Windows XP polako pada

poruka: 18
|
čitano: 2.400
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows XP polako pada".
15 godina
offline
Windows XP polako pada

ne da se tek tako stara mrcina, usprkos tome što (kao) više nema potporu. zanimljivo je da joj je i poslije 12 (dvanaest!) godina uopće potrebna ikakva potpora. možda je u tome tajna sve učestalijih "novih" OS-a: rupčage (propusti?) nadžive sve (SP3, gomila zakrpa, bla) pa je jednostavnije forsirati "nov" poluproizvod i brže-bolje još "noviji" čim se nakupi previše rupčaga na postojećem (u tjedan-dva nadulje). ali, čovječe, 12 (dvanaest!!) godina! hej! {#}

Moj PC  
12 15 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windows XP polako pada

Treba XP-u dobra afrička šljiva pa neće biti padanja!

Freak Show Inc.
 
16 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows XP polako pada
Friday kaže...

Treba XP-u dobra afrička šljiva pa neće biti padanja!

{#}

 

Da mi je znat koja je budala lupila thumb down 

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows XP polako pada
daseparo kaže...
Friday kaže...

Treba XP-u dobra afrička šljiva pa neće biti padanja!

{#}

 

Da mi je znat koja je budala lupila thumb down 

 

Ona kojoj ni šljiva više ne pomaže {#}

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Windows XP polako pada

Puna mi je neka stvar XP-a i "novosti" vezana uz padanje i prekidanje pružanja potpore XP-u. PUNA MI JE KAPA! Dosta mi je prošlosti!

lol
Moj PC  
2 11 hvala 0
15 godina
offline
Windows XP polako pada

Ovaj 2% koji se pormjenio u zadnji mjesec dana je zbog kineskih praznika (nešto kao kod nas Božoć i Nova godina) pa ljudi zatvorili malo radnji i eto 2% manjeg korištenja Windowsa XP-a u svijetu.

Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows XP polako pada

Nije mi jasno zašto se pravi razlika između Win8 i Win 8,1. Ja bih sve u istu kategoriju, da se olakša statističko očitavanje. Hoće li kasnije dodati još jednu kategoriju: Windows 8,2? Zašto ostali Windowsi nisu tako podjeljeni u razne nadogradnje?

 
2 1 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Windows XP polako pada

Osobno se nadam da će oni koji koriste računalo za osobne svrhe ovu promjenu riješiti na način da umjesto kupovine Windowsa radije uzmu neku distribuciju Linuxa jer za jednog kućnog korisnika ne vidim nijedan dobar razlog da plati skoro 2 000 kn za retail Windowse.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 3 hvala 0
10 godina
offline
Windows XP polako pada

XP je odlican sustav al vrime ga je prigazilo, Vista nije nikad valjala (barem meni), Win 7 je dostojan nasljednik XP-a al ima i on svojih mušica, Win8 nisan koristija (fali mu ili mi start botun), Win 8.1 trenutno koristim nije loš al bogme nije ni dobar ima podosta problema. 

Po mom mišljenju Sedmica je trenutno najbolja.

Linuksi ne dolaze u obzir (kako cu se igrat battlefielda na njima)

 

 

nicky.sl
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows XP polako pada

Čeka se pravi nasljednik pa će onda brže padati {#}

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows XP polako pada
southy kaže...

Osobno se nadam da će oni koji koriste računalo za osobne svrhe ovu promjenu riješiti na način da umjesto kupovine Windowsa radije uzmu neku distribuciju Linuxa jer za jednog kućnog korisnika ne vidim nijedan dobar razlog da plati skoro 2 000 kn za retail Windowse.

 

Većina kućnih korisnika igra BF ili COD na svom računalu. Daj mi link na distribuciju na kojoj se možeš igrati...

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Windows XP polako pada

sto se tice firmi poslova ureda xp je najbolji,ali je ostario ko i svi mi sto starimo

ali zato je tu win 7 bilo koji home premiumpro ili ultimate

ej jedan service packje izasao vise ni nece,to sve govori kakoje 7 odlicna

mozda dosada najbolji winsi di se microsoft najvise potrudio(jer su morali nakon viste izbacit nesto sto valja)

a sad sa 8 i 8.1 i 8.2 sto trebaju doci se opet zaj*bavaju

niu naucili lekciju iako imamojecaj kad izbace nove windowse da one prijasnje kroz updateove pomalo sje*avaju namjerno da ljudi predju na novi os.

u ovomslucaju je to win 8 ili 8.1.

prije win 8 sam imao win 7pro i radio je mrak i brz bio,kopiranjefajlova itd....sve 5

pa sam stavio 8.1 brz je totalno,i kad sam vratio 7 kao da su je usporili i pokvarili malo

bar imam takav osjecaj

~^iGoR~
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2014 15:16 (igor1311).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP polako pada
igor1311 kaže...

sto se tice firmi poslova ureda xp je najbolji,ali je ostario ko i svi mi sto starimo

ali zato je tu win 7 bilo koji home premiumpro ili ultimate

ej jedan service packje izasao vise ni nece,to sve govori kakoje 7 odlicna

mozda dosada najbolji winsi di se microsoft najvise potrudio(jer su morali nakon viste izbacit nesto sto valja)

a sad sa 8 i 8.1 i 8.2 sto trebaju doci se opet zaj*bavaju

niu naucili lekciju iako imamojecaj kad izbace nove windowse da one prijasnje kroz updateove pomalo sje*avaju namjerno da ljudi predju na novi os.

u ovomslucaju je to win 8 ili 8.1.

prije win 8 sam imao win 7pro i radio je mrak i brz bio,kopiranjefajlova itd....sve 5

pa sam stavio 8.1 brz je totalno,i kad sam vratio 7 kao da su je usporili i pokvarili malo

bar imam takav osjecaj

Pa ni Win 7 nema budućnosti jer nije dobio service pack godinama i za 2-3 godine imat ces CD sa OS koji ima 3,5 gb a kad ga instaliraš imat ces 5 GB dodatnih upadte-ova.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows XP polako pada
igor1311 kaže...

mozda dosada najbolji winsi di se microsoft najvise potrudio(jer su morali nakon viste izbacit nesto sto valja)

 

Ne znam jel govoriš iz iskustva ili se povodiš za stereotipima ali vista je svima koje poznam radila perfektno. Koristio sam ju i nakon što se sedmica pojavila jer nisam imao apsolutno nikakvih problema s njom. Računalo u firmi mi je znalo raditi po nekoliko mjeseci bez gašenja - ni jedan jedini BSOD, smrzavanje ili nešto treće nisam imao. Ne znam odakle vam to ljudi...

(većina ljudi koji seru po visti ju u životu nisu ni vidjela)

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Windows XP polako pada

Ma kako je XP dobar radije navijem njega nego kakvu igru...

Imao sam i XP,i to najviše,5 godina,7-icu 3 i evo sada 8 koristim dobrih godinu i pol,

i iz svog iskustva mogu reći da je 8 najkompletniji,najbolji i najpouzdaniji operativni sustav

koji sam koristio.


Kao ima svojih mana,dok ja nisam otkrio niti jednu,dok na XP-u ih mogu nabrojati ohoho,7-ica već manje.
Metro nekima smeta,ja ga iskreno niti ne koristim,iako su aplikacije koje su default tamo,jako lijepo osmišljene i napravljene,

kao što si i korisne nekima.

Sviđa mi se onakav princip rada,te samo Metro sučelje kad otvoriš takvu aplikaciju,sve što mi je ikad smetalo je bila nemogućnost pravog

multitasking-a,što je ispravljeno s sljedećim update-om.

I da,Win8 i Win7,ako i Vista,i Xp pretpostavljam,ažuriraju se stalno.
Nove nadogradnje 8 ne ispravljaju toliko bugove niti su bugfixovi,nego

donose nove mogućnosti.
No nemoš XP fanboyu koji kada vidi Metro odmah hejta nešto objasniti.

Držite se OS-a kojeg preferirate,no 8.1 je daleko najnapredniji i stabilniji od bilo kojeg prijašnjeg. 

"A man,a woman and a yordle walk into the sun...They die,because it burns them alive.."
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows XP polako pada
Mad-Max-X kaže...

Nije mi jasno zašto se pravi razlika između Win8 i Win 8,1. Ja bih sve u istu kategoriju, da se olakša statističko očitavanje. Hoće li kasnije dodati još jednu kategoriju: Windows 8,2? Zašto ostali Windowsi nisu tako podjeljeni u razne nadogradnje?

Problem je što to nisu baš isti operativni sustavi. Windows 8 je Windows verzije 6.2 (Bulid 9200) a Windows 8.1 je Windows verzije 6.3 (Build 9600). Ja to najbolje znam po AMD-ovim driverima za HD4xxx seriju grafičkih kartica.

 

Ako uzmeš kokunretnski sustav tj. Appleov Mac OS pa on se nije pomjerio deceniju i pol. Vuku one mačke od (tačnije Mac OS X, X rimski: 10) 10.0 koji se pojavio kao server 1999 a kao desktop OS 2001, i trenutačni njihov OS i dalje je u verziji 10 i nosi oznaku 10.9 a godina je 2014.  

11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows XP polako pada
Envy kaže...

Problem je što to nisu baš isti operativni sustavi. Windows 8 je Windows verzije 6.2 (Bulid 9200) a Windows 8.1 je Windows verzije 6.3 (Build 9600). Ja to najbolje znam po AMD-ovim driverima za HD4xxx seriju grafičkih kartica.

 

Ako uzmeš kokunretnski sustav tj. Appleov Mac OS pa on se nije pomjerio deceniju i pol. Vuku one mačke od (tačnije Mac OS X, X rimski: 10) 10.0 koji se pojavio kao server 1999 a kao desktop OS 2001, i trenutačni njihov OS i dalje je u verziji 10 i nosi oznaku 10.9 a godina je 2014.  

Really? Vlada nam u kurtzu, ljudi bez posla, firme se zatvaraju, Merkelica glda gdje ce nas ogoliti, Putin gasi plin, a tebi smetaju  interne brojcane oznake operativnih sustava?

Idem sad od muke drkat i objesit se za kvaku ko David Carradine!

 

battlelog: b4stardo_CRO
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice