Soma dolara po korisniku

poruka: 59
|
čitano: 14.133
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Soma dolara po korisniku".
13 godina
protjeran
offline
Soma dolara po korisniku

Postoji jedan problem. MSN se ne koristi u poslovno okružju tako da mogu imati i miljardu korisnika kad je to neozbiljan VOIP klijent.

 

Dok skype ima već dobro utvrđenu poslovno-korisničku bazu.

 

Samo jedan detalj.

 

S ostalim se slažem, skype je daleko precijenjen u ovoj prodaji, i ne znam kako microsoft misli pokriti taj trošak.

 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku
Kada je u pitanju Steve Ballmer ništa nije nemoguće :)
Šalu na stranu, koliko vidim iz vašeg teksta kažete da Skype raspolaže sa 130 mil. korisnika , WLM sa 300 mil. što znaći da oni sada provajdaju usluge za skoro pola milijarde ljudi , što je po meni više impresivan broj od 8.5 milijardni $ uloženih, posebice treba uzeti u obzir MS-ovo ulaženje na mobilno tržište sa WP7 , možda kupnja Skypa , izlazak nove verzije WP7 ( u najavi je nova verzija ) jedno i druga velika vijest daju im dodatnu akceleraciju na putu prema korisnicima.

U svako slučaju s bilo koje strane gledano ovo su impresivne brojke i sigurno će Microsfot držat u fokusu medija neko vrijeme , što če s toga konkretno izać vidjet ćemo ovo ljeto.

Moje mišljenje je da bi s ovime mogli zadat golem udarac Google-u na području VOIP-a te "sinergijom" s svojom WP7 platformom Google Android OS-u.
I'm from Hollywood
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Soma dolara po korisniku

"...Tehnologija također nije u pitanju jer MS i ostali, ponajprije Google i Apple, također imaju svoju VOIP tehnologiju i niti jednoj..."

 

Ne bi se baš složio oko ovoga jer Skype ima poprilično specifičnu tehnologiju, cijeli Skype praktički funkcionira po peer-to-peer principu i troši resurse svojih korisnika i mreža/providera na koje su oni spojeni. Šta odmah daje još jedan argument protiv ovakve valutacije - Skype praktički nema svoju infrastruru, naravno ne govorim o Skype-to-phone plaćenom dijelu priče, već o ovom "besplatnom".

Sa ostalim rečenim se većinom slažem, ovo je čisti rezultat Balmerove fiksacije na telefoniju kao područje di MS mora "zavladat".

Što se tiče broja korisnika, siguran sam da je velik dio korisnika na oba servisa, tako da je ukupni broj ipak puno manji od čiste sume.

 

pozz

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku

Vjerujem da je ovo (kao što je spomenuto) vezano na WP7. "Otisak" MS-a na tržištu VOIP-a postaje ovime veliki komad kolača koji je, ako ništa drugo, izbijen iz ruku Googla, koji vjerujem isto ima višak novca za kupovinu.

 

MS možda nije znao izvući korist iz kupljenih tvrtki, ali već prije je kupovinom izbijao konkurente ( npr. kupnja udjela u Facebooku ), bez da je pružao novu vrijednost.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
M_dipl. kaže...

Nekako mi se ipak čini da postoji tu i tamo koji bistri ekonomist u Microsoftovim redovima koji smatra i može argumentirati zašto je bilo pametno pljunuti svu tu lovu za Skype. Just a hunch...

Ili budala...

 

Prema mojem iskustvu, pozicije i placa ne govore apsolutno nista o poslovnim sposobnostima, i to POGOTOVU u managerskim vodama. Biti sposoban pricati lijepo i uvjeravati ljude u svoju poziciju veze nema sa sposobnoscu citanja statistike i postavljanja stabilnih poslovnih planova za slijedece tromjesjecje, godinu, ili cak desetljece. Za takve strateske odluke treba imati podosta vise u glavi nego sto imas u Armaniju kojeg nosis na posao, a takvi manageri su rijetkost.

 

Naravno, to _ne_ znaci da je svaki manager kreten, nego da jedan manager koji ima placu od 200K godisnje bez problema moze napraviti ogroman gaf... desilo se mnogima sa multimilijunskim projektima, doduse, najvise se to vidi u industriji video igara, no ako u toj industriji manageri koji su bijesno placeni mogu donositi odluke iz hirova, zasto ne bi mogao jedan Microsoftov comitee? Skoro 90% MMO-ova su manageirani apsolutno lose, odluke su donasane impulzivno i iz tjedna u tjedan, odluke se nisu donosile prema buducem trzistu nego prema trenutnom, etc....

All the people in the left wing fuck, and all the people in the right wing fuck, and all the people in the underground fuck - I find myself stupified, coming back again...
 
1 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Soma dolara po korisniku
M_dipl. kaže...

Nekako mi se ipak čini da postoji tu i tamo koji bistri ekonomist u Microsoftovim redovima koji smatra i može argumentirati zašto je bilo pametno pljunuti svu tu lovu za Skype. Just a hunch...

 

 

Varijanta na"argument autoriteta :-)

 

Ja ne sumnjam da u MS-u ima valjda brigada ekonomista koji imaju razloge za kupnju, čak i po ovoj cijeni, ali ti razlozi, čini se, nisu nikome drugom poznati, čak ni specijaliziranom američkom poslovnom tisku obično dobro informiranom, pa se stoga svi pitamo - u čemu je stvar?

 

Kada bi Microsoftova povijest velikih kupnji drugih firmi bila savršena priča o promišljenim investicijama, možda bi i iščuđavanja bilo manje. Međutim, popis njihovih "akvizicija" koje su prošle loše ili polovično dobro puno je dulji od ove tri firme koje sam ja naveo - čini se da MS iako ima love za kupiti druge "divove" ne zna što bi s njima jednom kad ih kupi, odnosno, nema pojma kako iskoristiti to što je počesto preplatio čak i kad bi znao što i kako. 

 

Možda se javi Ballmer ili netko iz Microsofta i objasni genijalnost iza velikog plana nama običnim smrtnicima nevidljivu, ali ja je za sada ne vidim. Oslanjati se samo na uvjerenje da "ima netko tamo gore tko zna što i kako", posebno kad se tijekom Ballmerove vladavine pokazalo da takvog nekog počesto nema - čini mi se neopravdano.

This space for rent!
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku

Zna Microsoft šta radi, žele pomest svu pa i neznatnu konkurenciju, kad se sve zbroji 330 milijuna + 124 milijuna = 454 milijuna koji će korisit microsoftovu uslugu razgovora. Budućnost zajamčena ma koliko koštala :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Soma dolara po korisniku

Pa koliko onda po vama vrijedi ta transakcija 10,20,30,40,50,60% manje !?

Nitko se ne iznasnjava o tome a svi znaju da je preplaceno {#}

Ne dirajte mi Osamu, uspomenu u meni....
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Soma dolara po korisniku

MS želi Skype phone programe za WindowsPhone i, naravno Windowse 8.

Korisnici su pride, jači je efekt to što će vrlo brzo svatko tko ima kap soli u glavi instalirati voip klijent na svoj smartphone i prestati plaćati pozive, uspostave i slične debilane.

A kada je ta priča krenula na računalima, Skype je bio i ostao glavni, mnogi i ne znaju za voip, ali su čuli za Skype. A tek sada kada krene ta ista priča na mobitelima, gdje ima 3x više smisla, zgodno će biti imati svima-poznati Skype na svojoj strani.

 

Ako se išta moglo naučiti od Appla, to je da su korisnici mass-techa netko kome treba crtati veeelikim slovima i stvar pojednostaviti do bola.

MS vjerojatno razmišlja i o novim modelima distribucije, nekim drugačijijm koalicijama. Telekomi (koji su ionako upravo zbog voipa na zalazu) neće tek tako prihvatiti model u kojem je argument za kupnju telefona upravo to što ne treba plaćati poziv kao poziv, ali MS ima svoju snagu i svoje vjerojatne kalkulacije u tom smislu...

 

Tako bih ja to racionalizirao, nek zveckaju moja 2 centa.

Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku

za dva tromjesječja zaradi više nego je platio, a mora negdje potrošiti silnu lovu... mislim da tako loše investira ne bi imao koliko već ima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
uuY kaže...

MS želi Skype phone programe za WindowsPhone i, naravno Windowse 8.

Korisnici su pride, jači je efekt to što će vrlo brzo svatko tko ima kap soli u glavi instalirati voip klijent na svoj smartphone i prestati plaćati pozive, uspostave i slične debilane.

A kada je ta priča krenula na računalima, Skype je bio i ostao glavni, mnogi i ne znaju za voip, ali su čuli za Skype. A tek sada kada krene ta ista priča na mobitelima, gdje ima 3x više smisla, zgodno će biti imati svima-poznati Skype na svojoj strani.

 

Ako se išta moglo naučiti od Appla, to je da su korisnici mass-techa netko kome treba crtati veeelikim slovima i stvar pojednostaviti do bola.

MS vjerojatno razmišlja i o novim modelima distribucije, nekim drugačijijm koalicijama. Telekomi (koji su ionako upravo zbog voipa na zalazu) neće tek tako prihvatiti model u kojem je argument za kupnju telefona upravo to što ne treba plaćati poziv kao poziv, ali MS ima svoju snagu i svoje vjerojatne kalkulacije u tom smislu...

 

Tako bih ja to racionalizirao, nek zveckaju moja 2 centa.

Definitivno se slažem sa svime što si napisao (iako ne mislim da su telekomi igdje blizu zalaza radi voip-a), a pored toga bih dodao i par svojih mišljenja zašto će se Skype dugoročno isplatiti.

Glavni cilj Microsofta je vjerovatno integracija Skype-a u Windows Phone, desktop Windowsima,XBox Live a šuškalo se i o Office integraciji, messenger, hotmail itd.. Ako Skype trenutno ima 124 milijuna aktivnih korisnika možete li uopće zamisliti koliko bi taj broj porastao s integracijom tog istog klijenta u WP7,Windowse i XBox? Naravno uz dobro osmišljenu marketinšku kampanju koja bi ponukala one koji to do sad nisu probali - da isprobaju. Nemojmo zaboraviti ni da će Nokia izdavati WP7 smartphonove što će vrlo vjerovatno rezultirati velikim rastom tržišnog udjela WP7 platforme. Kao što si već rekao, više je ljudi čulo za Skype nego za pojam voip. Skype je nešto kao Facebook, Google, Windows itd. nešto što se uvuklo u taj informatički žargon i postao jedan od glavnih dijelova informatičke svakodnevnice. Poanta je da Skype ima taj element prepoznatljivosti koji je danas postao vrlo bitan za uspjeh i nagli uspon - treba samo hrpa novca i agresivnog marketinga. A to je nešto što Microsoft ima. Skype je dosad imao tu "nesreću" da iza njega nije stojala dovoljno jaka informatička kompanija kao što su Google, Apple, Microsoft itd. Uzmimo u obzir i da Microsoft vjerovatno drži preko 70% tržišta svih operativnih sustava, ako ne i više, i dobivamo jasnu sliku kako bi se Skype mogao dignuti u dosada neviđene visine.

 

I da sumiram stvari na kraju : Windows + Windows Phone + XBox + Hotmail - pa vi sad zbrajajte 2 i 2. {#}

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
15 godina
online
Soma dolara po korisniku

Moram priznati da bih se složio kako s Dragom, tako i s ostalim analitičarima - kupnja Skypea po ovoj cifri je apsolutna ludost, gotovo da nalikuje egotripu i čini mi se više kao izraz zrelosti da Steve "Aargh!" Ballmer konačno ode na jedan poduži, zasluženi odmor u kakav sanatorij.

Slažem se da tu postoje velike mogućnosti za integraciju s postojećom MS paletom proizvoda, međutim - kako je kupnja Skypea bila nužna za takvo što? Skype je ionako išao na skori IPO i glupo bi bilo da svu tu integraciju ionako ne odrade, budući da im to može samo dići prihode.

Člančić Economista -> http://www.economist.com/blogs/schumpeter/2011/05/microsoft_and_skype

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku

Iako neki navode kako facebook može ubiti skype uvođenjem običnog voip.a na facebook ipak mislim da se ms nada zaradi na korisnicima koji ga koriste u poslovnom okruženju. Mislim da je sam brend "skype" zasluzan za tako visoku cijenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Soma dolara po korisniku

Iskreno ja mislim da je Ms kupio Skype-a samo da ga ne bi kupili Google ili Apple, a da ce tek sada pokusati skuziti sta da rade sa njim i kako...

 

Ima tu puno potencijala i mogucnosti samo da li ce MS uspjeti izvuci neku korist ili napraviti neku dobru uslugu to cemo tek da vidimo. Ja ne ocekujem nish posebno niti revolucionarno, mada pretpostavljam da ce im teznja biti ka mobitelima i integraciji sa WP7.... 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Quantum kaže...

Moram priznati da bih se složio kako s Dragom, tako i s ostalim analitičarima - kupnja Skypea po ovoj cifri je apsolutna ludost, gotovo da nalikuje egotripu i čini mi se više kao izraz zrelosti da Steve "Aargh!" Ballmer konačno ode na jedan poduži, zasluženi odmor u kakav sanatorij.

uuY i scorpion667 su napisali poduze clanke koji su na tragu Ballmerovog razmisljanja.

 

Zamisli samo nova Nokia smartphone s integriranim Skypeom. Talijanska mafija, neki nasi politicari i ugledni poslovnjaci, odnosno svi koji ne zele biti jednostavno prisluskivani ili imaju puno internacionalnih poziva za takav mobitel nece pitati cijenu. Tu je i grupacija 40 i 50 godišnjaka koji imaju najvise novca, a kojima je Skype sinonim za VOIP.

 

MS ce integrirati Skype svugdje osim u mobitele gdje ce dolaziti iskljucivo s Windows phone.

 

Mislim da MS ne ocekuje direktanu zaradu od Skypea, vec od povecane prodaje Windows phone OS-a.

14 godina
offline
Soma dolara po korisniku

Jedna od mogućnosti...

WP7 + instaliran  besplatan Skype   + Nokia = više prodanih WP7 uređaja

Android, iOS i drugi -   Skype košta xx $$  - pa korisnici trebaju tražiti alternativu

Kako je za 90 % ljudi Skype jedino što znaju nabrojiti  od VOIP tehnologije računica je jasna... Stavi se sa reklama da WP7 dolaze uz instaliran free Skype dok se Androidu i iOS-u onemogući predinstalacija Skypa bez plaćanja naknade ili ga korisnik mora naknadno kupiti i instalirati (ili tražiti besplatnu alternativu). Koliko će ljudi naknadno instalirati Skype?

 

Naravno, za sada je Skype još uvijek besplatan za sve, ali s Microsoftom se nikad ne zna.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Soma dolara po korisniku

ovaj komentar mi je nekako BALKANSKA PAMET. bitno je da mi "znamo" ulagati,ali microsoft ne zna. ha ha. kako zanimljivo. zar netko tko daje 8,5 MILIJARDI ne zna ulagati ??? dajte ljudi,tj drago..

Članak 12. Ustava Republike Hrvatske: U Republici Hrvatskoj u službenoj je uporabi hrvatski jezik i latinično pismo.
 
1 2 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Bypass kaže...

Postoji jedan problem. MSN se ne koristi u poslovno okružju tako da mogu imati i miljardu korisnika kad je to neozbiljan VOIP klijent.

 

Dok skype ima već dobro utvrđenu poslovno-korisničku bazu.

 

Samo jedan detalj.

 

S ostalim se slažem, skype je daleko precijenjen u ovoj prodaji, i ne znam kako microsoft misli pokriti taj trošak.

Ma uvjek ima neki dogovor, Kao Npr:Pranje novca

16 godina
offline
Soma dolara po korisniku

Blamerov ego opet u akciji, kupiti ce i potrgati bilo sto samo zato da netko drugi od konkurencije ne bi kupio, impulzivna kupovina. Na kraju, zato je i eBay prvotno kupio Skype. Balmer i MS imaju kompleks da moraju biti najveci pa kad netko drzi, ili se cini barem, neko trziste oni moraju "uletit". Tako je bilo i s internet browserima pa s igracim konzolama pa sa searchom pa s mobilnim telefonima pa sad sa Skypom. Balmer vjerojatno i kad ide u restoran ako netko naruci nesto sto izgleda bolje od onoga kaj je on narucio onda mora kupiti restoran, baciti gosta van ko novi vlasnik i uzeti mu veceru samo zato jer on mora imati najbolju.

Doduse, nadam se da ce napraviti nesto dobro od Skypea jer MS ima strasno puno odlicnih inzenjera koje kad, vecinom ne-kreativni, management pusti na miru znaju napraviti odlicne stvari (eto npr Kinect ili Photosynth).

 

A kaj se tice integracije Skypea s WP7 ili bilo kojim drugim MS proizvodom, ne vjerujem da je MS morao kupiti Skype da bi to napravili, dalo bi se Skype vec nagovoriti na tako nesto s manje $$$ argumenata. Dal Skype brand vrijedi 8.5 milijardi samo zato jer ekipa povezuje Skype s VOIP telefonijom? hmm..pojma nemam al s 8.5 milijardi se da jako puno kampanja napraviti.

 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Soma dolara po korisniku

Tražio sam malo po Internetu kakav je dojam među poslovnom i stručnom publikom o ovome, pa se za sada čini da je onih koji vide smisao u ovoj kupnji vrlo malo. 

 

Oni koji iz različitih razloga smatraju potez neshvatljivim: 

 

 - http://www.zdnet.com/blog/microsoft/microsoft-close-to-buying-skype-for-7-billion-really/9400?tag=mantle_skin;content - Foleyeva dan prije objave na koju se referenciram u tekstu)

http://www.zdnet.com/blog/microsoft/microsoft-buys-skype-for-85-billion-creates-new-business-division/9406 - dan poslije, bitno zbog onih koji fantaziraju o integraciji Skypea u MS i "sinergiji" - premda tvrtke ostaju odijeljene (što je možda dobro)

http://www.wired.com/epicenter/2011/05/microsoft-buys-skype-2/ - Wired

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2385155,00.asp - Dvorak

http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Microsoft-u-minusu-zbog-Skypea-svi-ostali-rastu-na-vijesti-o-preuzimanju - burza reagirala padom dionica

http://arstechnica.com/microsoft/news/2011/05/wsj-microsoft-to-buy-skype-for-7bn-rest-of-world-for-real.ars - Arstechnica

http://arstechnica.com/microsoft/news/2011/05/microsoft-confirms-85-bn-skype-purchase-clarifies-nothing.ars - =II=

http://www.thedailybeast.com/blogs-and-stories/2011-05-10/microsoft-buys-skype-why-it-will-screw-it-up/# - TDB

 

 

Smatraju potez opravdanim:

 - http://www.eweek.com/c/a/VOIP-and-Telephony/Microsofts-Skype-Buyout-Makes-Perfect-Sense-10-Reasons-Why-316688/?kc=rss&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+RSS%2Ftech+%28eWEEK+Technology+News%29 - eWeek.

Osobno smatram ovo jako lošim tekstom i izuzev (eventualno) točke 8, sve ostalo su totalne gluposti ili lista želja i šta bi bilo kad bi bilo.

 

http://news.cnet.com/8301-10805_3-20061401-75.html?tag=topStories2 - Cnet - ovo je u osnovi sukladno s točkom 8 na eWeeku s kojom se slažem iako ne vidim opravdanje za cijenu ni u ovom članku. 

 

 

 

Mislim da je veliki problem kod Microsofta to što zahvaljujući ogromnom prilivu love od Windowsa i Officea te pripadajućih im dodataka pokušavaju sebe već dulje vrijeme "reinventati" kao nešto više od softverske kompanije koja izdaje dobar OS i dobar uredski paket. U razvoj novih Windowsa možeš uložiti milijardu, dvije, tri (prihvatimo vrlo problematičnu tvrdnju da je razvoj Viste koštao 6 milijardi dolara - mislim da nije, ali nema veze) - ulaganje se vratilo dvostruko samo u prvoj godini prodaje. Što s viškom novca? Trenutno samo gotovine MS ima 49 milijardi, kažu.

 

Ideja u Redmondu je - ajmo raditi što Google radi, što Apple radi, što Yahoo radi, što radi tvrtka koja se bavi razvojem aplikacija za mobitele, što radi tvrtka koja se bavi razvojem glasovnih sučelja, ovo, ono...

 

Ono - sve što se tangencijalno makar dodiruje računala, idemo i to probati. A to se izvodi na taj način da se kupe tvrtke i pridruže Microsoftu koji ih onda totalno asimilira i umjesto te nove snage i energije zbog koje su i kupljene, dobijemo nekakve brogovske radilice u golemoj megakocki. 

 

Vidim da u jednom od ova dva članka koji podržavaju kupnju navode primjer govornog sučelja koje je došlo u MS s kupnjom neke tvrtke. Meni je taj argument presmiješan. Govorno sučelje (koje radi) u Windowsima očekujem od Win 3.11, kad se prvi put pojavila ta mogućnost u povojima a sada, skoro 20 godina kasnije, navodno dozrela tehnologija - tko to koristi? Kad god dođu novi Windowsi odem provjeriti kako radi taj dio za upravljanje Windowsima govorom i nakon par sati odustanem - tehnologija i implementacija je otprilike na razini Windowsa 3.11 kada sam to prvi puta probao. 

 

Google je za to vrijeme razvio prvo izvrstan engine za prijevod s pisanih jezika, a sada radi na tome da svoju tehnologiju za prepoznavanje govora integrira s time i dobijemo govorni prijevod. Microsoft 20 godina prtlja po tome i još nema ni prototip tako nečega. Google već ima funckionalnu uslugu za engleski, njemački i možda još neke jezike. 

 

Drugi problem s MS-om je kada i dobiju stvarno dobru tehnologiju (pada mi na um primjer Photosyntha), oni uglavnom nemaju pojma kako je iskoristiti i komercijalizirati. Milijuni inženjer sati utrošeni u nešto što radi i izgleda stvarno dobro i nakon toga - nikom ništa. 

 

Može li Microsoft biti dobar mobilni davatelj usluga, ako je to ono na što s ovim pucaju, a da istodobno ostanu softverska tvrtka koja pravi dobar OS i Office? Ja ne vidim kako, posebno ne s Ballmerom kojemu se nastup tobožnjeg histeričnog entuzijazma i energetičnosti već pomalo izlizao.

This space for rent!
 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Drago kaže...

 

 

Vidim da u jednom od ova dva članka koji podržavaju kupnju navode primjer govornog sučelja koje je došlo u MS s kupnjom neke tvrtke. Meni je taj argument presmiješan. Govorno sučelje (koje radi) u Windowsima očekujem od Win 3.11, kad se prvi put pojavila ta mogućnost u povojima a sada, skoro 20 godina kasnije, navodno dozrela tehnologija - tko to koristi? Kad god dođu novi Windowsi odem provjeriti kako radi taj dio za upravljanje Windowsima govorom i nakon par sati odustanem - tehnologija i implementacija je otprilike na razini Windowsa 3.11 kada sam to prvi puta probao. 

 

Google je za to vrijeme razvio prvo izvrstan engine za prijevod s pisanih jezika, a sada radi na tome da svoju tehnologiju za prepoznavanje govora integrira s time i dobijemo govorni prijevod. Microsoft 20 godina prtlja po tome i još nema ni prototip tako nečega. Google već ima funckionalnu uslugu za engleski, njemački i možda još neke jezike. 

 

http://techcrunch.com/2011/05/06/apple-nuance-ios-siri/ možda su umjesto skype a trebali kupiti nuance ... 

A.
16 godina
moderator
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Moguće, ako ništa drugo, onda da naškode Appleu. Po nekima je Skype kupljen da naškode Googleu, iako mislim da se radilo o navlakuši od strane Googlea smišljenoj baš da isprovocira MS da ulupa lovu u Skype.

 

This space for rent!
16 godina
offline
Soma dolara po korisniku

Microsoft je kompanija s managementom bez ideja. Al bas nista. Osim OS-a i Offica se rijetko kaj dogodi a niti OS niti Office ne luduju bas s inovacijama vec ih uglavnom pokupe odnekud drugdje (sto i nije lose u principu samo da to malo vise i konzistentnije rade, svi to rade). Uglavnom tu i tamo kupe koju dobru ideju i implementaciju u povojima i onda nemaju ideja kaj s tim napraviti. Imaju odlicnih inzenjera u Labsu ali ti ljudi ne dodju do izrazaja zatvoreni tamo u zlatnom kavezu igrajuci se s igrackama koje nikad ne postanu proizvodi jer Balmer i ekipa mid-to-top managementa ne vidi primjenu i misle da ako oni ne vide da nitko ne vidi. Eto primjer Kinecta, graknuli su ko ludi na opensource drivere za Kinect i kad su nakon par tjedana vidjeli poplavu aplikacija za Kinect pored igranja nisu mogli sebi doci pa su okrenuli pricu. Steta drugih tehnologija koje su kupili i zanemarili.

 
4 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Drago kaže...

Tražio sam malo po Internetu kakav je dojam među poslovnom i stručnom publikom o ovome, pa se za sada čini da je onih koji vide smisao u ovoj kupnji vrlo malo. 

 

 

Nema nekog smisla traziti smisao u ovoj kupnji. Stvar je u teoriji velikih brojeva da ne kazem kocki. Postoje realnih 10% sansi da WP7 i Skype izazovu revoluciju u mob tehnologiji i naravno brdo prihoda.

 

Ako stvar ne uspije MS ce pokriti gubitke jednom od niza drugih besmislenih akvizicija, ako uspije, ovom ce akvizicijom pokriti niz drugih promasaja. Statisticki gledano MS je na nuli, marketinski gledano MS je u plusu. Sveprisutnost kosta, a navikavanje ljudi na Android i iOS dugorocno nikako nije dobro po Windowse.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Igor101 kaže...

Microsoft je kompanija s managementom bez ideja. Al bas nista. Osim OS-a i Offica se rijetko kaj dogodi a niti OS niti Office ne luduju bas s inovacijama vec ih uglavnom pokupe odnekud drugdje (sto i nije lose u principu samo da to malo vise i konzistentnije rade, svi to rade). Uglavnom tu i tamo kupe koju dobru ideju i implementaciju u povojima i onda nemaju ideja kaj s tim napraviti. Imaju odlicnih inzenjera u Labsu ali ti ljudi ne dodju do izrazaja zatvoreni tamo u zlatnom kavezu igrajuci se s igrackama koje nikad ne postanu proizvodi jer Balmer i ekipa mid-to-top managementa ne vidi primjenu i misle da ako oni ne vide da nitko ne vidi. Eto primjer Kinecta, graknuli su ko ludi na opensource drivere za Kinect i kad su nakon par tjedana vidjeli poplavu aplikacija za Kinect pored igranja nisu mogli sebi doci pa su okrenuli pricu. Steta drugih tehnologija koje su kupili i zanemarili.

 

 

Ne bih se baš složio s time, istina da poneke stvari u dobrom djelu sami uguše zbog očitog nerazujevanja menađmenta , ovdje si spomenuo Kinect, ja bih mogao dodat MS Game Studio , ne znam da lli se tko sjeća ali tamo davne 2002-2003 ako se dobro sjećam MS je htio za 1-2 milijarde dolara kupit Blizzard, na sreću mnogih Blizzardovih gamera to se nije dogodilo, jer iskreno smatram da bi uništili Blizzard, ne zato što su nesposobni, nego jednostavno način  razmišljanja im je drugačiji , 100% sam siguran da bi neke procese u Blizzardu ubrzali, sigurno bi SC2 izašao još 2006-2007 , ali to ne bi bilo to, napravili bi od SC2 još jedan RTS, znam da ovo zvući što bi bilo kada bi bilo, ali recimo uzmite Age of Empires , što odlična igra koja je ostala još samo jedan RTS. 

 

WP7 mislim da je odlična platforma, s obzirom da je u konkurenciji samo sa dva - eventualno tri OS ( Android, RIM, iOS kao nositelji, naravno svaka čast Symbianu i Bada OS-u  ali jednostavno sumnjam da će ikada više na tron), a ne nazire se dominantniji dolazak drugih, tako da im sigurno daje prostora za usavršavanje i polagano uzimanje tržišta. 

 

S druge pak strane iz MS-a nam dolaze nove tehnologije, novi načini vođenja poslovanja, tako nedavno objavljena platforma Azure je pokrenula pravu revoluciju u razmišljanju kako voditi poslovanje, nije MS mrtvo puhalo ili kompanija bez ideja, čak štoviše, po meni fali im jedan Jobs.  

 

 

 

I'm from Hollywood
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
Igor101 kaže...

Microsoft je kompanija s managementom bez ideja. Al bas nista. Osim OS-a i Offica se rijetko kaj dogodi a niti OS niti Office ne luduju bas s inovacijama vec ih uglavnom pokupe odnekud drugdje (sto i nije lose u principu samo da to malo vise i konzistentnije rade, svi to rade). Uglavnom tu i tamo kupe koju dobru ideju i implementaciju u povojima i onda nemaju ideja kaj s tim napraviti. Imaju odlicnih inzenjera u Labsu ali ti ljudi ne dodju do izrazaja zatvoreni tamo u zlatnom kavezu igrajuci se s igrackama koje nikad ne postanu proizvodi jer Balmer i ekipa mid-to-top managementa ne vidi primjenu i misle da ako oni ne vide da nitko ne vidi. Eto primjer Kinecta, graknuli su ko ludi na opensource drivere za Kinect i kad su nakon par tjedana vidjeli poplavu aplikacija za Kinect pored igranja nisu mogli sebi doci pa su okrenuli pricu. Steta drugih tehnologija koje su kupili i zanemarili.

 

.NET Framework? Visual Studio? Azzure? SQL SERVER? Power Shell? XBOX? Kinect? Outlook? ...

 

Zanimljivo je kako svaka susa sebi nadje za zgodno potpunim idiotima proglasiti ljude koji vode najuspjesniju tehnolosku kompaniju u zadnjih 30 godina...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
inžinjer kaže...
Igor101 kaže...

Microsoft je kompanija s managementom bez ideja. Al bas nista. Osim OS-a i Offica se rijetko kaj dogodi a niti OS niti Office ne luduju bas s inovacijama vec ih uglavnom pokupe odnekud drugdje (sto i nije lose u principu samo da to malo vise i konzistentnije rade, svi to rade). Uglavnom tu i tamo kupe koju dobru ideju i implementaciju u povojima i onda nemaju ideja kaj s tim napraviti. Imaju odlicnih inzenjera u Labsu ali ti ljudi ne dodju do izrazaja zatvoreni tamo u zlatnom kavezu igrajuci se s igrackama koje nikad ne postanu proizvodi jer Balmer i ekipa mid-to-top managementa ne vidi primjenu i misle da ako oni ne vide da nitko ne vidi. Eto primjer Kinecta, graknuli su ko ludi na opensource drivere za Kinect i kad su nakon par tjedana vidjeli poplavu aplikacija za Kinect pored igranja nisu mogli sebi doci pa su okrenuli pricu. Steta drugih tehnologija koje su kupili i zanemarili.

 

.NET Framework? Visual Studio? Azzure? SQL SERVER? Power Shell? XBOX? Kinect? Outlook? ...

 

Zanimljivo je kako svaka susa sebi nadje za zgodno potpunim idiotima proglasiti ljude koji vode najuspjesniju tehnolosku kompaniju u zadnjih 30 godina...

 

Jednu od najuspješnijih, ne i najuspješniju. 

 

 

 

I'm from Hollywood
13 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku

Halo? Pa zbog Microsofta je prije par godina mjenjan monetarni sustav SAD-a, imaju 50 milijardi gotovine, na tih 50 milijardi gotovine mogu se jos toliko zaduzit... Mogu sa jednom transakcijom otplatit vanjski dug RH, kako nije najuspiješnija? Nemoj gledati stope rasta u zadnjih nekoliko godine, već gledaj od osnutka...

14 godina
neaktivan
offline
Soma dolara po korisniku
Da to se slažem, čovjeće koje su to brojke :)))))))))
I'm from Hollywood
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Soma dolara po korisniku
woodgamesfx kaže...
inžinjer kaže...
Igor101 kaže...

Microsoft je kompanija s managementom bez ideja. Al bas nista. Osim OS-a i Offica se rijetko kaj dogodi a niti OS niti Office ne luduju bas s inovacijama vec ih uglavnom pokupe odnekud drugdje (sto i nije lose u principu samo da to malo vise i konzistentnije rade, svi to rade). Uglavnom tu i tamo kupe koju dobru ideju i implementaciju u povojima i onda nemaju ideja kaj s tim napraviti. Imaju odlicnih inzenjera u Labsu ali ti ljudi ne dodju do izrazaja zatvoreni tamo u zlatnom kavezu igrajuci se s igrackama koje nikad ne postanu proizvodi jer Balmer i ekipa mid-to-top managementa ne vidi primjenu i misle da ako oni ne vide da nitko ne vidi. Eto primjer Kinecta, graknuli su ko ludi na opensource drivere za Kinect i kad su nakon par tjedana vidjeli poplavu aplikacija za Kinect pored igranja nisu mogli sebi doci pa su okrenuli pricu. Steta drugih tehnologija koje su kupili i zanemarili.

 

.NET Framework? Visual Studio? Azzure? SQL SERVER? Power Shell? XBOX? Kinect? Outlook? ...

 

Zanimljivo je kako svaka susa sebi nadje za zgodno potpunim idiotima proglasiti ljude koji vode najuspjesniju tehnolosku kompaniju u zadnjih 30 godina...

 

Jednu od najuspješnijih, ne i najuspješniju. 

 

 

 

 

Mislis da je neka tehnoloska kompanija u zadnjih 30 godina zaradila vise od MS-a?

 

Sto se tice inovativnosti..Velikim kompanijama je puno teze raditi radikalne poteze i biti agilnim, zato su i prisiljene isto ostvarivati kroz akvizicije. Nadalje, MS ima znacajan legacy medju korisnicima u sirokim masama, zbog toga mora odrzavati konzistentnost u vecini proizvoda. Nije isti nastup s vrha, i kad gazis prema vrhu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice