Odabir Zalman napajanja

poruka: 20
|
čitano: 8.803
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Odabir Zalman napajanja

Ovako, zanimaju me isključivo Zalman napajanja, sve ostalo kupujem njihovo pa bih i napajanje.

 

Da li neko ima iskustvo sa njigovim napajanjima, i koje bi bilo najbolje u rangu 450-500W.

 

Ne koristim dvije grafičke i slično, po nekad odigram manje zahtjevne igre i to je to, računalo koristim za posao po nekoliko sati dnevno.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Bilo bi najbolje kada bi naveo točnu konfiguraciju, ali vidim da si tražio preporuku za grafu HD5670 pa bih ti preporučio XFX TS 430 (od 300 kn; 5 god. garancije). Zalman napajanja nisu baš najbolji izbor, odnosno preskupa su za ono što nude. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Zalman napajanja
DarkoK3 kaže...

Ovako, zanimaju me isključivo Zalman napajanja, sve ostalo kupujem njihovo pa bih i napajanje.

 

Da li neko ima iskustvo sa njigovim napajanjima, i koje bi bilo najbolje u rangu 450-500W.

 

Ne koristim dvije grafičke i slično, po nekad odigram manje zahtjevne igre i to je to, računalo koristim za posao po nekoliko sati dnevno.

 Pa čemu taj stav sve kupujem njihovo pa cu i napajanje. Sa zalman napajanjima se nećeš usrećit to je uglavnom rebrand šrotex napajanja. Zašto ne uzmeš seasonic ili corsair koji su provjereni ili ako nemas bas puno para npr fortron.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Zalman napajanja
Da, uzmi Fortron ako oces ustediti kako je kolega rekao, ja sam za svoje gaming potrebe kupio Raider 550w, imam 5 godina garanciju, a dobra su to napajanja, ne znam za garanciju kod Zalman proizvoda, ali mislim da je tri godine za napajanja, ali ionako ne gledas u napajanje dok radis, treba ti bitnija bit kvaliteta pa gledaj malo izvan Zalman okvira. Uostalom, imas temu za odabir napajanja ako zelis vise saznat.
Since the hard kick pioneered the scene, no words are fit to describe how explosive the sound has become. With the force of headbangers and die hard producers, we are now at maximum power.
9 godina
neaktivan
offline
Odabir Zalman napajanja

Hvala svima na odgovorima, mislio sam kupiti Zalman napajanje jer nisam znao da ima baš toliko boljih a za iste pare.

 

Uglavnom, potražiću neko bolje u tom slučaju.


A konfiguracija je:

 

Matična: Gigabyte GA-965P-DS4  (2 PCI, 3 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

 

Procesor: QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333)

 

RAM: 3GB DDR2 (2 x 1GB DDR-667 i 1 x 1GB DDR-800) (planiram prodati ove i ubaciti 4 ili 6gb)

 

Grafika: ATI Radeon HD 5670 512MB (planiram je zamjeniti boljom u skorije vrijeme)

 

HDD: WDC WD10EZEX-75M2NA0 ATA Device  (931 GB, IDE)

 

Koristim i dva monitora od po 22″

 

Pa ako vidite neku akciju ili slično, slobodno mi postujte tu ili PM, hvala još jednom.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Mislim da mi je to ipak malo previše za moje potrebe, tražim nešto do 500W i do 300-350 kn.

9 godina
neaktivan
offline
Odabir Zalman napajanja

Evo, našao sam ova napajanja pa mi treba mišljenje.

 

Zalman 500 LX PSU 500W - 355 kuna

 

Crosair PSU VS series 450W - 340 kuna 

 

Po vašem stručnijem mišljenju, koje je bolje od ova dva npr?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 19:19 (DarkoK3).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Odabir Zalman napajanja

Niti jedno. To VS serija je najlosija sto je corsair izbacio. Uzmi si Fortron Hexa+ 400W

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Zalman napajanja
Tony1999 kaže...

Niti jedno. To VS serija je najlosija sto je corsair izbacio. Uzmi si Fortron Hexa+ 400W

 Corsair više nije što je nekad bio. Ono poznato napajanje VX450 je radilo čuda i u svoje vrijeme je bila legenda od napajanja. Danas ni ja više ne bi uzeo corsair. Imao sam VX450 i kasnije HX650 i to je stvarno bio vrh u kvaliteti. A sada više ni neznaš šta kupuješ imaju 5 raziličitih serija. Fortron je dobar mid range i ono što je najbitnije ima zaštitu tako da ako rikne ili dođe do kratkog spoja komponente su  zaštićene. Zalman kao što sam rekao je rebrand kineskih no name napajanja kao i chieftek a i ostali kao što su coolermaster se nemogu baš pohvalit kvalitetom.

9 godina
neaktivan
offline
Odabir Zalman napajanja

Pa, izgleda da mi je samo Fortron ostao, ali pogledaj molim te u opisu ovog Zalman napajanja, piše da ima razne zaštite.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Evo jedna recenzija Zalmana. Platforma je od manje poznatog proizvođača, ali izgleda pristojno tako da ne bih baš rekao da je 'šrotex', no i dalje FSP Hexa+ djeluje bolje od toga. FSP je testiran (link) i kod nas tako da je najbolje njega uzeti kad već XFX TS 430 ima problema s coil whine-om. Ima još i OEM Seasonic SS-400ET (od 310 kn; 3 god. garancije) koji je isto po kvaliteti na vrhu u tom cjenovnom rangu, ali je jedino malo enigma jer ne znam koja je točna verzija. Ako je najnovija onda bi po meni i on mogao biti kvalitetniji od FSP-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2015 21:51 (kiwi_91).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Hvala puno na pomoći, svakako ću istražiti koja je verzija u ponudi Seasonica.

11 godina
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Glavno je da na etiketi piše da je 80+ Bronze. To onda znači da je novija platforma u pitanju i onda nije toliko bitno radi li se o toj najnovijoj Bronze izvedbi sa samo jednim 30 A rail-om na 12 V ili su dva, gdje je svaki 17 A. U recenziji tih malo starijih Seasonic Bronze OEM modela se može vidjeti da su najbolji od svih testiranih, s tim da tu mogu prepoznati samo još GreenPower AX450-60APN koji ima platformu od stare FSP Hexa-e. Kod nas Antec VP450P (od 313 kn; 2 god. garancije) ima isto tu FSP platformu.

 

Uglavnom, jedini nedostaci tog Seasonic-a u odnosu na Hexa+ model su kraći kablovi i imaju samo jedan 6 pin ili 6+2 pin (zavisno o verziji) dok Hexa+ 400 ima dva, te je moguće da je ventilator podešen nešto agresivnije pa će buka biti nešto veća.

9 godina
neaktivan
offline
Odabir Zalman napajanja

Dobro da si spomenuo taj detalj da Seasonic ima nešto kraće kablove, jer trenutno imam Blueberry napajanje i kablovi jedva dohvate do utora na matičnoj kada ih provučem iza matične da ih sakrijem da mi ne prelaze preko nje.

 

Tako da mislim da ću ipak morati ići za Hexa+

 

Samo još jedno pitanje, našao sam u online shopovima Fortron Hexa+ 400 i FSP Hexa+ 400, pretpostavljam da je to isto, samo ne znam kako na jednom sajtu piše Fortron a na drugom samo FSP.

FSP mi baš i ne djeluje kao skraćenica za Fortron :)

 

Hvala još jednom na detaljima, bili su od velike pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2015 13:08 (DarkoK3).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Ne nađem točnu duljinu, ali OEM napajanja inače imaju kraće kablove tako da pretp. da je isti slučaj i kod ovog Seasonica. FSP po recenziji ima oko 55 cm dug 4+4 pin CPU kabel tako da s njim nećeš imati problema. FSP je skraćenica za Fortron Source Power.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Super, onda će biti FSP :)

 

13 godina
offline
Re: Odabir Zalman napajanja
DarkoK3 kaže...

Ovako, zanimaju me isključivo Zalman napajanja

I Zalman napajanja su isto napajanja, zar ne? Nema nikakvoga razloga da otvaraš novu temu, pitaj ovdje i bok, Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O).

 

Gamer6669 kaže...
Nema razloga ni za tvoj post, vidis da smo mu pomogli i odlucio se, a da si citao temu vidio bi da sam mu vec rekao da ima temu gdje moze pitat.

Inače ne ovakve postove na odgovaram jer sam iznad toga, ali...

Po ovome što si napisao znam da nikad nisi bio moderator, ja ne samo da sam bio, nego sam i dan danas, samo ne na ovom forumu.

Čovjek je otvorio nepotrebnu temu, vi mu jeste pomogli i to je riješeno, ali ja sam napisao poruku tebi koji si ga odmah trebao uputiti u sticky temu,

a ne zajedno s njim spamati forum, spamanje se protivi pravilima i strogo je zabranjeno (prijavljeno je moderatoru), poruku sam napisao da svatko tko otvori ovu temu vidi tu poruku,

te se uputi u pravu temu, temu koju prate forumaši sa više iskustva, znanja i sposobnosti, temu gdje bude dobio prije pomoć nego ovdje i na kraju poruku sam napisao

zato da moderator zaključa temu, jer bez obzira što ste vi riješili njegov problem, netko novi tko vidi tu temu i u razmatranje uzme Zalman napajanja, opet bude došao spamati ovdje,

a sad ti meni reci, koji je onda smisao imati sticky temu ako ljudi otvaraju stalno svoje teme???

ps. sreća vaša što nisam moderator ovdje, jer da jesam, sad bi se fino crvenio zajedno sa svim sudinicima teme. NHF.

ps. 2 ja ne znam koliko ti imaš godina, ni jesu tebe otac i mater naučili kakvom redu, ovdje nisi doma, doma možeš možda raditi što hoćeš, ali ovdje treba poštovati određena pravila,

kako ti, tako i svi mi.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2015 19:26 (Valentin17).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Odabir Zalman napajanja
@Valentin17

Nema razloga ni za tvoj post, vidis da smo mu pomogli i odlucio se, a da si citao temu vidio bi da sam mu vec rekao da ima temu gdje moze pitat.
All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?
11 godina
offline
Re: Odabir Zalman napajanja

Evo kad se već tema zove Zalman napajanja onda ću pokušati napisati nešto više o svakoj seriji koja je dostupna ili bila dostupna kod nas. To sam trebao odmah, ali eto, moja greška.

 

Zalman LE (213 kn; 2 god. garancije / 272 kn 3 god. garancije) - 300 W / 400 W

Recenzija 400 W

 

Obje verzije imaju istu platformu koja nije poznata (navodno Hui Cheng Electronic Technology) pa tako nije baš nešto napredna što pokazuje i nedostatak PFC-a, što utječe na efikasnost napajanja. Unatoč tome, mislim da platforma izgleda bolje od većine napajanja iz ranga do 200 kn. Kondenzatori su lošije kvalitete ChengX i Nicon. Regulacija napona na 12 V je loša jer se vidi veliki pad napona od 12,45 V (idle) do 11,73 V (load), manji rail-ovi imaju dobru regulaciju. Oscilacije napona su isto lošije gdje su u prosjeku dobili oko 47 mV na 5 V (50 mV ATX granica), 27 mV na 3,3 V (50 mV ATX granica) i 65 mV na 12 V (120 mV ATX granica). Max efikasnost je oko 80%, ali u prosjeku je između 70% i 80%. Brzina ventilatora postepeno raste pa je moguće da je bučniji pri višim opterećenjima. Postoje zaštite OVP, UVP, OPP, SCP. Nema MOV-a.

 

Mišljenja sam da se 400 W ne isplati uzimati, a 300 W se eventualno može uzeti u obzir za office konfiguracije.

 

 

Zalman LX (od 260 kn; 2 god. garancije) - 400 W, 500 W, 600 W i 700 W

Recenzija 500 W

Recenzija 600 W

Recenzija 700 W

 

U pitanju su isto platforme od Hui Cheng Electronic Technology, ali su nešto naprednije od LE serije. Varijante od 400, 500 i 600 W imaju jednake platforme, a 700 W ima dodatne DC-DC pločice. U recenzijama 500 W i 600 W imaju približno jednake rezultate, ali ipak 500 W ima malu prednost. Regulacija napona je bolja od LE serije, ali i dalje nije odlična jer isto postoji određeni pad napona, od 12,17 V (idle) do 11,7 V (load). Oscilacije napona su uglavnom ispod 30 mV na 3,3 V i 5 V, te manje od 60 mV na 12 V. Max efikasnost je oko 85-86%, ali uglavnom preko 80%. Brzina ventilatora je osjetno veća kod varijante od 600 W pa bi i pri niskim opterećenjima buka mogla biti poprilično velika. Primarni kondenzator je CapXon, a ostali su Nicon. Nema MOV-a.

700 W je u svemu bolji iako bi trebalo uzeti u obzir da se radi od drugom portalu. Znači regulacija napona od 12,27 V do 11,96 V. Oscilacije napona niže od 30 mV* (*rezultati se ne čine baš točni), a efikasnost max oko 87% i uglavnom iznad 82-83%.

 

Velika je konkurencija u tom rangu pa bih osobno samo gledao 400 W za neke office/low end gaming konfiguracije.

 

 

Zalman GSII (od 381 kn; 3 god. garancije) - 500 W

Platforma je ista kao kod LX modela pa su i rezultati vrlo vjerojatno slični.

 

 

Zalman GLX (od 415 kn; 3 god. garancije) - 500 W, 600 W i 700 W

Recenzija 700 W

 

Platforma je jednaka kod svih varijanti, a proizvođač je Sirtec. Dosta poznata platforma iz nekih OCZ modela i Chiefteca. Imam samo recenziju od 700 W, a ona kaže da su korišteni nešto lošiji Su'scon kondenzatori (Seasonic ih zna koristiti u OEM modelima), regulacija napona od 12 V do 11,75 V, oscilacije manje od 40 mV na nižim rail-ovima i manje od 60 mV na 12 V. Max efikasnost malo veća od 87%, a buka je relativno niska na nižim opterećenjima dok je pri većim nešto viša. Ne vidim MOV.

 

Prevelika konkurencija ih čini ne isplativim.

 

 

Zalman GV (od 542 kn; 3 god. garancije) - 600 W i 700 W

Recenzija 600 W

Recenzija 700 W

 

Poznata Enhance platforma iz novih Silverstone ST60F-PB, s tim da u ovom slučaju nema modularne ploče. Platforma dosta sliči na CWT-ovu iz G550M, ali ipak sve izgleda nekako bogatije/veće. Kondenzatori su mix svega, Teapo (primarni i nešto malo na sekundarnom), CapXon, Taicon, Su'scon. Regulacija napona je solidna, od 12 V do 11,8 V. Oscilacije napona max oko 30 mV na nižim rail-ovima i 60 mV na 12 V. Max efikasnost oko 88% i buka je relativno mala i specifično je to što se ventilator ne zavrti nešto previše na višem opterećenju, što znači da je mala razlika između idle i load. Postoji MOV.

 

Opet mislim da su neka druga napajanja na tržištu bolji izbor od ove serije.

Moj PC  
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice