Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu priho

poruka: 12
|
čitano: 3.193
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu priho".
15 godina
offline
Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu priho

- rast broja korisnika pokušali su (umjetno) podići proširivanjem dostupnosti interneta u slabo razvijenim zemljama koje nemaju internetsku infrastrukturu - da formalno zadovolje statistiku u izvještajima i rast

 

- trenutno imaju "sreće" jer većina novca koji se troši u merketingu (globalno) ide na Facebook (pa zatim Goolge) tako da po čistoj inerciji dobivaju novce. Trenutno nema boljeg izbora za reklame i njihovu učinkovitost (ROI). Tako da će im prihodi i profit i dalje rasti barem još godinu dvije. Osim ako se nešto kardinalno ne promjeni - npr zamjena kompletne platforme nekom drugom koja je u svemu bolja.

 

- ulažu u VR i AR jer znaju da su sa postojećim tehnologijama došli do plafona i zasićenosti tako da rast (YoY po raznim kriterijima) neće više biti moguć ... ako kupe Magic Leap (zamjena platforme) bit će zanimljivo

 

- od 7.4 milijarde ljudi 1.7 koristi FB (ako je vjerovati FB statistici) - to je svaki cetvrti/peti stanovnik planete ... gledano sa demografske perspektive, kad odbijemo populaciju mlađu od 10 godina (iako i to već zvući dovoljno strašno ali primjera radi), one starije od 65 (tu ima dosta iznimaka, ali ukupni broj nije velik), one koji su informatički nepismeni, one koji su siromašni i ne koriste računalo/mobitel/internet ... ispada da svi koriste facebook. Mislim da je realan broj možda (možda!) svaki dvadeseti stanovnik planete (iako je i to puno) ...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu priho

1. Zato jer živimo u retardiranom sistemu posloženom i upravljanom od nekolice vlasnika svega pa i nas osobno.

2. Zato jer po pravilima takvog sistema Facebook ne može ostvariti rast rasta kakav bi investitorima bio zanimljiv za ulaganje, osim ako proširi djelatnost na susjedne planete ili galaksije. Hebiga, broj stanovnika Zemlje je ograničen. Bliže se zidu.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p

U zadnje vrijeme dosta mojih kolega i ja dobivamo ponude za posao iz facebooka. Nitko nije otisao na razgovor. Razlog? Iako bi financijski bio donekle dobar korak naprijed, firma dugorocno osim "reklama" ne budi previse povjerenja, bar ne u nasem "polju". 

Vjerujem da nismo najpametniji u struci, al vjerujem da ce uskoro pocet neki trend u kojem ce se takve firme pocet lagano borit za opstanak.

Google je druga prica, kod njih se puno vise toga dogadja (iako vecina prihoda jos uvijek dolazi od reklama).

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
protjeran
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p
nixass kaže...

U zadnje vrijeme dosta mojih kolega i ja dobivamo ponude za posao iz facebooka. Nitko nije otisao na razgovor. Razlog? Iako bi financijski bio donekle dobar korak naprijed, firma dugorocno osim "reklama" ne budi previse povjerenja, bar ne u nasem "polju". 

Vjerujem da nismo najpametniji u struci, al vjerujem da ce uskoro pocet neki trend u kojem ce se takve firme pocet lagano borit za opstanak.

Google je druga prica, kod njih se puno vise toga dogadja (iako vecina prihoda jos uvijek dolazi od reklama).

 Ako je plaća osjetno veća ili drugi uvjeti bolji zašto ne otići u FB? Pa nije da ćeš, u slučaju propasti firme, teško naći drugi posao.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2016 14:05 (Prince-Artas).
16 godina
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p

placa bi bila veca al ne bas osjetno. firma tj. odjel di sam sad na godisnjoj razini raste vise od 60% (prihod od solidnih 10 znamenki) sa tendencijom da se tak i nastavi, mjesta za napredak i promaknuca na pretek (tak da i prica o vecoj placi zapravo pada u vodu).

facebook iako ima onaj "cool" faktor ko i google, uopce me ne privlaci raditi za njih.

i fakat vjerujem da se na period od iducih 10 godina facebooku ne pise dobro osim ako ne pocnu ulagat u neka druga polja (oculus njije neki revenue driver niti ce vjerojatno biti tako skoro, wapp i instagram takodjer)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p
Prince-Artas kaže...

 Ako je plaća osjetno veća ili drugi uvjeti bolji zašto ne otići u FB? Pa nije da ćeš, u slučaju propasti firme, teško naći drugi posao.

 

Zato što u osnovi imaju isti proizvod kao i Twitter.

Jedino su ranije shvatili da netko mora to sve platiti novcem da bi funkcioniralo.

I za razliku od Twittera mogli su izvesti burzovnu prevaru za koju nitko nije odgovarao.

 

Pošto je sada doba podatkovne groznice, dobar posao je onaj gdje se lifra infrastruktura na kojoj ovi prodavači magle počivaju.

Jer ti na račun dobiješ dio od onog što oni užicaju od banke ili investitora na foru "majkemi vratiću, pa jel' sam te ikad prije zaj...".

14 godina
neaktivan
offline
Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu priho

Čisto laički, nerazumno je u bilo kojem sektoru za bilo koju firmu očekivati beskonačan rast.

https://www.flickr.com/photos/141524195@N04/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu priho

Prije 10 godina nikome ne bih povjerovao da će bilo koja društvena mreža postići ono što je Facebook postigao. Uspjeli su privući sve dobne skupine a barem pola njih je potpuno ovisno. Dok god "baba Đurđa" i njezina unuka "Klara" iz susjednog sela ne pređu na "Google+", Facebook je siguran. Ni najmanje ih ne zanima alternativna mreža kao ni mišljenje dioničara. Njih samo zanima što je "Nevenka" objavila na fejsu. Facebook ne može beskonačno rasti ali može zadržati status najpopularnije društvene mreže na svijetu. Ljudi ne pretražuju internet, oni guglaju. Ljude ne zanimaju društevene mreže, zanima ih fejs. Facebook ulaže u sve i svašta ali što se tiče društvene mreže, još će se dugo lajkati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p

mislim da bi im bilo pametno da udu u borbu s amazonom i ebay-om ,ionako imaju stranice raznih proizvodaca , omoguce im webshop i to je to

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2016 11:33 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p
DragonShit kaže...

Prije 10 godina nikome ne bih povjerovao da će bilo koja društvena mreža postići ono što je Facebook postigao. Uspjeli su privući sve dobne skupine a barem pola njih je potpuno ovisno. Dok god "baba Đurđa" i njezina unuka "Klara" iz susjednog sela ne pređu na "Google+", Facebook je siguran. Ni najmanje ih ne zanima alternativna mreža kao ni mišljenje dioničara. Njih samo zanima što je "Nevenka" objavila na fejsu. Facebook ne može beskonačno rasti ali može zadržati status najpopularnije društvene mreže na svijetu. Ljudi ne pretražuju internet, oni guglaju. Ljude ne zanimaju društevene mreže, zanima ih fejs. Facebook ulaže u sve i svašta ali što se tiče društvene mreže, još će se dugo lajkati.

 Prijw deset godina bio si u krivu a i danas si.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p
BlueMax kaže...

 Prijw deset godina bio si u krivu a i danas si.

Provjeri sam. Registriraj se na fejs i iznenadit ćeš se koliko tamo ima prijatelja, rodbine i poznanika. Možeš i pitati nekoga od mlađe generacije koliko ih je iz razreda na fejsu. Lakše je prebrojati koliko ih nije na fejsu. Dok sam išao u srednju školu, nas koji smo koristili MSN se moglo prebrojati na prste jedne ruke. To je bilo zanimljivo samo kompjuterskim geekovima a danas su na društvenim mrežama i djeca i mame i bake.

15 godina
offline
Re: Zašto pada vrijednost Facebooka unatoč rastu p
Rast svake godine postotno JEDNAK (ne veći) je eksponencijalni, eksplozivni rast. On je nemoguć u konačnom svijetu. Ipak, iz nekog nerazumnog razloga, ljudi ga očekuju, smatraju da je to nešto normalno, ostvarivo. To je vrsta ludosti, nerealnih procjena, odmak od zdrave logike i razuma. Jedan primjer: https://m.youtube.com/watch?v=KMgwcTQ8NwE
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice