Prava potrosnja struje

poruka: 40
|
čitano: 45.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Prava potrosnja struje

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

copy:saver paste_yug
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prava potrosnja struje

ma daj nemoguce da nikog to ne zanami ili nezna

copy:saver paste_yug
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W


mozda sam ja u krivu ali bas ne vidim da trosi struju
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

 Protupitanje, koliko moja Mazda6 trosi kad ga ja vozim npr 200 km?
Motor je 2.0
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje

ne znam...postavi pitanje sutra oko 21 h jer tada bude dosta na online usera

15 godina
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

Na ovo pitanje se može odgovoriti samo približno - PC ne troši uvijek jednako (ovisi što se na PC-u radi).

Napajanje od 520 W samo znači da toliku snagu možeš dobiti iz njegovih izlaza; uz maksimalno opterećenje (nerealno) i pretpostavku 80% efikasnosti, potrošnja bi tada bila 520/0,8=650 W.

Može se pretpostaviti da u nekom prosjeku PC može trošiti recimo 300W (u stvarnosti vjerojatno manje; još jednom napominjem da ovisi o opterećenju i komponentama stroja); takva pretpostavka bi dala 300W*24h=7,2 kWh dnevno.
KaeR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje
KaeR kaže...

Može se pretpostaviti da u nekom prosjeku PC može trošiti recimo 300W (u stvarnosti vjerojatno manje; još jednom napominjem da ovisi o opterećenju i komponentama stroja); takva pretpostavka bi dala 300W*24h=7,2 kWh dnevno.
Spojis instrument na napajanje, udaras po kompu cijeli dan i onda na kraju dana spojis instrument na kompjuter i dobijes graf...
Ovih dana cu ti bacit jedan takav 0-24 graf pa ces vidjet, samo da laptop osposobim
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

 A mene zanima kako zapalit pc
Osnovan - 1878. Igralište - Old Trafford, Kapacitet - 76.212 Predsjednik - Joel i Avram Glazer Trener - Alex Ferguson Liga - FA Premier Ligue 2007/08. 1. mjesto ______________________ Tko pita, ispadne budala 5 minuta! Ko ne pita ostane budala zauvijek.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 9:29 (Red Devil).
15 godina
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

 kao što je netko rekao, nije isto imaš li clio 1,5 dci ili alfu 2,4 jtd (primjer napajanja 500 W i 1000 W), a voziš ih 180 ili 90 km/h. Napajanje ti samo može dati neku snagu, a ti sam možeš mjerit kolko troši. Uštekaj komp ovakvo što ili u ovakvo što ako si zaista zabrinut za budućnost Zemlje Cool
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
protjeran
offline
RE: Prava potrosnja struje
Red Devil kaže...
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

 A mene zanima kako zapalit pc
 a bas si jadan...
copy:saver paste_yug
15 godina
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

 -krivi pristup-pitanje.
Napajanje samo osigurava dovoljno snage, ali samo po sebi ne troši.
Što troši struju (gledajući PC)?? -komponente-dijelovi...
-Koji CPU-ne troše svi isto, količina RAMa, HDD, DVD... TV kartica.. itd. ČAK i MOBITEL ako ga puniš preko USBa.
Dodatno ovisi o chipsetu, vrsti CPUa (mobile) i OSu-powersavingu... -u standby modu ili igrajući neku igru.. (razumiješ?).
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
protjeran
offline
Prava potrosnja struje

jbg zato sam tu da pitam ....Smijeh

 

ma to pitam jer me matori savija sa tim kompom kao dobijamo struje previse jer ja stalno visim za kompom od 24 sata /12 sati gori skidam torrente i 3 sata igram tako da neverujem da takvo sto moze puno potrosit "mozda" 150kn mesecno

copy:saver paste_yug
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 12:01 (ro357ba).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prava potrosnja struje

Jedino kako možeš saznati je da imaš vatmetar koji svaki određeni period šalje podatke o potrošnji - što je preskupo. Jedino ako imaš staro brojilo pa da njega spojiš između utičnice i napajanja

 

EDIT: Postoji način da to saznaš - potpuno jednostavan, ali dosadan i ne baš točan. Instaliraš programe koji mjere opterećenje CPU-a, GPU-a i ostalih komponenti. Saznaš koliko ti svaka troši (podaci od proizvođača) i pomnožiš sa prosječnim opterećenjem koji ti je taj program izmjerio tijekom jednog dana.

 

 

 

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali balkan nikako iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 12:22 (Paolo2612).
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Prava potrosnja struje

hvala

copy:saver paste_yug
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Prava potrosnja struje

najbolje i najlakse stvarnu potrosnju mos izmjerit digitalnim watt-watth metrom... npr. prije kojih mjesec dana takvog je bilo moguce nabavit u Lidla za 77kn sto sam i ucinia... rezultati... lapu je potrosnja od 30-50w, kompu (starija generacija) od 70-120w ovisno o rezimu rada... novije generacije vjerujem trose i vise... vecina uredjaja u stand-by... npr. tv, divx, itd, trose po 8-10w, dakle, kad nista ne rade... tako da sve to zbrojis, pomnozis i ispada da se puno toga moze ustedit kupnjom novijih uredjaja.... npr. ako skidas torrente, umjesto kompa, koristis nesto tipa asusovog routera s diskom koji trosi oko 15w.... taj sam sebe isplati u godinu dana samo na racun struje...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje
wifi kaže...

najbolje i najlakse stvarnu potrosnju mos izmjerit digitalnim watt-watth metrom... npr. prije kojih mjesec dana takvog je bilo moguce nabavit u Lidla za 77kn sto sam i ucinia... rezultati... lapu je potrosnja od 30-50w, kompu (starija generacija) od 70-120w ovisno o rezimu rada... novije generacije vjerujem trose i vise... vecina uredjaja u stand-by... npr. tv, divx, itd, trose po 8-10w, dakle, kad nista ne rade... tako da sve to zbrojis, pomnozis i ispada da se puno toga moze ustedit kupnjom novijih uredjaja.... npr. ako skidas torrente, umjesto kompa, koristis nesto tipa asusovog routera s diskom koji trosi oko 15w.... taj sam sebe isplati u godinu dana samo na racun struje...

 svaka lampica na uredaju koji je "ugasen" (radio, tv, display sata na pecnici ITD) trosi 40 kuna GODISNJE.
Pomnozis svaku lampicu u stanu i padnes na dupe
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
offline
Prava potrosnja struje

semi-OT.

nekad neštedljivi uređaji, ugašeni nisu strošili struju ... današnji štedljivi -troše! Izlanuo se

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prava potrosnja struje

haha

hacker-ri

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje
Hacker-ri kaže...
 svaka lampica na uredaju koji je "ugasen" (radio, tv, display sata na pecnici ITD) trosi 40 kuna GODISNJE.
Pomnozis svaku lampicu u stanu i padnes na dupe
 
mozda ispada komicno... ali stvarno tako i ispada... i ne zaboravi sve one uredjaje tipa punjaca za mobitel kojih ima bar 2-3 minimum a stalno su ukljuceni u zid cisto iz nekog komoda...
ihush kaže...

semi-OT.

nekad neštedljivi uređaji, ugašeni nisu strošili struju ... današnji štedljivi -troše! Izlanuo se

 
neke stvari, tipa bojlera, tipa masine za robu, za sudje, ne mogu trosit manje nego sto trose... za ugrijat jednaku kolicinu vode, u nekom vrimenu, u pravilu triba uvik podjednako energije... ustede danas dolaze od smanjenog kapaciteta, tj. manje kolicine vode koju isti uredjaji trose, pa ispada da trose manje struje, vode, svega... medjutim, iz uticnice, u trenutku paljenja grijaca, isto vuku i stari i novi uredjaji...
tv se isto moze iskljucit potpuno iz struje, ali ipak, nakon nekog vrimena odu svi programi....
ostali uredjaji, divx, pojacalo, itd su ukljuceni samo zbog linosti...
16 godina
offline
RE: Prava potrosnja struje
Hacker-ri kaže...
wifi kaže...

najbolje i najlakse stvarnu potrosnju mos izmjerit digitalnim watt-watth metrom... npr. prije kojih mjesec dana takvog je bilo moguce nabavit u Lidla za 77kn sto sam i ucinia... rezultati... lapu je potrosnja od 30-50w, kompu (starija generacija) od 70-120w ovisno o rezimu rada... novije generacije vjerujem trose i vise... vecina uredjaja u stand-by... npr. tv, divx, itd, trose po 8-10w, dakle, kad nista ne rade... tako da sve to zbrojis, pomnozis i ispada da se puno toga moze ustedit kupnjom novijih uredjaja.... npr. ako skidas torrente, umjesto kompa, koristis nesto tipa asusovog routera s diskom koji trosi oko 15w.... taj sam sebe isplati u godinu dana samo na racun struje...

 svaka lampica na uredaju koji je "ugasen" (radio, tv, display sata na pecnici ITD) trosi 40 kuna GODISNJE.
Pomnozis svaku lampicu u stanu i padnes na dupe
 Ma ne trose "lampice", nego logika/procesor uredjaja koja je u standby-ju + gubiti u napajanju (pretvorba 220V u 12V/5V ili na koliko vec uredjaj radi).
Ali svejedno, mislim da nasa civilizacija ide u potpuno krivom smjeru. Umjesto da se brinemo sto nam struja postaje sve skuplja, zasto radije ne nadjemo jeftinije nacine proizvodnje energije, tj. napravimo nesto da postane jeftinija, mi se brinemo zbog par Watta potrosnje koji uredjaji trose...Iznenađen 
Ljudski organizam trosi 200W-300W, i to 95% odlazi u okolinu kao beskorisna toplinska energija, pogotovo u ljetnim danima. Ajmo svi onda meditirat i biti na dijeti kako bi smanjili potrosnju energije i ocuvali zemlju. Smijeh
Think locally, act globally...
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 20:19 (SupremeCommander).
15 godina
odjavljen
offline
Prava potrosnja struje

Većina kompova u idle radu troše između 50 i 150 W uz uključen power management + monitor, te 100 - 750 W u punom opterečenju (većina je tu negdje do 200 W bez nekih ultra bijesnih SLi/CF grafičkih i 4 jezgrenih procesora) + monitor.

Maksimalna potrošnja PC-a dok su ugašeni, a uštekani je cca 15 W u najgorem slučaju, tipa USB pod napajanjem i uređaji spojeni na USB.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...

zanima me koliko pc inace moze potrosit struje da gori npr citav dan???

napajanje je corsair 520W

1. Igranje
0,5 kW x 30 dana x 3 h/dan = 45 kWh
(pretpostavka bijeli model HEP-a u skupljoj tarifi) 45 kWh x 0,92 kn = 41 kn
2. torrent
pretpostavka je potrosnja mog kompa u mirovanju dok rade diskovi bez monitora, printera, skenera, rutera, vanjskog diska... od 50W
a) 11 h skupe struje x 30 dana x 0,05 kW = 16,5 kWh * 0,92 kn = 15,18 kn
b) 10 h jeftine struje x 30 dana x 0,05 kW = 15 kWh * 0,46 kn = 6,9 kn
dakle torrenti su ti minimalno 22,08 kn mjesecno
3. ovome pribroji potrosnju monitora/periferije...

Dakle, uz dosta ovih pretpostavki minimalno pridonosis tom racunu sa 63,08 kn/mjesec.

 


Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje
genije_čudo_prirode kaže...

Dakle, uz dosta ovih pretpostavki minimalno pridonosis tom racunu sa 63,08 kn/mjesec.

 


 kad vidis cifru onda skontas da bi komp trebao sam sebe isplacivat a ne bit trosak :D
ja svoj imam vec tjedan dana i ima dobre sanse u buducnosti da se isplati u roku 6 mjeseci :D


Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
odjavljen
offline
Prava potrosnja struje

Pretpostavka od 500 W u punom opterečenju vrijedi samo za stvarno bijesne makine tipa 4 jezgre, dvije grafičke ili jedna kojoj je potrošnja rekordna. Većina kompova je bliže polovici te cifre, ali bez kompletne specifikacije možemo samo nagađati.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Prava potrosnja struje
MrBlc kaže...

Pretpostavka od 500 W u punom opterečenju vrijedi samo za stvarno bijesne makine tipa 4 jezgre, dvije grafičke ili jedna kojoj je potrošnja rekordna. Većina kompova je bliže polovici te cifre, ali bez kompletne specifikacije možemo samo nagađati.

 konfa u potpisu
280W fullload
EP45-DS3R,Q9550,HD4870x2, T240HD, WD 500, SB640, 4GBPlatinum XTC, DC kit, 700W OCZ
15 godina
protjeran
offline
Prava potrosnja struje

q6600 3.4ghz

3870x2

4gb

320gb

2xdvd przilice

asus maximus formula

19" samsung

copy:saver paste_yug
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Prava potrosnja struje

To bi moglo biti oko 300 W, odnosno 350 W maks s monitorom.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Prava potrosnja struje
MrBlc kaže...

To bi moglo biti oko 300 W, odnosno 350 W maks s monitorom.

 prevedeno u kune Smijeh
da se resim mojih  staraca ---------
Čik pogodi šta igrači imaju za večeru, buđav lebac, konobaru daj donesi za igrače malo mesa i kolače, a kod Dobrivoja u frižider uvek svega ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.4.2009 19:55 (ro357ba).
15 godina
offline
RE: Prava potrosnja struje
ro357ba kaže...
MrBlc kaže...

To bi moglo biti oko 300 W, odnosno 350 W maks s monitorom.

 prevedeno u kune Smijeh
da se resim mojih  staraca ---------
 -pomnoži sate (željeni broj dana, mjeseci...) 1dan=24h obračunski mj=30dana... podijeli s 1000 i imaš KW.
-ne nije gotovo, uzmi cijenu kw, pomnoži, dodaj porez, namet, prirez, što-sve-ne... i recimo da je to cijena.
-Dali je to i cijena 'mira u kući' -možda.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Prava potrosnja struje

3 sata igranja + 21 sat torrenata dnevno ispada oko 50 kn mjesečno. Nije baš ni malo. Za 50 kn stari celeron nabaviš, ogoliš ga maksimalno, upravljaš ga preko VNC-a, underclockaš ga, staviš samo jedan HDD i u maks 3 mjeseca ga isplatiš kroz uštedu na struji :-)

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice