Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.817
|
čitano: 3.472.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma polovno, lik mi posalje vs, da li ce bit dovoljno ili da mu ga idem nabiti..??

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa bolji je tvoj stari Chieftec :D

Moj PC  
4 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hehe..

9 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima li negdje pouzdana recenzija za GPE-700s?

www.itelektronika.com
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel bi ms platinum mogao izdrati ovo sa slike?

BRZO

kupac mi dolazi za pola sata

otprilike bi se lol igrao na njemu nekih 15 dana dok ne nadem dobro napajanje

evo meni sad radi sve oke ali da se nebi zadimilo nesto pitam ajde hitno je plz

 

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
karlo125 kaže...

Jel bi ms platinum mogao izdrati ovo sa slike?

BRZO

kupac mi dolazi za pola sata

otprilike bi se lol igrao na njemu nekih 15 dana dok ne nadem dobro napajanje

evo meni sad radi sve oke ali da se nebi zadimilo nesto pitam ajde hitno je plz

 

hvala

 MS "Platinum" je rulet bez obzira na komponente unutra. 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
karlo125 kaže...
meni sad radi sve oke ali da se nebi zadimilo nesto pitam ajde hitno je plz

Probaj pa budeš vidio, svakako javi rezultate.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...
karlo125 kaže...
meni sad radi sve oke ali da se nebi zadimilo nesto pitam ajde hitno je plz

Probaj pa budeš vidio, svakako javi rezultate.

 Covjek je dosao po napajanje a meni je unutra taj ms platinum 400

A ne kuzim kaj moze bit?Mislim nije me briga ak rikne napajanje nego me brine za komponente,jel moze bit nesto s njima...

Necu pokretat gta v i ta sranja da nebi nekej bilo kaj znas,evo trenutno igram partiju lola s upaljenim netom fps isti znaci promjena nema za sad

 

lp

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Ima li negdje pouzdana recenzija za GPE-700s?

 Brijem da ne, ali uvijek možeš ti napraviti :=)

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Corsair AX760 w platinum krepalo iz vedra neba :((( bez ikakvih znakova mirisa  ili prijasnjih gresaka .sunac mu vec 2 tjedna bez kompa.btw na post iznad..Ako ti napajanje krepa  moze zeznut i druge komponente  a ako je slabo ne mora znacit da ce krepat odmah ali ce te izbacivati izbacivati errore itd.Ispravite me ako grijesim

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ITelektronika kaže...

Ima li negdje pouzdana recenzija za GPE-700s?

Vrlo pouzdana je ona na ru.gecid.com, a nešto manje kvalitetna ima na gamezoom.net. Imaju i dobre recenzije varijante od 600 W (1 / 2), a za 500 W nađem jednu koja je više pregled nego što je recenzija. Ukoliko tražiš nešto za recenziju, možda ne bi bilo loše vidjeti što je s ovom novom MS Platinum Pro 80+  serijom ili Linkworld 85 Plus 600/700 W modelima. Svi su navodno s APFC-om pa možda i vrijede nešto.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Jesi našao gdje kakav review za GP4 LC Power seriju napajanja ?

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo link posta gdje sam se spomenuo tu jednu recenziju što ju nađem za GP4. Ne znam zašto još nema te serije na našem tržištu.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pojavila se osvježena FSP Raider serija. Na službenim stranicama FSP Raider II 450FSP Raider II 550FSP Raider II 650FSP Raider II 750 postoje opisi na osnovi kojih bi se moglo zaključiti kako 450 i 550 W imaju drugačiju platformu od one u jačim varijantama.

 

Postoje kratke recenzije (link 1 / link 2) varijante od 550 W i tamo se može vidjeti kako je u pitanju nova platforma (DC-DC) koju još nisam imao prilike vidjeti. Nisam siguran koliko možemo vjerovati rezultatima koje su dobili u drugoj recenziji, ali svakako bi trebalo očekivati bolju regulaciju napona od prethodne serije, pogotovo u "crossload" uvjetima rada. Sviđa mi se to što su svi elektrolitski kondenzatori od japanskih proizvođača (Nichicon i Chemi-Con), a čak je i primarni kondenzator sada deklariran na 105 °C (85 °C je bio u prošloj seriji). Polimerni su Teapo, Capxon i meni nepoznatog proizvođača (viđao sam slične na grafičkim karticama), što je u redu s obzirom na to da je u pitanju napajanje iz srednjeg cjenovnog ranga. Filterski i primarni dio prati jednostavni i čisti dizajn koji je poznat iz Hyper/Hydro Bronze serije, a to se nastavlja i na transformatorski dio pa u konačnici i sekundarni dio gdje su tranzistori na donjoj strani tako da na gornjoj strani ne postoji previše komponenti koje bi mogle ograničavati protok zraka ili "nagrđivati" dizajn. Ono što me zanima je stanje s bukom jer je ventilator s običnim "sleeve" ležajem i višim brojem okretaja (2200 rpm). Uz to, vrijednosti oscilacija napona bi mogle biti nešto više jer je na sekundarnom dijelu, koliko vidim, samo jedan veliki elektrolitski kondenzator, dok su svi ostali polimerni s relativno niskim kapacitetima. Iako stanje napona u tom segmentu ne mora nužno biti loše, s obzirom na to da FSP ima iskustva s platformom gdje su korišteni samo polimerni kondenzatori (recenzija FSP MX 550 (nema ga na našem tržištu)) i rezultati oscilacija su gotovo pa savršeni.

Naravno, crni flat kablovi su dodatan plus ove nove serije.

 

Za varijante od 650 i 750 W mi se čini kako je u pitanju napredniji oblik prethodne Raider serije. Znači pretpostavljam kako je zadržana Active Clamp topologija s FSP MIA čipovima, ali je na sekundarnom dijelu dodana DC-DC regulacija kako bi se dobili bolji rezultati regulacije napona na neuravnoteženim i većim opterećenjima. Platforma bi trebala biti vrlo slična onoj iz be quiet! Power Zone serije, specifično 650/750 W s obzirom da jače varijante imaju drugačiju platformu. Nekoliko recenzija (1, 2, 3, 4) Power Zone serije koje bi mogle biti pokazatelj onoga što će moći novi Raider modeli od 65o i 750 W.

 

I za kraj, čini mi se kako bi cijena mogla biti negdje oko 600 kn za 550 W i oko 70-80 kn manje za 450 W (ako ta varijanta bude raspoloživa kod nas). Predviđanja temeljim na osnovi cijena iskazanih na stranicama PChomeUSA (450 W / 550 W). Trenutno je njihova dostupnost vrlo ograničena, ali ne vidim razlog zašto ne bi pustili u prodaju te modele i na EU i naše tržište.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2016 12:28 (kiwi_91).
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ljudi dali netko zna zašto u prodaju kod nas nema novih LC Power GP4 napajanja? http://www.lc-power.com/produkte/netzteile/gold-serie/

Inače vani koštaju slično ili malo više od dobre stare GP3 verzije i dosta su poboljšali novu seriju: Viši stepen učinkovitosti (80+ Gold),polu modularan,kabeli su sada napokon osjetno duži što je bila velika mana GP3 serije,crni flat kabeli itd...još kada bi napokon stigli na naše tržište po istoj cijeni kao i GP3...Best buy.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Zanima me hoću li trebati novo napajanje?
Trenutno imam:
Intel Pentium g3250
Gtx 750 ti 2gb Gigabyte OC
6GB ram
1 hard disk
i napajanje 300W od hp-a koje je već bilo u kućištu i sve radi ok

a narucio sam i5 4460 umjesto g3250 tako da me zanima hoće li novo napajanje biti potrebno?

btw je li netko zainteresiran za g3250 sa org hladnjakom

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 0:28 (marko.juric57).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

i5 nije rastrošan + štedljiva GTX 750 TI ali ja bih svakako umjesto tog generičkog stavio neko normalno napajanje od 400 ili 450W da si miran. Inače u gamingu u prosjeku i5 + tvoja grafa ne troši niti 200W ali svejedno to napajanje u generičkom računalu od 300w je za PC bez grafe osim ako nije u pitanju neko odlično napajanje a sumnjam da je.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
marko.juric57 kaže...

Zanima me hoću li trebati novo napajanje?
Trenutno imam:
Intel Pentium g3250
Gtx 750 ti 2gb Gigabyte OC
6GB ram
1 hard disk
i napajanje 300W od hp-a koje je već bilo u kućištu i sve radi ok

a narucio sam i5 4460 umjesto g3250 tako da me zanima hoće li novo napajanje biti potrebno?

btw je li netko zainteresiran za g3250 sa org hladnjakom

 Uzmi jos Fortron HEXA 400w 80+ za 300kn cisto da budes mirne duše

7 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Poštovani, zanima  me koliko mi jako napajanje treba za ovu konfiguraciju

 

 

Procesor AMD Athlon X4 860K

Matična ploča Gigabyte GA-F2A68HM-DS2

HDD 1TB Toshiba

DDR3 8GB 1866MHz CL10 Kingston HyperX Fury

SAPPHIRE R7 240 2gb DDR3

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Bilo kakvo normalno napajanje sa više od 300W nazivne snage a da nije baš najgori krš. To je konfiguracija koja ne može trošit više od 150W u normalnoj upotrebi (gaming ili bilo što drugo osim silenja sintetikom). Znači gledaj neke uvodne modele normalnih brandova ako imaš 250 - 300kn za napajanje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzmi Hexa 400W 299kn i miran si

7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Onda bi ovo bilo sasvim OK

          Napajanje 400W FSP Fortron/Source Hexa+

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Jel ima neko da je vraco napajanje bas firmi Corsair jer imam jedno tx napajanje gdje na njihovoj stranici pise da ima pet godina garancije a moje je staro 3 pa me zanima kak da ja sad njima to objasnim pa da pitam jel bio vec neko radio ovo

 

lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa pošalji im mail customer supportu, reci što ti se događa sa napajanjem i gdje im ga možeš poslati budući da ima 5 godina garancije...

 

Izbjegavam corsair napajanja u širokom luku (one ispod 900W) tako da nisam imao iskustva s njima...

11 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

http://image.prntscr.com/image/82f95da8c17d425299d739a8708d82ad.png

 

ovo su nove komponente.

 

Graficka je radeon 4800 hd serija

 

Hoce li trenutno chieftecovo napajanje od 550W biti dovoljno? (dok nekupim novu grafu)

 

hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 21:37 (kruno1234).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Dobro je to napajanje, bez beda tjera bilo koju single grafu
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Patrick_cro kaže...
Dobro je to napajanje, bez beda tjera bilo koju single grafu

 dobro to, nego dali ce isto napajanje biti dosta za novu maticnu, procesor i ram? na linku se mogu vidit

16 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav! Napajanje u kompu mi je staro oko 8 godina i rado bih ga promjenio, pa me zanima koje bi mi preporucili u cjenovnom rangu do 1000 kn i snage 650W? Koje firme su trenutno in? Sad imam Corsair. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Sova kaže...

Pozdrav! Napajanje u kompu mi je staro oko 8 godina i rado bih ga promjenio, pa me zanima koje bi mi preporucili u cjenovnom rangu do 1000 kn i snage 650W? Koje firme su trenutno in? Sad imam Corsair. Hvala

 Ako si zadovoljan, uzmi ga opet: RMx ili RMi seriju.

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ford eleanor kaže...
Sova kaže...

Pozdrav! Napajanje u kompu mi je staro oko 8 godina i rado bih ga promjenio, pa me zanima koje bi mi preporucili u cjenovnom rangu do 1000 kn i snage 650W? Koje firme su trenutno in? Sad imam Corsair. Hvala

 Ovako  nešto

 Ako se ima do 1000kn, tu se ne gleda onda Raider već ovo:

 

EVGA SuperNova 650 G2 - 837kn

Super Flower Leadex 650W 80+ Gold - 996kn

Super Flower Golden Green HX 650W 80+ Gold- 759kn

Fractal napajanje Edison M 650W, 80+ GOLD modular - 889kn

 

*Poredano od boljeg prema lošijeg....

Moj PC  
5 0 hvala 2
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice