Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.683
|
čitano: 1.421.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ima neko preporuku nekakvog kučišta, malo starijeg jer su ona čvršća, mislim ga moddati da stane vodeno gore i da imam barem nekakav cable menagment? Cijena do nekih 200kn, nebi više dao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Lucidius

Ej, evo kućišta za tebe, ako nisi vidio, Thermaltake View 27http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002942 Nema stvari za utišat buku, ali je vrlo dobar za pokazat komponente, pogotovo za te novce (oko 70 eura).

 

Još jedno fora kućište, bliže 100 eura, tj. nažalost 1000kn u HR, ali sa Temper glassom, RGB forama i interesantnim dizajnom je AeroCool P7-C1. Podsjeća me na mješavinu NZXT H440 i Phanteks Enthoo Luxe..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.10.2016 1:53 (The_Fichek).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Osobno mi je ruzan taj Thermaltake, funkcije i festuri kucista su na mjestu.

 

Inace, idem kod staklara u ponedjeljak sa stranicom od F51 da mi makne onaj pleksiglas i stavi pravo staklo i jos malo izreze stranicu tako da mi taj prozor bude jos veci, pa da staklo bude skroz do rubova.

 

Sredio bi to jos ovaj tjedan ali sam na putu izvan Hrvaske a dolazim krajem tjedna...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Samo da se javim, imam Zalman Z3+, naprijed imam dva 800 RPM ventilatora, 2 gore za ispuh i jedan iza za ispuh. U usporedbi sa klasičnim fan-less kučištem konačno su se temperature hard diskova spustile za 10ak stupnjeva. Prije je znalo biti po 45 stupnjeva, sad ne prelazi 32. Tako da je zbilja super. Ali kučište je dosta nespretno napravljeno. Prednja ploča se jako teško skida, a izbacivanje onog lima za čitač diskova je prava muka vaditi. Ali i dalje mislim da je za 320kn kučište super. Samo eto, ima te neke sitne nedostatke. Ali eto, ja zadovoljan.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Premeseagry kaže...

Samo da se javim, imam Zalman Z3+, naprijed imam dva 800 RPM ventilatora, 2 gore za ispuh i jedan iza za ispuh. U usporedbi sa klasičnim fan-less kučištem konačno su se temperature hard diskova spustile za 10ak stupnjeva. Prije je znalo biti po 45 stupnjeva, sad ne prelazi 32. Tako da je zbilja super. Ali kučište je dosta nespretno napravljeno. Prednja ploča se jako teško skida, a izbacivanje onog lima za čitač diskova je prava muka vaditi. Ali i dalje mislim da je za 320kn kučište super. Samo eto, ima te neke sitne nedostatke. Ali eto, ja zadovoljan.

 

Imas 2 in 3 out ventove? Zar ne bi trebao odrzavati pozitivan tlak u kucistu?

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

3 za ispuh imam (2 gore i 1 iza), i 2 prednja.

 

Friday kaže...

 

Zar ne bi trebao odrzavati pozitivan tlak u kucistu?

 

To znači da...?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Premeseagry kaže...

3 za ispuh imam (2 gore i 1 iza), i 2 prednja.

 

Friday kaže...

 

Zar ne bi trebao odrzavati pozitivan tlak u kucistu?

 

To znači da...?

 

Da vise upuhujes u kuciste nego sto iz njega izvlacis. Dakle 3 in 2 out bi bilo logicnije. Neka me netko ispravi ako grijesim.

Freak Show Inc.
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Premeseagry kaže...

1.Ali kučište je dosta nespretno napravljeno.

2. Prednja ploča se jako teško skida, a izbacivanje onog lima za čitač diskova je prava muka vaditi.

3. Samo eto, ima te neke sitne nedostatke. Ali eto, ja zadovoljan.

1. Ništa nije nespretno naprevljeno, samo treba znati kako što napraviti.

2. Pročitaj pod 1.

3. Pročitaj pod 1.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
8 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Bok! Odlučio sam si sklepat neki komp od polovnih djelova, ali bi kučište uzeo novo jer nema nijednog kakvo ja želim.

A želim da bude mini ITX i da bude "slim" - odnosno usko - pošto mi se ova kockasta gade.

Neznam, cijena da nije neka urnebesno visoka, al ne očekujem ni nešta za 100kn...
Ideja je da složim nekakvu zvjerkicu od nekakvih 2700kn (polovnih) djelova i koristim umjesto laptopa. Tj. pošto bih ga selio dvaput mjesečno, 3 sata vožnje vlakom - meni sasvim dovoljno. 

Unaprijed hvala! 

PS. Nešto ovako (klik) ali da nije baš ta urnebesno visoka cijena...

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.10.2016 15:02 (matejBJ).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
matejBJ kaže...

Bok! Odlučio sam si sklepat neki komp od polovnih djelova, ali bi kučište uzeo novo jer nema nijednog kakvo ja želim.

A želim da bude mini ITX i da bude "slim" - odnosno usko - pošto mi se ova kockasta gade.

Neznam, cijena da nije neka urnebesno visoka, al ne očekujem ni nešta za 100kn...
Ideja je da složim nekakvu zvjerkicu od nekakvih 2700kn (polovnih) djelova i koristim umjesto laptopa. Tj. pošto bih ga selio dvaput mjesečno, 3 sata vožnje vlakom - meni sasvim dovoljno. 

Unaprijed hvala! 

PS. Nešto ovako (klik) ali da nije baš ta urnebesno visoka cijena...

 

Sta si ne uzmes nekog malog optiplexa i eto ti dobrog stroja...

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Gdje ima za malo para? Ovo po njuškalu sve skupo po 2000kn... ostane mi 500kn za grafu - i toliko o zvjerkici :D 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
matejBJ kaže...

Gdje ima za malo para? Ovo po njuškalu sve skupo po 2000kn... ostane mi 500kn za grafu - i toliko o zvjerkici :D 

 

 

A gle, zvjerkicu smo otpisali u startu kad si odlucio potrositi 2700 kn na nju.

Pogledaj na PCE, mozda tamo ima nesto razumno.

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ma znam, ali ne želim uzeti neki optiplex koji ima Q6600, a trebam još RAM-a, drugi disk i grafičku jer se to ne isplati, odnosno opet završim na nekih 600kn za grafu. Mislio sam neki i5 2400 ali eto, skupi su. Pa sam kontao da sve posebno djelove tražim i tako...

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Zanima me kakva je limarija na MS kučištima u usporedbi s npr. naviatec i zalmanom ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2016 17:29 (danexxx).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Zalman je malo kvalitetniji od Naviateca i MS-a, ali i dalje je sve to klecavo i labavo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Vjerojatno narucujem ovo kučište 

, uglavnom jako slicno sadasnjem TT F51, nesto manjih dimenzija, ali podrške za ventove i vodeno su skoro u dlaku, također dust filteri na svim mjestima.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Samo da javim da sam narucio ovo kučište Anidees AI-Crystal  preko Uzi shopa za 1370kn sa dostavom.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 7:17 (XXX-Man).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

pa prvo si rekao da ces side panel od tt nosit staklaru...

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

pa prvo si rekao da ces side panel od tt nosit staklaru...

 

 

 Da rekao sam, i neki dan bezveze odem malo gledat novosti u vezi komponenata kaj izlazi sve ove godine, i onda sam naletio na par komada tih kučišta koja su cijela od kaljenog stakla, prednost toga je sta se nemogu izgrebat kao ovaj pleksiglas, a uz to mi i brutalno izgledaju. I tak ja krenem surfat i istrazivat o tom kučištu i zaljepim se za njega ko muha na govno, ista stvar je bila i nedavno dok sam narucio novo vodeno Swiftech H240X2 

 

 

11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

za tu lovu mogli su staviti gumene obrube na rupe za kablovinje, a bogme i tih centimetar prostora odozada mi ne izgleda baš najbolje za namjestit kablove

ne sviđa mi se ni staklo posvuda, no to je stvar osobnih sklonosti

 

btw. ne moraš lupat poruku za porukom, samo urediš postojeću

ovako izgled kao da pričaš sam sa sobom, a nije baš i da je neophodan svaki update statusa tvoje narudžbe

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

 

ovdje ga nisu bas nahvalili, uglavnom previse love po meni, tamno staklo je muka cistit jer se prasina kelji ko luda

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
picajzla0707 kaže...

za tu lovu mogli su staviti gumene obrube na rupe za kablovinje, a bogme i tih centimetar prostora odozada mi ne izgleda baš najbolje za namjestit kablove

ne sviđa mi se ni staklo posvuda, no to je stvar osobnih sklonosti

 

btw. ne moraš lupat poruku za porukom, samo urediš postojeću

ovako izgled kao da pričaš sam sa sobom, a nije baš i da je neophodan svaki update statusa tvoje narudžbe

Pa jesi ti gledao kako je uopce odrađeno provlacenje kablova? nema tu nikakvih standardnih rupa osim jedne koja je na pokrovu od napajanja, vec se provlace kroz ovu sekciju klik a to znaci da su kablovi jos manje primjetni nego kod standardnih rupa, ta sekcija inace sluzi i za pridrzavanje duzih grafi, samo se sa backplateom nakaci na onaj prorez. Šta se tice cable managmenta tu se treba potrudit, ko u tome nije specijalac ovo kučište i nije za njega.

 

Inace, da sam samo editirao post, nitko nebi ni znao da sam nesto novo napisao, al nitko te niti ne tjera da citas ako neces.

 

Inace, imate ovdje par klipova gdje je covjek sastavljao konfu sa tim kučištem, i modirao onaj poklopac od napajanja 

, ima i za cable managment, sve se da odraditi ako se slaze sa mozgom.

 

Šta se tice stakla, meni bi bilo bolje da ga nisu stavljali na straznju stranu, em sta mi je ljepse dok ne vidis kablove (mislim ionako tu straznju stranicu kučišta nebudes niti vidio), a opet dobijes vise fleksibilnosti na stranici zato jer se staklo nemre puno savijat i kablovi moraju bit perfektno odrađeni.

 

Šta se tice čiščenja, obican pleksiglas nisi smio uopce niti cistiti jer bi se odma pogrebao, sa ovime je lako, uzmeš krpu, sredstvo za pranje stakla i deri.

 

Jedine mane meni na kučištu su malo mjesta za cable managment odozada, i mogli su na pokrovu od napajanja napraviti jos jednu omanju rupici kroz koje bi provlacio kabele od prednjeg panela tako da ih se moze bolje sakriti, ali to je cas posla za brusilicu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2016 17:53 (Lucidius).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

 sve se da odraditi ako se slaze sa mozgom

Ti to nećeš moći.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.10.2016 20:13 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

 sve se da odraditi ako se slaze sa mozgom

Ti to nećeš moći.

 Ja cu to slozit i stavit slike da svi vide, a ti i ostali strucnjaci koji ni vlastitu konfu niste sami slozili i trazite savjete oko komponenata po forumu od drugih mozete samo zavijati na mjesec, a da ne pricam o tome da ti svoju konfu skrivas kao zmija noge zato jer ti se kablovi koji strše na sve strane vide i iz dvorišta ;) a upitno je i uopce jel imas ista jace od pentiuma i gtx 750ti, ili si mozda na laptopu   

 

Slikaj pa pokazi kad si faca, inace zacepi gubicu :D

 

EDIT:

 

Evo samo da znas da mi je nekako dosadno i prazno na forumu kad ne vidim tvoje bisere od komentara, pa reko ajmo maknut iksić da si napravim zivot zabavnijim 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 0:24 (Lucidius).
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Vjerojatno narucujem ovo kučište 

, uglavnom jako slicno sadasnjem TT F51, nesto manjih dimenzija, ali podrške za ventove i vodeno su skoro u dlaku, također dust filteri na svim mjestima.

 

 

Meni se ne svidja kod tog kucista sto je paljenje i usb portovi, audio sa gornje strane, nakupi se uvijek prasine, moras cisti i takve gluposti 

 

Imam kuciste po tom principu i jako me to nervira, danas da kupujem opet kuciste SIGURNO ne bih napravio takvu gresku, sad bih mozda trazio nego da mogu bocno da pali i bocnem usb, a ni ti usb portovi mi ne trebaju ali to mi je onako bas....ruglo kod kucista.......

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa imas usisivac valjda doma, samo jednom mjesecno pređes preko USB utora i to je to, uostalom sva kučišta na ovu foru imaju na vrhu utore zato jer na prednji panel nemas gdje ni staviti. Uostalom meni je jos bolje da su tako na vrhu utori zato jer onda ne zauzimas bezveze prostor na prednjem panelu gdje bi mogao staviti ventilator ili veci radijator.

 

EDIT:

 

Opcenito mi je i ljepse kad su utori na vrhu da ih ne vidim zato jer onda na kucistu ostaju ciste linije i elegancija i estetika dolazi vise do izrazaja 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 1:54 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Nije problem ocistiti, jednostavno mi ni sa strane estetike ne izgleda lijepo, moglo se to bolje sakriti i odraditi...a da ne pricam o cijeni koja je "nidje veze" al dobro.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Šta se tice čiščenja, obican pleksiglas nisi smio uopce niti cistiti jer bi se odma pogrebao, sa ovime je lako, uzmeš krpu, sredstvo za pranje stakla i deri.

 

 Plexiglas se isto čisti sredstvom za pranje prozora i papirnatim ručnicima iz kuhinje i nema ogrebotina.

Bar ja tako održavam na svom 750D i nemam ogrebotina.

 

Edit: bdw zanimljiva ta nova kištra ali kao što kažeš zašto i staklo na boku, to mi malo ruši estetiku (osobno mišljenje).

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 10:04 (Tiby).
13 godina
online
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
Evo samo da znas da mi je nekako dosadno i prazno na forumu kad ne vidim tvoje bisere od komentara, pa reko ajmo maknut iksić da si napravim zivot zabavnijim 

Poznajem ljude takve kao ti, znao sam ja da nećeš dugo izdržati, znatiželja ti ne da.

Ja onoga koga jednom stavim na ignore, taj se više ne vraća nikada.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 16:10 (Valentin17).
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Tiby

 

Ma nijedan pleksiglas nesmijes dotaknut ako zelis da ostane kristalno cist. Dok kuciste nije izlozeno direktnom sviketlu koje tuce u njega neces vidjeti ni ogrebotine, eto uslikaj mi svoj komp sa zatvorenom stranicom sa ukljucenim blicom ma kameri pa zaljepi sliku, slikaj iz blizine.

 

Chaselol

 

A gle, svatko ima svoj pojam za lijepo, zato se o ukusima ne raspravlja. Inace slazem se da je kuciste precijenjeno, ali ne previse zato jer ima odlican spektar featura i mogucnosti, i uz to je cijelo radeno od kvalitetnog kaljenog stakla. Pogledaj recimo koliko kosta kuciste in win 805 koje je radeno na slicnu foru, a ovaj anidees ga pojede sta se tice performansi i podrska za ventove, vodena i zracna hladenja, te je prostranije, a meni osobno i puno ljepse.

 

Ovaj anidees je inace kuciste koje u sebi ima elemente uzete od Tt f51, r5 define, Q400, s360. Od F51 ima visinu i gotovo identicnu podrsku za vodena i ventove, od r5 ima prednji panel odnosno one resetke, nozice od kucista su od Q400 isto kao i duzina kucista, onu sekciju za provlacenje kablova su uzeli od s360.

 

Uglavnom kuciste je po meni milina i bas ono sta trebam uz odlican izgled, ja bi ga nazvao tt f51 sa ispravljenim manama. Razlog tome je sta je smanjena duzina kucista za 10cm i taman se sa time omogucilo stavljanje vodenih hladenja koja imaju kratke tube na prednji panel, naprijed na prednjem panelu se odma dobije veliki dust filter za 3x 140mm venta, u startu se dobiju 4 x 140mm led venta na idealnim pozicijama, fan kontroler prima 6 ventova naspram 4 kod f51, a to znaci da ti ostane jos rama mjesta za 2 venta od vodenog i onda sve kontroliras rucno i nemoras spajat kablove po ploci. 

 

Tesko da ces nac bolje kuciste i kuciste koje vise nudi za tu cijenu kada pogledas sve sta se moze napraviti u tom kucistu, skupa sa podrskama za radijatore i ventove, i na kraju uzmes u obzir da je kuciste premium izgleda i svo od stakls. Slicna kucista koja to nude su ogromni full toweri od preko 1500kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.10.2016 16:32 (Lucidius).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice