Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.392.801
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

O toj novoj CORE seriji nažalost ne znam puno jer ne nađem niti jednu recenziju.

 

Ako je suditi po slikama platforme sa slike opisa proizvoda s jd.com (link), u pitanju je ona iz Focus modela, no pretpostavljam da postoje neke izmjene jer nisu sve komponente razmještene točno kao i na Focus-u. Najznačajnije što vidim je jedan hladnjak koji hladi diodni most i glavne 'switcheve'. Za razliku od CORE serije, kod Focus-a je jedan posebni hladnjak za diodni most i dva za 4 switcha (dva switcha po hladnjaku) pa bi to moglo značiti da CORE serija ima half bridge topologiju dok je kod Focus-a full bridge.

Naravno, s obzirom da se na slici baš i ne vide tranzistori, najbolje je ipak pričekati recenzije pa da sa sigurnošću možemo reći kako stvari stoje.

 

Ono što se može reći sa službenih stranica je da se CORE serija sastoji od 3 modela (GC - nemodularni, GM - polumodularni, GX - poptuno modularni), a sve imaju lošiji ventilator od Focus-a (obični ležaj vs FDB), nemaju pasivni način rada i kraće im je jamstvo (7 vs 10 god.).

Slažem se s kolegom da su trenutno cijene dosta visoke.

 

 

lange

 

Ok napajanje. CWT platforma u rangu ove iz Hexa 85+ i Hyper M85+. Ako je bilo jeftinije od Hyper-a i ima isto 5 god. jamstva, onda se isplatilo uzeti ga.

8 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bi trebao mjenjati lc power 6650GP3 v 2.3 koje je staro 6+ godina za gtx 1070 i ryzen 5 3600. Ako da koje modularno napajanje uzeti?

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 12:05 (Mr.Natural).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koji ti je budzet?

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mr.Natural kaže...

Bi trebao mjenjati lc power 6650GP3 v 2.3 koje je staro 6+ godina za gtx 1070 i ryzen 5 3600. Ako da koje modularno napajanje uzeti?

  Mijenjaj, već je u poznim godinama i bolje sada mijenjaj nego da ti krepa i potencijalno napravi probleme. Što se tiče "snage", za to ti je i više nego dosta dobro napajanje od 400W pa nadalje.

8 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Koji ti je budzet?

 700kn

11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mr.Natural kaže...
ibme74 kaže...

Koji ti je budzet?

 700kn

 seasonic focus 550w - link

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Mr.Natural kaže...
ibme74 kaže...

Koji ti je budzet?

 700kn

 seasonic focus 550w - link

Ima i 100w vise za 700kn, od viska glava ne boli 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=seasonic+focus+650w+gold

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, sto mislite o SEASONIC FOCUS Plus 750 Gold napajanju za setup u MojPC? Imam ga priliku povoljno nabaviti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
yox kaže...

Pozdrav, sto mislite o SEASONIC FOCUS Plus 750 Gold napajanju za setup u MojPC? Imam ga priliku povoljno nabaviti. 

 ako je do 700 kuna uzimaj, vrhunsko napajanje i vjerojatno best buy u visokoj klasi

ako je skuplje puno od 700 kuna, radije idi na ovo 650w koje je linkao kolega iznad tebe, jer ti je i 650w više nego dovoljno

 

EDIT: sad vidim da već imaš dobro napajanje, jel crkao ili što taj seasonic g 550w?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 12:26 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Pa mislimo sve najbolje. Tako da ako ga imš priliku nabaviti povoljno, samo naprijed i miran si godinama za PSU.

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na odgovoru. 400 kn s jos 9g garancije. Sto se tice mog napajanja i dalje sve radi, nista mu nije tako da cu ga probati prodati na njuskalu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 13:20 (yox).
4 godine
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koji je razlog da focus plus 650 ima 5 god garanciju, a focus plus 750 10 god?

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
yox kaže...

Hvala na odgovoru. 400 kn s jos 9g garancije. Sto se tice mog napajanja i dalje sve radi, nista mu nije. 

 ako ti napajanje radi, onda se ne moraš zamarati sa zamjenom - serija g je kvalitetna i njezinih 550w je dovoljno za tvoje potrebe

osim ako ne uspiješ prodat svoje za sličnu cijenu pa imaš besplatni upgrejd - vidim na njuškalu da se prodaje jedno poput tvojeg za 390 kuna

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
yox kaže...

Hvala na odgovoru. 400 kn s jos 9g garancije. Sto se tice mog napajanja i dalje sve radi, nista mu nije. 

 ako ti napajanje radi, onda se ne moraš zamarati sa zamjenom - serija g je kvalitetna i njezinih 550w je dovoljno za tvoje potrebe

osim ako ne uspiješ prodat svoje za sličnu cijenu pa imaš besplatni upgrejd - vidim na njuškalu da se prodaje jedno poput tvojeg za 390 kuna

 To je moje :) Nisam znao koliku bi cijenu stavio, mozda bi trebao jos smanjiti da bude realno. U principu da, htio bi dodati jos komponenti i RGB pa da budem miran. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 13:21 (yox).
11 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
yox kaže...

 To je moje :) Nisam znao koliku bi cijenu stavio, mozda bi trebao jos smanjiti da bude realno. U principu da, htio bi dodati jos komponenti i RGB pa da budem miran. 

 hehe, a što reć, teško mi je dati procjenu kad ima taj focus 750w za 400 kuna, a s druge strane ima i slabijih napajanja od tvojeg koaj su skuplja

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Lp trenutno u konfi je i5 8600k 16gb ram 2x8 kingstone predator 2x ssd samsung evo 860  1x nwme ssd kingstone a1000 hdd wd blue 1tb 3 ventilatora 12 cm 

Napajanje super flower 650w 80+bronze 

Sad me zanima bili mogao ubaciti rx 5700xt i nzxt x72 vodeno ili je napajanje slabo msm kupljeno je 2013e i nisam do sada imao gpu pa nije se bas mucilo a htio bih da sam miran bar 4-5 godina

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Htio bih nadodati da bi cpu frenkveciju stavio na 5gh

Bero
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 A gle, to napajanje samo po sebi je i više nego dovoljno da bez problema pogoni sve to što si pobrojao. No sad kad kažeš da je staro oko 6 godina, a da bi htjeo da si miran još 5 godina, to je već dosta dug period. Moja preporuka ti je da slobodno kupiš grafu i onda prvom prilikom napraviš upgrade i napajanja pa si onda miran. Što se tiče nazivne snage, dosta ti je sve od 450W pa nadalje, što se tiče naravno kvalitetnih gold napajanja. Taman si kupiš neki Seasonic Focus i miran si.

13 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
5 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Izgleda da su prešli na FSP-ovu platformu.

Sada samo treba vidjeti kako će se pokazati na testovima.

 

 

Usput, Svijet medija ima rasprodaju jačih modela:

 

be quiet! Dark Power Pro 11 1000 W (1187 kn; 2/5 god. jamstva) - recenzija

be quiet! Dark Power Pro 11 1200 W (1187 kn; 2/5 god. jamstva) - recenzija

LC Power LC1200 (903 kn; 3 god. jamstva) - recenzija (test OEM Andyson platforme)

 

Jamstva su kratka, ali cijene su zaista dobre.

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Može preporuka napajanja oko 400 kn -/+ 50 kn?

 

Ryzen 5 1600

RX570 8GB

RAM 4x4GB ili 2x8 GB

SSD+HDD

DVD pržilica

 

Predložen mi je Fortron Hyper K 500 ili 600W

Ili ima nešto bolje u tom cjenovnom razredu?

Je li 500W dovoljno ili da uzmem 600W da imam rezervu za buduće nadogradnje sustava?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Evo imas ovo modluarno

15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

za par mjeseci planiram upgrade, da li mjenjati postojeće napajanje koje radi uredno (staro 9 godina)?

550W Corsair CMPSU-550VXEU

 

 

planirana buduća konfiguracija:

Ryzen 5 3500 + GeForce GTX 1660 Ti

 

ako da, moze preporuka (nekakav best buy do oko 500kn) s naglaskom na kvalitetu?

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 11:10 (BoTiA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Matozan

 

Ako ti ne smeta veća buka tijekom gaminga, osobno bih išao na potpuno modularni Seasonic EVO 520 W (od 433 kn; 3/5 god. jamstva).

U odnosu na B700H, osim što je potpuno modularan, ima kvalitetniju platformu i komponente na njoj (pr. unutra su svi japanski kondenzatori, dok je kod Gigabyte-a CapXon i Su'scon na sekundarnom dijelu) i čak bi mogao biti tiši do nekih 150 W (ako je suditi po recenziji Seasonic vs Gigabyte).

 

Na Seasonic-ovih 520 W ne bih stavljao jače kombinacije od Ryzen 5/7, i5/i7 i 5700XT, 2070S pa procjeni hoće li ti to biti dovoljno za eventualne buduće nadogradnje, no čak ne bih ni na B700H stavljao jače od toga jer je to ipak napajanje s grupnom regulacijom napona i CWT platformom koja ima osjetniji pad napona pri višim opterećenjima.

 

 

 

BoTiA

 

VX550 je bio stvarno kvalitetan model (moj Gigabyte ima jednaku platformu :)), no osobno ne bih stavljao nove komponente na tako staro napajanje. Također, s obzirom da ima dobru reputaciju, vjerujem da bi ga mogao prodati na Njuškalu ukoliko ga ne misliš ostaviti za neke druge potrebe.

Ako možeš uzeti preko ZABA-e, svakako preporuka da se malo rastegneš do Seasonic GC500 (545 kn (sa ZABA-om); 7 god. jamstva) jer je to najkvalitetnije što možeš dobiti do 600 kn.

 

Kvalitetnih 500 W je dovoljno za navedene komponente jer sumnjam da će navedena kombinacija pri max opterećenju vuči više od 300 W.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 12:51 (kiwi_91).
4 godine
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze preporuka napajanja do 500kn?

Da je tiho koliko moze biti za taj cjenovni rang, a opet efikasno. 

 

 

Imam:

 

AMD Ryzen 5 3600

Crucial Ballistix Sport 16GB (2x8) DDR4 3000

RTX 2060 gddr6 6gb

GIGABYTE B450 AORUS ELITE

1 SSD & 1 HDD

Hladnjak za proc lc cc 120

 

Trenutno mi u je uzem izboru gigabyte pb500/pb700.

Prvo je oko 360kn, a drugo oko 500.Ne znam kakva su u praksi sa bukom, te dali se da nesto bolje izvuci do 500kn.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 9:23 (madphoenix33).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

-

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 10:36 (kiwi_91).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

madphoenix33

 

Ukoliko uzmemo da tiho znači brzinu vrtnje ventilatora (120 mm) manju od 1000 rpm-a, Gigabyte modeli baš i nisu nešto posebno tihi (recenzije: PB500, P650B, B700H), posebno pri višim opterećenjima.

 

Mislim da bi za tvoje potrebe mogli biti najbolji SilentiumPC modeli Supremo L2/M2 550 W (od 477 kn / 523 kn; 5 god. jamstva) jer na recenzijama je M2 model (linkovi: 1 / 2) tek pri najvišim opterećenjima prešao 1000 rpm-a (do 1200-1300 rpma)

Ukoliko nećeš OC-ati (ili će biti blagi), mogao bi proći i pouzdaniji be quiet! Pure Power 11 400 W (od 464 kn; 3/5 god. jamstva) jer procjenjujem da bi potrošnja navedene konfiguracije tijekom gaminga bila oko 300 W. be quiet! navodi da je max brzina okretaja za taj model 890 RPM-a, što se slaže s testom (link) na kojem je pri 300 W bilo vrlo tiho (21 dB; pretp. 600-700 rpm-a).

4 godine
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako i bi oc, to bi bilo kao sto si naveo..Blagi OC.

 

Uzet cu u obzir ove savjete.Budem jos malo procackao, pa kupujem neko.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 10:53 (madphoenix33).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

madphoenix33

 

Na recenziji Ryzen 5 3600 su bez OC na Blenderu dobili potrošnju od 78 W, a OC na 4,3 GHz (1,43 V) 90 W. Na recenziji 5 3600X su najviše dobili s PBO-om 84 W pa možemo pretp. da procesor neće zahtijevati više od 100 W pri bench alatima, a tijekom gaminga je to 20-30 W manje.

Recenzije MSI 2060MSI 2060S su pokazale da je power limit na oko 200-215 W.

50 W neka su ploča i ventilatori, 20 W HDD i SSD i onda to zajedno kao vršna vrijednost ispada cca. 385 W. Pure Power 11 400 W može vršno isporučiti 450 W (prema navodu na službenim stranicama) tako da je malo na knap, ali neće doći do preopterećenja.

 

Znači to bi bila potrošnja koju vjerojatno nećeš dosegnuti ni 5% svekupnog rada na računalu, a neka realna tijekom gaminga pretp. da bi bila oko 300 W.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice