Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.393.556
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
macgyver 53 kaže...

Zanima me jel dobro ovo napajanje što sad imam CCT ATX 600W

ovisno za sta dobro...za tvoju konfu je ok a za nešto jače ne bi, jer isto je škart :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2012 16:56 (FakeDeath).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 11:46 (Quest).
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Koje napajanje u centru hr za ovu konfu?
AMD CPU Desktop Athlon II X4 740 (3.2GHz,4MB,65W,FM2) box
MSI Video Card Radeon HD 7870 GDDR5 2GB/256bit, 1050MHz/4800MHz, PCI-E 3.0 x16, 2x miniDP, HDMI, DVI, VGA Cooler (Double Slot), Retail
8gb ram 1600 mhz

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Losa ponuda kod njih ¨! Potrazi Corsair CX 430 80+ Bronze , LC GP3 460 , XFX 450W ...jedino sto se isplati uzet je Corsair CX 500 80+ Bronze !

 

Kolko mozes dat za napajanje ?

Music As A Weapon !!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dao bih 300-350 kn, ali pitao sam ih ako mogu nabaviti corsair 430 80 bronze, vidjet ću odgovor, jer je jučer bio u u ponudi.
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako ce ga biti u ponudi onda uzmi CX 430 80+ Bronze !!

 

EDIT : ako ga nece biti mozes uzet i Silverstone Strider Essential 400W ( tek sad ga skuzio ), isto ce drzat ovu konfu koju si naveo !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2012 17:23 (Haf932).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Što mislite o Spireovim napajanju koje imaju ponuđene? Jer u temi kažu da je dosta kvalitetna a vidim da ju imaju od 420 w i i 550 w.
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to samo doktori vele da je kvalitetno! tj ispravak, stručnjaci!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.12.2012 17:31 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nemoj bas Spirea uzimat ! Bas gledam model Black Jewel ECO 550W i ima samo jedan 6 pinski naponski kabel za grafu , dok npr. onaj Silverstone ima dva 6 pinska komada i duze jamstvo !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

KLIK

 

i miran si ispod toga nemoj nis gledati

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
NikolaiGorki kaže...
Što mislite o Spireovim napajanju koje imaju ponuđene? Jer u temi kažu da je dosta kvalitetna a vidim da ju imaju od 420 w i i 550 w.

 

Onih par komada s kojima sam se susreo bili su odron koji ne bi kupio nikad.

''Of all the things I've lost I miss my mind the most'' Mark Twain
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jedno pitanjce
imam fortron napanje 400w ovo s profila
dali moze drzat ovu konfu s profila sa grafickom gtx660ti od asusa direct cu II
napajanje staro nekih 6 mjeseci nije bilo nikad pod vecim opterecenjem nisam kloko nista sve stoji na stock brzinama
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ne...preslabo je ono za takav proc i pogotovo takvu grafu...

 

treba ti barem xfx 450, cx500....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dali ovo napajanje podrzava ove komponente Booster SPS-520W http://www.emag.ro/sursa-inter-tech-booster-520w-sps-520/pd/EM27DBBBM/

 

MBO- gigabyte p4 titan 848p          http://e-service.gigabyte.com.tw/epaper/english/history_article/848p.htm

GPU- sapphire hd 2400 pro 512 mb     http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=4&sgid=335&pid=77&psn=&lid=1&leg=1

RAM. 2x1gb ddr1 400

CPU- Neznam koji je, mislim da je neki iz serije pentium 4 valjda nece toliko utjecati na odabir napajanja

HDD- 80 gb

 

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
FakeDeath kaže...

ne...preslabo je ono za takav proc i pogotovo takvu grafu...

 

treba ti barem xfx 450, cx500....

sta mislis na ovo thermaltake lt-500 500w posto mi xfx i corsair nisu dostupni

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Add0 kaže...
Jedno pitanjce
imam fortron napanje 400w ovo s profila
dali moze drzat ovu konfu s profila sa grafickom gtx660ti od asusa direct cu II
napajanje staro nekih 6 mjeseci nije bilo nikad pod vecim opterecenjem nisam kloko nista sve stoji na stock brzinama

Znaci , radi se o ovom napajanju ! Ono kombinirano isporucuje max. 336W ! Grafa moze povuci do 225W ak je jako OC-ana ( referentne trose 150W ) , proc od 77W + nesto sitno ostatak konfe ! Ako neces OC-at , taj Fortron bi to drzao ! U protivnm idi na novo ! Ako ces kupovat novo , gdje kupujes i do kolko para ?

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
win4crazzy kaže...

dali ovo napajanje podrzava ove komponente Booster SPS-520W http://www.emag.ro/sursa-inter-tech-booster-520w-sps-520/pd/EM27DBBBM/

 

MBO- gigabyte p4 titan 848p          http://e-service.gigabyte.com.tw/epaper/english/history_article/848p.htm

GPU- sapphire hd 2400 pro 512 mb     http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=4&sgid=335&pid=77&psn=&lid=1&leg=1

RAM. 2x1gb ddr1 400

CPU- Neznam koji je, mislim da je neki iz serije pentium 4 valjda nece toliko utjecati na odabir napajanja

HDD- 80 gb

 

Bit ce dovoljno ! Sta ga mislis kupit , kolko para mozes izdvojit za napajanje ?

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...
win4crazzy kaže...

dali ovo napajanje podrzava ove komponente Booster SPS-520W http://www.emag.ro/sursa-inter-tech-booster-520w-sps-520/pd/EM27DBBBM/

 

MBO- gigabyte p4 titan 848p          http://e-service.gigabyte.com.tw/epaper/english/history_article/848p.htm

GPU- sapphire hd 2400 pro 512 mb     http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=4&sgid=335&pid=77&psn=&lid=1&leg=1

RAM. 2x1gb ddr1 400

CPU- Neznam koji je, mislim da je neki iz serije pentium 4 valjda nece toliko utjecati na odabir napajanja

HDD- 80 gb

 

Bit ce dovoljno ! Sta ga mislis kupit , kolko para mozes izdvojit za napajanje ?

imam to napajanje doma novo je, a imam i jos jedno koje je stariji i koje jos uvijek radi samo moram vidjeti koji je model pa napisem za 5 min.

 

EDIT: ovo napajanje platinum ms- 400 atx p4

 

zasto pitas? sta je ovo lose

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.12.2012 15:48 (win4crazzy).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
win4crazzy kaže...

imam to napajanje doma novo je, a imam i jos jedno koje je stariji i koje jos uvijek radi samo moram vidjeti koji je model pa napisem za 5 min.

 

zasto pitas? sta je ovo lose

Pa , nema ni jedan PCI-E naponski kabel za grafu , samo 80mm vent za hlađenje ! Tu konfu koju si stavio ce drzat , daj samo pogledaj dal pise na njemu koliko max. struje isporucuje kombinirano !

Music As A Weapon !!
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...
win4crazzy kaže...

imam to napajanje doma novo je, a imam i jos jedno koje je stariji i koje jos uvijek radi samo moram vidjeti koji je model pa napisem za 5 min.

 

zasto pitas? sta je ovo lose

Pa , nema ni jedan PCI-E naponski kabel za grafu , samo 80mm vent za hlađenje ! Tu konfu koju si stavio ce drzat , daj samo pogledaj dal pise na njemu koliko max. struje isporucuje kombinirano !

ovo je drugo napajanje koje imam platinum ms- 400 atx p4

 

na ovom pise ovo

ac- input: 115 - 230V, 5A, 50-60Hz

 

max output 3.3v+5.0v=120W   -  max output 12v + 12 v = 300 W    max output total= 400W

★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nemoj stavljat MS-a , ovaj Inter-tech ce biti dosta !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...
Add0 kaže...
Jedno pitanjce
imam fortron napanje 400w ovo s profila
dali moze drzat ovu konfu s profila sa grafickom gtx660ti od asusa direct cu II
napajanje staro nekih 6 mjeseci nije bilo nikad pod vecim opterecenjem nisam kloko nista sve stoji na stock brzinama

Znaci , radi se o ovom napajanju ! Ono kombinirano isporucuje max. 336W ! Grafa moze povuci do 225W ak je jako OC-ana ( referentne trose 150W ) , proc od 77W + nesto sitno ostatak konfe ! Ako neces OC-at , taj Fortron bi to drzao ! U protivnm idi na novo ! Ako ces kupovat novo , gdje kupujes i do kolko para ?

Znaci moglo bi drzat bez oc, sad neznam koliko povlaci ova graficka 

http://www.asus.com/Graphics_Cards/NVIDIA_Series/GTX660_TIDC22GD5/#specifications

po recenzijama vidim da komplet sistem bez OC vuce 280w

http://www.overclockersclub.com/reviews/asus_gtx_660_directcuii_top/14.htm

 

jos da pitam nesto, ako bi isao na gigabyte E620 superbpower 620W, neznam kakvo je napajanje, kako se ono pokazalo posto nemogu nac nikakav dobar reviw

 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pise za tu Asus da moze povuc do 225W , to dok je jako OC-ana !

 

Kaj se tice tog Gigabyte-a , isporucuje 432W i bilo bi dovoljno , kakvo je - neznam ! Probaj naci neki XFX , Corsair CX 80+ Bronze , LC GP3 , OCZ Silencer , Seasonic ...

Music As A Weapon !!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Haf932 kaže...

Pise za tu Asus da moze povuc do 225W , to dok je jako OC-ana !

 

Kaj se tice tog Gigabyte-a , isporucuje 432W i bilo bi dovoljno , kakvo je - neznam ! Probaj naci neki XFX , Corsair CX 80+ Bronze , LC GP3 , OCZ Silencer , Seasonic ...

ma joj najgore sto imam mal izbor, sta mislis o ovom napajanju thermaltake lt500 500w 

 

http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001857

 

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok je , po specifikacijama isti ko i Gigabyte !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 1 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair je malo prosirio svoju seriju napajanja CX 80+ Bronze koja su vrlodobra i cijenovno pristupacna s nova četiri polumodularna modela !

 

Dakle , radi se o CX 430M , CX 500M , CX 600M i CX 750M ! Specifikacije su ostale iste !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2012 13:20 (Haf932).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Doći će i još najjeftinija VS linija.

 
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ostaje nam samo da vidimo kakve ce cijene biti kod nas ! Posebno me zanimaju za CX polumodularna !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
F1-IVO kaže...

 

Dakle konfiguracija:

2000kn = 10% = 200kn

3000kn = 11% = 330kn

4000kn = 12% = 480kn

5000kn = 13% = 650kn

6000kn = 14% = 840kn

7000kn = 15% = 1050kn

8000kn = 16% = 1280kn

9000kn = 17% = 1530kn

10000kn = 18% = 1800kn

Moram priznati da se ne slažem sa ovom tablicom, a pogotovo sa donjim dijelom.

Kolega sa posla je uzeo komp za 11000 kn: i7 3770K, GTX 660Ti, po jedan HDD i SSD, četiri keksa rama po 4GB i hrpa ventova.

Napajanje koje je unutra je modularno Thermaltake M750 sa 80+ bronze certifikatom i cijenom od oko 900kn. To napajanje je i više nego dovoljno za tu konfiguraciju, čak i uz još jednu grafičku (koju ne namjerava ugraditi). A kada gledamo tablicu ispada da ono ipak nije dovoljno. 

Zanimaju me vaša mišljenja, smatrate li da je to napajanje dovoljno ili je ipak tablica u pravu?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Napajanje je i vise nego dovoljno , stovise drzalo bi i dvije takve grafe bez problema ! Kako sam vec rekao , tablicu se i bas nemoze uzet  previse u obzir , jer stvarno za konfu od 10k nije potrebno izdvojit 1800kn za napajanje !

Music As A Weapon !!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice