Žene su bolji programeri od muškaraca?

poruka: 27
|
čitano: 4.190
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Žene su bolji programeri od muškaraca?".
16 godina
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

Generaliziranje...

 

tko bolje radi ovo ili ono ovisi o samom pojedincu, a ne spolu.

mag.iur.
 
27 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Korny1603987 kaže...

Generaliziranje...

 

tko bolje radi ovo ili ono ovisi o samom pojedincu, a ne spolu.

 Zato postoji generaliziranje. Znanstveno dokazana cinjenica je da zene rade "multitasking" bolje od muskaraca. To ne znaci da muskarci sucksaju, vec da zene bolje rade. Ali zivimo u drustvu gdje zene smatraju manje vrijednima pa ih placaju manje, iskoristavaju, napastuju seksualno itd.

16 godina
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

Postoji razlika između statistike i generalizacije. Meni je jako zabavan ovaj deo:

Drugi zaključci studije govore kako žene rade u prosjeku veće promjene u kodu, ali koje nisu uvijek u izravnoj vezi s neposrednim potrebama projekta.

Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

Što se tiče analize u Hrvatskoj, dobri programeri su odavno napustili zemlju.

 
1 4 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
'Potrebno daljnje istraživanje' zlatne riječi znanosti.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

Jedino sto su izostavili napisati je da zene u open sourceu mozes nabrojati na prste. Ali su jako dobre, mos mislit :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 1:52 (bnaci).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

ah SJW opet nasli kenjkati... i objasnjavati bioloske razlike izmedu spolova strukturalnom disktriminacijom i mitoloskim ekofeminizmom...

Samo bi fanatici( dakle SJW) mogli misliti da evolucija ne djeluje na mozak i sposobnisti spolova bazirano na drugacijim ulogama koje su spolovi imali u povijesti covjecanstva( i jos prije).

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2773459/What-sex-YOUR-brain-Experts-claim-male-female-brains-biologically-different-men-tend-analytical.html

 

Zene su generalno losiji programeri od muskaraca i programiranje ih manje zanima.  Zato ih je manje medu programerima.

 

 

 
1 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

Ocjenjuju broj pull requestova što je nikakvo mjerilo.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Onjegin kaže...

Ocjenjuju broj pull requestova što je nikakvo mjerilo.

 Zašto tako misliš?

http://informanka.blogspot.hr/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Arendelle kaže...
Onjegin kaže...

Ocjenjuju broj pull requestova što je nikakvo mjerilo.

 Zašto tako misliš?

 Recimo da su ti kodovi recepti.

 

Da li bi bilo više pull requestova na pečeno pile ili na ortolana, tovljenu pticu pjevicu iskopanih očiju, udavljenu i kuhanu u stogodišnjem burbonu?

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
8 godina
odjavljen
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Onjegin kaže...

 Recimo da su ti kodovi recepti.

 Zašto bismo to rekli? Ne znam kuhati pa mi takva usporedba uopće ne odgovara.

 

Onjegin kaže...

 Da li bi bilo više pull requestova na pečeno pile ili na ortolana, tovljenu pticu pjevicu iskopanih očiju, udavljenu i kuhanu u stogodišnjem burbonu?

To treba ispitati, zar ne?

http://informanka.blogspot.hr/
15 godina
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

slažem se. žene znatno bolje programiraju nas nego mi njih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
ukay1000 kaže...
Korny1603987 kaže...

Generaliziranje...

 

tko bolje radi ovo ili ono ovisi o samom pojedincu, a ne spolu.

 Zato postoji generaliziranje. Znanstveno dokazana cinjenica je da zene rade "multitasking" bolje od muskaraca. To ne znaci da muskarci sucksaju, vec da zene bolje rade. Ali zivimo u drustvu gdje zene smatraju manje vrijednima pa ih placaju manje, iskoristavaju, napastuju seksualno itd.

 Ovisi u kojim radnim uvjetima i na kojem zadatku. "Programiranje" je jako složena i opsežna disciplina. "Multitasking" je velikim dijelom stvar uvježbane vještine. I opet i generalno nema veze sa ženama i muškarcima, stvar je ranog/radnog odgoja. Mozak se fizički formira u najranijoj dobi. Također, inteligentniji ljudi su skloniji ometanju pažnje i zapostavljanju cilja. Sve to nije pozitivna osobina za projekat. Ovo "istraživenje" je kao i obično napravljeno zbog granta i svodi se na običnu površnu statistiku.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
protjeran
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

moram priznati da zene  bolje/ljepse izgledaju od muskaraca 

europa europljanima
 
6 0 hvala 0
15 godina
online
Žene su bolji programeri od muškaraca?

studija nema logike jer su muški i ženski rezultati međusobno 95% slični, dakle prakitčki su isti za oba spola

 

a one gluposti o boljem multitaskanju žena je najgluplji mit ikada: žene jednako loše multitaskaju kao i muški samo to češće čine neg muški. sve žene koje ja znam užasno griješe prilikom multitaskanja a suma obavljenog posla im je manja upravo zbog grešaka neg kod muških koji su skloniji riješavati zadatke jedan po jedan

 
11 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Van_Blaster kaže...

moram priznati da zene  bolje/ljepse izgledaju od muskaraca 

 

Iz kojeg si to istraživanja iskopao haha 

16 godina
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Ivan M. kaže...

Što se tiče analize u Hrvatskoj, dobri programeri su odavno napustili zemlju.

 S tim se ne bih složio. Dobri programeri čisto solidno od svog posla žive i u Hrvatskoj i nemaju nikakvu potrebu hebavati se po stranim zemljama i kontinentima. E sad, oni pohlepni, prosječni i priučeni moraju trbuhom za kruhom...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Aldo kaže...

 oni pohlepni

 Netko ima komplekse jer ne moze van... :P

16 godina
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Aldo kaže...

 S tim se ne bih složio. Dobri programeri čisto solidno od svog posla žive i u Hrvatskoj i nemaju nikakvu potrebu hebavati se po stranim zemljama i kontinentima. ...

 Delio sam kancelariju sa programerom od nešto preko 40 godina tokom njegovih poslednjih nedelja pred selidbu u Kanadu. To je čovek koji je, za naše pojmove, i za jednog programera ovde zarađivaio više nego dobro. Međutim, postoje druge stvari osim materijalne obezbeđenosti koje te svakodnevno dotiču, kao što su funkcionisane zdravstva, školstva (relativno kasno je zasnovao porodicu), korupcija, sistem vrednosti i konstantna društvena previranja, koja utiču na nečiji kvalitet života. Naravno, svi mi ovde očekujemo da jednog dana postanemo normalna država, međutim, on je to čekao 20 godina i na kraju, ne da mu je ponestalo strpljenja, nego je zaključio da mi nećemo postati normalna država u doglednoj budućnosti (možda je kod vas bolje), i otišao je. I preporučuje svakome ko može da ode, bez obzira na materijalno stanje koje ovde ima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 14:55 (Ivan(4)).
12 godina
neaktivan
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

Naj draži odgovor, kad mi netko tvrdi da su žene bolje u multi taskingu, mi je da je to zato što žene ne rade niti jednu stvar kako spada.

Po mom mišljenju pripadnici muškog spola imaju karakteristiku nalzit više povezanosti između stvari pa se brzo dolazi do limita kapaciteta obrade podatak povećavanjem tih stvari, dok pripadnici ženskog spola nađu osnovne povezanosti te im je limit obrade, ovisan o povećanju stvari, veći.

U novije vrijeme, fokus programiranja je na povezivanju standardiziranih API-a, tako da bih se složio da to više odgovara pripadnicima ženskog spola.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

U koji tabor su stavili transrodne?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Žene su bolji programeri od muškaraca?

Brate ja kad dojdem doma uvik nalazim tragove ženinog multitaskonga,zagoren ručak na štednjaku,usisavać na sred kuće,oprana roba ćeka sušenje,a ženica primjetila fleku na prozoru i naravno pomislila je "sekund samo da obrišem"  ali onda se odjedanput našla kako kupi  prašinu po cijeloj sobi!!

tako uvjek,skače s jednog posla na drugi a da prvi nije završila,ja pomalo po redu prioriteta idem,uvik isto!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 15:16 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Zoidberg kaže...

ah SJW opet nasli kenjkati... i objasnjavati bioloske razlike izmedu spolova strukturalnom disktriminacijom i mitoloskim ekofeminizmom...

Samo bi fanatici( dakle SJW) mogli misliti da evolucija ne djeluje na mozak i sposobnisti spolova bazirano na drugacijim ulogama koje su spolovi imali u povijesti covjecanstva( i jos prije).

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2773459/What-sex-YOUR-brain-Experts-claim-male-female-brains-biologically-different-men-tend-analytical.html

 

Zene su generalno losiji programeri od muskaraca i programiranje ih manje zanima.  Zato ih je manje medu programerima.

 

 

 Na kraju krajeva i taj članak na kraju kaže(za koji imam osjećaj da ga nisi pročitao):


‘But the brains of men and women are much more similar than they are different.’

 

A i ljudski fetus prije "odabira spola" je uvijek sličniji ženskom nego muškom, pa makar na kraju imao muško dijete. Razlike u mozgu između spolova postoje, ali su toliko minimalno sitne, i većina nastanu nakon rođenja. Npr. tek 0.1% muškaraca i žena imaju 100% muške/ženske mozgove. U biti prosjek muškaraca i žena je takav da su im strukture u mozu većinom oko 60% takve kakve bi trebale biti za njihov spol.
http://www.sciencemag.org/news/2015/11/brains-men-and-women-aren-t-really-different-study-finds

Socijalni konstrukti postoje većinom zato da se neke stvari u životu pojednostavne(npr. zamisli papirologije da odjednom na službenim dokumentima imaš više od dva spola za odabrati). Ali sa biološke strane etablirani znanstveni konsenzus je da je ljudski rod puno više androgen nego to desno konzervativci žele(naravno, postoje i znanstvenici koji se tome protive, ali hej ima i znanstvenika koji vjeruju u to da cjepivo uzrokuje autizam(što je isto glupost)).

Što se tiče programiranja, vjerujem da je ikakva prednost i jednih i drugih na razini statističke greške.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.2.2016 22:16 (GNU+Linux).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
GNU+Linux kaže...
Zoidberg kaže...

ah SJW opet nasli kenjkati... i objasnjavati bioloske razlike izmedu spolova strukturalnom disktriminacijom i mitoloskim ekofeminizmom...

Samo bi fanatici( dakle SJW) mogli misliti da evolucija ne djeluje na mozak i sposobnisti spolova bazirano na drugacijim ulogama koje su spolovi imali u povijesti covjecanstva( i jos prije).

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2773459/What-sex-YOUR-brain-Experts-claim-male-female-brains-biologically-different-men-tend-analytical.html

 

Zene su generalno losiji programeri od muskaraca i programiranje ih manje zanima.  Zato ih je manje medu programerima.

 

 

 Na kraju krajeva i taj članak na kraju kaže(za koji imam osjećaj da ga nisi pročitao):


‘But the brains of men and women are much more similar than they are different.’

 

A i ljudski fetus prije "odabira spola" je uvijek sličniji ženskom nego muškom, pa makar na kraju imao muško dijete. Razlike u mozgu između spolova postoje, ali su toliko minimalno sitne, i većina nastanu nakon rođenja. Npr. tek 0.1% muškaraca i žena imaju 100% muške/ženske mozgove. U biti prosjek muškaraca i žena je takav da su im strukture u mozu većinom oko 60% takve kakve bi trebale biti za njihov spol.
http://www.sciencemag.org/news/2015/11/brains-men-and-women-aren-t-really-different-study-finds

Socijalni konstrukti postoje većinom zato da se neke stvari u životu pojednostavne(npr. zamisli papirologije da odjednom na službenim dokumentima imaš više od dva spola za odabrati). Ali sa biološke strane etablirani znanstveni konsenzus je da je ljudski rod puno više androgen nego to desno konzervativci žele(naravno, postoje i znanstvenici koji se tome protive, ali hej ima i znanstvenika koji vjeruju u to da cjepivo uzrokuje autizam(što je isto glupost)).

Što se tiče programiranja, vjerujem da je ikakva prednost i jednih i drugih na razini statističke greške.

 Skolski primjer SJW anti science BSa:

sto to znaci da su zenski mozak i muski slicniji nego razlicitiji?

Nista posebno, moj mozak je slicniji Einstanovom nego sto je razlicit od Einstanovog...

 

Sto se tice programiranje tvoje citiram "vjerovanje" (kao sto sam rekao SJW su vjernici koji mrze znanost osim kada treba kenjkati po kreacionistima) je krivo.

Zbog cinjenice da su muskarci skoloniji tehnickim stvarima i da je variance muskog IQa veca medu ljudima koji mogu naci posao programera(ili imaju potencijal za to) muskarci su bolji programeri bez obzira na to sto prosjecni muskarac i prosjecna zena su otprilike slicno sposobni za programiranje.

Razlog za to je sto su prosjecni ljudi nesposobni biti programeri, i da pojednostavimo ako biti u top 5% najpametnijih ljudi je nuzno da netko bude programer  tu ce muskarci biti puno vise zastuplljeni od zena.

 

Naravno ne posoje samo razlike medu spolovima, postoje i medu grupama ljudi i zato Askenazi rasturaju fiziku i matematiku:

jer iako ih je jako malo boost od 10-15 bodova u odnosu na ostale grupe znaci da ih je postotno strahovito puno medu ljudima sa IQ>150

 

Inace opcenito IQ je jako dobar prediktor nekih stvari(npr Azijati zaraduju vise od white privilege u US, Koreja i Japan su razvijene zemlje sa malo kriminala...)

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
U načelu se slažem sa tvojim postom.
Ali, poanta:
'prosjecni muskarac i prosjecna zena su otprilike slicno sposobni za programiranje.'
Također programiranje nije ni neka viša znanost, tako da uz nešto. truda prosječna osoba može postati programerom.
Da si barem drugi neki, bolji ton u postu koristio, možda bih ti i TU dao.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
GNU+Linux kaže...
U načelu se slažem sa tvojim postom.
Ali, poanta:
'prosjecni muskarac i prosjecna zena su otprilike slicno sposobni za programiranje.'
Također programiranje nije ni neka viša znanost, tako da uz nešto. truda prosječna osoba može postati programerom.
Da si barem drugi neki, bolji ton u postu koristio, možda bih ti i TU dao.

 Prosjecna osoba ne moze biti programer. Pod biti programer podrazumijevam raditi nesto sto je naplativo ne neki jednodnevni empowerment tecaj gdje ljudi nauce pretipkati hello world.

Ja bih rekao da je tvoj problem sto se druzis sa nadprosjecno pametnim ljudima pa ono sto ti smatras prosjekom je daleko iznad prosjeka.

Da se ne natezemo oko procjena ako si ti u pravo objasni mi ovo:

U Hr je nedostatak programera(glup pojam koji je ekonomski besmislen, ali tako se kaze) i place programera  su debelo iznad mediana place, da ne govorimo o medianu primanja....

Pa zasto onda ako prosjecna osoba moze biti programer zasto se onda ljudi masovno ne prebace u programere?

 

 

P.S. Ako ispadam arogantni seronja, to je zato jer mi idu na zivce ljudi koji donose odluke na temelju onoga sto bi oni htjeli da je, a ne kakve su stvari zapravo... Dakle SJW su stetocine koje stete ekonomiji, odnosu rasa/spolova

jer naravno ako prihvatis njihove neznanstvene znanstvene tvrdnje jedino objasnjenje je da gamad(bijeli straight muskarci) maltretiraju sve oko sebe(opet na stranu to sto u US od bijelaca vise zaraduju azijati i askenazi)

http://www.salon.com/2015/12/22/white_men_must_be_stopped_the_very_future_of_the_planet_depends_on_it_partner/

 

 

 

 

 

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Žene su bolji programeri od muškaraca?
Zoidberg kaže...

U Hr je nedostatak programera(glup pojam koji je ekonomski besmislen, ali tako se kaze) i place programera  su debelo iznad mediana place, da ne govorimo o medianu primanja....

Pa zasto onda ako prosjecna osoba moze biti programer zasto se onda ljudi masovno ne prebace u programere?

 

 Vrlo jednostavno:
-Ne želi svatko biti informatičar, a ne želi ni svaki informatičar biti programer. Tj. ne interesira ih a nisu ni geekovi.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice