Vizni režim

poruka: 181
|
čitano: 77.625
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vizni režim".
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim
Neznam koliko ima veze sa temom, ali morao sam prenijeti ovo...
Ako je neprikladno, moderatori brišite :)
John Cleese's "Letter to America"
Dear citizens of America,
In view of your failure to elect a competent President and thus to govern yourselves, we hereby give notice of the revocation of your independence, effective immediately.
 
Her Sovereign Majesty, Queen Elizabeth II, will resume monarchical duties over all states, commonwealths and other territories (except Kansas, which she does not fancy), as from Monday next.

Your new prime minister, Gordon Brown, will appoint a governor for America without the need for further elections. Congress and the Senate will be disbanded. A questionnaire may be circulated next year to determine whether any of you noticed.

To aid in the transition to a British Crown Dependency, the following rules are introduced with immediate effect:

1. You should look up “revocation” in the Oxford English Dictionary. Then look up “aluminium,” and check the pronunciation guide. You will be amazed at just how wrongly you have been pronouncing it.

2. The letter ‘U’ will be reinstated in words such as ‘colour’, ‘favour’ and ‘neighbour.’ Likewise, you will learn to spell ‘doughnut’ without skipping half the letters, and the suffix “ize” will be replaced by the suffix “ise.”

3. You will learn that the suffix ‘burgh’ is pronounced ‘burra’; you may elect to spell Pittsburgh as ‘Pittsberg’ if you find you simply can’t cope with correct pronunciation.

4. Generally, you will be expected to raise your vocabulary to acceptable levels (look up “vocabulary”). Using the same twenty-seven words interspersed with filler noises such as “like” and “you know” is an unacceptable and inefficient form of communication.

5. There is no such thing as “US English.” We will let Microsoft know on your behalf. The Microsoft spell-checker will be adjusted to take account of the reinstated letter ‘u’ and the elimination of “-ize.”

6. You will relearn your original national anthem, “God Save The Queen”,
but only after fully carrying out Task #1 (see above).

7. July 4th will no longer be celebrated as a holiday. November 2nd will
be a new national holiday, but to be celebrated only in England. It will be called “Come-Uppance Day.”

8. You will learn to resolve personal issues without using guns, lawyers or therapists. The fact that you need so many lawyers and therapists shows that you’re not adult enough to be independent. Guns should only be handled by adults. If you’re not adult enough to sort things out without suing someone or speaking to a therapist then you’re not grown up enough to handle a gun.

9. Therefore, you will no longer be allowed to own or carry anything more dangerous than a vegetable peeler. A permit will be required if you wish to carry a vegetable peeler in public.

10. All American cars are hereby banned. They are crap and this is for your own good. When we show you German cars, you will understand what we mean.

11. All intersections will be replaced with roundabouts, and you will start driving on the left with immediate effect. At the same time, you will go metric immediately and without the benefit of conversion tables… Both roundabouts and metrification will help you understand the British sense of humour.

12. The Former USA will adopt UK prices on petrol (which you have been calling “gasoline”) - roughly $8/US per gallon. Get used to it.

13. You will learn to make real chips. Those things you call french fries are not real chips, and those things you insist on calling potato chips are properly called “crisps.” Real chips are thick cut, fried in animal fat, and dressed not with catsup but with malt vinegar.

14. Waiters and waitresses will be trained to be more aggressive with customers.

15. The cold tasteless stuff you insist on calling beer is not actually beer at all. Henceforth, only proper British Bitter will be referred to as “beer,” and European brews of known and accepted provenance will be referred to as “Lager.” American brands will be referred to as “Near-Frozen Gnat’s Urine,” so that all can be sold without risk of further confusion.

16. Hollywood will be required occasionally to cast English actors as good guys. Hollywood will also be required to cast English actors as English characters. Watching Andie MacDowell attempt English dialogue in “Four Weddings and a Funeral” was an experience akin to having one’s ear removed with a cheese grater.

17. You will cease playing American “football.” There is only one kind of proper football; you call it “soccer”. Those of you brave enough, in time, will be allowed to play rugby (which has some similarities to American “football”, but does not involve stopping for a rest every twenty seconds or wearing full kevlar body armour like a
bunch of Jessies - English slang for “Big Girls Blouse”).

18. Further, you will stop playing baseball. It is not reasonable to host an event called the “World Series” for a game which is not played outside of America. Since only 2.1% of you are aware that there is a world beyond your borders, your error is understandable and forgiven.

19. You must tell us who killed JFK. It’s been driving us mad.

20. An internal revenue agent (i.e. tax collector) from Her Majesty’s Government will be with you shortly to ensure the acquisition of all monies due, backdated to 1776.

Thank you for your co-operation.
John Cleese
 
0 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

Oleg,

Nazalost vase konstatacije u tekstu su vrlo istinite. Proces dobivanja americke vize je upravo neljudski i krajnje pretjeran. Cesto sam putovao u druge zemlje, neke cak i u ratnim uvijetima i cesto trazio vizu kod veleposlanstava drugih zemalja te se osim regularne (aerodromske provjere, detektor metala) nikakve daljnje neugodnosti nisam dozivio. Neznam da amerikanci imaju razlog da se toliko boje, pogotovo sto vecina uposlenih zivi po Pantovcaku i drugim elitnim djelovima Zagreba i ustvari, nitko ih ne uznemiruje i pravi probleme ili nedaj boze napada. Ja bi se slozio s vama gospodine Oleg da je cijeli dozivljaj pri ulasku u americku ambasadu u stvari jedna dobro izrezirana demonstracija sile i moci nad nama i svima ostalima koji nisu amerikanci.

 

Vidite dragi Oleg, na kraju krajeva, prije ili poslije svi cemo se mi klanjati Americkoj zastavi, samo vam je to samo pitanje vremena i zivaca. Uzmit samo za primjer Arape. Cak se i Arapi klanjaju americkoj zastavi umijesto barelu nafte kao dosada, dobro moram priznat da je razlog toga sto su im amerikanci stavili svoju zastavu preko nihovog barela nafte, jer vidite jadni arapi nisu znali kako da se rijese tog crnog zla, pa su im ga ameri oteli. (food for oil program, koja farsa)

 

Takoder nazalost moram konstatirati da vs Linux zajednica nemoze potkupiti jer su u Bankroptu od Prvog izdanja WIN NT, iako Bug i neki drugi mediji redovito pomazu zajednici *izgubljenog, ups *otvorenog koda, ukoliko zelite prijeci na tamnu stranu, to vam je na dobrovljnoj bazi. Prelazak je vrlo jednostavan, samo morate nauciti pijevati pijesmicu Izgubljeni (izgubljeni, ima nas jos.. izgubljeni.. ), te naravno staviti kriz preko Microsoftovoga imena te isterati demone iz vaseg computera i zivota sa kratkom komandnom naredbom Format C: (*izgublena je se svi nosto prikljanjaju Linux-u kad im to dobro stoji uz nihov modni imidz, a *ovoreni su koliko im to Microsoft dopusti)

 

Sve vam je to - American Way of Life - pa samo pogledajte koliko se vec nasih dragih sugradanja tome klanja, toliko takozvanih mozgova nasega drustva, koji su vidite shvatili besmisao mukotrpne patnje u borbi protiv vise sile te su im se priklonili te lijepo naguzili...

 

 

 

 

 

 

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 0:01 (bestia).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Govorim iz vlastitog iskustva: Mislim da je tvoj opis predebelo pretjeran. Barem tri cetri puta se spominje praznjenje dzepova i predaja mobitela, zamisli... Smatram da si se samo nasao uvrijeden i vjerovatno sve stvari koje ti se u svakodnevnom zivotu dogadaju preuvelicavas jel si ti kao neki "novinar" pa ti odjednom sve smeta i sve bus ih tuzil...

 

Sta je sa normalnom procedurom na aerodromima? Pet puta te pregledavaju, uzimaju svaku bocicu iz rucne prtljage ako ima preko 100 ml i nije u zastitnoj vrecici (zamisli, imam gel za kosu od 105 ml). To je normalno, jel? A radi se na skoro svakom aerodromu, isto bez obzira tko si i od kuda ili kud putujes...

 

Inace, sta uopce ovaj clanak radi u BUGu?

 

Yes, No.
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.2.2008 10:59 (Vedran).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

odlican tekst,samo na kraju fali ikona SALJI PRIJATELJU , da mi olaksa dugotrajnu proceduru

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Vedran kaže...

 

Inace, sta uopce ovaj clanak radi u BUGu?

 

 Taj članak uopće nije ni objavljen u Bugu.


This space for rent!
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Vedran kaže...

Govorim iz vlastitog iskustva: Mislim da je tvoj opis predebelo pretjeran. Barem tri cetri puta se spominje praznjenje dzepova i predaja mobitela, zamisli... Smatram da si se samo nasao uvrijeden i vjerovatno sve stvari koje ti se u svakodnevnom zivotu dogadaju preuvelicavas jel si ti kao neki "novinar" pa ti odjednom sve smeta i sve bus ih tuzil...

 

Sta je sa normalnom procedurom na aerodromima? Pet puta te pregledavaju, uzimaju svaku bocicu iz rucne prtljage ako ima preko 100 ml i nije u zastitnoj vrecici (zamisli, imam gel za kosu od 105 ml). To je normalno, jel? A radi se na skoro svakom aerodromu, isto bez obzira tko si i od kuda ili kud putujes...

 
Pa ako su podaci koješ imaš u profilu istiniti onda je jasno da govoriš iz vlastitog iskustva i jasno je zašto si ti recimo imao strpljenja s idiotima, a ja ne (a Jeremy Clarkson jedva, u odličnom tekstu na linku kojega je netko dao). Jasno je i zašto ti treba gel za kosu Cool
Aerodromi? Očito nisi pažljivo čitao ostatak threada. Kao prvo, ako ne ideš u SAD nego u nromalne zemlje, kontrole na aerodromima su normalnije. Kao drugo, u avionu luđak može ugroziti živote većeg broja ljudi, a predaja papira za vizu je u poređenju s tim kao odlazak po novine na kiosk. Istina, kad sam vidio da kod odlaska na kiosk već ljude tretiraju kao govna - shvatio sam da je to samo uvod, i da uopće ne želim ni znati kako ih tretiraju kod ulaska u avion za SAD, kod imigracijske kontrole, i uopće bilo gdje drugdje, što je olakšalo odluku.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
moderator
offline
Vizni režim

Moram priznat da mi je najača ova "kao neki "novinar"". A kakvi su to pravi novinari? Jesu oni iz Jutarnjeg možda ili s dnevnika HRT-a ili iz Latinice? :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Molio bih da nadete vise ovih "kao nekih "novinara"". Malo istine i ponosa nam nebi skodilo u Hrvatskoj.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
Vedran kaže...

Govorim iz vlastitog iskustva: Mislim da je tvoj opis predebelo pretjeran. Barem tri cetri puta se spominje praznjenje dzepova i predaja mobitela, zamisli... Smatram da si se samo nasao uvrijeden i vjerovatno sve stvari koje ti se u svakodnevnom zivotu dogadaju preuvelicavas jel si ti kao neki "novinar" pa ti odjednom sve smeta i sve bus ih tuzil...

 

Sta je sa normalnom procedurom na aerodromima? Pet puta te pregledavaju, uzimaju svaku bocicu iz rucne prtljage ako ima preko 100 ml i nije u zastitnoj vrecici (zamisli, imam gel za kosu od 105 ml). To je normalno, jel? A radi se na skoro svakom aerodromu, isto bez obzira tko si i od kuda ili kud putujes...

 
Pa ako su podaci koješ imaš u profilu istiniti onda je jasno da govoriš iz vlastitog iskustva i jasno je zašto si ti recimo imao strpljenja s idiotima, a ja ne (a Jeremy Clarkson jedva, u odličnom tekstu na linku kojega je netko dao). Jasno je i zašto ti treba gel za kosu Cool
Aerodromi? Očito nisi pažljivo čitao ostatak threada. Kao prvo, ako ne ideš u SAD nego u nromalne zemlje, kontrole na aerodromima su normalnije. Kao drugo, u avionu luđak može ugroziti živote većeg broja ljudi, a predaja papira za vizu je u poređenju s tim kao odlazak po novine na kiosk. Istina, kad sam vidio da kod odlaska na kiosk već ljude tretiraju kao govna - shvatio sam da je to samo uvod, i da uopće ne želim ni znati kako ih tretiraju kod ulaska u avion za SAD, kod imigracijske kontrole, i uopće bilo gdje drugdje, što je olakšalo odluku.

 
Evo da opisem kako je izgledao ulazak u Americku ambasadu kad sam ja isao po zahtjev za vizu (ozujak 07): hrpa ljudi ceka, mislim da je bilo 09:00 i onda su nas poceli pustati unutra. Dobro jutro, molim vas da sve stvari iz dzepova izvadite u ovu kutiju te cemo vam iste stvari pri povratku vratiti. Dobijes neki broj da ne bi bilo zabune s stvarima. I onda je zastitar presao sa senzorom okolo tjela, niti sam morao remen micati... Usao unutra kao i ostali ljudi koji su isli po recimo tursiticke vize, cekao u cekaoni, gledao TV i kad je dosao moj red otisao do saltera, malo popricao s ljubaznom zenom na salteru i to je bilo sve.
Na pocetku sam rekao da pricam iz vlastitog iskustva, ali isto tako znam da bi od njih 100 jedan rekao da je to ponizavanje i bla bla. Najnormalnija procedura, cak mislim da jednostavnije ni ne moze. Pa kad ides u je*eni MORH prolazis kroz tezu tortutu :) Sve stvari ti prolaze kroz scanner plus sto te jos ovako pretraze, bez obzira da li si bivsi branitelj koji je mozda ostavio noge i ruke za domovinu ili si samo informaticar koji ide nesto raditi na sistemima... Plus moras ostaviti osobnu iskaznicu koju prilikom vracanja pokupis, nosis akreditaciju itd...
A sto se tice aerodroma, uopce se ne slazem s tobom. Putovao sam svugdje, ne samo prema Americi i procedura je manje-ista. Recimo aerodrom Pariz, Vienna, Dubai, Frankfurt... Nisam bio u Britaniji, ali kakvi su tek tamo torture, ne zelim ni znati! :D 
Ne kazem da se autoru clanka nije dogodilo nesto drugo, ali isto tako lako moguce je da je on jedan od tih 100 :D Samo sam htio dati drugo misljenje...

 

Yes, No.
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.2.2008 8:24 (Vedran).
16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

Se sjećate starih priča o jugo drotovima?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2008 1:27 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Nazalost Vedro, kao sto covek rece stvar je u osjecaju, intimidaciji, strasenju, ponasanju.
Razlika je.
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Clanak je izvrstan i istinit. Cak niti nema zdrave logike tko ce dobiti vizu, a tko ne. Ako im se ne svidjas iako zadovoljavas sve ostale kriterije - corak.

Ali, koliko god to sve skupa bilo ponizavajuce, treba napomenuti da to sto mi moramo traziti vizu za Amere je odraz politike i sposobnosti nase vlade. Pa zasto se veliki politicari ne izbore da nam se viza ukine. Vjerojatno treba zadovoljiti neke kriterije. "Omrazeni" nam slovenci idu u Ameriku kad se sjete (nema viznog rezima).

 

Alf

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Moral sam se regati na ovo , izvrstan clanak , slican iskustvima mojih poznanika.

Dosta sam i sam na putu i cesto u prilici dozivjeti slican odnos prema nasim ljudima ( granicni prijelazi , aerodromi... )

Dobro da se malo vise javno progovori o tome.

Svaki put kad idem nekamo imam osjecaj da ipak dolazimo iz nekog drugog svijeta ( nazalost ) .

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim

Takva su vremena.

Pogledajte http://zeitgeistmovie.com/ možda Vam budu neke stvari jasnije. Šutim

 

Welcome to the Real World.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2008 14:34 (NEW_MAN).
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
NEW_MAN kaže...

Takva su vremena.

Pogledajte http://zeitgeistmovie.com/ možda Vam budu neke stvari jasnije. Šutim

 

Welcome to the Real World.

Hehe, odličan dokumentarac! Sjećam se kada sam ga prije godinu dana pogledao..(ali ne final cut). 

Yea, welcome to the real world! ;)

BTW ako razumijete talijanski pogledajte predstvlanje Giulietta Chiese razjasnit će vam mnoge stvari(kao npr. zašto Paul Jones govori o eksterminaciji 2/3 pučanstava).

Zero - Indagine sull'11 settembre: http://tinyurl.com/2vb6ba


BTW svijet mi sve više počinje naličiti mild-version mješavini Gibsonovog Neuromacera & Orwellovog 1984...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.2.2008 18:05 (Mayo).
16 godina
offline
Vizni režim

Ne razumijem talijanski jezik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

Svaka čast na tekstu... žalosno ali istinito...jednostavno Hrvati su  bili sluge uvijek velikima , jednostavno SAD su danas  vladari svijeta i takav odnos ti je u većini država svijeta...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
naxeem kaže...

Oleg trebao si ti njih lijepo poslati  k vragu, pljunuti u neprobojno staklo i izaći vani. Pri tom na arapskom napomenuti da im je bomba u guzici.

Vjerojatno bi na samu riječ "bomba" nastala opća pucnjava i klanje civila koji čekaju vizu, što bi proglasili "kolateralnom štetom pri traženju nuklearnog naoružanja u vlastitoj guzici".

 Da se tako ponijeo prema njima vjeruj  odmah bi slijedilo ispitivanje... Mnogi se još ne sjećaju onih Zadrana što su provalili u Pentagon napravite intervju sa njima pa ćete vidjeti šta je tortura...
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim

...ne znam koju su torturu prošli "zadrani", al' znam da su od njih mediji  napravili narodne heroje narodnooslobodilačke borbe, umjesto da su ih zatovorili skupa sa onim njihovim mentorom, ta radili su kriminalno djelo.


Skupljam Kinder-jaja!
16 godina
offline
Vizni režim

Evo, bio ja danas po vizu, ispunio sve prije preko interneta, zakazao si termin, dosao 5 min prije. Provjera na ulazu klasična, detektor metala i ručni skener, ne treba se skidati remen ili nešto slično. Predao papire na jedan šalter, dao otiske na drugom, pozvali me kroz par minuta u neku sobicu, par riječi sa službenicom (ono idete poslovno, turistički, imate rodbine u usa...) oko 30 sek razgovor i to je to. Sve zajedno oko 30 min. Još ne mogu doći k sebi od stresa Osmijeh

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2008 19:26 (mario_inart).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
mario_inart kaže...

Evo, bio ja danas po vizu, ispunio sve prije preko interneta, zakazao si termin, dosao 5 min prije. Provjera na ulazu klasična, detektor metala i ručni skener, ne treba se skidati remen ili nešto slično. Predao papire na jedan šalter, dao otiske na drugom, pozvali me kroz par minuta u neku sobicu, par riječi sa službenicom (ono idete poslovno, turistički, imate rodbine u usa...) oko 30 sek razgovor i to je to. Sve zajedno oko 30 min. Još ne mogu doći k sebi od stresa

 Neki bi valjda i boravak u Guantanamu opisali sličnim riječima. Neki, opet, ne bi. Tvoj put, tvoj doživljaj, uživaj u Americi.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zanimljivo kako se radi u Americi...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
mario_inart kaže...

Evo, bio ja danas po vizu, ispunio sve prije preko interneta, zakazao si termin, dosao 5 min prije. Provjera na ulazu klasična, detektor metala i ručni skener, ne treba se skidati remen ili nešto slično. Predao papire na jedan šalter, dao otiske na drugom, pozvali me kroz par minuta u neku sobicu, par riječi sa službenicom (ono idete poslovno, turistički, imate rodbine u usa...) oko 30 sek razgovor i to je to. Sve zajedno oko 30 min. Još ne mogu doći k sebi od stresa

 Neki bi valjda i boravak u Guantanamu opisali sličnim riječima. Neki, opet, ne bi. Tvoj put, tvoj doživljaj, uživaj u Americi.

 @Zli Luđak - Ovakve komentare nikada neću shvatiti...

Iskustvo i viđenje stvari kako je objasnio mario_inart je identično mome. Došao u vrijeme koje sam ugovorio (sorry Oleg, ali nema čekanja satima), pregledali me ko na aerodromu (s time da na Splitskom aerodromu moram skinuti i cipele a u Američkoj ambasadi ne), ostavio sam svoj mobitel, ključeve i ruksak na recepciji (ruksak moraš ostaviti u ormarić i u Getrou, Ve-milu, čak i onoj Dioni u Novom Zagrebu...) i nisu gledali u moje stvari kao da sam terorist (što mi se dogodilo u Ministarstvu pravosuđa gdje je tip oprezno otvarao moj ruksak s foto aparatom da ne bi slučajno bio miniran).

Moj komentar nema veze s politikom Amerike niti slažem li se s njom ili ne. Želim naglasiti da je viđenje procedure dobijanja Vize stvar osobnog gledišta ali i prešučivanja/preuveličavanja. Npr. Oleg recimo nije naveo da se termin dogovara i da ulaziš TOČNO u dogovoreno vrijeme. Fer igra. Trebaš me, nudim ti termin kada sam samo tvoj, ti budi fer i dođi kada smo se dogovorili. Ne naručuje se sve ljude u 8:00 kao naprimjer kod naših doktora pa da se čeka satima... (2004 sam bio jako bolestan, na nekoliko operacija i nebrojenim previjanjima, izgubio sam pola života po čekaonicama pa znam). Nažalost, moraš čekati vani, ali sve je natkriveno, čak po zimi imaju i grijalice da ti nije hladno. Ovako iz glave pretpostavljam da ljeti imaju i one ventilatore koji pušu vodenu maglicu da te rashlade. Dakle, nije da te vežu ko u Guantanamu...

Ono što bi ljudi nazvali ponižavanjem ja bi nazvao profesionalizmom.  Oni definiraju što treba napraviti, kada i kako, pa ako pratiš proceduru sve je iznimno lako. Probaj recimo prijaviti se za stan za poticajnu stanogradnju. U vrijeme kad sam se ja išao prijaviti trebalo je skupiti 30-ak dokumenata koji su bili tipa "uzmi ovaj dokument iz jednog gradskog ureda i odnesi u drugi gradski ured, a u međuvremenu svaki od njih plati 25 kuna". Na sreću sam odustao od tog "ponižavanja i maltretiranja" i uspio se skućiti kreditom banke.

 

Bottom line je da sigurnosni protokoli u Američkoj ambasadi definirani sukladno situaciji u Americi. A zašto Hrvati moraju tražiti Vizu a npr. Slovenci ne? Možda zato što smo svakom šljamu tijekom domovinskog rata davali državljanstvo i putovnice, pa tako imaš danas i mudžahedina hrvata i srpskih kriminalaca hrvata, i međunarodnih švercera hrvata... Hoćeš iskreno? Ni ja nas ne bi puštao van bez dodatne kontrole.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
mario_inart kaže...

Evo, bio ja danas po vizu, ispunio sve prije preko interneta, zakazao si termin, dosao 5 min prije. Provjera na ulazu klasična, detektor metala i ručni skener, ne treba se skidati remen ili nešto slično. Predao papire na jedan šalter, dao otiske na drugom, pozvali me kroz par minuta u neku sobicu, par riječi sa službenicom (ono idete poslovno, turistički, imate rodbine u usa...) oko 30 sek razgovor i to je to. Sve zajedno oko 30 min. Još ne mogu doći k sebi od stresa

  Neki bi valjda i boravak u Guantanamu opisali sličnim riječima. Neki, opet, ne  bi. Tvoj put, tvoj doživljaj, uživaj u Americi.





Da  li  si  ti  temeljio  svoj  osobni  stav  na  amozitetu  prema  Americi  (opravdan  ili  ne  to  me  ne  zanima)  ili  si  temeljio  baš  na  "problemima"  koje  si  imao  pri  pokušaju  da  dođeš  do  vize?Osobno  ti  mogu  reći  isto  što  i  Vedran,a  to  ti  može  reći  i  moja  sestrična.Mogu  shvatiti  da  ljudima  smeta  ta  kontrola  ali  kako  je  rekao  Vedran  toga  imaš  i  na  aerodromima,a  bome  pražnjenja  džepova  imaš  i  u  gruntovnici.Kada  sam  išao  u  gruntovnicu  morao  sam  isprazniti  džepove  ostaviti  fotić  na  pultu  i  nikakvih  problema  nije  bilo.O  ljepoti  Američke  ambasade  neću  raspravljati  jer  je  svaki  komentar suvišan.

 
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2008 13:48 (MegaMass 2000).
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Marco Polo kaže...
Iskustvo i viđenje stvari kako je objasnio mario_inart je identično mome. Došao u vrijeme koje sam ugovorio (sorry Oleg, ali nema čekanja satima), pregledali me ko na aerodromu (s time da na Splitskom aerodromu moram skinuti i cipele a u Američkoj ambasadi ne), ostavio sam svoj mobitel, ključeve i ruksak na recepciji (ruksak moraš ostaviti u ormarić i u Getrou, Ve-milu, čak i onoj Dioni u Novom Zagrebu...) i nisu gledali u moje stvari kao da sam terorist (što mi se dogodilo u Ministarstvu pravosuđa gdje je tip oprezno otvarao moj ruksak s foto aparatom da ne bi slučajno bio miniran).

Moj komentar nema veze s politikom Amerike niti slažem li se s njom ili ne. Želim naglasiti da je viđenje procedure dobijanja Vize stvar osobnog gledišta ali i prešučivanja/preuveličavanja. Npr. Oleg recimo nije naveo da se termin dogovara i da ulaziš TOČNO u dogovoreno vrijeme. Fer igra. Trebaš me, nudim ti termin kada sam samo tvoj, ti budi fer i dođi kada smo se dogovorili. Ne naručuje se sve ljude u 8:00 kao naprimjer kod naših doktora pa da se čeka satima... (2004 sam bio jako bolestan, na nekoliko operacija i nebrojenim previjanjima, izgubio sam pola života po čekaonicama pa znam). Nažalost, moraš čekati vani, ali sve je natkriveno, čak po zimi imaju i grijalice da ti nije hladno. Ovako iz glave pretpostavljam da ljeti imaju i one ventilatore koji pušu vodenu maglicu da te rashlade. Dakle, nije da te vežu ko u Guantanamu...

 

Bottom line je da sigurnosni protokoli u Američkoj ambasadi definirani sukladno situaciji u Americi. A zašto Hrvati moraju tražiti Vizu a npr. Slovenci ne? Možda zato što smo svakom šljamu tijekom domovinskog rata davali državljanstvo i putovnice, pa tako imaš danas i mudžahedina hrvata i srpskih kriminalaca hrvata, i međunarodnih švercera hrvata... Hoćeš iskreno? Ni ja nas ne bi puštao van bez dodatne kontrole.

 Neke stvari su osobni dojam, a neke stvari jednostavno govoriš pogrešno. Da, termin se dogovara webom (lijepa upotreba tehnologije) ali su otvoreni termini u "moćnom" rasponu od 7 ujutro do 9 ujutro, što je jednostavno bizarno malo, prerano, a kad uzmemo da je ambasada bogu iza nogu, a NISU svi iz Zagreba, onda je totalno užasno nepraktično (netko iz Pule npr mora platiti spavanje u ZG, ili krenuti na put u 3 ujutro). Parkinga kod ambasade nema. Veze javnim transportom su loše. Ja sam čekao, bogme baš "satima", dijelom vani na otvorenom, dijelom u totalitarnoj čekaoni obljepljenoj totalitarnim plakatima i s totalitarnim zaštitarom kao inventarom. Uostalom sve piše u tekstu pa da se ne ponavljam. Možda je tebi to čekanje bilo gušt, možda ti je motiv puta bio jači, možda imaš drugačiju toleranciju na maltretiranje? "Trebam ih?" Prilično dvojbeno. Putujem poslovno, nota bene čak me šalje američka kompanija, dakle ne bi rekao da tu netko nekog "treba", samo radim svoj posao. (S tim da i maltretiranje na poslu ima neke limite.) Zašto Hrvati trebaju tražiti vizu a neki Slovenci ne rezultat je nekih drugih pojava, ali to nije bitno - ja samo kažem da mi NJIMA trebamo tražiti vize, i pristojno ih naplatiti, pa da vidiš Viče Shvaćam da svi doživljavamo maltretiranje na različit način, a imamo i različite potive za put. Međutim, ne shvaćam kako netko može biti protiv prijedloga da i mi njima uvedemo vize?

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
.... Veze javnim transportom su loše....

 

......loše? Kako loše, pa svakih dvadeset minuta prolazi bus ZG-VG!

Skupljam Kinder-jaja!
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Lumen_Štrumpf kaže...
Zli Luđak kaže...
.... Veze javnim transportom su loše....

 

......loše? Kako loše, pa svakih dvadeset minuta prolazi bus ZG-VG!

 I staje koliko daleko od ambasade?

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
Lumen_Štrumpf kaže...
Zli Luđak kaže...
.... Veze javnim transportom su loše....

 

......loše? Kako loše, pa svakih dvadeset minuta prolazi bus ZG-VG!

 I staje koliko daleko od ambasade?

   

     Od same stanice koja se nalazi u blizni onog prijelaza (vijadukta) pa do ambasade ne bih točno znao koliko je vremena potrebno, ali struka kaže da je jedan od osnovnih kriterija za ocjenu kvalitete mreža linija, taj da vrijeme pješačenja do stajališta bude što kraće, odnosno 10 minuta na periferiji....nadalje na primjer ne bi puno kraće bilo ni da imamo laku gradsku željeznicu(metro ili štogod slično) koja od Jelačić placa do terminala u Velikoj Gorici, piči ispod 15 minuta.

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2008 21:04 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

Sjećam se kada smo zadnji put bili u ambasadi pored njega je bilo još j. kukurzište... BTW ako mislite ići u New York bez analnog pretresa Lufthansa otvara novi First Class HON Terminal pa ako mnogo koristite Lufthansin business class možete lijepo nadograditi sjedalo za NY i izbjeći većinu onih maltretiranja, samo... tko od nas putuje business klasom(umm krivo sam se izrazio: tko od nas putuje Prvom kasom)?!? :(

 

Evo i video za sve one koji vole sliniti:

 

Blago vama ako postanete netko vrlo važan u kompaniji:

https://www.youtube.com/watch?v=riVwcISBGas&feature=related

;D

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.3.2008 6:39 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vizni režim

naravno da bi morala Hrvatska uvesti vize za USA...pa da vide oni malo kako to izgleda. A ako se zbog toga u Dubrovniku zaustavi koji megabrod pun debelih turista manje, koga briga.


Plamene zore bude me iz sna
Fabrička jutra, dim iz dimnjaka
Pesma se ori, mladi radnici
Čelicna jutra, hitam fabrici.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice