Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.814
|
čitano: 3.451.274
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

 

 

ansha

 

Slažem se i varijanta od 550 W ima ECO mod, ali traje dosta kratko do nekih 100-150 (+-50) W. Barem tako tvrde ove dvije recenzije (LINK 1 / LINK 2).

Razlika između Platinum i Gold platforme je gotovo pa samo u APFC MOSFET-ima i kapacitetu primarnog kondenzatora. Gold platforma ima 1 tranzistor i kondenz. od 470 µF, a Platinum 2 tranzistora za APFC i kond. od 560 µF. Tako da Platinum verzija nije nešto puno naprednija. Evo usporedba komponenti u Leadex Gold i Leadex Platinum varijanti od 550 W.

Gledam 750W Leadex Platinum, ima jedan primarni kondenzator od 680µF, isto ko i G2 (Leadex Gold) od 750W, tako da se cak ni u tme ne razlikuju 750W modeli. Tih 1-2% efikasnosti sigurno nije vrijedno doplate..

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mark Robins

 

Evo post s prethodne stranice. Kolega je tražio napajanje do 500 kn za R9 380, a ta kartica troši nešto više od GTX 970.

U međuvremenu se opet pojavio i Thermaltake TR2 Gold 500 W (od 498 kn; 3 god. garancije) pa možeš i njega uzeti u obzir. Ovaj TT uz VPF650 predstavlja vrlo dobar odabir s obzirom na naprednost platforme.

 

EDIT: Tek sad vidim kako VPF650 više nije dostupan...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 12:58 (kiwi_91).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupujem novo napajanje pa sam pročitao na više mjesta na internetu da je taj Thermaltake TR2 bučan ili da nešto krči u njemu.


Više mi se sviđa recimo Antec True Power Classic TP-550C koji je dobio dobre review-e, ali idem ipak na G2 550 (818kn u UziShop).

 

Razmišljao sam i o novo izašlom napajanju Cooler Master V550 (774kn u Protisu. Stara verzija je semi-modular, dok ova nova je full modular sa 100% japanskim kondenzatorima, novim ventilatorom i praktički platinum efikasnošću (~91-92% na 50% loada)), ali ipak 7 godina garancije i provjeren proizvod za 30-40kn više je presudilo, a sviđa mi se i što se vent neće vrtit u idle-u.

 

Ne bih ništa ni uzimao da mi Corsair TX650 (prva verzija) nije krepao nakon 7 i nešto sitno godina. RIP

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2015 12:00 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jako mali stvari nalazim na netu o tom TT-u pa tako ne mogu ni pronaći to da ima probleme s ventilatorom. Već drugi put čujem to pa ako bi mi mogao staviti linkove s navedenim iskustvima jer mislim da to ljudi pišu za neke starije (ili Bronze) izvedbe TR2 modela.

 

Slažem se da je TP-550C bolje napajanje od TT-a, ali je i skuplje tako da nije baš za one koji imaju proračun oko 500 kn. 

I dobar izbor, što se tiče EVGA-e G2. :)

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

"So far the current has been stable but the noise is very annoying. I should have better gotten a corsair."

 

"The power supply seems to work as it should, but the fan is entirely too loud, even while sitting idle at the desktop. When you're playing a hardware intensive game it just roars. If you require a quiet environment, this is definitely not for you."

 

"Purchased this power supply for a new build. It gets the job done, the only downside is the noise. My system runs 24hrs, so I have to close the office door at night because the hum from the TR2 is too much."

 

"However, the fan has a pitch that is unbearable. I can handle noisy fans, just not the kind of pitch this power supply unit makes. It's annoying. And yes, my vents are wide open in my pc case."

 

"The fan they use is not very good. Somewhat loud sometimes even when the PSU isnt hot."

 

"this is an update, fan made bad noise after 2 mo. so i left an honest review here,thermaltake contacted me, got rma sent back and got a different one in about 3 wks, good warranty service, bad quality control on psu fan"

 

"Light feel and a lot of reviews had problems with them dying."


"Fan sounds like a lawnmower for about 5 minutes after boot. A little concerning, but the rest of the PSU seems to be fine."

 

"The description says it is whisper quiet. It is actually quite loud."

 

"So. Incredibly. Loud. I'm not kidding, all my friends complain that my mic is picking up a loud whine. It doesn't matter what temperature the PC is running at. As I'm typing this it's blaring in my ear."

 

"Started making fan noise at random intervals. The noise was so loud that other people in the office could notice!"

 

itd.

 


Uz reviewe često volim pogledat komentare korisnika, a to je najlakše naći na amazonu i newegg-u npr., jer u reviewima kao da namjerno ne spomenu manje mane poput coil whine-a i možda ne bučnog, ali iritantnog ventilatora.

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817153165

http://www.amazon.com/Thermaltake-240-Pin-Power-Supply-TR-500/dp/B0058FAYQC/ref=cm_cr_pr_bdcrb_top?ie=UTF8

http://www.amazon.com/Thermaltake-Continuous-Delivery-Supply-ATX12V-W0379RU/dp/B002RWJGHC

 

Mislim, i dalje govore da je to dobro napajanje za svoju cijenu, iako očito dosta njih zna krepat nakon 1-2 godine korištenja i ima dosta žalbi na buku, ali opet ima 5 godina garancije.

 

 

Fortune favours the brave
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na linkovima i koliko vidim to su sve starije izvedbe TR2 i one su iz nižeg ranga.

 

Za ovu Gold verziju ima samo jedan komentar na Newegg-u (i varijanta od 450 W). Komentari tvrde da se radi o vrlo tihom napajanju što se slaže s recenzijama jačih varijanti od 600 (Google Translate) i 700 W. Na prvoj recenziji na grafu imaju prikaz buke u dB i to je vrlo usporedivo sa Seasonic-om G750. TT do 350 W ima gotovo jednaku buku kao i Seasonic (graf), a kasnije je TT i tiši, ali to je specifičan Seasonic-ov pristup koji osobno vrlo cijenim. Iako realno možda i nema potrebe za time jer prave napajanja iznimne kvalitete pa im toliko hlađenja i nije nužno potrebno.

Na drugoj recenziji imaju grafički prikaz brzine vrtnje ventilatora i po tome je do nekih 50-60% opterećenja vrtnja iznimno skromna na 400-450 rpm, a i max. brzina od 1400 rpm je niska ako uzmemo u obzir da se kod Seasonic i FSP napajanja ventilatori znaju bez problema zavrtiti oko 2000 rpm-a.

 

Mislim da možemo zaključiti kako bi varijanta od 500 W također trebala biti tiha, a slabiji protok zraka ne bi trebao djelovati zabrinjavajući jer se ipak radi o Gold platformi i komponente na njoj nisu loše. Za 500 kn je napajanje i više nego dobro.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

dali je dovoljno ovo napajanje za ovu konfiguraciju trenutnu sta iman?pomoc!! napajanje antec  VP400PC

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gamer1511 kaže...

dali je dovoljno ovo napajanje za ovu konfiguraciju trenutnu sta iman?pomoc!! napajanje antec  VP400PC

Croppaj sliku prvo, pa onda uploadaj, nikome se neda škiljit.

 

Da dovoljno je.

 

APU ne troši previše (100W TDP), a stara HD5800 serija je isto vrlo dobra što se tiče potrošnje, 5850 ima TDP oko 150W, a 5870 188W, što nije puno u odnosu na današnje radeonke.

 

Samo ja ne bih baš overclockao.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.12.2015 18:19 (Hyperion).
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gamer1511 kaže...

dali je dovoljno ovo napajanje za ovu konfiguraciju trenutnu sta iman?pomoc!! napajanje antec  VP400PC

 Gurati će, ali nije za duge staze. Ipak se tu radi o rastošnom FX-u i i grafi koja može povući preko 100W. Taj antec isporučuje cc 300W.

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

sta preporucujete a da nije preskupo 400-500 kn ako ima sta xD 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

poz imam ovu konfu CPU: AMD FX 8350
COOLER : Corator DS
RAM: Hyper FURY X 8GB
Motherboard:Gigabyte GA-990FXA-UD3
GPU: ASUS AMD Radeon R9 270-DC2OC-2GD5, 2 GB GDDR5
PSU: XFX CoreEdition 80+, 550 W
SSD: Patriot IGNITE 240 GB
HDD : 1 TB, WESTERN DIGITAL Caviar Black
Case : ZalmanZ3+
Monitor: BENQ GW2255
 sad me zanima dali ce ovo xfx napajanje izdrzat r9 290,ako moze neki testovi ili nesto da se ne zaletim bezveze

EUNE LOL: frenkySTYLE
14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Drzat ce, samo ekstremni overclocking bi mogao biti problem (+200mV na gpu recimo), al time se sigurno ne bavis pa nema problema.

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
gamer1511 kaže...

sta preporucujete a da nije preskupo 400-500 kn ako ima sta xD 

Thermaltake TR-2 500W 80+ Gold

 

http://www.protis.hr/products/details/napajanje-thermaltake-tr2-500w-gold/94057

 

 

Makar ja na tvom mjestu ne bih ništa kupovao, taj Antec će držat, jedino ako je prebučan u full loadu.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 15:07 (Hyperion).
9 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo ja sam jučer postao "sretni" vlasnik Coolermaster V550 napajanja, i mogu reci da sam bio vrlo zadovoljan dok je radilo. Danas se naime kompjuter nakon 15 minuta AC Rogue jednostavno ugasio i nakon toga vise nije reagirao na ništa. Samo je svijetio miš i tipkovnica(samo ono sto je na usb-u). Sad sam probao staro napajanje, i s njim je komp skroz normalno startao. Znam da se uvijek moze dogodit da nesto bude neispravno, no ipak mislim da bi komponenta od 900kn trebala radit duže od 3 sata. Zasada nisam prezadovoljan kako je krenulo jer me staro napajanje koje je koštalo 500kn služilo 4 godine, nadam se da ce se ipak pokazati da je kvalitetno kad ga zamijene. 

 

Znam da je P&O tema, ali ipak sam se htio osvrnuti posto se preporuča dosta često neko 500 watt napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 15:29 (JozoBozo121).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
JozoBozo121 kaže...

Evo ja sam jučer postao "sretni" vlasnik Coolermaster V550 napajanja, i mogu reci da sam bio vrlo zadovoljan dok je radilo. Danas se naime kompjuter nakon 15 minuta AC Rogue jednostavno ugasio i nakon toga vise nije reagirao na ništa. Samo je svijetio miš i tipkovnica(samo ono sto je na usb-u). Sad sam probao staro napajanje, i s njim je komp skroz normalno startao. Znam da se uvijek moze dogodit da nesto bude neispravno, no ipak mislim da bi komponenta od 900kn trebala radit duže od 3 sata. Zasada nisam prezadovoljan kako je krenulo jer me staro napajanje koje je koštalo 500kn služilo 4 godine, nadam se da ce se ipak pokazati da je kvalitetno kad ga zamijene. 

 

Znam da je P&O tema, ali ipak sam se htio osvrnuti posto se preporuča dosta često neko 500 watt napajanje.

Ja sam mislio to napajanje kupit, da li je to novo full modularno ili starije polu-modularno napajanje?

 

Pa zar ne košta 774kn u linksu?

 

Moguće kao što kažeš da te potrefilo ili je to do onog njihovog 3D dizajna (uz glavnu vodoravnu tiskanu pločicu postoji i više okomitih tiskanih pločica koje su spojene na tu glavnu pločicu), ne znam da li to itko drugi osim njih prakticira.

 

Prednost tog napajanja je što vjerovatno ima najveću efikasnost (skoro 80+ Platinum) u tom rangu, više i od EVGA G2, te je manjih dimenzija od većine drugih napajanja upravo zbog tog 3D dizajna strujnog kruga i pogodno je za manja kućišta. Pokupilo je dosta dobre ocjene po review-ima i ne izgleda ništa lošije od seasonica i superflowera bez obzira što koristi Enhance OEM, ali svi se slažu da bi trebalo imati nešto manju cijenu jer ljudi će za istu cijenu rađe uzeti EVGA G2 ili Seasonic iz G serije, a mislim da je i Corsair RMx tu negdje po cijeni.

 

Pošto je napajanje skroz novo (2-3 mjeseca staro) nema puno feedbacka još na stranicama i forumima, pa je malo rizično ih kupovati.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 15:53 (Hyperion).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
JozoBozo121 kaže...

Evo ja sam jučer postao "sretni" vlasnik Coolermaster V550 napajanja no ipak mislim da bi komponenta od 900kn trebala radit duže od 3 sata

Osobno ovo ne bih preporučio nikome, imaš za 600-700 kn Antec (čitaj Seasonic) TP-550C 80+ Gold sa 5 godina garancije.

A za 900 kn si mogao kupiti odličan Seasonic 650G, isto 80+ Gold i 5 godina garancije, a po meni najbolje je uzeti iz AlzaShopa

EVGA (SuperFlower) SuperNova 550W, 80+ Gold za cca. 800 kn sa dostavom u RH i garancijom od 7 godina ili model od 750W

nešto zeru iznad 900 kn sa dostavom i 10 godina garancije.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 15:59 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Full modularno, 849kn za gotovinu, zakruzio sam sad na 900kn. Nije napajanje nužno loše, vjerojatno me potrefilo da je takvo izašlo iz tvornice, nije taj 3D circuit neka spektakularna tehnologija, jednostavno su umetnuli okomito ploču i zalemili tako da nebi smio kvar bit time uzrokovan(koriste to i drugi jer nebi mogli inače baš konektore postavit tako kako stoje). Nemoj se obeshrabrit od kupovine, nije moglo dobit sad baš tolko dobrih, zapravo fantastičnih reviewova da je stalno rikavalo. Kvaliteta je stvarno dobra koliko vidim kroz saće, sve je fino zalemljeno, nije ništa natiskano, vjerojatno je meni neki tranzistor neispravan ili slično.

Gle, svako ima svoj način a ja najviše volim kada mogu osobno odnjeti proizvod u poslovnicu, a ne da moram slati poštom. A ostala nisam ni toliko gledao jer sam tražio isključivo full modular napajanja, a koliko sam gledao mislim da su ova sva ili semi ili nisu modularna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 17:00 (JozoBozo121).
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
JozoBozo121 kaže...

a koliko sam gledao mislim da su ova sva ili semi ili nisu modularna.

EVGE obadvije su full modularne i daleko kvalitetnije od toga tvoga CMa.

Mana je što se mora naručivati, ali meni i većini tako baš paše, troškove slanja ako treba reklamaciju snosi

tako i tako proizvođač, oba napajanja imaju pasivan način rada ventilatora.

ps. 800 kn i samo 2 godine garancije, ne bih ga uzeo pa da košta 400 kn. LOL.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 17:11 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

EVGE obadvije su full modularne i daleko kvalitetnije od toga tvoga CMa.

Mana je što se mora naručivati, ali meni i većini tako baš paše, troškove slanja ako treba reklamaciju snosi

tako i tako proizvođač, oba napajanja imaju pasivan način rada ventilatora.

ps. 800 kn i samo 2 godine garancije, ne bih ga uzeo pa da košta 400 kn. LOL.

Po čemu su to daleko kvalitetniji? EVGA G2 ima manji ripple i vent se do neke granice ne vrti, ali što se tiče lemljenja, PCB-a i komponenti nije ništa "daleko bolji" i kao što sam spomenuo CM ima bolju efikasnost, tiši je i manjih dimenzija.

 

U Uzi shopu ima EVGA G2 550W za 818kn, čak jeftinije nego u alzashopu (103€ + 9€ poštarina = ~850kn).

 

I za EVGA isto imaš mislim 2 godine garancije u trgovini, a ostatak garancije ostvaruješ kod EVGA direktno, ista stvar je i za ovaj Cooler Master, odnosno 2 godine u trgovini ostale 3 godine kod Cooler Mastera. Te se naravno potrebno registrirati na njihovu stranicu.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.12.2015 18:48 (Hyperion).
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Haj, može ipak preporuka za napajanje za moj pc? 

 

Mora biti modularno/semi, molim pojašnjenje kod semi-mod koji kablovi su fiksni i dal ima potrebe uzimati full modularno. 

Mora bit ekstra tiho i dovoljno snažno da jednog dana upogoni neku jaču karticu. Ovi Be Quiet su predivni ali čitam malo precijenjeni.

 

Druga stvar, nema veze s ovom temom al da ne skačem; Uz Dark Rock 3 sam dobio ventilator Silent Wings 135mm. 

Dal je moguće da se taj 135mm ne može kupiti zasebno? Sve živo sam pretražio i taj 135mm dolazi isključivo uz taj hladnjak.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, dućan daje 2 godine ali Coolermaster daje internacionalnu garanciju na 5 godina. A ti kerefeki sto se ventilator ne pali mogu samo škodit jer ce napajanje bit toplije a nema cirkulacije zraka, a s obzirom na ventilatore na kućištu teško da ces cut ventilator koji se vrti jako lagano u napajanju.

14 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nema govora o buci sa G2 750 jer se vent nikad nece upalit sa jednim gpu-om. Njihov customer service je jedan od najboljih u industriji i garancija je najduza (10 godina). Kad se i cijena uzme u obzir, jednostavno nema racionalnog razloga za uzet ista drugo.

Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ansha kaže...

Nema govora o buci sa G2 750 jer se vent nikad nece upalit sa jednim gpu-om. Njihov customer service je jedan od najboljih u industriji i garancija je najduza (10 godina). Kad se i cijena uzme u obzir, jednostavno nema racionalnog razloga za uzet ista drugo.

Lako je reći, daj još 200kn više i uzmi si G2 750...

 

Ne mogu se svi do soma i nešto kuna razvuć, meni je recimo i ovih 818kn za EVGA G2 550W bilo na knap.

 

Ja Corsair TX 650 sam čuo svega par puta u 7 godina korištenja i to samo u furmarku/OCCT power supply test, kad je povuklo iz utičnice 570+W. Važno je samo da ventilator ne proizvodi neke zvukove zbog ležaja na 500-900 rpm-a i nećeš ga ni čuti u idle-u nikada.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2015 14:36 (Hyperion).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav! Molio bih vas mišljenje za napajanje 550w do nekih 550 kn. Treba mi za skylake konfiguraciju.

Malo sam pregledavao što se nudi i ova 3 su mi zapela za oko: coolermaster g550m (5 god. garancije), fortron 550w rider s (5 god. garancije) i naravno xfx 550w pro core (2 god. garancije). Ako ima nešto drugo, a da je dobro slobodno predložite.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

što točno? koja grafa ide u komp?

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
brka911 kaže...

Pozdrav! Molio bih vas mišljenje za napajanje 550w do nekih 550 kn. Treba mi za skylake konfiguraciju.

Malo sam pregledavao što se nudi i ova 3 su mi zapela za oko: coolermaster g550m (5 god. garancije), fortron 550w rider s (5 god. garancije) i naravno xfx 550w pro core (2 god. garancije). Ako ima nešto drugo, a da je dobro slobodno predložite.

 

  Bilo koje napajanje od tih ti je ok za tvoj i5 i bilo koju standardnu signle gpu grafu. Od ta tri bih uzeo odma G550M.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

posto nitko nema xfx 550w ni seasonic 520 ,430 ,zanima me koja mi je alternativa ,jel valja ovo fractal http://www.instar-informatika.hr/fractal-napajanje-integra-m-450w-80plus-bronze/frac-psu-int-450w

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2015 15:09 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
loky4i4 kaže...

posto nitko nema xfx 550w ni seasonic 520 ,430 ,zanima me koja mi je alternativa ,jel valja ovo fractal http://www.instar-informatika.hr/fractal-napajanje-integra-m-450w-80plus-bronze/frac-psu-int-450w

 Ja ti imam SS-430GB već 3 godine, vrti i5 i HD7850 bez frke. Uz to je i dost tiho. Preporuka.

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Uzeo sam xfx 450
McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Samo da ti ne krene cviliti,inače napajanje je odlično,vrti HD 7950 clockanu sa i5 2400s,8 giga RAM-a,2 HDD-a,optikom bez beda...
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice