Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.683
|
čitano: 1.423.481
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Rizi kaže...

A jesu li sva z3+ black zalmanova  identicna kucista ili? Jer gledao sam neke slike i imao sam osjecaj kao da se razlikuju

Imas Z3 i Z3+.

 

Z3 dolazi sa sveukupno 3 ventilatora i bez malog plexy prozora.

 

Z3+ dolaze u plavoj i bijeloj varijanti sa 4 ventilatora i plexy prozorcicem i malo visom cijenom. Po svemu ostalom su to ista kucista.

 

Evo ti uzivo razlike: Z3 & Z3+ .

 

 

Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
zober kaže...
Rizi kaže...

A jesu li sva z3+ black zalmanova  identicna kucista ili? Jer gledao sam neke slike i imao sam osjecaj kao da se razlikuju

Imas Z3 i Z3+.

 

Z3 dolazi sa sveukupno 3 ventilatora i bez malog plexy prozora.

 

Z3+ dolaze u plavoj i bijeloj varijanti sa 4 ventilatora i plexy prozorcicem i malo visom cijenom. Po svemu ostalom su to ista kucista.

 

Evo ti uzivo razlike: Z3 & Z3+ .

 

 

Imam jos jedno pitanje da li je velika sad razlika izmedju z3+ z5+ i z11+ da pokusam skupiti para pa da uzmem nesto od to dvoje (mislim na z5+ i z11+ posto su malo skuplja jos od z3+) Tj da li se isplati , I da li u z3+ moze stati hyper 212 evo  hladnjak i hyper t4 ? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Od svih tih Zalmana su Z3+ & Z5+ najbolje po meni pogodjeni - kako izvana tako iznutra. Mana Z11+ je to sto ne prima graficke duze od 30cm, no to ne igra svakome ulogu. Z5+ ti dolazi s jednim ventilatorom manje.

 

Svi nabrojeni ti bez problema primaju T4 & 212 Evo.

 

Evo ti uzivo i Z5+ sa 212 Evo da isto dobis malo bolji dojam kako to izgleda uzivo. Z3+ ti je najisplativiji, ostale gledas samo ako ti se vise svidja eksterijer.

 

 

 

 

Z5+ Z5+
Z5+ (2) Z5+ (2)
Molim da mi se ne šalju na PM upiti za procjene komponenti i sl. Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Gledam kućište do 500kn, bitno mi je da ima prozirnu stranicu(ili samo proziran dio) te da ima one rupe sa "gumenim zavjesama" da se lako kabeli iza mogu progurati za bolji cable managment..Isto tako, mora podrzavati minimalno visinu od 170mm za CPU air cooler jer koristim arctic a30 i dosta je velik, na knap u ovom Thermaltake v6 koje sad koristim...Prijedlozi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2014 17:27 (Kalmageddon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kalmageddon kaže...

Gledam kućište do 500kn, bitno mi je da ima prozirnu stranicu(ili samo proziran dio) te da ima one rupe sa "gumenim zavjesama" da se lako kabeli iza mogu progurati za bolji cable managment..Isto tako, mora podrzavati minimalno visinu od 170mm za CPU air cooler jer koristim arctic a30 i dosta je velik, na knap u ovom Thermaltake v6 koje sad koristim...Prijedlozi?

Arc Midi R2 ili Core 3000

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Da li zna tko oće biti u ADM-u opet jeftinih Zalmana Z3+?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Checola kaže...

Da li zna tko oće biti u ADM-u opet jeftinih Zalmana Z3+?

Vjerojatno čim stigne na skladište uvoznika ponovno.

11 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav ekipa, trebao bih pomoć oko odabira kućišta. Volio bi uzet neki tower case. cijena do soma kuna. Za oko mi je zapeo FD Arc XL. Cijena mu je odlična s obzirom da je tower. Ima li nešto bolje od toga za takve novce? 

 

Netko legitimno može pitat zašto tower. Zato što jednostavno želim više prostora u kućištu. Ovaj Zalman radi dobar posao, no kad sam vidio da me ograničava oko vodenih hlađenja, malo me to shebalo pa reko idem ispočetka - uzet dobro kućište da sutra ne plačem zašto nisam uzeo bolje, veće?!

 

Znači imali šta bolje od ovog za slične novce?

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eywa33 kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bih pomoć oko odabira kućišta. Volio bi uzet neki tower case. cijena do soma kuna. Za oko mi je zapeo FD Arc XL. Cijena mu je odlična s obzirom da je tower. Ima li nešto bolje od toga za takve novce? 

 

Netko legitimno može pitat zašto tower. Zato što jednostavno želim više prostora u kućištu. Ovaj Zalman radi dobar posao, no kad sam vidio da me ograničava oko vodenih hlađenja, malo me to shebalo pa reko idem ispočetka - uzet dobro kućište da sutra ne plačem zašto nisam uzeo bolje, veće?!

 

Znači imali šta bolje od ovog za slične novce?

Fractal Define XL R2, black ili titanium

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
11 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Kiki-hr- kaže...

Fractal Define XL R2, black ili titanium

A ne znam po čemu je r2 bolji? Arc ima bolji airflow ali je nešto glasniji (r2 je pun dampening materijala za prigušivanje). I arc mi osobno izgleda bolje. R2 je preoštar i zatvoren. 

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eywa33 kaže...

Pozdrav ekipa, trebao bih pomoć oko odabira kućišta. Volio bi uzet neki tower case. cijena do soma kuna. Za oko mi je zapeo FD Arc XL. Cijena mu je odlična s obzirom da je tower. Ima li nešto bolje od toga za takve novce? 

 

Netko legitimno može pitat zašto tower. Zato što jednostavno želim više prostora u kućištu. Ovaj Zalman radi dobar posao, no kad sam vidio da me ograničava oko vodenih hlađenja, malo me to shebalo pa reko idem ispočetka - uzet dobro kućište da sutra ne plačem zašto nisam uzeo bolje, veće?!

 

Znači imali šta bolje od ovog za slične novce?

Nema boljeg big tower kucista za tu lovu pogotovo ako ides na vodeno hlađenje na krovu gdje je Arc bolje optimiziran od XL R2 serije, bolje riješen krov sa filtrom a i opcenito ima bolji prednji airflow i plexi panel na boku.

 

XL R2 je više silent case optimiziran i nešto clean fancy sprijeda radi aluminij vrata. 

 

Još sam zaboravio spomenuti da Arc XL ima i bolje riješen položaj ssd-a iza matične sa dva bracketa tako da ukoliko mijenjaš ili ti rikne ssd ne moraš vadit van mbo da bi izvadio ssd {#}

 

Evo jedan odličan

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 3:02 (roby27).
11 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Arc xl naručen...mozda stigne i sutra, al vjerojatnije slj. tjedan. Poslikam i javim dojmove kad stigne. Samo se bojim da će izgledat prazan... nego sva sreća pa iman dvi kartice pa će ličit na nešto valjda :)

Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zanimame koliko je dobro kuciste thermaltake chaser a21.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
leoncropro kaže...

Zanimame koliko je dobro kuciste thermaltake chaser a21.

Za te pare imaš kud i kamo bolji npr. Zalman Z3 plus.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav

Ovaj tjedan kupujem novo kuciste pa bi trebao preporuku do 350 kn.Razmisljao sam o ovom http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/kucista/miditower/zal-z3-plus/ ili ovom http://www.edigital.hr/Kucite-p47444.html.

Ako bi mi mogli reći koje je bolje ili ima neko drugo kuciste za te novce.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Rizi kaže...

A jesu li sva z3+ black zalmanova  identicna kucista ili? Jer gledao sam neke slike i imao sam osjecaj kao da se razlikuju

Z3+ zemi, bolji je od Z3 običnog, cic, ovo vrjedi i za tebe

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 21:37 (Strm).
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Hvala vam puno uzet cu Zalmana

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Može pomoć u odabiru? Cpu će bit 4460 , asrock pro4 h97, asus 280, corsair cs 550 gold napajanje i crucial ram (dual kit cl9 1600mhz).

2 zalman z3 plus
5 zalman z9 plus
3 corsair carbide 200r
2 corsair spec 03
1 corsair graphite 230T
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kenan.M kaže...

Može pomoć u odabiru? Cpu će bit 4460 , asrock pro4 h97, asus 280, corsair cs 550 gold napajanje i crucial ram (dual kit cl9 1600mhz).

Fractal Define R4 ili Arc Midi R2

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

ja bi preporucio i carbide 500r

razorblade
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

500R je skoro duplo skuplji od nekih navedenih.

11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Fractal i 500r su mi ipak malo izvan budžeta, tada bih moro odustat od g400s miša što ne bih volio budući da mi je mx518 pokvaren i trenutno koristim neki ms eclipse.

 

Inače uzimam iz trgovine mindfactory.de za negdje 40-60 eura, više ne mogu izdvojit bez žrtvovanja drugih komponenti. Ne trebaju mi neki posebno zahtjevni "feature-si", samo kolko-tolko (kolko je moguće za te novce) solidan dizajn i airflow (biće stock intel cooler).

 

Zalman z3 i z9 (z9 mi je onako poružan naspram z3 white verzije, ali to je sekundarno za ovaj budžet) mi izgledaju kao najbolji omjer uloženo/dobiveno a graphite 230t (sivi) mi je najbolje izgleda na slici.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Mnogi ovdje ni ne uzimaju u obzir 230T jer je Fractal samo 120kn skuplji, ali 230T nudi odličan omjer dobrog hlađenja i tišine, uz odličnu kvalitetu izrade, materijala i boje, te rasporeda unutrašnjosti. A dolazi i sa tri coolera, od kojih su 2 LED.

Ali da, nema gumice u rupama za cable management, nema gumice na dnu za PSU, nema dust filter na drugom dijelu dna i na vrhu, te su drive cage-evi od plastike. Zvuči kao dosta minusa, ali većina kućišta u tom rangu nema sve to.

A i bitno je kak se postave prioriteti. Airflow, tišina, tri coolera, odlična kvaliteta izrade, naspram nedostatka opremljenosti. Ali, da, zato košta 600kn, a ostala bolje opremljena koštaju 750kn.

 

Nebi bilo loše da Corsair napravi neku 340T verziju sa svim plusevima od 230T, plus da doda više opreme i pukne cijenu od 750-800kn.

13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kenan.M kaže...

Fractal i 500r su mi ipak malo izvan budžeta, tada bih moro odustat od g400s miša što ne bih volio budući da mi je mx518 pokvaren i trenutno koristim neki ms eclipse.

 

Inače uzimam iz trgovine mindfactory.de za negdje 40-60 eura, više ne mogu izdvojit bez žrtvovanja drugih komponenti. Ne trebaju mi neki posebno zahtjevni "feature-si", samo kolko-tolko (kolko je moguće za te novce) solidan dizajn i airflow (biće stock intel cooler).

 

Zalman z3 i z9 (z9 mi je onako poružan naspram z3 white verzije, ali to je sekundarno za ovaj budžet) mi izgledaju kao najbolji omjer uloženo/dobiveno a graphite 230t (sivi) mi je najbolje izgleda na slici.

A Z5+ ?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Vjv je i off topic al dobro ne mogu traziti dalje u zurbi sam,Posto planiram subotom biti u Sisku da nema ko iz tog grada a da zna da neka pc trgovina radi subotom,uz to i da ima zalman z3+? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Zahvaljujem svima na pomoći. Mali update: Naručio sam konfu (slika narudžbe) - ipak sam na kraju se odlučio za z3 plus, z9plus mi je ružan a budući da sam se protego na matičnoj moro sam otić na najjeftiniju opciju.

 

Po reviewovima sam pročito da je bitfenix outlaw best buy do 50eura + neki 120mm fan ali on nije bio dostupan (tek za 5 dana a to mi je prekasno)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kenan.M kaže...

Zahvaljujem svima na pomoći. Mali update: Naručio sam konfu (slika narudžbe) - ipak sam na kraju se odlučio za z3 plus, z9plus mi je ružan a budući da sam se protego na matičnoj moro sam otić na najjeftiniju opciju.

 

Po reviewovima sam pročito da je bitfenix outlaw best buy do 50eura + neki 120mm fan ali on nije bio dostupan (tek za 5 dana a to mi je prekasno)

A Z5+?!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kenan.M kaže...

Zahvaljujem svima na pomoći. Mali update: Naručio sam konfu (slika narudžbe) - ipak sam na kraju se odlučio za z3 plus, z9plus mi je ružan a budući da sam se protego na matičnoj moro sam otić na najjeftiniju opciju.

 

Po reviewovima sam pročito da je bitfenix outlaw best buy do 50eura + neki 120mm fan ali on nije bio dostupan (tek za 5 dana a to mi je prekasno)

Toga nema kod nas?? Lakše je strancima davat novac, nego našima. Sramota!

[url=http://www.enjin.com/bf3-signature-generator][img]http://sigs.enjin.com/sig-bf3/680763f317669c2b.png[/img][/url]
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.7.2014 22:08 (Kiki-hr-).
11 godina
odjavljen
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav ekipa, evo stigao je Arc XL. Odličan case. Sve prošlo u najboljem redu, nikakvih komplikacija. Kable managment je bio puno bolji i jednostavniji nego u zalmana. Povadio sam fanove sa zalmana i stavio u Fractala. 

 

Gornja tri led fana i stražnji služe kao exhaust, a prednja dva i donji kao intake (iako sam se zeznuo i naopako okrenuo donjeg, pa ću ga poslije okrenut ispravno - intake). Stavio sam i gornji kontroler sa zalmana u fractala dok ne naručim neki fan kontroler sa ebaya. Malo sam se natezao dok sam ga postavio, al sad je sve dobro i funkcionira, ostavio sam i temp senzor a sve usb i audio kablove maknuo. Tako da sad fanove kontroliram - 3 preko fractalovog kontrolera i 3 preko zalmanovog, stražnji fan ide izravno na matičnu. Gornji HDD bay sam izvadio radi boljeg airflowa na grafičke kartice, a donji bay je ostavljen s tim da sam izvadio sve hdd ladice osim jedne. 

 

Sve u svemu, jako sam zadovoljan. Case je čvrst i vrhunski izrađen, težak je cca 15kg prazan, sa svim ovim hw-om ima blizu 20. Bočno staklo je dosta tamno i vidi se tek gornji dio matične koji je osvijetljen led fanovima odozgo. Uzet ću i neku led trakicu da se malo bolje vidi :)

 

Ako netko ima pitanja, slobodno. 

 

ps. da, na bočnoj stranici zalmana starog je ženska čarapa :) i radila je posao jako dobro (vidi se po fanu)

Prašnjavi zalman Prašnjavi zalman
Usporedba Usporedba
Don't these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there's one you're bound to divide it .....Right in two!
Moj PC  
11 0 hvala 7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice