Wired: ili oglasi, ili pretplata

poruka: 20
|
čitano: 2.745
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wired: ili oglasi, ili pretplata".
11 godina
neaktivan
offline
Wired: ili oglasi, ili pretplata

Trenutni sistem oglašavanja funkcionira ovako:

 

Stranica je švedski stol na kojem je sve besplatno i možeš pojesti koliko hoćeš, ali kad uđeš u sobu moraš pojesti pun tanjur govana jer večeru financiraju ljudi koji vole gledati druge kako jedu govna.

 

Kako nitko prije nije shvatio da to neće funkcionirati?

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Moj PC  
23 3 hvala 0
15 godina
offline
Wired: ili oglasi, ili pretplata

treća opcija: ni jedno ni drugo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 1 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Onjegin kaže...

Trenutni sistem oglašavanja funkcionira ovako:

 

Stranica je švedski stol na kojem je sve besplatno i možeš pojesti koliko hoćeš, ali kad uđeš u sobu moraš pojesti pun tanjur govana jer večeru financiraju ljudi koji vole gledati druge kako jedu govna.

 

Kako nitko prije nije shvatio da to neće funkcionirati?

 

Ne razumijem. 

14 godina
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Cudi me da samo 20% ljudi koristi neki adblocker s obzirom na sadrzaj portala.
Meni osobno je Adblock prva stvar koju instaliram na browseru (ponekad ga pauziram na nekim stranicama i cudi me kako ljudi izdrze uz sva ta smeca koja bljeste i iskacu okolo).
Sto se mene tice, ako se vec placa, radije bi platio neku pristojnu cijenu za stranicu bez smeca, ali da se placa na npr. godisnjoj razini (ovo tjedno je iscrpljujuce i imho nema smisla).
Nije bas vezano uz temu, ali i kada su u pitanju npr. dnevne novine i neki sl. sadrzaji, radije bi platio godisnju pretplatu i citao sve na miru, a ne se gnjavio s fizickim oblikom novina, nekim polovicnim tekstovima na netu, losim aplikacijama i sl. (pogotovo da ima neka verzija za Kindle zbog odlicnog e-ink display-a koji mi ne umara oci kao tablet/smartphone/monitor, boja mi ionako tu bas nista ne znaci pa moze sve biti c/b ili sa smanjenim brojem fotografija (ako su dnevne novine, moze i bez fotografija))
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Wired: ili oglasi, ili pretplata

Ad blockeri nebi ni bili potrebni da oglasi nisu toliko nametljivi i da se od njih uopće ne vidi sadržaj stranice.

 

Zašto nije praksa stavljati nenametljive oglase i problem rješen?

 

Na stranice koje će ovo raditi (a biti će ih sigurno i više ubuduće) neću ni zalaziti, nemam vremena gasit 5 popup prozora sa svakim klikom nekog linka... 

 

Iskreno ne vidim ni svrhu tih oglasa, nikad me nije niti jedan oglas na Internetu naveo da tu stvar i kupim, nego baš kontraefekt ima na mene, naživcira me i onda namjerno ne kupim, kao i na TVu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 11:10 (lllnuclearlll).
Moj PC  
15 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Onjegin kaže...

Trenutni sistem oglašavanja funkcionira ovako:

 

Stranica je švedski stol na kojem je sve besplatno i možeš pojesti koliko hoćeš, ali kad uđeš u sobu moraš pojesti pun tanjur govana jer večeru financiraju ljudi koji vole gledati druge kako jedu govna.

 

Kako nitko prije nije shvatio da to neće funkcionirati?

Ja razumijem, ali možda ipak koristiš malo prejake riječi.

Što bi onda trebali reći za papirnata izdanja gdje platiš pa si opet prisiljen konzumirati reklame... Ili TV npr.?!?

 

Kad smo kod papirnatih izdanja sjećam se da mi se sviđalo kako su to Računari radili prije više od 25 godina: prva polovica časopisa članci, druga polovica reklame. Kad čitam članke ne volim da me se prekida s reklamama, ali ne znači da neću u nekom trenutku provjeriti tko što nudi! Druga polovica časopisa bila je kao neka tržnica, no jasno je da web stranice ne mogu tako.

A s druge strane reklame su zadnjih godina postale toliko napadne da i ja imam uključen adbloker i to negdje od trenutka kad su pojedine tvrtke počele s onim ogromnim reklamama preko cijele stranice. (mislim kad ti uleti reklama koja sve pokrije i ima minijaturni iksić za gašenje u nekom kutu samo bi im se tiho sjetio majke - i onima koji su je napravili, a i onima koji su im na taj način prodali prostor...)

16 godina
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
higgs kaže...

 

A s druge strane reklame su zadnjih godina postale toliko napadne da i ja imam uključen adbloker i to negdje od trenutka kad su pojedine tvrtke počele s onim ogromnim reklamama preko cijele stranice. (mislim kad ti uleti reklama koja sve pokrije i ima minijaturni iksić za gašenje u nekom kutu samo bi im se tiho sjetio majke - i onima koji su je napravili, a i onima koji su im na taj način prodali prostor...)

Taj minijaturni iksić služi tome da ga fulaš, jer klik na taj popup te odvede na stranicu oglašivača. Oni registriraju klik i odakle je došao i to je bonus vjerujem za vlasnike stranice na kojima je oglas...

 

Jako glup i nakaradan sustav jer 99% ljudi koji odu na tu stranicu su fulali iksić i oglas ih uopće ne zanima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2016 11:30 (lllnuclearlll).
15 godina
neaktivan
offline
Wired: ili oglasi, ili pretplata

Super rješenje.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Onjegin kaže...

Trenutni sistem oglašavanja funkcionira ovako:

 

Stranica je švedski stol na kojem je sve besplatno i možeš pojesti koliko hoćeš, ali kad uđeš u sobu moraš pojesti pun tanjur govana jer večeru financiraju ljudi koji vole gledati druge kako jedu govna.

 

Kako nitko prije nije shvatio da to neće funkcionirati?

 Popija caj od kamilice mozda ti ublazi gorcinu.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Taj mali x me pogotovo izludi na mobitelu i tabletu gdje nema baš dobrih adblock rješenja. Barem dva tri put ga promašim i samo tak mi tlak digne!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Taj mali x me pogotovo izludi na mobitelu i tabletu gdje nema baš dobrih adblock rješenja. Barem dva tri put ga promašim i samo tak mi tlak digne!
16 godina
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
nonvu kaže...
Taj mali x me pogotovo izludi na mobitelu i tabletu gdje nema baš dobrih adblock rješenja. Barem dva tri put ga promašim i samo tak mi tlak digne!

Adblock Plus možeš instalirat na rootan telefon, relativno OK blokira oglase. Meni je problem što se bloker zna često srušit, i onda chrome izgubi veze s Internetom, pa ga onda pokreći ponovno itd...

 

Počelo me to živcirati više nego oglasi (ok, bolje je ipak nego hrpa oglasa ). Probat ću naći noviju verziju ako postoji, možda je u tome stvar.

 

Aplikacija inače nije na play storeu.

16 godina
offline
Wired: ili oglasi, ili pretplata

Ne znam zasto, ali tek sada instalirao ADBlock po prvi puta na komp...

 

I moram priznati, stvarno cool stvar!!!!!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
lllnuclearlll kaže...
nonvu kaže...
Taj mali x me pogotovo izludi na mobitelu i tabletu gdje nema baš dobrih adblock rješenja. Barem dva tri put ga promašim i samo tak mi tlak digne!

Adblock Plus možeš instalirat na rootan telefon, relativno OK blokira oglase. Meni je problem što se bloker zna često srušit, i onda chrome izgubi veze s Internetom, pa ga onda pokreći ponovno itd...

 

Počelo me to živcirati više nego oglasi (ok, bolje je ipak nego hrpa oglasa ). Probat ću naći noviju verziju ako postoji, možda je u tome stvar.

 

Aplikacija inače nije na play storeu.

 Probaj onda Adaway. Imam slab mobitel i nikad nisam imao problema ni s rusenjem ni s reklamama.

15 godina
offline
Wired: ili oglasi, ili pretplata

Da je ne $1 nego 1 cent ne dam. Što se mene tiče mogu odmah ključ u bravu a uBlock Origin - ne gasim.

 

BTW: malo prije komentar sličan, šta radi ovaj Youtube, pa moj adblocker je blokirao preko 1k reklama, vrši DDoS na mene?

 

  

Moj PC  
2 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Za Androide je Adguard puno bolji od ABP.
Life is jazz. Play it cool.
8 godina
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Za ABP ne moras rootati mob. Ali od njega je puno bolji Adguard. Radi tiho i nemilosrdno :)
Life is jazz. Play it cool.
14 godina
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
Moze mi netko dati link za ABP (mob nije rootan) posto nailazim samo na browsere koji bi trebali sprijecavati reklame (ne bas uspjesno, za razlku od desktop rijesenja koji rade odlicno).

Jucer bas pricam s nekim ljudim oko placanja sadrzaja i vidim da nisam jedini koji bi rado platio sadrzaj za neke odredene portale ili uzeo pretplatu za neke odredene novine kada bi ih imali normalno prilagodene kao npr. azw3 ili epub za Kindle.
Samo ovo placanje svaki tjedan je preveliko opterecenje, godisnja pretplata bi bila idealna (s naravno razumnom cijenom dok bi za odredene novine rado platio punu cijenu, ali da imaju nativnu podrsku i da sve radi bez greske).
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Wired: ili oglasi, ili pretplata

Ja bi se pretplatio na dnevno.hr

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Wired: ili oglasi, ili pretplata
lllnuclearlll kaže...

Ja bi se pretplatio na dnevno.hr

 

Divan site pun objektivnih članaka pisanih od strane posve kompetentnih stručnjaka.

Baš kao i biblija.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice