Vizni režim

poruka: 181
|
čitano: 77.622
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vizni režim".
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
john22 kaže...

Ma ajde Olegic priznaj, nisi ti odustao zbog vize nego te je bilo malo strah otic daleko od mame i tate...

 
Šta da ti pričam - glumio sam dok je išlo ali ti si me na kraju skužio!!1!!!11 Plač Plač Sramim se

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
offline
RE: Vizni režim

Je li to bilo 'iznenadno nadahnuće' ili onako, nakupina emocija koja se neko vrijeme spremala izaći?   Belji se

 

No zaozbiljno, dobar, dobar!

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
pop merrill kaže...

 

Autor je u svom komičnom bijesu zaboravio na dvije stvari – u haustoru pokraj američke ambasade na Zrinjevcu svojedobno je eksplodirala bomba i još važnije, počinitelji nikad nisu otkriveni. Meni se to čini kao sasvim dovoljan razlog za selidbu u bunker i  rigoroznu kontrolu. Btw, 1998. godine u američkim ambasadama u Dar es Salaamu i Najrobiju u eksplozijama auto bombi ubijeno je nekoliko stotina ljudi.  Dio poginulih vrlo je vjerojatno čekao vizu

 

 
Maltretiranje kod predaje papira je namijenjeno samo nevinima i dobronamjernima, takozvanim "običnim građanima" i ne može zaustaviti auto bombu s luđakom koji je spreman izgubiti život. Frajer s auto bombom se bez problema može zaletjeti u stražarsku kućicu i ubiti i one koji čekaju u redu zajedno sa zaštitarima. Dok su me drkali našao sam barem pet načina na koje se sva ta njihova paranoja može zaobići i nanijeti im se šteta ako netko zaista želi i ima motiv. Kad bi bio bio terorist moj omiljeni đir - mada traži veliku hrabrost i organizaciju - bio bi napad minobacačima, a la IRA vs Heathrow cca 1994. Ako u obzir uzmemo samoubilačke napade još i lakše. Kao da dva-tri zaštitara s pištoljima mogu zaustaviti Dajca ili FAP-a nakrcanog eksplozivom koji bi im se zaletio u kućicu i sravnao je još prije nego bi eksploziv bio aktiviran (koji bi, aktiviran, onda sravnao još sve u krugu par desetaka metara). Mislim, bezveze sve skupa....

 
Koliko sam čitao prilikom otvaranja, davno je to bilo, zgrada podnosi napade kamiona bombi - neprobojno staklo na prozorima debelo je petnaest centimetara. Vrlo sumnjam da bi potrošili 70 mil. dolara na zgradu koju može srušiti kamion bomba - za takvu bi bilo dovoljno i sedam miliona. Osim toga, Dajc il' FAP zna voziti jedino Ljubiša Samardžić odjeven u švapskog vojnika :)
Isto tako, prije nekog vremena direktor Oracle Hrvatska na pitanje koliko često putuje preko bare, reče u izvjesnom časopisu Mreža "Nastojim što rjeđe...Počeli su me zamarati carinski pregledi, skidanje cipela, rentgenu, vađenje laptopa...Idem samo kad moram". Tko li uređuje i ne čita tu Mrežu? :)
16 godina
offline
RE: Vizni režim
toni kaže...

 

.....

 ili b) je paranoik koji očekuje da će ga izrešetati mitraljezi iz trave (Janković), onda je problem u njemu.

.....

 

 Hej, hej, sad si me razotkrio :-). Uostalom, ne bojim se ja mitraljeza, nego što ako su me ozračili, k'o onomad židove u Auschwitzu.... E, to je već veći problem... Evo žena im upravo treba roditi, i svaki pravi paranoik mora postaviti niz pitanja: jesu li me, onda iz trave, ozračili samo "malo", nedovoljno za sterilizaciju, ali dovoljno za mutaciju slijedeće generacije? Ili su me sterilizirali i Bog i Tito samo znaju čija je beba (Rosemaryna?, GWB II?). Ili je cijela dugotrajna procedura u ambasadi smišljena da zaspemo, pa da nam kriomice izmjene unutrašnje organe, prodaju bubreg Klasniću (a primjetio sam da sad bolje udara lijevom, isti ja!), ili... :-))))).

Hmmm, zapravo, ovaj BUG-ov forum je također neka zavjera, evo koliko sam već vremena danas izgubio tu... :-). Ali je baš zabavno :-).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Ovaj thread "lagano" krece prema suludom sadrzaju - ako se tako nastavi, zakljucavam ga.


Recenzent, urednik, Bugovac, ljubavnik - ne nuzno tim redoslijedom
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Svaka ti čast za tekst koji si napisao stari. Oni su smeće od ljudi. Mogu da nam rade šta hoće a mi njima.....


gavroni
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Goran Racic kaže...

Ovaj thread "lagano" krece prema suludom sadrzaju - ako se tako nastavi, zakljucavam ga.


 
Šta ti je, pusti narod neka se zabavlja... taman smo prešli na zanimljivu tematiku - kamijone bonbe!111!!1!1!! Nevinašce

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
pop merrill kaže...
Koliko sam čitao prilikom otvaranja, davno je to bilo, zgrada podnosi napade kamiona bombi - neprobojno staklo na prozorima debelo je petnaest centimetara. Vrlo sumnjam da bi potrošili 70 mil. dolara na zgradu koju može srušiti kamion bomba - za takvu bi bilo dovoljno i sedam miliona. Osim toga, Dajc il' FAP zna voziti jedino Ljubiša Samardžić odjeven u švapskog vojnika :)
Isto tako, prije nekog vremena direktor Oracle Hrvatska na pitanje koliko često putuje preko bare, reče u izvjesnom časopisu Mreža "Nastojim što rjeđe...Počeli su me zamarati carinski pregledi, skidanje cipela, rentgenu, vađenje laptopa...Idem samo kad moram". Tko li uređuje i ne čita tu Mrežu? :)
 
Konzularni odjel je ionako izdvojen od ostatka kompleksa, što security čini još besmislenijim. Napad na cijeli kompleks je neizvediv, ali juriš FAP-om na ulaznu kućicu konzularnog dijela jest. Inače vjerojatno nema ničeg glupljeg (s gledišta terorista) od napada na ambasadu, kao posve nebitan i beskoristan cilj. Ali ono, kao dokaz da im je security besmislen, teorija stoji...
U pravu si za Tadića iz Oracla, dobro podsjećanje, i posve je u pravu.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Ja bih sve istrpio da dobijem vizu... Sva poniženja. I onda bi na JFK ili LAX-u, u nekoj se gužvi zaderao ''alahu akbar'' i pljesnuo rukama. Kasnije dok bi u nekom sobičku krvav objašnjavao da zapravo imam tourette syndrome i psovao im sve po spisku, bio bih zadovoljan. Naravno, to bi mi pokvarilo put ;).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

"Quod licet Iovi, non licet bovi"

 

Oleg, imao si potpuno pravo što nisi želio biti vol iz gornje poslovice.

Ma može im režim sigurnosti biti ne znam kako strog, ali neka poštuju

ljudsko dostojanstvo. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim
Lumen_Štrumpf kaže...

 

  - po međunarodnom pravu, područje ambasade je njihov teritorij, znači ako nešto rade, to oni izvršavaju na svojoj zemlji!
...
 To zapravo, uprkos uvreženom mišljenju, nije tačno. Iako su ambasade izuzete od domaćih zakona, one su i dalje teritorija države u kojoj se nalaze.
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim

Jeste, Ivane, to smo raspravili ovdje: http://forum.bug.hr/forum/post/komentari_osobnog_stava/vizni_rezim/3352.aspx

 

 


This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Mogu samo reci

DOBRO DOSAO MEDJU NAS BOSANCE ZLI LUDJACE, SAVRSENO CES SE UKLOPITI :D

 

nama je tako u bilo kojoj ambasadi, za bilo koju zemlju a na to dodaj poveremena i dosta cesta "incidentna" ponasanja hrvatskih, slovenackih i srbijanskih carinika i granicnih policajaca pa ce ti biti jasno zasto kazu da je bosancu kucni prag najveca planina, to je definitnivno jedan od razloga.

 

uglavnom slazem se sa tekstom, vadio sam vizu i putovao prije i poslije 9.11. razlika je nebo i zemlja

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Goran Racic kaže...

Ovaj thread "lagano" krece prema suludom sadrzaju - ako se tako nastavi, zakljucavam ga.


 Nevezano uz topic... ako je nesto konstantno na svakom forumu onda je to arogantnost moderatora :)  no offense...
                 
Inace, moram reci da se u svakom slucaju slazem sa svime napisanim... podupirem te 100%  A sta se mene tice, vise ionako nemamo zasto ni ic u ameriku...
Ja sam bio tamo 2 puta, jednom jos u srednjoj skoli tamo negdje '98, a onda nisam ni osobno isao po vizu. Sve smo potpisali mi koji smo isli, a jedna profesorica je isla u ZG, i pecatirala nam pasose...
    
Drugi put sam sam morao ic neke 2 godine kasnije, a to je bilo malo kompliciranije. Uplatit prije neku njihovu proviziju, pa cekat 2 sata pred ulazom.
I nikad necu zaboravit... ja cekam tamo kao idiot, a dodje Asanović mislim, sa svojom pratnjom udje unutra i evo ga za 5 minuta vani.
Ne moram reći da je meni trebalo jos sat vremena da obavim sve...
       
Treci put sam bio nakon onog njihovog kriticnog 11.rujna... a one formulare koji su imali... tipa jeste li se ikad drogirali?  da jesam... bas sam sad na kokainu :D  mislim cak i da sam narkoman, ne bi im to napisao.
   
Poanta, nakon 2 dolazenja u ZG, zaje... i potrosene hrpe love, a da ne spominjem da je moj potencijalni poslodavac imao pismo ambasadora koji ga uvjerava da cu dobit vizu, naravno odbili su je... i to zbog neke gluposti koju sam ispunio u formularu, kako kaze neka zena na salteru.
             
Tko god zeli u ameriku, moj savjet... potrosite te pare na nesto drugo. jedino sto cete tamo vidjet je 5 puta deblje ljude, McDonalds i pizzeriu svakih 5m, i zrak kvalitete prosječnog ispušnog sustava automobila.
Evo, toliko od mene :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2008 23:05 (Lightning).
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Ivan(4) kaže...
Lumen_Štrumpf kaže...

 

  - po međunarodnom pravu, područje ambasade je njihov teritorij, znači ako nešto rade, to oni izvršavaju na svojoj zemlji!
...
 To zapravo, uprkos uvreženom mišljenju, nije tačno. Iako su ambasade izuzete od domaćih zakona, one su i dalje teritorija države u kojoj se nalaze.
 
...gle kada je Homer bio na proputovanju sa svojom obitelji, te su oni naišli na američku ambasadu, Lisa mu je tako objasnila, te je Homer kada je to čuo, počeo je poskakivati jednom nogom preko crte, te drugom izvan omeđenog područja ambasade, te je govorio nešto u stilu sada sam u Americi, a sada nisam..,, te BTW ,dobio šaku u glavu od čuvara....te da završim, O.K. priznajem moja greška, jer sam trebao provjeriti u stilu svakog istraživačkog novinara informaciju iz barem dva različita i nikako povezanih, a ja to nisam učinio te teret i odgvornost napisanog po svakom slovu i zarezu zakona preuzimam na svoju dušu, odnosno na sebe, jer sam ja duša od čovjeka...

...ali ako netko ima zakon na nekom području, znači on je glavni Štrumpf na istom!(jer je uzaludno vikati to je naše, a drugi tamo štrumpfa nadmoćno!)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.2.2008 15:48 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim

Obrisan dupli post. Carry on.


Work is for people who suck at video games.
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim

Kako, baš sada to gledam ??

 

16 godina
offline
Vizni režim

LOL, i samo još jedan potporanj mom stavu da su amerikanci najgluplji, najbahatiji (nakon engleskih navijača naravno) i mentalno najzaostaliji konzervativci kojima je na čelu bezumno svorenje na žicama kojim upravlja netko drugi, i još su ga izabrali drugi put za redom, debili


I have a dream! I have a dream that one day I'll be able to see white girls and black girls, playing with each other!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Samo da se pridruzim dobrodoslici koju je uputio Barbarosa.... 

 Osecanje besmisla i bespomocnosti koje poznajem i previse, buduci da sam ponosni vlasnik srpskog pasosa... A sada zamislite istu scenu u ambasadi Rumunije ili Bugarske! A stari jos kazu: Svako putovanje jedan kompleks manje... Nije nego!

Inace -  sjajan tekst, rekao bih vrlo lican, cak intiman...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Osoblje u ambasadama sigurno nije propisalo takve idiotske procedure i mora da ih sprovodi, ali to nije razlog da se prema ljudima ophode bez imalo elementarne pristojnosti. Mršti se  Kao da se neko trudi da u ambasadama zaposli budale koje su pune sebe i misle da su ljudi koji kod njih dolaze inferiorniji, samo ne znam u čemu. Mršti se

Uzgred iskustvo slično Olegovom sam imao, doduše ne u američkoj, nego u ambasadi Slovenije. Namigiva Šta li bi mi se tek desilo u američkoj? Cool

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim
Raus kaže...

Ja bih sve istrpio da dobijem vizu... Sva poniženja. I onda bi na JFK ili LAX-u, u nekoj se gužvi zaderao ''alahu akbar'' i pljesnuo rukama. Kasnije dok bi u nekom sobičku krvav objašnjavao da zapravo imam tourette syndrome i psovao im sve po spisku, bio bih zadovoljan. Naravno, to bi mi pokvarilo put ;).

 

 LOL, neznam kad sam se ovako nasmijao do suza.

jesti i spavati
16 godina
offline
Vizni režim

Pozdrav

Prijatelji su me nagovarali da posjetimo NY, ali bilo je nekoliko razloga koji su me pokolebali u toj odluci: cijena vize, kao da mi nešto poklanjaju, ili kao da ja  želim tamo raditi, a ne  s time da ću ostaviti neki novac kao turist, te upitnici koji se trebaju ispunjavati prilikom podnošenja zahtjeva + otisci prstiju i slično kao da smo krimosi, a zaklinju se u svoju demokraciju. Nakon ovog više se ne kolebam. Hvala Vam, Olegu, što ste mi do kraj otvorili oči.

p.s. Dvojio sam između Olegu i Oleže, još nisam siguran.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Sjajno, neka ti se to dogodilo. To je zato što si se smijao Basti i Meni kad smo onomad išli u London, i onda su nas u Britanskoj ambasadi maltretirali danima. "This is not a proper pikčr... This is not a valid diz....".

 

Koliko se sjećam, u tu britansku instituciju je bombu donio, odnosno nosio danima sa sobom - jedan od djelatnika. Mislim da su ga u Zagrebu natamburali zbog nekih dugova, pa se kao bojao za svoj život, pa stoga na radno mjesto dolazio s bombom (nakon CS spraja, sjajno za samoobranu od svega i svačega, ukljućujući i sebe).

 

Kasnije mi je taj bombaš pisao iz zatvora za rubriku pisma čitatelja (ne u Bugu, u jednim drugim novinama), činio se simpatičan, pa sam mu poslao nagradu koju je zapravo u pismu poželio. Čak se i potpisao sa bomber, vrag!

16 godina
protjeran
offline
Vizni režim

Bravo majstore, svaka čast.

Od  turčina  može  biti  gori  poturica,  tako  nekako  ide  stara  izreka  a  lijepo  se  oslikava  na  primjeru  koji  je  OM Namigiva naveo u tekstu.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
toni kaže...

Tri puta sam vadio američku vizu (jednu novinarsku, drugu novinarsku, jednu turističku) i sve je uvijek prošlo u najboljem

redu - brzo, efikasno i bez "silovanja". Štoviše, svi se smiješe i ljubazni su, a pitanja su "Kamo idete", "Koliko dugo radite

u vašoj firmi" "Wow, to je lijepa plaća"


ROFL!

 

-Wow, what a nice Renault Modus! Is that your ride, sir?

-Yep.

-Sweet. And are those three-spoke rims!?

-No, dju to my increased and awsome income, I pimped - and I mean all four rimz - to four spokez! Count them, biatch!

-ZOMG!

-Check out the Momo wheel! I paid for it - with my gold plastique!

-Welcome to USoA, you filthy rich, handsome d00d! Can I offer you a BJ? Or a ZJ?

-Pf, like that will happen...

 

16 godina
offline
Vizni režim

Dobro je Cigo rekao: "Prokleta je Amerika i zlato sto sjaaaaa, sta mi vredi putovnica kad vize nemam jaaaa" Namigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
HR_The_Butcher kaže...

Sjajno, neka ti se to dogodilo. To je zato što si se smijao Basti i Meni kad smo onomad išli u London, i onda su nas u Britanskoj ambasadi maltretirali danima. "This is not a proper pikčr... This is not a valid diz....".

 
Ti i Basta u Ujedinjenom Kraljevstvu => komedija
Zli Luđak u Sjedinjenim Državama => politički triler!
Nikako nije isto buraz!
Inače, trebali ste odabrati politiku čekanja da se ukinu vize, pa za godinu-dvije put pod noge.....  Belji se

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Raus kaže...

Ja bih sve istrpio da dobijem vizu... Sva poniženja. I onda bi na JFK ili LAX-u, u nekoj se gužvi zaderao ''alahu akbar'' i pljesnuo rukama. Kasnije dok bi u nekom sobičku krvav objašnjavao da zapravo imam tourette syndrome i psovao im sve po spisku, bio bih zadovoljan. Naravno, to bi mi pokvarilo put ;).

 

 Ajde napiši još nešto Raus, ne mogu se nagledati tvog avatara!
Cool

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

lijepo je to znati, a kako sam ja mrgud kao i autor članka, na meni bi primjenili najoštriji oblik tretmana (vjerojatno ima nekoliko različitih nivo). no svakako u ameriku nisam nikad niti želio ići niti namjeravam, smatram da je Zagreb preveliki grad za normalan život tako da sve veće od toga je čista katastrofa, no to je opet moj osobni stav... pa tko voli nek izvoli, puno značajnije stvari se barem meni događaju u prostoru u koji stignem i bez vize... a na reklame ne padam, kako reče Oleg amerikanaca u Hrvatskoj ima u apsolutnim brojkama puno više, ma u apsolutnim brojkama amerikanaca u cijelom svijetu ima više nego li domicilnog stanovništva dane zemlje u americi, stvar ekonomije, e sad trebalo bi im istepsti te dolare iz džepova, pa nam eto amerike i bez amerike... tako da podržavam prijedlog o dvije paintball loptice po glavi amera na tlu lijepe naše, fotku dobiju kad plate loptice(komad 5 $). a za one s kruzera u Dubrovniku 25 $, "tražim mlade i sklone avanturi za dinamičan posao u turizmu, plaća po učinku javite se na forum" :-)))))


gdje da potpišem
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
Ti i Basta u Ujedinjenom Kraljevstvu => komedija
Zli Luđak u Sjedinjenim Državama => politički triler!


1. http://www.imdb.com/title/tt0366551/



Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice