Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

poruka: 74
|
čitano: 10.277
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de".
8 godina
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

...jer se na Windows Storeu nalaze samo dobro provjerene aplikacije. 

 
17 2 hvala 0
8 godina
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

Haha, kakva glupost. Oni zbilja, po stošezdestiosmi propali put, misle da mogu iskopirati Apple?

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 1:54 (Feudalac).
Moj PC  
9 4 hvala 0
14 godina
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

Ne kužim zašto na taj store ne stave normalne desktop aplikacije pa da bude sve na jednom mjestu a ne da moram kod reinstalacije windowsa posjetit 20ak stranica da skinem svaki program koji mislim instalirat.

 

A bilo bi 10 puta lakše i updateat ih.

 

Gore su trenutno samo mobilna smeća koja na desktopu skoro nitko ni ne koristi

Moj PC  
26 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
nontryer kaže...

Ne kužim zašto na taj store ne stave normalne desktop aplikacije pa da bude sve na jednom mjestu a ne da moram kod reinstalacije windowsa posjetit 20ak stranica da skinem svaki program koji mislim instalirat.

 

A bilo bi 10 puta lakše i updateat ih.

 

Gore su trenutno samo mobilna smeća koja na desktopu skoro nitko ni ne koristi

 Evo, moram s gnušanjem priznati da doma na jednom računalu koristim Edge. Ne znam što mi je

Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Feudalac kaže...

 Evo, moram s gnušanjem priznati da doma na jednom računalu koristim Edge. Ne znam što mi je

Koristim i ja vremensku prognozu i kalkulator koji dolazi predinstaliran, nitko nije savršen.

10 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
nontryer kaže...

Ne kužim zašto na taj store ne stave normalne desktop aplikacije pa da bude sve na jednom mjestu a ne da moram kod reinstalacije windowsa posjetit 20ak stranica da skinem svaki program koji mislim instalirat.

 

A bilo bi 10 puta lakše i updateat ih.

 

Gore su trenutno samo mobilna smeća koja na desktopu skoro nitko ni ne koristi

 

Kad se sjetim da sam bio razmišljanja kako su cool te aplikacije kao vijesti, facebook i slične, kako ću ih koristiti umjesto standardnih desktop programa baš iz razloga što je lako za update i sve je na jednom mjestu... I nakon 2 dana pobrišem sve osim kalkulatora... Čak sam se vratio i win 7 pregledniku fotografija :D

8 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
SnakeST kaže...

 

Kad se sjetim da sam bio razmišljanja kako su cool te aplikacije kao vijesti, facebook i slične, kako ću ih koristiti umjesto standardnih desktop programa baš iz razloga što je lako za update i sve je na jednom mjestu... I nakon 2 dana pobrišem sve osim kalkulatora... Čak sam se vratio i win 7 pregledniku fotografija :D

 MS je mrtvac koji još ne zna da je mrtav.

Pokušavaju grubom silom ući na mobilno tržište bez ikakve ideje zašto nešto tamo funkcionira tako kako je.

 

Pa sam Apple koji je pokrenuo zadnji trend u telefoniji (da ne kažem da su osmislili pametni telefon jer tehnički nisu, samo zadnji flavor istoga), koji je smislio vrlo praktičan sustav automatskog dijeljenja podataka između raznih vrsta apple uređaja, koji je osmislio continuity funkcije za nesmetan rad na dokumentu s bilo kojeg uređaja - nije se usudio niti mu pada na pamet kopirati korisničko sučelje sa desktopa na mobitel i obrnuto, ne pada im na pamet raditi univerzalne aplikacije iako imaju sve preduvjete za to.

 

Zanimljivo je kako je Jobs rekao na predstavljanju iPada (prije njega nitko nije uspijevao napraviti tablet koji će ljudi HTJETI kupiti) da iPad nije ubojica desktopa ni laptopa već je dao analogiju s kamionom i automobilom. Desktop je kamion koji obavlja teške stvari, tablet osobni automobil koji prevozi osobe. I zanimljivo, prodaja prijenosnika im konstantno raste, a prodalo se i tableta jako puno i još uvijek su broj jedan na tom tržištu. MS nema pojma, oni i dalje od tableta pokušavaju napraviti laptop koji niti je tablet niti je laptop, a košta kao to dvoje zajedno. Mobitel im je prvo bio full windows, sada je puni windows zapravo mobitel i to okljaštreni mobitel. Luda firma, što se prije upokoje, to bolje.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 2:59 (Feudalac).
15 godina
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

dani ponosa i slave za sve one koji su odlučili ostati na sedmici i apstrahirati ovu ms-ujdurmu

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

Hejteri pročitaju u naslovu da je vijest o MS-u i dođu srat na usta. A nemaju pojma šta su pročitali

 
10 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
nontryer kaže...

Ne kužim zašto na taj store ne stave normalne desktop aplikacije pa da bude sve na jednom mjestu a ne da moram kod reinstalacije windowsa posjetit 20ak stranica da skinem svaki program koji mislim instalirat.

 

A bilo bi 10 puta lakše i updateat ih.

 

Gore su trenutno samo mobilna smeća koja na desktopu skoro nitko ni ne koristi

 Ima na Store i normalnih exe aplikacija. A za ostale se trebaju pobrinuti proizvođači tih programa da ih tu stave.

7 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Bilal kaže...
/cut

 Nauči se editirati post a ne raditi višestruke postove jedan za drugim.

My pleasure darlin
12 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Jim Raynor kaže...
Bilal kaže...
/cut

 Nauči se editirati post a ne raditi višestruke postove jedan za drugim.

 Čovjek se malo uzrujao.

12 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
mGT kaže...
Jim Raynor kaže...
Bilal kaže...
/cut

 Nauči se editirati post a ne raditi višestruke postove jedan za drugim.

 Čovjek se malo uzrujao.

 A i ja isto :)

14 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Feudalac kaže...

 MS je mrtvac koji još ne zna da je mrtav.

Pokušavaju grubom silom ući na mobilno tržište bez ikakve ideje zašto nešto tamo funkcionira tako kako je.

 

Pa sam Apple koji je pokrenuo zadnji trend u telefoniji (da ne kažem da su osmislili pametni telefon jer tehnički nisu, samo zadnji flavor istoga), koji je smislio vrlo praktičan sustav automatskog dijeljenja podataka između raznih vrsta apple uređaja, koji je osmislio continuity funkcije za nesmetan rad na dokumentu s bilo kojeg uređaja - nije se usudio niti mu pada na pamet kopirati korisničko sučelje sa desktopa na mobitel i obrnuto, ne pada im na pamet raditi univerzalne aplikacije iako imaju sve preduvjete za to.

 

Zanimljivo je kako je Jobs rekao na predstavljanju iPada (prije njega nitko nije uspijevao napraviti tablet koji će ljudi HTJETI kupiti) da iPad nije ubojica desktopa ni laptopa već je dao analogiju s kamionom i automobilom. Desktop je kamion koji obavlja teške stvari, tablet osobni automobil koji prevozi osobe. I zanimljivo, prodaja prijenosnika im konstantno raste, a prodalo se i tableta jako puno i još uvijek su broj jedan na tom tržištu. MS nema pojma, oni i dalje od tableta pokušavaju napraviti laptop koji niti je tablet niti je laptop, a košta kao to dvoje zajedno. Mobitel im je prvo bio full windows, sada je puni windows zapravo mobitel i to okljaštreni mobitel. Luda firma, što se prije upokoje, to bolje.

 O čemu ti? Kakve ovo veze ima sa viješću? 

Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Bilal kaže...
nontryer kaže...

Ne kužim zašto na taj store ne stave normalne desktop aplikacije pa da bude sve na jednom mjestu a ne da moram kod reinstalacije windowsa posjetit 20ak stranica da skinem svaki program koji mislim instalirat.

 

A bilo bi 10 puta lakše i updateat ih.

 

Gore su trenutno samo mobilna smeća koja na desktopu skoro nitko ni ne koristi

 Ima na Store i normalnih exe aplikacija. A za ostale se trebaju pobrinuti proizvođači tih programa da ih tu stave.

 Kazes kao VLC za 8 dolara? :D

https://www.howtogeek.com/194993/the-windows-store-is-a-cesspool-of-scams-why-doesnt-microsoft-care/

 

Za sad je opcija, a za jedno tri updata ce biti obavezna instalacija kroz windows store. U svakom slucaju jos jedna od beskorisnih opcija od Microsofta koji ocajnicki zeli iskopirati Google i Apple, san im je od svakog programa uzimati 30% provizije. :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 7:53 (Bono).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Feudalac kaže...
SnakeST kaže...

 

Kad se sjetim da sam bio razmišljanja kako su cool te aplikacije kao vijesti, facebook i slične, kako ću ih koristiti umjesto standardnih desktop programa baš iz razloga što je lako za update i sve je na jednom mjestu... I nakon 2 dana pobrišem sve osim kalkulatora... Čak sam se vratio i win 7 pregledniku fotografija :D

 MS je mrtvac koji još ne zna da je mrtav.

Pokušavaju grubom silom ući na mobilno tržište bez ikakve ideje zašto nešto tamo funkcionira tako kako je.

 

Pa sam Apple koji je pokrenuo zadnji trend u telefoniji (da ne kažem da su osmislili pametni telefon jer tehnički nisu, samo zadnji flavor istoga), koji je smislio vrlo praktičan sustav automatskog dijeljenja podataka između raznih vrsta apple uređaja, koji je osmislio continuity funkcije za nesmetan rad na dokumentu s bilo kojeg uređaja - nije se usudio niti mu pada na pamet kopirati korisničko sučelje sa desktopa na mobitel i obrnuto, ne pada im na pamet raditi univerzalne aplikacije iako imaju sve preduvjete za to.

 

Zanimljivo je kako je Jobs rekao na predstavljanju iPada (prije njega nitko nije uspijevao napraviti tablet koji će ljudi HTJETI kupiti) da iPad nije ubojica desktopa ni laptopa već je dao analogiju s kamionom i automobilom. Desktop je kamion koji obavlja teške stvari, tablet osobni automobil koji prevozi osobe. I zanimljivo, prodaja prijenosnika im konstantno raste, a prodalo se i tableta jako puno i još uvijek su broj jedan na tom tržištu. MS nema pojma, oni i dalje od tableta pokušavaju napraviti laptop koji niti je tablet niti je laptop, a košta kao to dvoje zajedno. Mobitel im je prvo bio full windows, sada je puni windows zapravo mobitel i to okljaštreni mobitel. Luda firma, što se prije upokoje, to bolje.

 

Microsoft nikad nije bio jaci. A to potvrduju i cijena njihovih dionica.

Pred Microsoftom je velika buducnost i veliki potencijal dok se recimo pred Applom kojeg spominjes nije bas blistava.

 

Appelu 60% prihoda i profita donosi jedan uredaj a to je iPhone. Analize kazu da ce im iPhone 8 biti posljedni iphone koji ce prodavati kao vruce kifle i nakon toga dolazi neizbjezni pad. Razlog tomu je to sto je razvoj mobitela dosegao vrhunac i lkjudi nece vise htjeti obnavljat kao sto su do sada. Danasnji flagship mobiteli su dovljno brzi da ih koristis bez problema iducih 4, 5 godina.

Osim mobitela, velike prihode im donose servisi tipa Apple Music.

Sve ostalo im je u slobodnom padu. Ljudi su sve vise svjesni da su tableti beskorisni uredaji i sve ih manje i manje kupuju.

TOtalno su failali sa novim Mac-ovima, a o iMac ne treba da i govorimo (zaostaju jedno 4 god za konkurencijom). Apple watch je uredaj na koji se ne mogu osloniti da ce ih drzat iducih 10 god.

Apple jednostavno nema nikakvih novih proizvoda, kaskaju u svemu za konkurencijom. Propalo im je el. auto, kaskaju godinama u VR/AR-u za konkurencijom. Ne kazem da ce Apple propasti, daleko od toga ali mislim da gube tehnoloski znacaj i za 10 god od sada apple vise nece biti kao sada. Iako imaju tolko novca da mogu sve pokupovati jednostavno nemaju vizije.

 

E sad ti mislis da je Microsoft hodajuci mrtvac, medjutim njima nikad bolje ne ide. Istina, totano su izgubili u mobilnom trzistu ali zato su totalno osvojili PC/Laptop/Tablet trziste i oni su glavni uzrok propasti Tablet trzista gdje su postavili koncept kako treba izgledati moderan laptop. Danas svaki novi laptop srednje klase je u biti 2 u 1 uredaj. HP, Dell, Lenovo... rade vrhunske laptope i svaki od njih ima laptop koji je bolji od Mac-a.

Uz Amazon osvojili su cloud trziste koje im svaki kvartal donosi prihode po 5, 6 milijardi dolara. Takoder svaki kvartal im cloud raste po preko 100%. Cisto tebi informativno, analize kazu da ce cloud do 2020 godine vrijediti 200 milijardi dolara a vecinu od toga ce uzeti Microsoft i Amazon.

Sa surface PC su totalno razvalili po iMacu, ne tolko da ce sad svi kupovati taj uredaj nego su opet postavili koncept kojim ce dell, hp, asus, lenovoi ostali jednostavno unistiti iMac.

Ma sta god vi mislili o WIndows 10, on je najbolji OS do sada.

Imaju HoloLens a knkurencija (ako je uopce ima) kasni za HoloLensom 3, 4 god.

E sad mobiteli, ako uspiju napraviti mobitel koji ce moci pokretati detskop aplikacije a na cemu rade onda bi se mogli vratiti u moblno trziste na velika vrata. Zar nebi bilo cool da imas mobitel kojeg spojis na monitor i otvaras full detskop programe. Zar to nije san svih tehnoloskig geekova?

Tako da ti je ta prica da je Micosoft mrtav smjesna.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 8:20 (kingofthenight).
14 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Bilo bi bolje da obogate "store" i da ljudi sami počnu preferirat s njega kupovat i skidat umjesto jebanja i izdrkavanja, jer na taj način ubit će poantu windowsa...
LM
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

Windows 10 su sa svakim update-om sve gori i gori. Prošli mjesec su mi sredili 2 PC-a s logiranjem u temporary account. Treći ne mogu ugasit osim na sklopku. Shut down ne radi. Isto nakon njihove "nadogradnje". Prva dva PC-a sam napokon sredio - jedan na opensuse, a drugi hackintosh. Jedva čekam sljedeću nadogradnju win 10, pa da ovaj treći PC vratim na win xp - MS-ov trenutno najbolji OS jer više nema njihov support.

 

Moj PC  
5 5 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
shkval kaže...

Windows 10 su sa svakim update-om sve gori i gori. Prošli mjesec su mi sredili 2 PC-a s logiranjem u temporary account. Treći ne mogu ugasit osim na sklopku. Shut down ne radi. Isto nakon njihove "nadogradnje". Prva dva PC-a sam napokon sredio - jedan na opensuse, a drugi hackintosh. Jedva čekam sljedeću nadogradnju win 10, pa da ovaj treći PC vratim na win xp - MS-ov trenutno najbolji OS jer više nema njihov support.

 

 

Ja imam Windows 10 gotovo od prvog dama, i apsolutno nikad nikakvih problema nisam imao

14 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
U potpunosti se slazem s KINGOFTHENIGHT... buducnost je desktop verzija u formatu mobitela, racunajte da vecina nas koristi i komp i mobitel kao dva razlicita "alata"... mobitel ( 60 - 70% komuniciranje ), pc ( 50 - 60% rad), ne uzimjuci u obzir urede i td... Kunkurenti (na windows platformama) ne vjerujem da ce uspijet bas dogurat kao windows, iz jednog razloga... OPTIMIZACIJA, das masinu das program... APPLE pliva u oba svijeta, i kod njih je situacija specificna sta su stvorili svoju "umjetnu klimu", oces njihive proizvode, osim po pitanju mac-a, moras zakoracit u njihov svijet i ponasat se po njihovim pravilima, jedino ako ne JB-kas uredaj i osjecas se kao Neo iz MATRIXA. Sto se tice androida, on je jos dan danas "windows" medju mobitelima, mos ga instalirat na sve sta ima ekran i performanse dovoljne da android drze na zivotu. Svijet izmedju mobitela i pc-a jos je podjeljen jednin zidom, taj zid ce past kad ces u potpunosti moci instalirat sve desktop s neta na mob, i pc budes nosio u djepu traperica...tada android ce dobit jebenog konkurenta, apple nece, oni zive na drugom suncevom sustavu, "I" sustavu ;)
LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
U potpunosti se slazem s KINGOFTHENIGHT... buducnost je desktop verzija u formatu mobitela, racunajte da vecina nas koristi i komp i mobitel kao dva razlicita "alata"... mobitel ( 60 - 70% komuniciranje ), pc ( 50 - 60% rad), ne uzimjuci u obzir urede i td... Kunkurenti (na windows platformama) ne vjerujem da ce uspijet bas dogurat kao windows, iz jednog razloga... OPTIMIZACIJA, das masinu das program... APPLE pliva u oba svijeta, i kod njih je situacija specificna sta su stvorili svoju "umjetnu klimu", oces njihive proizvode, osim po pitanju mac-a, moras zakoracit u njihov svijet i ponasat se po njihovim pravilima, jedino ako ne JB-kas uredaj i osjecas se kao Neo iz MATRIXA. Sto se tice androida, on je jos dan danas "windows" medju mobitelima, mos ga instalirat na sve sta ima ekran i performanse dovoljne da android drze na zivotu. Svijet izmedju mobitela i pc-a jos je podjeljen jednin zidom, taj zid ce past kad ces u potpunosti moci instalirat sve desktop s neta na mob, i pc budes nosio u djepu traperica...tada android ce dobit jebenog konkurenta, apple nece, oni zive na drugom suncevom sustavu, "I" sustavu ;)
LM
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Kod mene u firmi korisnici ne mogu instalirati bas nista a jos manje sa njihovog app store. To je standard u 100% firmi koje administriraju ljudi koji znaju svoj posao.

Znaci vijest je da su dopustili administriranje na razini dopustanja trosenja novaca u njihovom ducanu u svrhu ubiranja pinke.

Nema korisnik kaj instaliravat jer nema admin ovlasti i ako mu kaj treba ja mu instaliram u sekundi.
14 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Ok to je firma, ali u free svjetu, nes ti tako funkcionirat... to ti je ista spika kao dali se mora oporezivat preprodaja preko njuskala, sad ja napisem program za home made meteorolosku stanicu, napravim ih par za susjede, i to moram nekom platit... 🖕
LM
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
nontryer kaže...

Ne kužim zašto na taj store ne stave normalne desktop aplikacije pa da bude sve na jednom mjestu a ne da moram kod reinstalacije windowsa posjetit 20ak stranica da skinem svaki program koji mislim instalirat.

 

A bilo bi 10 puta lakše i updateat ih.

 

Gore su trenutno samo mobilna smeća koja na desktopu skoro nitko ni ne koristi

 

MS je napravio bridge tool "Desktop App Converter" aka "Project Centennial" koji omogucuje developerima da prenesu svoje "tradicionalne" aplikacije na Store.

 

Trenutno nema puno Win32 aplikacija na Store-u, no ima ih - tj. postoje. Ponasaju se kao sve ostale aplikacije sa Store-a, znaci one click install, automatic update, sandbox nacin rada, ... 

Problem - alat jos u beti te da bi funkcioniro, korisnik mora imat Win10 1607 (aka Anniversary update) ili noviji 

 

Prica se, da ce Microsoft i Adobe uskoro prebacit Office i Creative Cloud na Store... vjerovatno ce bit dosta takih primjera, samo da uhvati trakciju...

 

Bono kaže...
Bilal kaže...
nontryer kaže...

 

 

 Kazes kao VLC za 8 dolara? :D

https://www.howtogeek.com/194993/the-windows-store-is-a-cesspool-of-scams-why-doesnt-microsoft-care/

 

Za sad je opcija, a za jedno tri updata ce biti obavezna instalacija kroz windows store. U svakom slucaju jos jedna od beskorisnih opcija od Microsofta koji ocajnicki zeli iskopirati Google i Apple, san im je od svakog programa uzimati 30% provizije. :D

Clanak iz 2014 i Windows 8.1.. totalno si up to date... inace, da si procito clanak (a ne samo naslov), pise da je MS uklonio scam aplikacije sa Store-a

 

BTW - postoji sluzbena UWP VLC aplikacija, naravno free 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2017 9:25 (nathan.fake).
16 godina
moderator
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

Čudim se da nitko ne spominje Steam. Naime, pred koji mjesec neki je čelnik Steama govorio zašto su Windowsi 10 i Microsoft opasni za tržište igara. Koliko se sjećam, rekao je nešto u stilu da Microsoft može u svakom trenutku odlučiti da neće dozvoliti pokretanje programa koji nisu instalirani preko Storea, što znači da može u svakom trenutku odlučiti da neće moći pokrenuti Steam kako biste preko njega skinuli i instalirali igre!

 

Microsoft dakle ima način kako izrazito jako oštetiti Steam i druge servise - samo je pitanje hoće li to učiniti ili možda - kad će to učiniti. Mogu znači zakomplicirati kupovanje i instalaciju igara preko Steama, recimo zahtijevati da i Steam i igre budu Windows Store aplikacije, pa će onda proizvođačima igara jednostavnije biti jednostavno igru staviti na Windows Store, a Microsoft će onda od prodaje ubirati postotak umjesto Steama.

 

Znači, Microsoft desetljeće ili koliko već kasni za konkurencijom (ili "konkurencijom"), recimo Linuxom ili mobilnim OS-ovima u pogledu trgovine aplikacija, i sad na silu želi napraviti da kupovina softvera ide preko njih, a oni će "obirati vrhnje".

 
17 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
Neka stari... to su oni trenuci kad razbojnik napravi krivi potez, imaju jebeni monopol, otvorit ce vrata linuxu....
LM
15 godina
offline
Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranja de

Odlična opcija. Ne manje prčkanja po GPO. Uključim ovo ugasim store, milina. 

 

Govorim kao neko ko održava korisniča računala.

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
mbaksa kaže...

Čudim se da nitko ne spominje Steam. Naime, pred koji mjesec neki je čelnik Steama govorio zašto su Windowsi 10 i Microsoft opasni za tržište igara. Koliko se sjećam, rekao je nešto u stilu da Microsoft može u svakom trenutku odlučiti da neće dozvoliti pokretanje programa koji nisu instalirani preko Storea, što znači da može u svakom trenutku odlučiti da neće moći pokrenuti Steam kako biste preko njega skinuli i instalirali igre!

 

Microsoft dakle ima način kako izrazito jako oštetiti Steam i druge servise - samo je pitanje hoće li to učiniti ili možda - kad će to učiniti. Mogu znači zakomplicirati kupovanje i instalaciju igara preko Steama, recimo zahtijevati da i Steam i igre budu Windows Store aplikacije, pa će onda proizvođačima igara jednostavnije biti jednostavno igru staviti na Windows Store, a Microsoft će onda od prodaje ubirati postotak umjesto Steama.

 

Znači, Microsoft desetljeće ili koliko već kasni za konkurencijom (ili "konkurencijom"), recimo Linuxom ili mobilnim OS-ovima u pogledu trgovine aplikacija, i sad na silu želi napraviti da kupovina softvera ide preko njih, a oni će "obirati vrhnje".

Pa neka steam onda napravi svoj OS i riješen problem. Jadni oni, Microsoft će pokupiti (dio) vrhnja na njihov račun pa sada dižu galamu. Ne kužim ovaj način razmišljanja gdje se windowsi smatraju bogomdani pa čim Microsoft pokuša napraviti nešto sa svojim proizvodomšto i drugi rade odmah drvlje i kamenje od konkurencije.

 

A steam, svetac među kompanijama, kao ne uzima vrhnje od developera i preprodaje. Da ne spominjem najveću obmanu koju su napravili tvrdeći da će PC igre pojeftiniti prelaskom na digitalnu prodaju a zapravo su poskupjele.

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
mbaksa kaže...

 

Znači, Microsoft desetljeće ili koliko već kasni za konkurencijom (ili "konkurencijom"), recimo Linuxom ili mobilnim OS-ovima u pogledu trgovine aplikacija, i sad na silu želi napraviti da kupovina softvera ide preko njih, a oni će "obirati vrhnje".

 Što je tu sporno, pa tako treba i biti, Windowsi su operativni sustav koji je u vlasništvu Microsofta isko kao što je tvoje dvorište tvoje vlasništvo, da ti doma dođe Gabe Newell i da ti veli sad ću ja u tvom dvorištu kroz koje prolazi milijardu ljudi stavit svoj štand sa igrama i zaradit ću stotine miliona a ti ćeš od tog svega dobit mislim da bi mu jako brzo rekao da i ti hoćeš dio kolača kao što hoće i microsoft.

Cijenite više pitku vodu.
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 omogućit će blokiranje instaliranj
maslinastimufo kaže...
U potpunosti se slazem s KINGOFTHENIGHT... buducnost je desktop verzija u formatu mobitela, racunajte da vecina nas koristi i komp i mobitel kao dva razlicita "alata"... mobitel ( 60 - 70% komuniciranje ), pc ( 50 - 60% rad), ne uzimjuci u obzir urede i td...
Svijet izmedju mobitela i pc-a jos je podjeljen jednin zidom, taj zid ce past kad ces u potpunosti moci instalirat sve desktop s neta na mob, i pc budes nosio u djepu traperica...t

 Da, i to se zove ChromeOS sa Android aplikacijama, na Chromebooku i/ili mobitelu. Na kantama će još (na sreću ili nažalost) duugo Windowsi dominirati.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice