Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.814
|
čitano: 3.451.198
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
CPU kaže...

Pozdrav! Možete li mi preporučiti kvalitetno napajanje za

CPU:i5 4460,socket 1150

MBO:Asrock h81m

RAM:1x8gb ddr3 1600mhz(kingstone),1x4gb ddr3 1600mhz(kingstone)

HDD:1xWD Blue 1TB,2x500gb WD Green

GPU: MSI GF N740-2GD5 GPU NVIDIA GeForce GT 740

1xLG pržilica

3x120mm led ventilatora corsair

Hvala unaprijed!

 

 Ta konfa i nije neki potrošač pa bi ti Fortron Hexa 400w bio dovoljan, ali ako planiraš u budućnosti nadograđivati na neku jaču grafu nebi bilo loše da uzmeš Fortron Hyper 500w. Za tih 85kn više dobiješ jače napajanje da budeš bez brige u slučaju nadogradnji + ovaj Hyper od 500W ti ima 60mj garancije dok Hexa 400w ima 36mj.

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovisno da li ćeš nadograđivati konfiguraciju. Ako nećeš onda Fortron Hexa 400W, GIGABYTE Hercules Pro Power Supply 450W, Enermax 500W, Hyper 500W. Svi oni će odraditi kvalitetno svoj posao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.11.2015 9:16 (Texpi).
 
1 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako netko ima u planu uzimati Gigabyte Hercules modele bilo bi super kad bi stavio fotografije jer ne mogu pronaći niti jednu recenziju pa bi se možda kroz fotografije moglo saznati nešto više o platformi.

 

Došla prva recenzija novopredstavljene GQ serije napajanja iz EVGA-inog tabora. Testirana je varijanta od 850 W i imala je dobre rezultate, ali ipak ne tako dobre kao njihova G2 serija. Ovdje je u pitanju FSP-ova platforma s Active-Clamp topologijom, ali to nije ona iz FSP Raider i Aurum serija već se radi o naprednijoj s DC-DC dizajnom i još nekim modifikacijama. Slična se može naći u jačim varijantama be quiet! Straight Power 10 (800+ W) i be quiet Power Zone (850+ W). To su kvalitetne platforme što pokazuju i rezultati testiranja. Treba napomenuti da se varijante od 850 W i 1000 W razlikuju od slabijih 650 W i 750 W, što je slučaj kao i kod prethodno navedenih serija be quiet napajanja.

 

Evo i recenzija najkompaktnijeg ATX Platinum napajanja (150x86x140 mm). Platforma je Sirtec i dosad je nisam imao prilike vidjeti, ali vide se neke sličnosti s ostalim Sirtec platformama i pohvalno je to što su korišteni isključivo japanski elektrolitski kondenzatori, a polimerni su Teapo. Recenzija nije nešto posebno napredna tako da je teško procijeniti kakvo je napajanje, ali po onome što su stavili čini se da napajanje ima dobru regulaciju napona.

 

Na našem tržištu se pojavilo napajanje Cougar STX 550 (od 412 kn; 2 god. garancije; službene specifikacije) i o njemu se može reći da je napajanje solidno, odnosno radi se o platformi koju ima EVGA-ina Bronze serija. Platforma je ipak iz početnog ranga tako da ima određene probleme s regulacijom napona pri ekstremnim slučajevima (visoka opterećenja i crossload), ali čini se dobar izbor za konfiguracije do 350-400 W. Samo treba procijeniti isplati li se uzeti s obzirom da ima 2 god. garancije. Jedna forumska recenzija.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

decki, sta mislite da li G2 750W moze tjerati dvije GTX 980 Ti (G1).. narucujem si sada drugu, pa da znam dal da uzimam i drugo napajanje..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

bez problema.

13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Rasho kaže...

pa da znam dal da uzimam i drugo napajanje..

Nema potrebe.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, nisam pametan pa trebam vasu pomoc ;)

U kompu imam:

Intel i5 6600K + LC-CC-120
ASUS Z170 Pro Gaming
Crucial Ballistix Sport DDR4 16GB 2400MHz
Kingston SSD v300 120GB
WD Green 1TB

 

Trebao bih kvalitetno napajanje i po mogucnosti da je tiho. Planiram u buducnosti nabaviti i graficku karticu, ali trenutno mi je napajanje prioritet. Nisam siguran ni kolika snaga mi je potrebna posto defitinivno necu 2 graficke unutra trpati. Odokativno bih rekao da je 500W dovoljno. Komp mi radi skoro 24/7. Spreman sam izdvojiti 500-600kn.

 

Hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dino1985 kaže...

Pozdrav, nisam pametan pa trebam vasu pomoc ;)

U kompu imam:

Intel i5 6600K + LC-CC-120
ASUS Z170 Pro Gaming
Crucial Ballistix Sport DDR4 16GB 2400MHz
Kingston SSD v300 120GB
WD Green 1TB

 

Trebao bih kvalitetno napajanje i po mogucnosti da je tiho. Planiram u buducnosti nabaviti i graficku karticu, ali trenutno mi je napajanje prioritet. Nisam siguran ni kolika snaga mi je potrebna posto defitinivno necu 2 graficke unutra trpati. Odokativno bih rekao da je 500W dovoljno. Komp mi radi skoro 24/7. Spreman sam izdvojiti 500-600kn.

 

Hvala :)

 http://www.nabava.net/search.php?&q=Fortron%20500W,%20Hyper

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dino1985 kaže...

Pozdrav, nisam pametan pa trebam vasu pomoc ;)

U kompu imam:

Intel i5 6600K + LC-CC-120
ASUS Z170 Pro Gaming
Crucial Ballistix Sport DDR4 16GB 2400MHz
Kingston SSD v300 120GB
WD Green 1TB

 

Trebao bih kvalitetno napajanje i po mogucnosti da je tiho. Planiram u buducnosti nabaviti i graficku karticu, ali trenutno mi je napajanje prioritet. Nisam siguran ni kolika snaga mi je potrebna posto defitinivno necu 2 graficke unutra trpati. Odokativno bih rekao da je 500W dovoljno. Komp mi radi skoro 24/7. Spreman sam izdvojiti 500-600kn.

 

Hvala :)

 Fortron Raider S 550/650W.

16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dino1985 kaže...

Pozdrav, nisam pametan pa trebam vasu pomoc ;)

U kompu imam:

Intel i5 6600K + LC-CC-120
ASUS Z170 Pro Gaming
Crucial Ballistix Sport DDR4 16GB 2400MHz
Kingston SSD v300 120GB
WD Green 1TB

 

Trebao bih kvalitetno napajanje i po mogucnosti da je tiho. Planiram u buducnosti nabaviti i graficku karticu, ali trenutno mi je napajanje prioritet. Nisam siguran ni kolika snaga mi je potrebna posto defitinivno necu 2 graficke unutra trpati. Odokativno bih rekao da je 500W dovoljno. Komp mi radi skoro 24/7. Spreman sam izdvojiti 500-600kn.

 

Hvala :)

 SUper Flower Golden Green ti je moja preporuka.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2015 11:14 (191x7).
14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
silent flower je neko novo napajanje? :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kolega je vjerovatno mislio na Super Flower napajanja tipa ovo od 550w
http://www.bug.hr/cijene/search/?q=Super+Flower+Golden+Green+hx+550
...My life, My game, My rules...
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Kakva su ta fortron napajanja u odnosu na corsair recimo? Oce mi bit dosta 600w, ispirucuje najvise 540w za i5 6600k I GTX 970 G1? Planiram overclokirat oba dvije komponente.. Hvala
smc
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hyper 600 ili raider 550 će ti biti sasvim dovoljni. Napajanja su kvalitetna, ne brini, 60mj si miran s njima.

 
1 0 hvala 3
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Budući da ti računalo radi cijeli dan, onda preporuka za Antec TP550C (od 608 kn; 5 god. garancije). Gold efikasnost bi u tvom slučaju mogla donijeti uštede kojima bi pokrio trošak razlike u cijeni u odnosu na Hyper-a i Raider-a, a opet dobiješ i kvalitetnije napajanje. Možeš ići i na Super Flower Golden Green HX 450 W (od 550 kn; 5 god. garancije) jer tvoja konfiguracija ne bi trebala trošiti preko 350 W pri normalnim uvjetima rada pod nekim srednjim OC (*iako Gigabyte G1 vole potrošiti, ali možda sam naišao na jednu recenziju koja je s G1 970 imala potrošnju preko 400 W, ali to je vjerojatno potrošnja iz utičnice i procesor je Haswell-E). Jedini problem kod SF-a je što nema japanske kondenzatore koji bi bili poželjni za tvoje uvjete rada, ali ima 5 god. garancije tako da je to kompenzacija.

Osim njih ima i Thermaltake TR2 Gold 500 W ( od 500 kn; 3 god garancije) koji je napredniji i bolji od FSP napajanja, ali nema 5 god. garancije.

 

15 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Što bi se preporučilo od navedenog:
Fractal edison m 650w
Fractal integra m 650w
Xfx TS 650w

Xfx XTR 650w

-za ova dva xfx-a piše dosta recenzija da su bučna, i sl., ne znam jel to stvarno tako, ako je, onda ništa, jer mi je prošlo napajanje bilo gotovo nečujno.

Fortron Raider 650w

ili možda nešto sasvim drugo.

i7 920 i uskoro r9 380

.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja bih ti preporučio Evga G2 750W, samo što bih ga morao naručiti izvana.

 

Za svaki slučaj pričekaj savjete iskusnijih kolega.

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
tomytheboss kaže...

Što bi se preporučilo od navedenog:
Fractal edison m 650w
Fractal integra m 650w
Xfx TS 650w

Xfx XTR 650w

-za ova dva xfx-a piše dosta recenzija da su bučna, i sl., ne znam jel to stvarno tako, ako je, onda ništa, jer mi je prošlo napajanje bilo gotovo nečujno.

Fortron Raider 650w

ili možda nešto sasvim drugo.

i7 920 i uskoro r9 380

 Za i7 920 i r9 380 je dovoljno i kvalitetno napajanje od 550w: Antec TP-550C

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Slažem se s kolegama, ali EVGA ne mora biti 750 W može i 650/550 W ako je jeftinije. I ako možeš ići na 650 W onda je to i malo bolji izbor jer ipak će biti tiši i imaš prostora za eventualni CF ili neku snažniju grafu. Iako je 550 W isto dovoljan za gotovo sve današnje konfiguracije s jednim GPU-om.

 

Ako uzimaš samo u HR onda imaš i vrlo tihi Cooler Master V650 (od 890 kn; 2 god. garancije), ali ima samo dvije godine garancije. S tim da CM ima na svojoj stranici navedeno kako to napajanje ima zapravo 5 god. garancije, ali unutar 2 god. možeš vratiti napajanje kod nas, a nakon 2 godine ideš preko njih. To je samo moje tumačenje tako da nije provjereno, ali ako ti je tišina prioritet onda je to vjerojatno najtiše napajanje u tom rangu (naše tržište).

 

C/P s CM Warranty:

 

"Within the first 2 years after purchase, please return your product (or for power supplies installed within our enclosures, just the failed power supply) to your dealer or reseller for a replacement. If the product is still within warranty and you can no longer return it to your dealer, please contact Cooler Master Customer Support for assistance and instructions. Cooler Master will not accept returns without prior approval and an RMA number."

 

Inače, taj CM je potpuno modularan i vrlo kompaktan, a ima i kvalitetne komponente tako da nema razloga zašto ne bi trajao 5 god.

 

Ako ti ne odgovaraju takvi jamstveni uvjeti onda mislim kako je Edison M dobar izbor.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ljudi, kakva su coolermaster napajanja? Gledam da uzmem 750W jer je moje pocelo cvrcat :/
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ovisi od serije do serije. Imaju povoljnih napajanja a imaju i top napajanja koja koštaju više. Generalno se može reći da su ok brand za napajanja. Nemaju škarta a imaju uz dobra napajanja i vrhunskih napajanja (V serija).

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2015 0:10 (itomic009).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dal' ce 400w napajanje biti dobro za ovo:

 

4gb ddr3 1600mhz ram

amd fx 6100 (95w)

radeon hd 5770 1gb

2x 500 gb hdd

 

I always tell the truth, even when I lie.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
mato007 kaže...

dal' ce 400w napajanje biti dobro za ovo:

 

4gb ddr3 1600mhz ram

amd fx 6100 (95w)

radeon hd 5770 1gb

2x 500 gb hdd

 

 Ovisi koje napajanje

8 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa, slažem novu konfu pa mi treba neka preporuka za neko kvalitetnije napajanje do cca 400 kn.

 

CPU i3-6100
MBO B150

RAM 8 Gb 

GPU GTX 950

SSD, HDD

 

Imam staro 5 godina LC Power Green LC6550GP2 koje još uvijek radi ok, nikad problema s njim.

Da li bi preporučili kupovinu novog ili se mogu još strpiti pa ovo dok dura, dura...

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

to napajanje je više nego dovoljno za takav komp, nema potrebe mjenjati ako sve radi normalno

Moj PC  
2 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pozdrav, trebam preporuku za napajanje. Konfoguracija:
Maticna: ASRock B85 Pro4
CPU: Intel Core i5 4460
8GB RAM
1x HDD Seagate 1TB
1x optika CD/DVD
Kuciste Zalman Z9 Plus
GPU uzimam u Uzi-u Asus GeForce GTX 970 STRIX DC2OC 4GD5

Napajanje bi isto uzeo odmah u Uziju pa neka bude od tamo. Meni se cini u redu FSP/Fortron Hyper 600W, ali ne znam bas puno o napajanjima i markama i proizvodjacima. Uglavnom, cijena tog Hypera nek bude otprilike max kolko bi mogo jos dati za napajanje.

Hvala!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
filips989 kaže...
Pozdrav, trebam preporuku za napajanje. Konfoguracija:
Maticna: ASRock B85 Pro4
CPU: Intel Core i5 4460
8GB RAM
1x HDD Seagate 1TB
1x optika CD/DVD
Kuciste Zalman Z9 Plus
GPU uzimam u Uzi-u Asus GeForce GTX 970 STRIX DC2OC 4GD5

Napajanje bi isto uzeo odmah u Uziju pa neka bude od tamo. Meni se cini u redu FSP/Fortron Hyper 600W, ali ne znam bas puno o napajanjima i markama i proizvodjacima. Uglavnom, cijena tog Hypera nek bude otprilike max kolko bi mogo jos dati za napajanje.

Hvala!

Fortron Raider 550

Fractal Integra M 550

XFX Pro 550

samo ne znam kakva je politika kod uzija sa jamstvom,u drugim dućanima je za fortron i xfx 5 godina,a za fractal 3god jamstvo

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.11.2015 12:04 (jura).
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jedino što je tamo 24mj jamstvo a kod drugih dućana 60mj. Za 10kn razlike ja bi ipak kupio s 60mj.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Texpi kaže...

Jedino što je tamo 24mj jamstvo a kod drugih dućana 60mj. Za 10kn razlike ja bi ipak kupio s 60mj.

 jamstvo proizvođača vrijedi bez obzira na trgovinu, dakle jedina je razlika što umjesto u tu trgovinu uređaj šalješ u neki ovlašteni servis kod nas ili ako nema takvog direktno kod proizvođača

11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, ali je jeftinije poslati (ili donijeti osobno) u neku poslovnicu u ZG, nego slati to napajanje u Nizozemsku, Njemačku, Austriju ili gdje se već nalazi proizvođač. Plus jedostavnije je razgovarati s ljudima po naški, ako dođe do potrebe za tim, nego s Njemcima i sličnima, zar ne?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice