Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.391.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dacho kaže...

Hvala na detaljnom odgovoru!
Nakon ovog mi je dvojba samo između RM750x i G750H, ali mi se sve čini da ću ostati na Corsairu ipak.

Tu se uopće nemaš šta dvoumiti, ako imaš love uzmeš RM750x.

Kvalitetnije napajanje sa duplo više garancije.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
dacho kaže...

Hvala na detaljnom odgovoru!
Nakon ovog mi je dvojba samo između RM750x i G750H, ali mi se sve čini da ću ostati na Corsairu ipak.

 imaš još bolju opciju, kad si već zapeo dati preko 800 kuna 

seasonic focus 850w - link za 20-30 kuna više od rm750x

 

veća snaga za manje opterećenje (iako bi i 750w bilo dosta i bilo bi jeftiije, ali ga nema u našim trgovinama), garancija isto 10 godina, kvalitetom tu negdje, ako ne i bolje + bolji vent, jer corsair na x seriji u odnosu na i seriju štedi na tome

 

 

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
ibme74 kaže...

Tu se uopće nemaš šta dvoumiti, ako imaš love uzmeš RM750x.

Ti slabiji RMx modeli imaju po meni jednu bitnu manu s obzirom na kalibar napajanja, to je nedostak drugog kabela za

dodatno napajanje procesora, bitno za HEDT platforme X299 i X399, to ima tek 850W model i jači od njega.

14 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da li je Fortron Raider II 650W najbolji izbor za 550kn? Komp je R5 1600 + 1050Ti. Znam da je overkill ali želim ostaviti prostora za buduće nadogradnje.

That is not dead which can eternal lie, and with strange aeons even death may die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako ti nije potrebna modularnost, onda bih rekao da je Raider II najkvalitetniji izbor do te cijene, ali Corsair CX550M (od 537 kn; 5 god. jamstva) i CM Masterwatt 650 (od 545 kn; 2/5 god. jamstva) nude polumodularnost i moguće da su tiši pa bi mogli ući na listu za razmatranje.

 

Za oko 570 kn postoji i XFX TS550 Gold (od 572 kn; 5 god. jamstva) koji ima Seasonic-ovu Gold platformu (stariji G modeli, prethodnici Focus serije) pa bi on po meni bio najkvalitetniji izbor. Kao i Raider II ima sve japanske kondenzatore (Corsair i Cooler Master nemaju), platforma mu je isto tako provjerena, a u odnosu na Raider II ima kvalitetniji ventilator s kugličnim ležajem (možda čak i FDB u zadnjim revizijama).

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 20:08 (kiwi_91).
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

pozz koje napajanje od 1000w uzet za moju konfu pod moj pc da mogu normalno sve oc .....sada imam sesonic focus gold 750w... mislim se corsair hx1000 platinum koristen 2 godine za 1000kn ili corsair rm1000x s japanskim kap. hg spot 1499kn 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
augi80 kaže...

pozz koje napajanje od 1000w uzet za moju konfu pod moj pc da mogu normalno sve oc .....sada imam sesonic focus gold 750w... 

 kako si ti naporan čovjek, pa to je strašno

već stoput ti je rečeno da ti je seasonic 750 više nego dovoljan za tvoju konfu

ne bi da će ti potrošnja grafe s ocanjem narasti na 700w, a procesora na 450

10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav :)

 

Fortron Hyper M 500W ili Antec NeoECO NE450M?

Ili možda nešto treće?

 

Kupujem isključivo u Linksu, a budget mi je maksimalno 450kn.

 

Ostatak konfiguracije se za sad ne zna, ali će to najvjerojatnije biti Ryzen 3 ili Ryzen 5 i GPU tipa 1050Ti. Vjerojatno će se CPU malo overklokirati budući da se radi o Ryzenu.

8 Fortron Hyper M 500W
1 Antec NeoECO NE450M
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

imas i ovi coolermaster 450

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Da, ima i CoolerMaster MasterWatt 450 i išao bi lijepo uz CM kućište koje mislim uzeti, samo što sam čuo da se uglavnom ne isplati kupovati CM napajanja ako se ne radi o V seriji. E sad, kolko je to točno - ne znam. U svakom slučaju, želim čuti još savjeta :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

gledaj lijevo i desno prije nego prelazis cestu ispred linksa...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bruner kaže...

Pozdrav :)

 

Fortron Hyper M 500W ili Antec NeoECO NE450M?

Ili možda nešto treće?

 

Kupujem isključivo u Linksu, a budget mi je maksimalno 450kn.

 

Ostatak konfiguracije se za sad ne zna, ali će to najvjerojatnije biti Ryzen 3 ili Ryzen 5 i GPU tipa 1050Ti. Vjerojatno će se CPU malo overklokirati budući da se radi o Ryzenu.

chekiraj i ovaj CM master watt 450, 2/5 god jamstvo kod proizvodjaca

https://www.links.hr/hr/napajanje-450w-coolermaster-masterwatt-450-mpx-4501-amaab-eu-atx-v2-4-120mm-vent-pfc-80-bronze-modularno-052700180

 

review od veceg brata da vidis izgled i kablove

6 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Što mislite o ovom? ili ako ne valjda, što bi mi preporučili u tom cijenovnom rangu? (+/-  50kn)
(1060 3gb, r5 1600)

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ako bas mora biti links klik

6 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne mora, stavio sam jer sam slučajno naletio a sviđalo mi se što je modularno

15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Trebam preporuku napajanja za sljedeći komp. Intel cpu q9300, Nvidia gt9600gt, 4 diska u kompu, 4gb ddr2. Trenutno je u kompu 650w chieftec, napajanje je staro 9god. Bilo bi dobro da to napajanje bude dostatno za upgrade, za recimo i5, gtx 1050 nvidiu, tako otprilike za tu konfiguraciju.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 6:44 (sage).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

corsair cx450m...samo nemoj nabavljat sa uk ducana, jer sam ja dobio troglavi kabel za napajanje plus jedan kabel sa pata konektorima umjesto sata plus dobio odjebenicu od njihovog supporta kad sam trazio kabele...da kucnem o drvo, napajanje radi necujno vec godinu i pol, nikakvih problema, a meni komp radi 24/7...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 6:49 (Gorstak79).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Moze preporuka corsair hx1000i koristen 2 god racun garancija 1000 kn ili novi rm1000i ili x 1500 kn,, tia bi corsair mora bit modularan i 1000w il ako ima bas nesto bolje do 1500kn 1000w min... proda sam svoje obeca sam moram ispostovat

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

oba su ti vrhunska, nes pogrisit niti s jednim...

Brajanov život
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala sad novo ili polovno 2 god koristeno nebi sad gleda tih 500kn a ovaj rmx i rmi razlika u corsair linku jel radi to jel ima ko

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
augi80 kaže...

Hvala sad novo ili polovno 2 god koristeno nebi sad gleda tih 500kn a ovaj rmx i rmi razlika u corsair linku jel radi to jel ima ko

 razlika nije samo u c-linku, rmi ima i kvalitetniji ventilator od rmx

po cijeni rmx imaš i seasonic prime 1000w koje je za klasu iznad ta oba i sa 12g garancije - link

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Gledam ode sta mogu uzet u st danas ... a forton aurum 1200w 1549kn,, ali prvenstveno corsair

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
sage kaže...
Trebam preporuku napajanja za sljedeći komp. Intel cpu q9300, Nvidia gt9600gt, 4 diska u kompu, 4gb ddr2. Trenutno je u kompu 650w chieftec, napajanje je staro 9god. Bilo bi dobro da to napajanje bude dostatno za upgrade, za recimo i5, gtx 1050 nvidiu, tako otprilike za tu konfiguraciju.

Klik ili klik ovisi koliki ti je budzet

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
augi80 kaže...

Gledam ode sta mogu uzet u st danas ... a forton aurum 1200w 1549kn,, ali prvenstveno corsair

 danas da naručiš prime s alzashopa za tri dana ti je doma, a bolje je napajanje od fortrona i rmi za klasu

radi se vjerojatno o ponajboljim napajanjima koje možeš trenutno kupiti, s tim da su ti gold verzije prime iste kao i platinum prime u svemu osim u par posto efikasnosti, za razliku od corsair rmx na kojem štede u odnosu na rmi

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Uzet cu ili polovni hx1000i ili novi rm1000i mislim da je to ok za mene posto cu na corsair kuciste i vodeno ic i vec imam mis i tipkovnicu

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
augi80 kaže...

Moze preporuka corsair hx1000i koristen 2 god racun garancija 1000 kn ili novi rm1000i ili x 1500 kn,, tia bi corsair mora bit modularan i 1000w il ako ima bas nesto bolje do 1500kn 1000w min... proda sam svoje obeca sam moram ispostovat

 Ja sam uzeo 6mj star RM1000i za 1k, C-Link radi super.
Probaj kontaktirati ovoga da li bi prodao samo napajanje ako nije prodao već PC.

Amazon.de €150
Amazon.co.uk £160
Links 1535kn

augi80 kaže...

Uzet cu ili polovni hx1000i ili novi rm1000i mislim da je to ok za mene posto cu na corsair kuciste i vodeno ic i vec imam mis i tipkovnicu

I kod mene su Corsair komponente, samo moram bolje kučište uzeti.

LOL: Crobrother
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.4.2018 11:51 (Najbrži).
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
augi80 kaže...

...mislim da je to ok za mene posto cu na corsair kuciste i vodeno ic i vec imam mis i tipkovnicu

 nevezano uz odabir psu, ali kakve veze ima corsair kućište i vodeno s napajanjem, a pogotovo s mišem i tipkovnicom?

 

vezati se uz jedan brend, pa uzimati lošije i skuplje samo radi imena, je u najmanju ruku bedasto

tim više jer je i po brendu corsair u svijetu psu slabije ime od seasonica, čak i nije proizvođač nego samo lijepi naljepnice na tuđa napajanja

 

ali kako god tebi odgovara, nećeš previše pogriješiti niti s tim odabirom pa nije toliko bitno

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

evo nabavia corsair rm 1000i i katastrofa sad ima coil whine ali na psu spu cvrci da se cuje kroz sluše ajme ..ako na occt ili prime samo procesor opteretim cuje se ajme tako da nije grafa toga nisam ima na seasonicu .. uzea sam ga preko links wheb shopa sad me zanima jel ga mogu vratit jel sam ga danas uzea u njih u poslovnici u splitu i jel priznaju to pod reklamaciju 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

trazi zamjenu, ocito losh primjerak...

Brajanov život
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2018 2:08 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
augi80 kaže...

uzea sam ga preko links wheb shopa sad me zanima jel ga mogu vratit jel sam ga danas uzea u njih u poslovnici u splitu i jel priznaju to pod reklamaciju 

 ako si uzeo preko web shopa, nevezano jel ti poslano doma ili si osobno preuzeo u poslovnici, imaš rok od 14 dana kad ga možeš vratiti bez navođenja ikakvih razloga

e moj mornaru, a fino sam ti dao link na sisu prime, koje je puno bolje, pa čak i jeftinije napajanje i koje bi ti sad već bilo doma

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice