Vizni režim

poruka: 181
|
čitano: 77.606
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vizni režim".
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

.. oni koju su boravili u Sarajevu vjerovatno su imali prilike vidjeti američku ambasadu u Sarajevu.. po opisima iz ove "kolumne" gotovo da izgleda identicno.. uslikao bih vam da vidite koliko slicnosti izgled ambasade ima sa ovim tekstom, ali bojim se da ce me "mega-super-full" specijalna jedinica privesti unutra u cilju mjera sigurnosti i poslati na Gvantanamo..

 

definitivno mi Amerika pada u ocima, svakodnevno sve vise i vise...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

citam tekst i smejem se .....,

puno pozdrava od Makedonija do Oleg i drustvo,

ovo sto si dozivio i napisao  ja macini kasal .....

poslednih 17godina cekamo za VIZU za sve moguce zemje EU i posebno za GRCKU koju ako dobijes je na papir A3 i imas ulazak 1 u 6meseci ili 2u 6meseci

da ti objasnim proceduru

javis se na skupi tel,0800 kako da se javljas na hot

cekas na aplikaciju otprilike 15-20dana pa ako dobijes vizu cekas jos 7-10dan traze ti hrpu dokumenata zdravstene knizice osiguranje za EU gde ides kako ides i jos 100drugih pitanja i dokumenata

 

sto se tice USA sa njima si nacisto apliciras danas ujutro i danas popodne dobijes Vizu suta mozes da putujes sto nije slucaj sa EU,

AMERI za EU su BOGOVI i tako ce ostati jos dosta vremena ,

 

pozdrav od MK,

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Pozdrav!

 

Nema shanse da ce Hrvatska ikad uvoditi vize za USA. Pa treba uci u Nato, zar ne?

 

Ja radim za Microsoft u Dablinu i prohsao sam kroz slicnu proceduru 2003-te. Moje iskustvo je odlichno sa USA ambasadi u Dablinu. Sve na vreme, zakazano preko telefona jedan tjedan unaprijed. Par pitanja - jeli imate kucu ovde, jeli imate rodjake u Americi. Sve u svemu 20 minuta, viza shtampana direktno  na makedonskom pasosu. Ali da vidish kako se Irci znoje poshto su bili deportirani iz USA zbog rada na crno i bili vishe od 90 dana u zemlji.

 

E sad, dva mjeseca kasnije trebao poslovno ici za Madrid. To je ambasada -:) rade samo dva dana u nedelji po 3 sata. Cekash 4 tjedna da bi dobio vizu, i ne odgovaraju na telefon. Pa onda se mislish shta ne valja da bi na kraju dva dana pred put podigao pasos (da, pasos ti je u Spanskoj ambasadi 4 tjedna - ne daj boze da trebash ici hitno kuci).

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Pa Španjolska je isto kao i Amerika doživila teroristički napad. Četiri tjedna u veleposlanstvu im tribaju proć dok im se ne isplati sljedeća plaća jer toliko traju temeljite sigurnosne provjere. Pa neće bilo koga pustit u zemlju, pa da ih posli mora policija lovit.

 

I've got four words for you: I. Love. This. Company! Yeaaaahhhh!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.3.2008 0:07 (nema_šanse3).
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Živcira me kad mi žena kopa po džepovima pa je razumljivo da (uz takav vizni režim) nikad neću ići u Ameriku ili neku drugu zahtjevnu državu. Sve dok mogu ići u Vrbosku na Hvaru ne treba mi ništa više od putovanja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

ako za tebe HVAR e O.K. ja se potpuno slazem,

16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
kufalo kaže...

ako za tebe HVAR e O.K. ja se potpuno slazem,

Bilo koji naš otok u globalnim okvirima je višestruko "vrijednije" odredište od NY, LA ili Seattlea, na koji god način da definiraš vrijednost ili značaj. S tim u vidu postoje razlozi zašto bi se stranog, a osobito američkog turista dalo ili smjelo, a možda čak i trebalo maltretirati ako želi doći tamo, ili mu to jednostavno bez maltretitranja naplatiti kroz vizu.
Nažalost, mi sami tako na to ne gledamo. A i vize uglavnom ne funkcioniraju na takav način (osim kod pametnih zemalja koje boli kua za sigurnost i samo gledaju da nešto zarade kroz naplatu viza).

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Zli Luđak kaže...
kufalo kaže...

ako za tebe HVAR e O.K. ja se potpuno slazem,

Nažalost, mi sami tako na to ne gledamo. A i vize uglavnom ne funkcioniraju na takav način (osim kod pametnih zemalja koje boli kua za sigurnost i samo gledaju da nešto zarade kroz naplatu viza).

 
Što ćete kada naši političari vole igrati u timovima i to "toplim" timovima. Ova situcaija oko ZERP-a govori sve, naši su se naguzili i ono kao EU daje €200 milijuna svake godine i ako ih ne slušamo izgubit ćemo to brrr a ono kao na ribarstvu ne gubimo preko €500 milijuna... Mislim licemjerstva na 2 sve kako bi se šupci dobramo nakrali iz kerditnih linija.

Osobno ću ići u SAD jedino ako budem imao dovoljno para za business klasu ili još bolje prvu klasu, mislim to je još uvijek samo san ali nikad se nezna.. Ja tamo kao stoka ne idem, bio sam jedanput u eknomskoj klasi na Alitaliji do Rima i to mi je bilo i previše a kamo li se truckati sve do NY ili nedaj vraga do LA + da me tamo neki TSA(transportation security agency) idiot  maltretira za ovo i ono. Mislim da bi jedina opcija za NY bila u budućnosti sa Lufthansom i njihovim posebnim terminalom ali ponavljam za to treba imati para za prvu klasu... :D
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Osim Hvara dobri su mi i drugi otoci. Mislio sam reći da mi je bolje ići na Hvar 100 puta nego 99 puta na Hvar + jednom u Ameriku. Jedina primjedba koju imam na Olegov Osobni stav je uporaba riječi željeti. Željeti, željeti... sve češće čujem oko sebe a time nas najviše bombardiraju putem američkih serija i filmova. Mislim kako je želja primjerena djeci. Odrasle osobe, pogotovo muškarci nešto ili hoće ili neće. On neće u Ameriku. Niti ja neću a iz komentara uočavam kako nas dosta slično misli. A za sve odlične kolumne i tekstove Olegu bih, kad bih imao novca, kupio ćevapdžinicu. Ćevape će dobiti, prije ili kasnije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vizni režim
Eh da, pusta obecanja, ocigledno nam je nacija u besparici. Ja predlazem da otvorimo neki pay-pal ili ziro racun za skupljanje novaca za Olegove cevape. Kao i obicno prica se o milionima a nigdi kune, nit one prave nit one od papira. Jadan covik ce svisnut od gladi dok doceka svoju porciju ogoljenih kobasica. No isto tako bih predlozio da ukljucimo u ovu peticiju i jednu radnicku pivu da nam se ne ugusi u dozivljaju.
16 godina
offline
Vizni režim

amerika je svjetska velesila zbog smrti 300000 japanaca od 2 a-bombe

slove ka zemlja znanosti i znanja, a svi znanstvenici iz zemalja trećeg svijeta i SSSR-a

škole kao najbolje a rezultati istih na međunarodnim natjecanjima među slabaijima

sve u svemu

U.S.A. = UNITED STATES OF ASSHOLESViče

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

vidi ima neko ko i vas nipodastava i tjera vas da se osjecate malim i manje vrijednim

 

to je dobro zato sto je dobro da malo osjetite kako vi tretirate druge, recimo svoje komsije bosance, isto tako kako vas tretiraju ameri

 

i puni ste ocaja kad vam neko tako gazi dostojanstvo kako ga pogazise autoru teksta a da se nikada niste zapitali kome vi gazite stalno dostojanstvo...

 

lijepo, drago mi je da malo vidite kako izgleda, mozda razmislite i o svojim postupcima prema drugima al dabogda, vi ste najbolji, najpametniji, naljepsa zemlja, more, zrak, svi su drugi manje vrijedni...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim

@id2, Ma sto naprica covjece, ko to mrzi bosance, nema nigdi bolji cevapa nego na BasCasiji kod Sulje. Ja sam prosao prijeratnu i posljeratnu bosnu i nikada mi nitko nije rekao da se osjeca ugrozenim od strane Hrvata. "ups mozda jedino onaj taksista sto me vozao po sarajevu 2 sata u potrazi za ulicom, ali to je izoliran slucaj i nakraju smo se dobro ismijali". Ja volim svoje najvise, a nadam se i ti jer kako bi te drugacije cijenio. Godinama ste dolazili na nase more i druzili se s nama lokalcima, zajedno se opijali, a i poslije rata, neznam sto se tebi dogodilo ali sigurno nije dobro, kad na ovakav nacin razmisljas, ajde ti malo objasni, sto te muci i sto ti je na dusi, jer me bas zanima. Budala ima svugdje i u svakoj naciji, a ja ih osobno tretiram kao izolirane slucajeve, te se tako odnosm prema njima.


MOD: malo ste otklizali s teme... - by moderator

Zlo i Naopako
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.3.2008 19:57 (Drago).
16 godina
offline
RE: Vizni režim
Lumen_Štrumpf kaže...

 

"...oni nas usred naše zemlje, vrijeđaju i ponižavaju svakodnevno!"

 

  - po međunarodnom pravu, područje ambasade je njihov teritorij, znači ako nešto rade, to oni izvršavaju na svojoj zemlji!

 

 To je njihova zemlja, ali je usred nase! Isto tako je i Vatikan usred Italije!Osmijeh

Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

A istina boli.......

Nije  ovdje  stvar  u  viznom  rezimu  vec  u  mrznji  svega  americkog.

Osobno  ne  volim  generaliziranje.

A  uvijek  sam  volio  mislit  da  smo  mi  hrvati  kulturan  i  tolerantan  narod,  a  cvilili  smo  i  kukali  da  bi  dobili  bilo  ciju  pomoc  (  cak  i  americku  )  kad  su  nas  91'  srbi  napali.

Pa  nemamo  mi  u  hrvatskoj  nafte....a  i  da  nema  MSa  po  cemu  bi  pljuvali.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Amer kaže...

A istina boli.......

Nije  ovdje  stvar  u  viznom  rezimu  vec  u  mrznji  svega  americkog.

Osobno  ne  volim  generaliziranje.

A  uvijek  sam  volio  mislit  da  smo  mi  hrvati  kulturan  i  tolerantan  narod,  a  cvilili  smo  i  kukali  da  bi  dobili  bilo  ciju  pomoc  (  cak  i  americku  )  kad  su  nas  91'  srbi  napali.

Pa  nemamo  mi  u  hrvatskoj  nafte....a  i  da  nema  MSa  po  cemu  bi  pljuvali.

 Pa nismo se baš nešto nadobijali te američke pomoći 1991, kad nam je najviše trebala, kad već to spominješ. Dapače, uveli su nam embargo. Ameri su zbrojili 2+2 prije većine Evrope, i okrenuli se na našu stranu što je povijesno pozitivno, ali to sigurno nije bilo ni 91, ni 92 nego kasnije. Inače, apeliram da se thread ne politizira i da se izostave pitanja iz Domovinskog rata jer jednostavno ne vidim kakve to veze ima s ovim. Ali ono, kad već spominješ morao sam barem ovo kratko odgovoriti...
Inače ne "mrzim sve američko", ali neke stvari da, kao postupak izdavanja viza, koji je bolesna invazija privatnosti i maltretiranje. Imam hrpu internetskih znanaca Amera, i kako su wargameri, prirodno su više desničari, odnosno američki "patrioti" i republikanci. Meni osobno to ne smeta nužno, mada sam suštinu teksta preveo na engleski i nabio im na nos, pa neka misle što hoće. Nisam zabilježio nijednu negativnu reakciju.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Problem je sto komentiras nesto o cemu pojma nemas. Ili si mozda strucnjak za sigurnost. Necu ti sada razlagati zasto su sigurnosne procedure takve kakve jesu ali svakome je jasno da neka razina sigurnosti svagdje mora postojati. Vizni je rezim opceprihvacena stvar i postajat ce u ovom ili onom obliku sve dok bude na svijetu drzava. Zanima me samo kako ces razdvojiti u redu za vize teroriste od obicnih ljudi. Mozda bi uvazenije gradane trebalo pustati preko reda. Mislim da se slazes da diskriminacija bilo kakve vrste nije rjesenje. Sta ti ostaje.... jednak pregled za sve. Zamisli samo da ti internet bankarstvo nema nikakve zastite i da ti neki tip ocisti racun, bi li od banke onda trazio tokene pasworde 12312241414535bitna kodiranja????????

16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Amer kaže...

Problem je sto komentiras nesto o cemu pojma nemas. Ili si mozda strucnjak za sigurnost. Necu ti sada razlagati zasto su sigurnosne procedure takve kakve jesu ali svakome je jasno da neka razina sigurnosti svagdje mora postojati. Vizni je rezim opceprihvacena stvar i postajat ce u ovom ili onom obliku sve dok bude na svijetu drzava. Zanima me samo kako ces razdvojiti u redu za vize teroriste od obicnih ljudi. Mozda bi uvazenije gradane trebalo pustati preko reda. Mislim da se slazes da diskriminacija bilo kakve vrste nije rjesenje. Sta ti ostaje.... jednak pregled za sve. Zamisli samo da ti internet bankarstvo nema nikakve zastite i da ti neki tip ocisti racun, bi li od banke onda trazio tokene pasworde 12312241414535bitna kodiranja????????

 Vidim po tekstu da si ti strucnjak, za sigurnost, i da ti imas pojma o cemu pricas. Bas me zanima kojim se ti znanjem sluzis da mozes ovako samouvjereno komentirati?

Zlo i Naopako
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Ako te bas zanima 18 godina u raznim sigurnosnim sluzbama.

Zanima  me  jedino  kako  bi  vi  zamislili  uslugu  izdavanja  vize.  Recimo  odbiju  ti  vizu  a  ti  lijepo  sluzbenicu  za  vrat.  Zamisli  da  si  ti taj sluzbenik ili netko tebi blizak. Bi li onda trazio neprobojno staklo. Da ne duljim ponaravi vjerujem da su ljudi dobri, ali nekako bas nebi svakome bio jamac za kredit ( bas trebam jednog).

 

16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Sto se same procedure dobivanja americke vize tice mi se ko drzava ponasamo ko mali Ivica iz kvarta kojeg svatko salje po cigarete. Neznam dali znate da kad su ameri uveli uzimanje otisaka prstiju istom mjerom i to samo za americke drzavljane im je odgovorio Brazil ( uredno popisuju amere). Izgleda da karneval u Riu nimalo ne pati zbog toga. Treba samo imat jaja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Vizni režim
Amer kaže...

Problem je sto komentiras nesto o cemu pojma nemas. Ili si mozda strucnjak za sigurnost. Necu ti sada razlagati zasto su sigurnosne procedure takve kakve jesu ali svakome je jasno da neka razina sigurnosti svagdje mora postojati.

 To je OK - teoretski. Super je da postoje sigurnosne procedure tamo gdje imaju smisla i da ih implementiraju oni koji se u to kuže.
Po meni ovdje nemaju smisla, jer ideš predati običan zahtjev za vizu, najniži mogući nebitan birokratski poslić, koji obavljaš u izdvojenom komadiću ambasade, opasanom zidom, susrećući se pritom samo s niže rangiranim službenicima, iza neprobojnog stakla.
Bilo koji odlazak u bilo koju banku daleko daleko je veći sigurnosni rizik, što nam pokazuje i svakodnevna praksa, a o poslovnicama Fine da ne govorimo. Mislim, odlazak na šalter kladionice ili blagajnu Konzuma je veći sigurnosni rizik od predavanja nekog formulara nekom bezimenom tipu iza neprobojnog stakla. Da, naravno da su sranja moguća, kao što su moguća i u bankama i na kiosku Tiska pa te tamo isto ne maltretiraju nego tretiraju kao gosta, čovjeka, klijenta i kupca, kao i u ambasadama većine drugih zemalja. 
Dakle, stvar je samo u nečijoj *političkoj* odluci koliko ćeš maltretirati i ponižavati gosta. Banke bi sigurnost svog poslovanja vjerojatno mogle podići sa 99% na 99,8% da odluče maltretirati SVAKOG klijenta na način SAD ambasade. Kladionice bi mogle spriječiti 95% pljački da uvedu isto. Banke i kladionice to ne rade, jer shvaćaju da im je 0,8% ili 3% rizika prihvatljiva cijena za to ne odbiju korisnike kod konkurencije (jer nitko ne bi odlazio u banku koja bi tretirala klijente kao SAD ambasada). Drugim riječima, kad te netko odluči maltretirati mada nužno ne mora, netko ti poručuje da ga boli briga što ti misliš, da je razina njegovog gostoprimstva prema tebi nula i da si za njega kriminalac i terorist. Kako sam i napisao - to je OK, onda samo to jasno reci da nikoga ne želiš i da su svi za tebe smradovi pa ti ja neću ni htjeti doći u goste. Normalne zemlje tako ne tretiraju goste.
Inače, postoje i drugačiji načini naplate viza. Meni se osobno najviše sviđaju sistemi poput turskog, koji nemaju veze sa sigurnošću, nego samo sa čistom zaradom (pljačkom) - tamo vizu može dobiti praktično svatko i na samom aerodromu, samo kad uplati neku lovu (50 dolara mislim). E tako isto bi i ja uveo Amerima. Ne treba ih ponižavati, samo im uzmi pare i daj papir.

Bivši ćovijek, sada žena!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Mislim da uglavnom imas pravo, doduse mi sami odredujemo   ( mislim kao drzava) odnos prema svojim gradanima.   Jedino ti Turska bas i nije neki primjer za usporedbu sa Amerikom. Zasto? Zato jer u tursku tak i tak nikad nece nastupit neki val ekonomskih izbjeglica. Turci bi svi u njemacku. Ameri ti imaju opaki visak radne snage te se na sve moguce nacine stite od ekonomskih imigranata.   Osim toga opako ih pere paranoja ( znas desi ti se par security gafova Nairobi, Dar El Saalam, 11.09 ) pa dosta pusu na hladno. Onda ti postave neke sigurnosne standarde( vjeruj prilicno su slicni svugdije u svijetu). Za nas je bitno jer ipak su svi dosta pist of na njh da neka budala ne baci bombu na ljude u redu za vize(ljudski zivot je najveca vrijednost) i pobije 20tak ljudi. Po mogucnosti da naprave jos vecu ambasadu i trose tu jos vise para. Treba ih iskoristit sto se vise moze, a moze se samo to ovi nasi telci na vlasti nikak ne kuze. Drugo oni nas ne tretiraju kao goste. Tretiraju nas kao potencijalne emigrante. Zato je takav odnos prema nama. Nas je problem sto smo mali a volili bi bit veliki.   Nazalost to ne ide. Najbolje da se okrenemo sami sebi da se kod nas dobro zivi i da nam se zivo hebe za amere a kamo li da tamo idemo kruha trazit.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.4.2008 2:02 (Amer).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Treba Bushu naplatit vizu i smjestit ga da čeka u redu u ambasadi u Washingtonu. :D


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
protjeran
offline
RE: Vizni režim
Assassin kaže...
 To je njihova zemlja, ali je usred nase! Isto tako je i Vatikan usred Italije!Osmijeh

   Eh nije isto položaj Vatikana i stranog predstavništva u nekoje zemlji....s Duce-om smo bili to rijesili još u prošlom stoljeću.

 

Skupljam Kinder-jaja!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.4.2008 2:14 (Lumen_Štrumpf).
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Ne idem u kafić gazde koji je na ulaz postavio čuvare. Prirodnije mi je ići onome s kojim mogu ljudski porazgovarati (pa i o trivijalnim stvarima). Jesu li mi zbog toga ukusniji burek i ćevapi od hot doga? Slijedom toga dijelim i svoju ljubav spram zemalja pa ne vidim ništa nelogično u tome što mi se ne ide u Ameriku. A kad dođe vrijeme godišnjih odmora bolje mi je otići na naš otok nego u neki bučni mega grad.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vizni režim

Samo da ubacim jednu sličicu na koju sam nedavno naletio. Mislim da se dosta dobro uklapa u temu. Nadam se da nije već prije pojavila u topicu.

LINK

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Evo valjda je i Đuro Grm pročitao Osobni stav, pa je u Zagrebu najavio nešto kao da će razmotriti vizni režim prema prijateljima Hrvatima.

 

Očekujemo da će The Administracija proceduru u vezi s tim završiti do otprilike 2050. godine. ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vizni režim
Bio sam nekoliko puta službeno u SAD i nikada nisam imao nikakvih problema, nisam čak ni trebao ići u veleposlanstvo. Ipak mi je žao što se jedno osobno iskustvo pretvorilo u protuameričko nadmetanje. Izvan granica Hrvatske čovjek shvati koliko je svijet velik, a pogotovo u SAD gdje sam se uvijek osjećao i više nego dobrodošao. Svakome tko je iskusio takvu dobrodošlicu i osjetio veličinu i snagu američkog naroda bit će jasno da su ponekad neugodne rigorozne sigurnosne provjere na žalost nužne i u najboljem interesu za obje strane. Čitao sam taj Maštrukov tekst davno i mislim da je jedan očito loše započet dan završio još gore, ali to je njegov osobni stav.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vizni režim

Ocito da "lose zapoceti dan" imaju 99,9% ljudi koji cekaju americku vizu na balkanu :)

(: @ http://www.youtube.com/watch?v=RCKLYCi2UJk
12 godina
neaktivan
offline
Vizni režim

Ha ha, sjetio sam se ove rasprave sad kad je Milan digao frku oko svoje vize. Priznajem da je njegova situacija donekle drugačija jer je ipak premijer zemlje koja je u NATO-u, ali za obične građane (Oleg, nažalost koliko god ti ne misliš tako o sebi, jesi...:-) ), moramo shvatiti da dok god je HR meka za svekoliki balkanski ološ i dok dobivaju naše putovnice kao da traže iskaznicu dobrovoljnog davatelja krvi, nema šanse da nam USA ukine vize. I imaju pravo...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice