika razlika, bržio nego na xp-u. Ali to je moje mišljenje... Gadgeti su super...  Jedino me malo smeta što je XP još uvjek bržio od sedmice, ali to je zanemariv podatak za mene kao amatera, možda se to neće svidjet profesionalcima... Sve u svemu... RADI I TO JE NAJBITNIJE. I sviđa mi se što ta licenca traje do 2010Namigiva. Zato.. NAVALITE.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 RC za mase

ja sam dobio e-mail od Microsofta jer sam logiran na njihovom forumu.


Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 17:59 (dejantopolko).
15 godina
offline
RE: Windows 7 RC za mase
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.5.2009 18:02 (dejantopolko).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Dakle, maloprije sam išao na njihove stranice da skinem sedmicu RC i nakon što sam upisao mail i šifru (već imam account) vrti mi se 'kružni sat'...i to bez prekida. Što do vrag...toliko učitava?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase

Da, ali imam situaciju od nekih 30tak računala sa Vistom i 70tak sa Xp Sp3. Nadao sam se isprobati upgrade.

15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Kako forsiraju marketing, pa to nisu istine.

Fala ti majko što nisam gejmer!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
ivugrinec kaže...

Da, ali imam situaciju od nekih 30tak računala sa Vistom i 70tak sa Xp Sp3. Nadao sam se isprobati upgrade.

 
Ako su računala hardverski ista, napravi image i šibaj.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
ivugrinec kaže...

Skinuo sam RC danas i pokušao napraviti upgrade na mojoj Toshibi Tecri sa Vistom. Nisam uspio ni setup pokrenuti. Jednostvano stane s porukom da je "failed" sa unknown error! Nikakva poruka o grešci ili kod greške. Zna netko ima gdje kakav log ili štogod?

 
klimama kaže...

Ja sam jučer radio nadogradnju s Viste, pa nisam mogao raditi na Sedmici niti 5 minuta, a da ne dobijem BSOD. Nakon čiste instalacije sve je radilo kako treba.

Moj ti je savjet da ideš na čistu instalaciju, jer meni je nadogradnja s Viste trajala otprilike koliko i čista instalacija i ponovno instaliranje svih programa.

 upgrade OS-a nikad nije ista stvar kao instalacija od nule. budući da je riječ o izuzetno stabilnoj verziji, a RC smiješ koristiti besplatno gotovo godinu dana, 2-3 sata koliko je potrebno za instalaciju od nule potpuno je opravdan "gubitak" vremena. u svakom slučaju opravdaniji od postupka u kojem ćeš napraviti upgrade dobiti bsod i onda na tri foruma mjesec dana pisati kako ni vista ni microsoft ni sedmica nit bilo što drugo ne valja.

ne kažem da je to itko napravio, kažem da primjećujem takav "potencijal" u zadnje vrijeme, a ljudi kao da si ne žele pomoći. zato, backup, format i clean install.
vjerojatnost za plavi ekran svest ćeš na smrt pod autobusom dok se voziš liftom.
There are two groups of people in the world: Those who can be categorized into one of two groups of people, and those who can't
16 godina
offline
Windows 7 RC za mase

Ima li netko da je isprobao ovaj RC a da je prije radio u Visti Ultimate 64bit?

Volio bih čuti objektivno konkretne prednosti i opis osjećaja ubrzanja..

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
Riker kaže...

Dakle, maloprije sam išao na njihove stranice da skinem sedmicu RC i nakon što sam upisao mail i šifru (već imam account) vrti mi se 'kružni sat'...i to bez prekida. Što do vrag...toliko učitava?

 odbrojava tvoje strpljenje... xd
AMD Athlon64 X2 5200+ 2.71 GHz , Asus Radeon HD3650, 2 GB RAM, 320 GB, Logitech X-530
15 godina
protjeran
offline
RE: Windows 7 RC za mase

a ja ne znam koju lozinku i mail ? gdje da se u p.... registriram ? koji faken msn ili neću to. hoću klik download :(

Z
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Napravi acount na Hotmailu ili Liveu i onda ga možeš i ovdje skinut. Inače traži po torrentima!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Windows 7 RC za mase

Ja sam skinuo jos u utorak kada je izasao, bas sam mislio probati RC i kada ono novija verzija bas taj dan je doslaSmijeh. Budem je instalirao sutra jer nisam imao vremena, nego samo da pitam, dali su igre kompatibilne s 7icom ili ima problema? (uglavnom ove novije cod4, grid...)

xfire> bmw144 Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Koliko ja znam, i koliko koristim sedmicu, sve su mi igre bile kompatibilne. Osim, Area-51,   i to iz nepoznatih razloga. Ostale se vrte bez problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Pozdrav,

Evo imam par pitanja pošto bi htio na ovom PC-u isprobati novi Windows 7 RC 1.

Imam trenutno Windows Vista Ultimate SP1 OS, i dvije particije : C: i D: .

Na C: je instalirana Vista a na D: su mi igre,muzika,video zapisi i slično.

Zanima me jeli moguće iz Viste nekako "rascjepti" nekih 20gb iz ovog D:-a i dobiti npr. F: particiju na koju bi mogao nakratko instalirati Windows 7 RC1 da ga isprobam?

U slučaju da tako napravim, hoće li me onda kod bootanja pitati koji OS želim pokrenuti, ovaj na C-u (vista) ili ovaj na F-u (Windows 7) ?

Kad završim s testiranjem, jeli moguće ovih 20 gb opet vratiti u D: i izbrisati Windows 7 (formatirati F ? Ako je tako, onda me više neće pitati kao da imam dual boot?

Eto toliko,

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase

evo ja sam koristio vistu x64 i sad koristim 7 x64... ono sto me definitivno odusevilo je friska instalacija.... za razliku od viste cija instalacija mi je trajala dobra 3 sata+driveri, sedmica sve to elegantno obavi za najvise sat vremena, s time da mi sve drivere automatski preuzme s neta i instalira sama...

sto se resursa tice, zauzece sedmice na disku mi je u odnosu na vistu manje za 6 gb! ni sam ne znam kaj su napravili da je sad tolko manja.. (vista mi je zauzimala 19 gb)

sto se memorije tice, vista mi je s istim programima i servisima u idle trosila 1,5gb, a sedmica 900mb

igre se uredno izvode mogao bi rec da mozda glade idu na sedmici nego na visti, mozda tu i tamo zna bit koji problemcic kod instalacije igara, ali je zato tu compatibility mod

upravljanje hardverom , a pogotovo mrezom mi je sad nekako puno logicnije i bolje...

e, da, i bootanje mi je osjetno brze u odnosu na vistu

uglavnom, da mi netko sad plati ne bi se vise vracao na vistu... jednostavno se naviknes na sve dobre stvari koje ima..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
ReiKo kaže...

Pozdrav,

Evo imam par pitanja pošto bi htio na ovom PC-u isprobati novi Windows 7 RC 1.

Imam trenutno Windows Vista Ultimate SP1 OS, i dvije particije : C: i D: .

Na C: je instalirana Vista a na D: su mi igre,muzika,video zapisi i slično.

Zanima me jeli moguće iz Viste nekako "rascjepti" nekih 20gb iz ovog D:-a i dobiti npr. F: particiju na koju bi mogao nakratko instalirati Windows 7 RC1 da ga isprobam?

U slučaju da tako napravim, hoće li me onda kod bootanja pitati koji OS želim pokrenuti, ovaj na C-u (vista) ili ovaj na F-u (Windows 7) ?

Kad završim s testiranjem, jeli moguće ovih 20 gb opet vratiti u D: i izbrisati Windows 7 (formatirati F ? Ako je tako, onda me više neće pitati kao da imam dual boot?

Eto toliko,

hvala.

imas za to alate tipa Acronis disk director i slicne. nisam duuuuuugo radio u njima.. ali koliko se sjecam moze se raditi tako nesto. isprobaj ili cekaj da netko da konkretniji odgovor.
Reg: But apart from the sanitation, the medicine, education, wine, public order, irrigation, roads, the fresh-water system, and public health, what have the Romans ever done for us? Xerxes: Brought
15 godina
protjeran
offline
Windows 7 RC za mase

Ja jedva čekam Windows 7 finalnu verziju, a dok on izađe koristit cu jos Windows XP SP3.

moj je ero najbolji njega svaka cura voli xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
neki_lik kaže...

Ja jedva čekam Windows 7 finalnu verziju, a dok on izađe koristit cu jos Windows XP SP3.

 Također čekam finalnu verziju.NamigivaDo tada win xp sp3Cool
NVIDIA: " The Way It's Meant to Be Played " :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.5.2009 9:22 (gta_4).
15 godina
offline
RE: Windows 7 RC za mase
ReiKo kaže...

...
U slučaju da tako napravim, hoće li me onda kod bootanja pitati koji OS želim pokrenuti, ovaj na C-u (vista) ili ovaj na F-u (Windows 7) ?

Kad završim s testiranjem, jeli moguće ovih 20 gb opet vratiti u D: i izbrisati Windows 7 (formatirati F ? Ako je tako, onda me više neće pitati kao da imam dual boot?
..

-hoće. (dualboot)
-da. Acronis (ili sl. alati), samo suprotan postupak - delete, resize.
-to moraš ručno pobrisati-editirati. (Sad mi vista nije pri ruci, na XPu je pod ''System Startup and recovery''...-EDIT i izbrišeš višak.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Moze malo detaljniji odgovor, pogotovo mi nije jasno zašto nebih mogao samo tu F: particiju quick formatirati i vratiti acronisom u D: particiju? Nije mi jasno dali ce prestati pitati koji OS zeli bootati nakon što izbrišem Win7 ili treba malo dublje čistiti da ne bude više dual boot?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
ReiKo kaže...

Moze malo detaljniji odgovor, pogotovo mi nije jasno zašto nebih mogao samo tu F: particiju quick formatirati i vratiti acronisom u D: particiju? Nije mi jasno dali ce prestati pitati koji OS zeli bootati nakon što izbrišem Win7 ili treba malo dublje čistiti da ne bude više dual boot?

Imaš samo Vistu? U tom slučaju ne treba ti Acronis nego samo format i expand volume! To je Vista ,nije XP i zato ti ne treba nikakav treći program ,a ihush priča o radu u XPu!
Za maknut OS iz boot managera treba ti program za uređivanje istog : EasyBCD ili VistaBootPro!!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
kizo2703 kaže...
ReiKo kaže...

Moze malo detaljniji odgovor, pogotovo mi nije jasno zašto nebih mogao samo tu F: particiju quick formatirati i vratiti acronisom u D: particiju? Nije mi jasno dali ce prestati pitati koji OS zeli bootati nakon što izbrišem Win7 ili treba malo dublje čistiti da ne bude više dual boot?

Imaš samo Vistu? U tom slučaju ne treba ti Acronis nego samo format i expand volume! To je Vista ,nije XP i zato ti ne treba nikakav treći program ,a ihush priča o radu u XPu!
Za maknut OS iz boot managera treba ti program za uređivanje istog : EasyBCD ili VistaBootPro!!

 
Da ali ja ne želim formatirati niti jednu particiju sada, samo bi htio dio D: particije izdvojiti (no da mi na toj D: particiji ostanu trenutni podaci). D: particija sad trenutno ima slobodn o140 GB, ja bi htio od tih 140GB uzeti npr 20GB i na taj (F: ili koje bi vec slovo bilo ) htio instalirati Windows 7 RC1 da vidim kako radi.

Nakon probe bi samo tu 20gigabajtnu F: particiju formatirao i opet pridružio D: particiji kao slobodan prostor.

Jeli to moguce?
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Da ,pardon moja greška u izražavanju! Otvori Computer Management ,idi u Disk Management! Tu sad markiraj D i desni klik i u meniju odaberi Shrink volume. Pričekaj da se ispita (Querying Shrink Space prozor) ,odredi veličinu (markirano plavo) ,stisni shrink. Sada formatiraj i dodaj slovo i to bi bilo to. Jedini uvjet je da je particija koju hoćeš shrinkat označena kao Active ,Primary Partition.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 RC za mase

Pozz momci

 

Evo inst san windows 7 Rc sad imam pitanje

 

Inst je prošla u redu svi updejti i ostalo međutim čini mi se da mi je zauzeče procesora s obzirom na aplikacije koju su otvorene previše

 

Evo slika

 

Poz!Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 7 RC za mase
maky kaže...

Pozz momci

 

Evo inst san windows 7 Rc sad imam pitanje

 

Inst je prošla u redu svi updejti i ostalo međutim čini mi se da mi je zauzeče procesora s obzirom na aplikacije koju su otvorene previše

 

Evo slika

 

Poz!Namigiva

 E ,to nisu svi procesi koji se vrte!! Stisni "Show processes from all users" i onda ćeš vidit sve kaj se vrti!!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice