Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.391.295
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pa rađe onda uzmi onaj super flower sto sam ti stavio jer ima 2 godine duzu garanciju a isto je gold certifikat

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Ja imam u svom računalu G2 model, ali uzeo sam namjerno 750 G3 iz UziShopa baš da isprobam na računalu koje sam sastavljao za kolegu,

i7 7700k, ASUS ROG Maksimus IX Formula, STRIX GTX 1080 Ti i ja to nisam primjetio, čitao sam i recenzije na Neweggu isto, mislim da sam samo jednoga

vidio da se je požalio na taj problem i reklamirao napajanje.

 ti si onda gluh 

 

također, čim upišeš "evga g3 fan noise" izađe ti post na evga forumu gdje to potvrđuju - link, a zbog tog problema sam surfao i našao hrpu takvih postova i kuknjave

 The fan suddenly kicked in and it was VERY notable.  I do have a pretty quiet case, so it was a very sudden increase in fan noise.

I have the 850W G3, and I have to say I'm pretty disappointed.  Eco Mode is useless - as stated by others, it's silent for 10 minutes or so, then the fan kicks in at a VERY high speed/noise level.   And this is idling in Windows.

 

ja sam par dana imao 750w g3 i cijelo vrijeme mi je dizao živce, ništa ne čuješ iz kante i onda odjednom vuuuuuuuuuš, jače od svih ostalih ventova kad rade na maksimum - a inače niti jedan ne radi na maksimum, čak i pod stres testovima

valjda ti ne moram objašnjavati koliko je to iritantno, uzmeš predimenzionirani hladnjak za cpu da radi na 40% i pod najvećim opterećenjem, uzmeš grafu koja se ne čuje niti klokana, be quiet ventove i relativno skupo napajanje koje radi kao vešmašina iako ga reklamiraju kao tiho i pod eko-modom nečujno, pa da ne bi pukao

na kraju sam ga vratio i uzeo seasonic prime, koji je apsolutno nečujan, čak i kad bi po ljetu zbog vrućine ponekad i aktivirao vent, to baš nikako ne možeš skužiti osim što osjetiš odozada lagani povjetarac

 

 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
 ti si onda gluh  

He he, sve je moguće jer radim kao rukovoditelj u proizvodnom pogonu, ali kolega se isto nije požalio na buku, iako je vodeno glasnije.

Ali ja mislim s obzirom na način kako si ti sebi to posložio sada, da je to ipak zbog tvoga nadimka sve.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 13:53 (Valentin17).
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne vidim zasto bi kolega gore lagao da se kod njega nije culo isto kao sto ni ti nemas razloga lagati da je glasno. 

Ocito onda neki problem postoji ali nije prisutan na svakom primjerku, bolje ga je ipak onda izbjegavati, nije da nema drugih kvalitetnih napajanja u tom cijenovnom rangu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 13:53 (ibme74).
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Ne vidim zasto bi kolega gore lagao da kod njega se nije culo isto kao sto ni ti nemas razloga lagati da je glasno. 

Ocito onda neki problem postoji ali nije prisutan na svakom primjerku, bolje ga je mozda onda izbjegavati, nije da nema drugih kvalitetnih napajanja u tom cijenovnom rangu.

Potpis na sve, Seasonic Focus Plus 850W 80+ Gold za manje od 900 kn, EVGA košta preko 1000 kn. 

ps. 2 ako netko ima tko bi zamjenio STRIX ili MSI Gaming X GTX 1080 za moju Gigu GTX 1070 G1 gaming uz moju nadoplatu, neka se javi na PM,

da kartica ima barem 2 godine garancije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 13:56 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

He he, sve je moguće jer radim kao rukovoditelj u proizvodnom pogonu, ali kolega se isto nije požalio na buku, iako je vodeno glasnije.

Ali ja mislim s obzirom na način kako si ti sebi to posložio sada, da je to ipak zbog tvoga nadimka sve.

ibme74 kaže...

Ne vidim zasto bi kolega gore lagao da se kod njega nije culo isto kao sto ni ti nemas razloga lagati da je glasno. 

Ocito onda neki problem postoji ali nije prisutan na svakom primjerku, bolje ga je ipak onda izbjegavati, nije da nema drugih kvalitetnih napajanja u tom cijenovnom rangu.

 kad sam vraćao napajanje u alzashop, pisao sam ovdje o tom problemu i odmah sam napomenuo ono što sad nisam - tko drži kantu pod stolom vjerojatno to neće čuti

no kad kantu držiš na stolu, itekako se čuje jer je u momentima kad zavrti vent u eco modu glasnije i od superflower 550hx kojeg sam mijenjao jer mu je prolupao vent i postao glasan

mogao sam isključiti eco mod i tada je jedva čujno, no onda mi vuče prašinu non-stop, čak i kroz filter

uostalom, hebem ti napajanje koje uzmeš baš zbog eco-moda da bude prediomenzionirano i da glumi fanless psu, kad na kraju moraš gasiti eco mod 

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Fortron Hexa 550w 80+ Bronze 60mj garancije

Corsair CX 550w 80+ Bronze 60mj garancije

Fortron Raider 550w 80+ Silver 60mj garancije

Super Flower Golden Green HX 550W 80+ Gold 60mj garancije

 ovo mu je najbolje 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=corsair+tx550

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Opa, txm kod nas za 600kn. Best buy, definitivno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ekipa, koliko je kvalitetno ovo MS napajanje

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Remzi kaže...

Ekipa, koliko je kvalitetno ovo MS napajanje

 Zamisli najgore napajanje ikad. E sad zamisli nešto još gore od toga. Takvo je ovo MS napajanje.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Remzi kaže...

Ekipa, koliko je kvalitetno ovo MS napajanje

 Pa buduci da kosta 250injak kuna sigurno je vrhunske kvalitete.

Ok, ako ces ga stavljati na nesto staro i nezahtjevno, ali...

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mrgud Veliki kaže...
Remzi kaže...

Ekipa, koliko je kvalitetno ovo MS napajanje

 Pa buduci da kosta 250injak kuna sigurno je vrhunske kvalitete.

Ok, ako ces ga stavljati na nesto staro i nezahtjevno, ali...

nebi ga ni onda uzeo nego bi dodao još 50kn i uzeo Fortron Hexa 400w 80+ sa 36mj garancije

15 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

nebi ga ni onda uzeo nego bi dodao još 50kn i uzeo Fortron Hexa 400w 80+ sa 36mj garancije

Za 50 kuna manje zlo, za 100 kuna jos manje zlo, za 150..., a tek za 200...

Ali to nije bila poanta pitanja...

 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hexa 400 je sasvim solidno napajanje za konfe koje malo trose (uredska racunala, light gaming konfe sa rx460/560/gtx1050/1050ti)

Taj MS nije ni za drzat led trake.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 16:54 (ibme74).
15 godina
odjavljen
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Sada ga malo pretjerujemo. Za uredsko racunalo za napajanje potrositi 300+ kuna ?!?!

Pa... Tko voli neka izvoli. Njegove pare.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 17:04 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ja ni na ms ni na fortron ne bih stavio casu vode. Jedini brend od tih white napajanja koji ima dovoljno ampera da ne krepa tek tako je njoy. Rumunjska firma, nije kinez.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Malo je upitno koliko je nJoy rumunjski proizvod. Mislim da je politika slična kao i kod M SAN grupe i njihovih MS proizvoda.

Nemam recenziju nJoy napajanja iz tog cjenovnog ranga pa ne bih mogao tvrditi je li najbolje, ali sam poprilično uvjeren da nije jer teško da može nadmašiti LC Power koji po meni nudi najbolja napajanja tog najnižeg segmenta. Specifično mislim na LCxxx-12 i LCxxxH-12 modele koji su na nekoliko testova (12 / 3) imali sasvim solidne rezultate testiranja za svoju cijenu i oni su minimum što bih osobno gledao.

Hexa+ se nikako ne može staviti u isti koš s MS-om jer je to ipak napajanje renomiranog proizvođača, a također je dokazano na testovima i daje ono što je propisano specifikacijama.

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Mrgud Veliki kaže...

Sada ga malo pretjerujemo. Za uredsko racunalo za napajanje potrositi 300+ kuna ?!?!

Pa... Tko voli neka izvoli. Njegove pare.

A to je kao puno? Lol.. Ako volis smeca od proizvoda, ti kupi jeftinije od toga...

12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pitam iz razloga jer sam kupio jednu polovnu konfiguraciju s tim navedenim napajanjem pa dal ga je baš bitno promijeniti. i5 6402, 8gb ddr4, gtx 750ti 2gb, 240gb ssd, 1tb hard i 2 120 ventilatora.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Remzi kaže...

Pitam iz razloga jer sam kupio jednu polovnu konfiguraciju s tim navedenim napajanjem pa dal ga je baš bitno promijeniti. i5 6402, 8gb ddr4, gtx 750ti 2gb, 240gb ssd, 1tb hard i 2 120 ventilatora.

 Ni slučajno držati konfu od preko 1000kn na ms napajanju, a konfu takve vrijednosti koju si naveo čak niti držati u istoj sobi s tim napajanjem. 😂

12 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma to je ona gotova MSGW konfirguracija, pošto je MS kučište vjv onda i po defaultu stavljaju MS napajanje

11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

ta konfa je mal potrošač i vjerojatno bi šljakalo, ali nije preporučljivo radi toga što ta kineska smeća kada krepu često povuku još pokoju komponentu sa sobom, za 300kn uzmeš Hexa 400w 80+ i miran si klik

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Pise made in romania, stranica je na rumunjskom. Na pcekspert forumu sam jednom prilikom objavio fotke s naljepnice, ogromna amperaza na 12v railu, tri puta vise od najjaceg msa. Takodjer ima certifikate za overheat i overcircuit i jos neke koliko se sican. 500W napajanje platio 210kn skupa sa kucistem u protisa, prije par godina. Poklonio ga susidu, veli da mu je komp prodisa kad ga je stavija i da je necujno. A imam doma i neki lc power od 300w silver. Kabel za napajanje maticne je toluko kratak da ga ne mos direktno ustekat u plocu ako je u kucistu smjesteno dolje. Morao kupovat produzni kabel. Ali lipo je, sminkica neka sa bijelim ventom.
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Evo par fotkica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na tri modela što sam vidio od nJoy napajanja je pisalo "Made in China", a na PCE-u nađem ovaj post, no ne znam je li tvoj. Ako jest, drugi komentar po meni drži vodu i na tom napajanju piše "Made in China". To je tipični rang EVC-a/Naviatec-a, Akyge, MS-a i ostalih ispod 200 kn.

 

Slažem se s time da LC modeli imaju kratke kablove, ali za ove jeftine modele bih rekao da to i nije toliko bitno jer office konfiguracije najčešće dolaze s kućištem koje ima napajanje gore pa dulji kablovi nisu nužno potrebni. Skuplji LC-ovi od 400 kn s kratkim kablovima jesu nešto više "nezgodniji" za postavljanje.

6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Je, to je taj post, 36 ampera na 12v railu, moze pogurat bilo koju postojecu grafu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Za usporedbu, 14A na ms-u
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Ispricavam se zbog nekoliko postova zaredom. 37.4A na corsairu.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne baš. Grafu samu da, ali cijelu konfu ne. Moja bez beda povuče preko 40A u igrama.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
6 godina
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Este, stot'nu. 40A bi slona ubilo.
Moj PC  
0 1 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice