Altcoins - Pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 506
|
čitano: 245.817
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
12 godina
online
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Imam na binanceu BTC-a i zelim to prebacit u VEN, je li mi bolje ici BTC-BNB-VEN ili jednostavno BTC-VEN jer koliko vidim nizi je transaction fee ako idem preko bnb-a?
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Izracunaj koliko dobijes bnb-a od te kolicine btc, te onda koliko dobijes ven-a od bnb-a. Onda isto napravi za btc-ven i vidi gdje ti je jeftinije
 
1 0 hvala 3
12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
sLim95 kaže...
Imam na binanceu BTC-a i zelim to prebacit u VEN, je li mi bolje ici BTC-BNB-VEN ili jednostavno BTC-VEN jer koliko vidim nizi je transaction fee ako idem preko bnb-a?

 Kupi 1BNB i onda su ti za sve trejdove manji feejevi (fee se naplacuje od BNBa po 0.05%)..

 

Nakon toga ti je najbolje koristit BTC i ETH markete posto je veci volume, a fee ti je najmanji..

14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
assassin.st kaže...

 Kupi 1BNB i onda su ti za sve trejdove manji feejevi (fee se naplacuje od BNBa po 0.05%)..

 

Nakon toga ti je najbolje koristit BTC i ETH markete posto je veci volume, a fee ti je najmanji..

 Ja sam na ETH burzi na binance, i znači...ako sam te dobro skužio...ako imam u posjedu BNB svaki transaction fee bilo koje valute bit će mi u pola manji, bez obzira šta sam na ETH burzi?

15 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

da samo, u settings stavis da placas proviziju sa BNB

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Probao bi započeti sa kupnjom nekih kriptovaluta, koji wallet koristite? Koji je pouzdan i gdje se najlakše obavljaju transakcije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Ja uvijek koristim sluzbeni wallet coina, btca nemam nikako jer uvijek ulazem u druge coine.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Kresimir4 kaže...

Ja uvijek koristim sluzbeni wallet coina, btca nemam nikako jer uvijek ulazem u druge coine.

 Znači za kupnju nekog alt coina mogu otić na stranicu od tog coina i napraviti wallet i tamo kupiti?

Gledao sam ove bittrex, binance, suvgdje registracije obustavljene zbog navale.

 

Znači za kupnju nekog coina treba mi samo wallet?

11 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
crash11 kaže...
Kresimir4 kaže...

Ja uvijek koristim sluzbeni wallet coina, btca nemam nikako jer uvijek ulazem u druge coine.

 Znači za kupnju nekog alt coina mogu otić na stranicu od tog coina i napraviti wallet i tamo kupiti?

Gledao sam ove bittrex, binance, suvgdje registracije obustavljene zbog navale.

 

Znači za kupnju nekog coina treba mi samo wallet?

 Wallet i novac..  :) 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
9 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
crash11 kaže...
Kresimir4 kaže...

Ja uvijek koristim sluzbeni wallet coina, btca nemam nikako jer uvijek ulazem u druge coine.

 Znači za kupnju nekog alt coina mogu otić na stranicu od tog coina i napraviti wallet i tamo kupiti?

Gledao sam ove bittrex, binance, suvgdje registracije obustavljene zbog navale.

 

Znači za kupnju nekog coina treba mi samo wallet?

 

Za kupnju ti treba btc ili eth, zavisi jer neke mjenjacnice imaju da neki altcoin mozes kupiti samo sa btc, a neke sa btc i eth. Otidi tipa na http://cryptopia.co.nz/ , registriras se, odes na https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell-btc, stavis tamo da ces recimo za 1000kn kupit btca i stavis svoju adresu btca (odes na cryptopia deposit nades btc i dobijes adresu), ako ces kupovat na bitcoin mjenjacnica kupuj ujutro jer se ceka nekoliko sati ako je druga banka, kad si uplatio idi nazad na https://bitcoin-mjenjacnica.hr/#buy-sell-btc odnosno nemoj, kad si uradio zahtjev za placanje cekaj dok ne uplatis im lovu, kad im uplatis klikni PLACENO, i samo refreshaj da vidis jesi isplata zavrsena pisat ce ti koliko se sjecam u gornjem lijevom kutu (otprilike) i jos nesto ovako barem ja radim, kada odes na cryptopia desosit btc i dobijes onaj mali prozor znaci kada trebas upisat na bitcoin mjenjacnica svoju btc adresu nemoj klikati DONE, kad vidis na bitcoin mjenjacnica da je ZAVRSENA KUPNJA ili ISPLACENO tako nekako onda ja klikam DONE na cryptopiji. Kad oni tebi posalju na cryptopiji btc nece ti doci odmah cak i ako pise isplaceno je, treba proci neko vrijeme, najcesce manje od 1-2 sata ti dode btc jer se on treba potvrditi par puta. Kad ti napokon sjedne btc onda mozes kupovat altcoine, moj savjet ti je kupi onaj koji mislis drzati dugo :) I tako kad ti ja kupim skinem wallet od toga coina kojeg sam kupio (sluzbena stranica toga coina! provjeri 3 puta ako moras jeli to sluzbena stranica), skines wallet, instaliras na komp i cekaj da ti skine sve blokove sto moze dugo potrajati zavisi o tvojoj internet brzini (savjet: stavi wallet na d:\, e:\ gdje ima vise mjesta) i kad se on sinkronizirao (skinuo sve blokove), onda imas svoju adresu, odes na cryptopia i kliknes withdraw, nades koji coin imas i posaljes na tu adresu (nemozes poslati sve coine koje imas, moras odbiti proviziju, znaci ako imas 2000 coina, a provizija je 10 coina, nemozes upisati da zelis povuci 2000 nego 1990), pricekas neznam ni ja koliko, ali doce ti, ako bude problema kontaktiraj cryptopia suppoer, kada coini dodu imat ces ih u walletu. Wallet obavezno!!!!! skini keyeve (private...) i sacuvaj ih negdje tako da ako se nesto dogodi da wallet mozes vratiti nazad i stavi neku lozinku na wallet i eto imas coine u svome walletu, kupis za 0.10 centi coin, stoje ti na kompu tj walletu, skoci na 1$, prebacis coine na cryptopiju i prodas ih za 10 puta vecu cijenu.

 

Ovo sam samo naveo, a i pisao sam preglupo cisto da vidis kako to sve ide i cryptopiju sam naveo kao primjer i namjerno sam rekao da dugo drzis coine da poraste cijena i kad ih tako dugo drzis ne zelis ih stalno drzati na cryptopiji ili nekom drugom sajtu nego kod sebe gdje je sigurnije.

12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori
Da ispravim, adresu gdje se salje btc/eth na bitcoin mjenjacnici se upisuje odmah po narudzbi.. kad im sjedne oni salju pa onda to dolazi uskoro.. po meni bolje eth kupovati jer ce prije sjesti..

I ne kontam zasto si preporucio tu cryptopiju, mislim da binance ima opet otvorene registracije..
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
assassin.st kaže...
Da ispravim, adresu gdje se salje btc/eth na bitcoin mjenjacnici se upisuje odmah po narudzbi.. kad im sjedne oni salju pa onda to dolazi uskoro.. po meni bolje eth kupovati jer ce prije sjesti..

I ne kontam zasto si preporucio tu cryptopiju, mislim da binance ima opet otvorene registracije..

 Kao sto sam napisao na kraju to je primjer :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

Hvala na savjetu budem probo, javim ako zapnem. A kad hocu recimo isplatu ona ide na tekuci racun? Direktno preko cryptopie ili biancea? Ili isto treba koristiti mjenjacnicu? Jek ima kakva aplikacija na mobitelu od walleta da vidim se valute kako se krecu i koliko imam na stanju?

12 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Na koji nacin trenutno najlakše uplatiti novce na Binance s obzirom da Bitcoin mjenjačnica trenutno ne vrši isplate. 

Uplatio bih još nešto novaca, a sve ostalo mi se cini kao velika komplikacija.

Ako sam ti pomogao, plati pivo ili stisni hvala. ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori
zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

 Fake as sh*t. Tipični bait koji za nišu ima ogromnu količinu novih neiskusnih tradera.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
15 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Pozdrav ekipa,

bacio se i ja u altcoins svijet, prvo kupio ETH preko naše mjenjačnice i to je sve super prošlo.

Razlog zašto pišem poruku je da s kupnjom RIPPLEa nisam mao tako pozitivno iskustvo. Naime, nakon kupnje 30 xrp-a i depozita na Gatehub wallet, htio sam s istog poslati dio xrp-a prijatelju... i nakon klikanja na send, javlja mi da je premali iznos za slanje zbog nekakvih Ripple rezervi, koje iznose 20 xrp-a na bilo kojem walletu... Nekog iskusnijeg bih pitao sljedeće: znači li to da ja sad imam ,,mrtvi'' altcoin na tom walletu, odnosno ne mogu ništa s njim jer ga imam praktički koliko iznose i te minimalne rezerve??

Ima li naznaka da će se te rezerve u budućnosti smanjiti?

Hvala unaprijed

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

 

 

"It knows Bitcoin price changes about 5 minutes before they appear publicly." Čim ovo pročitaš onda znaš koliko je legit. Inače, postao sam ovo u temi uz napomenu da besplatni trading botovi ne postoje jer nitko ne bi poklanjao koku koja nosi zlatna jaja :)

14 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori

To ce raditi neko vrijeme i onda odjednom se ugasi stranica i nema nicega.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Magnum1654 kaže...

Pozdrav ekipa,

bacio se i ja u altcoins svijet, prvo kupio ETH preko naše mjenjačnice i to je sve super prošlo.

Razlog zašto pišem poruku je da s kupnjom RIPPLEa nisam mao tako pozitivno iskustvo. Naime, nakon kupnje 30 xrp-a i depozita na Gatehub wallet, htio sam s istog poslati dio xrp-a prijatelju... i nakon klikanja na send, javlja mi da je premali iznos za slanje zbog nekakvih Ripple rezervi, koje iznose 20 xrp-a na bilo kojem walletu... Nekog iskusnijeg bih pitao sljedeće: znači li to da ja sad imam ,,mrtvi'' altcoin na tom walletu, odnosno ne mogu ništa s njim jer ga imam praktički koliko iznose i te minimalne rezerve??

Ima li naznaka da će se te rezerve u budućnosti smanjiti?

Hvala unaprijed

Prije je bilo 50 pa se smanjilo na 20. vec se pisalo da ce smanjiti jer je ovih 20 prema trenutnoj cijeni puno previse.

8 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Sta ako posaljem frendu bitcoine kao "gift", kako ide porez na to i tko placa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
Mr.Natural kaže...

Sta ako posaljem frendu bitcoine kao "gift", kako ide porez na to i tko placa?

 Što bi točno trebalo značiti kao "gift"?
Ako nekom šalješ bitcoine sa svog walleta, znači vršiš prebačaj iz jednog walleta u drugi, nije bitno dali je adresa na koju šalješ tvoj wallet, njegov wallet ili pak krivo napisana adresa.
Transakcija će se obaviti i porezna nema pojma o tome zbog toga što ni tebi ni njemu novci nisu sjeli na bankovni račun.

Ako za taj prebačaj frend šalje novce na bankovni račun, nisam 100% siguran ali mislim da tu nemaš isto brige, osim ako se radi o nekim većim ciframa te ako isplaćuje na tvoj žiro račun (ako se ne varam žiro se prati).

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
14 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Može li malo pojašnjejnje kod kupovine kod btc-mjanjačnice? Ako idem uzeti npr. 0,1 ETH kod njih da li ću dobito točno 0,1 u svoj wallet? Kod njih je provizija 3,5% koliko vidim, ali mi nije jasno da li je ta provizija već uračunata dok ja upisujem koliko ETH želim...npr...ajmo reć da je cijena 0,1 ETH 850kn, da li će oni naplatiti taj 0,1 ETH 875kn ili će oni naplatiti 850kn, a ja dobiti ajmo reć 0,09 ETH?

 

Ne znam da li sam sam sebe spetljao sa ovakvim upitom

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
TiMi79 kaže...

Može li malo pojašnjejnje kod kupovine kod btc-mjanjačnice? Ako idem uzeti npr. 0,1 ETH kod njih da li ću dobito točno 0,1 u svoj wallet? Kod njih je provizija 3,5% koliko vidim, ali mi nije jasno da li je ta provizija već uračunata dok ja upisujem koliko ETH želim...npr...ajmo reć da je cijena 0,1 ETH 850kn, da li će oni naplatiti taj 0,1 ETH 875kn ili će oni naplatiti 850kn, a ja dobiti ajmo reć 0,09 ETH?

 

Ne znam da li sam sam sebe spetljao sa ovakvim upitom

Koliko ti pise na pocetku ETH-a toliko ti salju u wallet, znaci odmah ti uracunaju proviziju  

12 godina
offline
Re: Altcoins - Pitanja i odgovori
TiMi79 kaže...

Može li malo pojašnjejnje kod kupovine kod btc-mjanjačnice? Ako idem uzeti npr. 0,1 ETH kod njih da li ću dobito točno 0,1 u svoj wallet? Kod njih je provizija 3,5% koliko vidim, ali mi nije jasno da li je ta provizija već uračunata dok ja upisujem koliko ETH želim...npr...ajmo reć da je cijena 0,1 ETH 850kn, da li će oni naplatiti taj 0,1 ETH 875kn ili će oni naplatiti 850kn, a ja dobiti ajmo reć 0,09 ETH?

 

Ne znam da li sam sam sebe spetljao sa ovakvim upitom

 Tocno 0.1 sjeda na tvoj racun..

13 godina
odjavljen
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Cijena u kunama na bitcoin-mjenjačnici je ona s provizijom, a na wallet sjeda cifra u Eth/btc. 

 
2 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Vjerojatno je bilo negdje pitanje... al tko će sve to nać. Recite mi ako netko zna, može li se sa nicehash walleta uplatit izravno na bitcoin mjenjačnicu ili se mora raditi drugi wallet?

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Pozdrav, da li je netko povlačio NEO sa bittrexa u offline wallet (NEON)? Ima neka fora sa obracunom fee na bittrexu koji iznosi 0.025 pa se prilikom withdrawala mora upisati i fee. Npr. ako želim prebaciti 10 NEO-a onda moram upisati 10.025 na bittrexu da bi mi sjelo 10 NEO-a u wallet?

Može netko potvrditi da je tako?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Altcoins - Pitanja i odgovori

Tako je. Dodaj .025 i to je to.

Don't buy MONERO! It is harmful to the banking system and may weaken the state apparatus.
 
0 0 hvala 1
16 godina
online
Altcoins - Pitanja i odgovori

Riješio sam račun na Binanceu (Bitstamp čekam verifikaciju već mjesec dana, a Bittrex ima zatvorene registracije isto toliko), te s obzirom da je sad sve u padu planiram ovaj tjedan uzeti. E sad. Znam da na Bitstampu mogu šta god imam prodati u eure/dolare, mogu li istu stvar napraviti na Binanceu (i Bittrexu)? Nekako ne vidim tu mogućnost na Binanceu

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Bitcoin - pitanja i odgovori, Altcoins - vijesti, špekulacije, rasprava
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice