Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.397.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pošto mi je strujni udar odnio Seasonic SS-520GB napajanje, molim Vas prijedlog za kupnju novog, do 700 kn.

 

Procesor: AMD Phenom II X6 1055T 2,8G
Cooler: Scythe Katana 3
Graficka: XFX 5770 1GB DDR5 850MHz
Memorija: 8GB (4x2) Kingmax DDR3 1333 (Dual channel)
Maticna: ASrock 890FX Deluxe 3
Disk: WD Caviar Black 1TB
Kuciste: Thermaltake Soprano RS
Monitor: Samsung P2450
Mouse: Logitech MX518 1800DPI
OS: Windows 7 Pro x64

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Isto?

Ili moja preporuka XFX450W, Seasonic 420W, Corsair VX 450W.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ciljam na

Seasonic SS-620GB
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ok. Kvalitetno napajanje koje drži 4 takve tvoje grafe.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
13 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ja bi pre uzeo Entusiast Series TX650 Corsair. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Blashyrkh kaže...

Ciljam na

Seasonic SS-620GB

Odlično.

Cemetary gates
13 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Treba mi malo jace, posto uskoro planiram nadogradnju graficke.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Seasonic 520W drži GTX570 bez problema, mislim da bi držao i 580. Sad koliko jako trebaš i koju grafu bi uzeo ne znam... Ja imam Sisu 520W i niti se ne oznoji sa procom na 4,5GHz i 560Ti.

Novac ne može kupiti sreću, ali je ugodnije plakati u Ferrariju nego na biciklu...
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ipak je preporuka za prosječni sistem + GTX570 napajanje od 600W , 850W za SLI a 1kW za Sli OC.

 

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-570-review/8

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 16:56 (bik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
bik kaže...

Ipak je preporuka za prosječni sistem + GTX570 napajanje od 600W , 850W za SLI a 1kW za Sli OC.

 

http://www.guru3d.com/article/geforce-gtx-570-review/8

 

To su malo smiješne i nerealne preporuke, ali tko ima para viška, zašto ne, od viška glava ne boli!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
13 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Mnogo ste vi otisli nisko sa tim napajanjima. Ja se slazem da je 750W Gold Serija Sesonic i Enermax mnogo za Single kartu ali vi ste otisli na 400.

Oni preporucuju 600. Necu da mi nijedan ludak u servisu kaze Aaaaa pa to niste smeli da uradite zato vam je riknulo oni su lepo naveli da tyreba 600W. E ovako imam 750W sa 62A na 12V i pici, CF, SLI nestavljam

a mogao sam da stavim 600 ali ko zna koliko ce povuci klokovan Fermi Classified koji je pravljen za LN2, sta da ne mogu da iskoristim potencijal takvih karti ili da zxbog ne znam cega kupujem 2 puta Gold napajanje sa 100e razlike.

600 i 700W mog napajanja je 25e razlika. Osim toga serije koje ja uzimam ako uzmes samo 100W vise dobijas silent napajanje uvek jer i kada ukljuci ventilator to bude na 500-600RPM. Moje ima 750W i 62A, 650W vec ima manje a ona druga da ne govorim koliko manje jos. I samo single rail kupujem. 

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 20:52 (Vlada011).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Vlada011 kaže...

Mnogo ste vi otisli nisko sa tim napajanjima. Ja se slazem da je 750W Gold Serija Sesonic i Enermax mnogo za Single kartu ali vi ste otisli na 400.

Oni preporucuju 600. Necu da mi nijedan ludak u servisu kaze Aaaaa pa to niste smeli da uradite zato vam je riknulo oni su lepo naveli da tyreba 600W. E ovako imam 750W sa 62A na 12V i pici, CF, SLI nestavljam

a mogao sam da stavim 600 ali ko zna koliko ce povuci klokovan Fermi Classified koji je pravljen za LN2, sta da ne mogu da iskoristim potencijal takvih karti ili da zxbog ne znam cega kupujem 2 puta Gold napajanje sa 100e razlike.

600 i 700W mog napajanja je 25e razlika. Osim toga serije koje ja uzimam ako uzmes samo 100W vise dobijas silent napajanje uvek jer i kada ukljuci ventilator to bude na 500-600RPM

Prvi tvoj post u kojem ima NEŠTO istine.

Ofc.
13 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Idi na Nvidia ili AMD sajt reci imam problem oko graficke.

-Koliko je napajanje, 550W Seasonic???? A pa ne moze vama treba 600W i malo preko...

I ne vracajte se dok ne kupite 650W Corsari, Enermax, Sesonic da pitate nista, pa posle kupite napajanje a ono nije to problem uopste.

Ako su rekli toliko ispostujte i nema sta da vam zamere posle i ako nije krivo napajanje.

A mogu posle i zbog 50e i 100W i 10A manje da vam ne uvaze garanciju od 350-400e.

Imaju sta da okrive uvek, oni idu na to, Kinezi bi propali da to ne rade.

Ovako samo mogu da mi kazu da je overkill. Tako me je i jedan pitao Jesi ti siguran za GTX580 da ima dovoljno A, 

Ja reko pravicu se da to nisam cuo jel znas ti o kom napajanju govoris. Kao mozda joj je losa tekstura jer nema struje dovoljno.

Znali su da treba pare da mi vrate a ja napajanje iz potpisa. A ono karta kao nezavrsen rendering nego do 90% uradjen i tu stalo, neispravan chip.

http://youtu.be/0LQWJxav7z0
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 21:03 (Vlada011).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Vlada011 kaže...

Idi na Nvidia ili AMD sajt reci imam problem oko graficke.

-Koliko je napajanje, 550W Seasonic???? A pa ne moze vama treba 600W i malo preko...

I ne vracajte se dok ne kupite 650W Corsari, Enermax, Sesonic da pitate nista, pa posle kupite napajanje a ono nije to problem uopste.

Ako su rekli toliko ispostujte i nema sta da vam zamere posle i ako nije krivo napajanje.

A mogu posle i zbog 50e i 100W i 10A manje da vam ne uvaze garanciju od 350-400e.

Imaju sta da okrive uvek, oni idu na to, Kinezi bi propali da to ne rade.

Ovako samo mogu da mi kazu da je overkill. Tako me je i jedan pitao Jesi ti siguran za GTX580 da ima dovoljno A, 

Ja reko pravicu se da to nisam cuo jel znas ti o kom napajanju govoris. Kao mozda joj je losa tekstura jer nema struje dovoljno.

Znali su da treba pare da mi vrate a ja napajanje iz potpisa. A ono karta kao nezavrsen rendering nego do 90% uradjen i tu stalo, neispravan chip.

 

NHF ali jesi li ti ikad mjerio koliko stvarno koje računalo troši struje?

Očito je da nisi jer da jesi ne bi ovako nešto pisao.

 

Ono na službenim stranicama je preporuka napajanja vezana za cijelu konfu, no nije navedeno koji je procesor u igri niti radi li se o brand napajanju ili nekom šrotu.

I sam valjda znaš da nije isto kupio ti neki amaze od 400 vata ili seasonic od 400 vata.

 

To što ti slažeš 750W napajanja u konfe koje troše možda pola te snage je tvoj problem. OK nema ništa loše u tome ako klijent ima novaca za takav sport. I ja imam napajanje od 520 vata u konfi koja cucla 200-250 vata u svom maksimumu. No da nekome treba 750W napajanje zakonfu s jednom recimo GTX570 - ne treba.

 

Također ove gluposti oko ostvarenja garancije su upravo to - gluposti.

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 21:30 (Wolverine_pce).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wolverine_pce kaže...

 

NHF ali jesi li ti ikad mjerio koliko stvarno koje računalo troši struje?

Očito je da nisi jer da jesi ne bi ovako nešto pisao.

 

Ono na službenim stranicama je preporuka napajanja vezana za cijelu konfu, no nije navedeno koji je procesor u igri niti radi li se o brand napajanju ili nekom šrotu.

I sam valjda znaš da nije isto kupio ti neki amaze od 400 vata ili seasonic od 400 vata.

 

To što ti slažeš 750W napajanja u konfe koje troše možda pola te snage je tvoj problem. OK nema ništa loše u tome ako klijent ima novaca za takav sport. I ja imam napajanje od 520 vata u konfi koja cucla 200-250 vata u svom maksimumu. No da nekome treba 750W napajanje zakonfu s jednom recimo GTX570 - ne treba.

 

Također ove gluposti oko ostvarenja garancije su upravo to - gluposti.

Pročitaj si potpis, s ovim tipom se ne isplati natezat...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
@wolverine ja imam uber overkill :D 72A na hd6850 (sta ces, imao sam 9 godina kad sam konfu kupovao)
No one is ever truly lost...
12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
jonsey kaže...

Trebao bih preporuku napajanja za komp:

 

Athlon 2 250

Matična Asrock M3N78D

Sapphire 5670 1 GB DDR5

2x2 DDR3 1333

Baracuda 500GB

DVD

 

Sad imam MS Industrialca (400W) i koliko vidim po foumuma nije baš najbolje napajanje ba bi tražio preporuku za neko kvalitetnije napajanje do 350kn.

hvala.

Držati će i ovo od 289 kn bez ikakvog problema.Ako baš hoćeš do 350 onda ovo.

xf:donatorbubrega steam:donator_bubrega R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Zanima me,koju najjacu graficku moze podnjet moj VX? Od oba tabora.
This post is signed by Ivanoile
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

moze podnijeti sve ako je za neke 430w dovoljno (ja mislim)

Xc
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ivanoile kaže...
Zanima me,koju najjacu graficku moze podnjet moj VX? Od oba tabora.

  HD6990/GTX590.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pošto se rješavam konfe iz potpisa u skoro vrijeme, tj dajem ga bratiću, trebao bi uzet napajanje, pošto corsa ostavljam za svoju novu konfu

 

e sad njemu će ići moj case u ovom obliku:

 

mbo: gigabyte ga-ma770ud3

cpu: phenom II x4 920 2.8 ghz nije black

cooler: stock amd

ram: 1x2gb ocz gold ddr2 800 mhz

hdd: 250gb sata

dvd upisivač

gpu: moja gainward 9600gt gs 512mb

monitor 19" 1280x1024

 

trebao bi neko napajanje koje će to držat, a ne za veliku lovu, do recimo 300kn plafon novo ili polovno nebitno....recimo čif iArena 450w u linksu:

 

http://www.links.hr/?naziv=napajanje-450w-chieftec-iarena-gpa-450s8-atx-v2-3-120mm-pfc-bulk&option=artikl&id_kategorija=052712&id_artikl=052.712.083

 

proc neće bit klokan, al će se zato igrat (koliko god se može igrat) tako da bi htjeo da napajanje to drži kak spada a ne da se znoji...pomognite..hvala

 

 

samo krupno, ništa sitniš
13 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ima taj Chifut sasvim dovoljno snage za taj komp. Držat će bez brige.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
jonsey kaže...

Trebao bih preporuku napajanja za komp:

 

Athlon 2 250

Matična Asrock M3N78D

Sapphire 5670 1 GB DDR5

2x2 DDR3 1333

Baracuda 500GB

DVD

 

Sad imam MS Industrialca (400W) i koliko vidim po foumuma nije baš najbolje napajanje ba bi tražio preporuku za neko kvalitetnije napajanje do 350kn.

hvala.

 

Koji MS imaš?

Ako imaš MS FSP-400 dosta ti je i on za tu konfu.

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
jonsey kaže...

Trebao bih preporuku napajanja za komp:

 

Athlon 2 250

Matična Asrock M3N78D

Sapphire 5670 1 GB DDR5

2x2 DDR3 1333

Baracuda 500GB

DVD

 

Sad imam MS Industrialca (400W) i koliko vidim po foumuma nije baš najbolje napajanje ba bi tražio preporuku za neko kvalitetnije napajanje do 350kn.

hvala.

  Pa možeš ti stavit bolje napajanje, dapače, iako u tvom slučaju uopće nema potrebe za tim.

  Klik. 

Wolverine_pce kaže...

 

Koji MS imaš?

Ako imaš MS FSP-400 dosta ti je i on za tu konfu.

  Ma dosta mu je bilo koji MS Industrial za tu konfu. Bilo koji MS 400 to drži bez da se oznoji.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Caesar et Brutus kaže...
Wolverine_pce kaže...

 

Koji MS imaš?

Ako imaš MS FSP-400 dosta ti je i on za tu konfu.

  Ma dosta mu je bilo koji MS Industrial za tu konfu. Bilo koji MS 400 to drži bez da se oznoji.

 

Pitam zato jer ako ima FSP-400 model onda nema potrebe kupovati drugo jer se radi o rebrandiranom FSP-u (Fortronu) pa nije šrot kakav smo navikli gledat pod MS logom.

Ovdje može pogledat o čemu konkretno govorim.

- Never argue with an idiot, he'll drag you down to his level and beat you with his experience -
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wolverine_pce kaže...
Caesar et Brutus kaže...
Wolverine_pce kaže...

 

Koji MS imaš?

Ako imaš MS FSP-400 dosta ti je i on za tu konfu.

  Ma dosta mu je bilo koji MS Industrial za tu konfu. Bilo koji MS 400 to drži bez da se oznoji.

 

Pitam zato jer ako ima FSP-400 model onda nema potrebe kupovati drugo jer se radi o rebrandiranom FSP-u (Fortronu) pa nije šrot kakav smo navikli gledat pod MS logom.

Ovdje može pogledat o čemu konkretno govorim.

  Znam, čuo sam za taj model takozvanog nazovi MS-a.

samsung sgh-i997 infuse 4g @ at&t
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wolverine_pce kaže...
Caesar et Brutus kaže...
Wolverine_pce kaže...

 

Koji MS imaš?

Ako imaš MS FSP-400 dosta ti je i on za tu konfu.

  Ma dosta mu je bilo koji MS Industrial za tu konfu. Bilo koji MS 400 to drži bez da se oznoji.

 

Pitam zato jer ako ima FSP-400 model onda nema potrebe kupovati drugo jer se radi o rebrandiranom FSP-u (Fortronu) pa nije šrot kakav smo navikli gledat pod MS logom.

Ovdje može pogledat o čemu konkretno govorim.

Čini se da je taj MS FSP400 best-buy do 300 kn.

No one is ever truly lost...
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2011 13:06 (8ax).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice