Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.683
|
čitano: 1.421.347
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Vrlo je bitno kako su okrenuti ti pasivni hladnjaci, da je okrenut za 90 stupnjeva ulijevo ili udesno vjerujem da bi priča bila drugačija.

 

Veličina mu je sigurno prednost u toj priči, a i da imamo situaciju sa istim setupom i istim ventovima ajd vjerujem da bi TT bio koji stupanj hladniji.

 

Svejedno mi nije osjetno bolji, nego opet kažem, meni su vrlo slična kućišta za nekog tko ne misli staviti push-pull gore.

 

Btw. oba kučišta su namijenjena i dobrom dijelu publike koji baš ništa ne misli staviti sa gornje strane, tako da tu visina TTa gubi prednost..

 Kako god da su okrenuti, velicina i aerodinamika tj koncepcija kucista su napravljeni za jak protok zraka kroz kuciste, nemofu se tu topli Fractali sta stavljati pored F51. A velicina kucista ce uvijek biti prednost kod hlađenja, bez obzira stavljao ti vodeno ili ne, jednostavno je tako, sto veci prostor za rasirit toplinu to su hladnije komponente, been there, done that ;)

 

Recimo za referencu, F51 je za 5 stupnjeva hladnije kuciste od sadasnjeg Anideesa, sa istim ventovima i na istim okretajima, pricam u vidu zagrijavanja grafe, sta se tice procesora, maticne i ostalog tu nema neke razlike.

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Da, znam da je bitniji cim veci volumen, zato ipak nisam otiso na Corsair 400Q, a bome da si mi ovaj video prije pokazao mozda bi i kupio tvoj TT F51, no tak svejedno. Nebi da cu stavit ne znam kako lose komponente sa ne znam kako jadnim ventilatorima.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...

Ove si uzmi klik, imao sam ih ja, masu zraka propustaju i skroz su metalni, napravljeni su od zice.

 Znaci ovi stanu u fraktalu bez problema ?onda narucujem sutra odmah 😀😀😀😀😀😀 zahvaljujem puno na brzom odgovoru 😀

10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Poštarina ti je 3x skuplja od ta 3 filtera, ako si u Njemačkoj super :)

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

400Q je jako malo kuciste, a ima i dosta žalbi oko njega sta se tice cable managmenta, te ima i dosta problema sa njime oko odabira komponenti, pogotovo kod vodenih a i vecih zracnih hladnjaka. Doslovno 5 cm da su ga vece napravili izbjeglo bi se masu problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Takav je trend, tko kupi kompaktno kuciste ce ga valjda staviti na stol skupa sa kakvim LEDicama, a ne bas ocekivati najbolje temp.

16 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
The_Fichek kaže...

Poštarina ti je 3x skuplja od ta 3 filtera, ako si u Njemačkoj super :)

 Tu sam u Münchenu 😀 A ovo je firma gde radim www.mifcom.de pogledajte malo kakve skupe  konfe dnevno sklapam na poslu😎😎

hvala jos jednom na pomoci.

8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
LEGIJA kaže...
Lucidius kaže...

Ove si uzmi klik, imao sam ih ja, masu zraka propustaju i skroz su metalni, napravljeni su od zice.

 Znaci ovi stanu u fraktalu bez problema ?onda narucujem sutra odmah 😀😀😀😀😀😀 zahvaljujem puno na brzom odgovoru 😀

 Da, stanu bez brige.

12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jesu ovo standardni "ručni" šarafići za kućišta?

http://www.ebay.com/itm/302097668909

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
online
Re: Vodič za odabir kućišta
CyberDemonVZ kaže...

Jesu ovo standardni "ručni" šarafići za kućišta?

http://www.ebay.com/itm/302097668909

Da, imas neke sa ostrim zavrsetkom, a neke sa "tupim" zavrsetkom zavisno za koju vrstu materijala ti treba i da li su novija ili starija kucista...

TL-za zahvalu klikni hvala // WoT nick: tomo53nja
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.11.2016 21:33 (Tomo53nja).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Lucidius kaže...
picajzla0707 kaže...

uh, za te pare mogli ste i pravo kućište uzeti, a ne taj izlog 

samo vam još fali trudbenica iz name, da po cijeli dan briše staklo 

 

preporučam ovakvu jednu

 Kučište performansama i estetikom odusevljava isto kao i featurima, jasno mi je da nemaju svi pojam za estetiku i eleganciju, jbg nije zvaka za seljaka kak bi se reklo 

Danas stiglo kuciste u original pakovanju, odlicnog dizajna i fine izrade. Unutrasnjost kucista je cista petica.  

High end kuciste za ove pare   

 

Kad sve slozim i ubacim par dodatnih LEDica, postavit cu slike.

Koga zanima dodatno o kucistu, na youtube ima review.

 

 

8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Daj slike kučišta da vidimo d asi ga stvarno kupio, linkove sa yotuba moze svako pogledat 

 

EDIT:

 

Na ledice zaboravi, uopce ti nisu potrebne zato jer ventovi koji dolaze sa kucistem svijetle kao žarulje 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 17:44 (Lucidius).
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo par slika,kamera mi je u banani  :-)

 

edit: bio sam malo skeptican posto se radilo o open box prozivodu.

Na kraju je dosao u jednom komadu bez ikakvih papira.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 18:00 (raguseo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Kada ti stizu ostale komponente? ili su vec stigle pa samo trebas sloziti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Monitor i graficka su vec naruceni..u dolasku.

Cekam black friday na Amazonu, mozda uleti popust na  i7 procesor

Ako ne, u petak cu finalzirati narudzbu sa onog shopa. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 21:54 (raguseo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

moze li savjet za kuciste do 450tak kn ali iskljucivo u hg spotu? hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav,

 

koje kućište kupiti do 200 kn? Ima li netko da se izdvaja koje je dobro, ili su za te novce sva jednako ne-dobra? :D

Nije mi potrebno ništa posebno, ali moje je otišlo i htio bih ga promijeniti. Mid tower bih uzeo, standardno. 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Protegni još 50ak kuna pa uzmi zalman z1.

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Sviđa mi se prijedlog. Tako sam i napravio, već naručeno iz uzi-shopa, 270 kn.

 

Hvala lijepo na brzom odgovoru :)

13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ekipa dali ima tko ms cyclops II?

Gledam pa taj kejs je skoro za đaba a lijepo izgleda i čini mi se da ima dosta prostora(preko slika) zanima me mišljenje nekoga ko već ima taj kejs.

Pošto sam ipak se pomirio s time da mi je moj thermaltake core x9 pre velik.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2016 18:56 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav

 

slazem budget pc konfiguraciju i gledam ova najeftinija kucista, jel ima neke razlike izmedju ova dva ili je to sve u biti skoro pa isto?

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=39727

 

https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?pid=28160

 

 

sto se tice buke/vibracije isti drek ili bi zalman trebao biti bolji?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
kruskar kaže...

Ekipa dali ima tko ms cyclops II?

Gledam pa taj kejs je skoro za đaba a lijepo izgleda i čini mi se da ima dosta prostora(preko slika) zanima me mišljenje nekoga ko već ima taj kejs.

Pošto sam ipak se pomirio s time da mi je moj thermaltake core x9 pre velik.

 Ide frend ovaj tjedan po to kućište pa kad poslikam ti za vikend i malo ga bolje proučim pa javim.

 

Lp

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

brada09

 

Hero je po dimenzijama vece i iznutra prostranije kuciste (korisno ako gledas duze graficke i visi hladnjaci za cpu). Kvaliteta izrade u odnosu na Zalman je nivo ispod pa ce tako Zalman ipak biti nesto tisi i bolje upijat vibracije. Zalman je u prednosti zbog usb 3.0 podrske i u startu nudi jedan ventilator dok je Hero bez ijednog no zato je i velika razlika u cijeni. U tom rangu novaca bi ja ipak gledao Sharkoon VS4-S.

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
zober kaže...

brada09

 

Hero je po dimenzijama vece i iznutra prostranije kuciste (korisno ako gledas duze graficke i visi hladnjaci za cpu). Kvaliteta izrade u odnosu na Zalman je nivo ispod pa ce tako Zalman ipak biti nesto tisi i bolje upijat vibracije. Zalman je u prednosti zbog usb 3.0 podrske i u startu nudi jedan ventilator dok je Hero bez ijednog no zato je i velika razlika u cijeni. U tom rangu novaca bi ja ipak gledao Sharkoon VS4-S.

 

Sharkoon je znaci bolji od Zalmana?

 

ako je razlika izmedju kucista od stotinjak i dvjestotinjak kuna u buci i vibraciji onda mi je i isplativo dati vise ali ako je vise vizualno onda bi radije prosao jeftinije..

16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Što bi se dogodilo da npr.

 

 

Gornja dva venta upuhuju zrak takoder ovaj iza upuhuje zrak, a da doljni vent i prednja dva ispuhuju zrak?

 

Dakle da svijezi zrak dolazi odozgo i od iza i sve gura prema naprijed? Jel itko probao to?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

Što bi se dogodilo da npr.

 

 

Gornja dva venta upuhuju zrak takoder ovaj iza upuhuje zrak, a da doljni vent i prednja dva ispuhuju zrak?

 

Dakle da svijezi zrak dolazi odozgo i od iza i sve gura prema naprijed? Jel itko probao to?

Pa nastao bi đumbus 

 

Topli zrak prema zakonima fizike ide prema gore, ti bi ovako kompletnu aerodinamiku mijenjao, grafe bi ti bacale toli zrak a ti bi ga odozgo gurao nazad na njih, a ovaj vent na dnu bi to izbacivao i taj zrak bi mu se zadrzavao ispod kucista i ulazio nazad kroz druge rupice opet u kuciste. Ovaj vent iza koji bi gurao zrak u kuciste je preslab da u tolkom kucistu izgura topli zrak do prednja dva venta, em bi ti nastalo gotovo sigurno vrtlozenje zraka u kucistu, novi zrak bi ulazio a stari bi samo kruzio u kucistu i zadrzavao se u kutevima kucista, tako da losa ideja, inace, slobodno ti probas ;)

 

 

7 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Gledam Fractal Define S kuciste pa razmisljam dal je dobro.

Izuzetno trazim kucista s tihim ventilatorima ali ako je potrebno mogu zamjenit s nekim corsair quiet ventom.Bilo bi dobro da je kuciste zatvoreno tako da se zvuk ventilatora ne cuje,neki cvrsti materijal i ugl. to bi bilo to.

 

 EDIT:

dali je potrebno imati vise od jednog stock ventilatora u kucistu,ne kuzim se bas u topli hladni zrak itd. pa zato pitam

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 13:39 (domi321).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
domi321 kaže...

Gledam Fractal Define S kuciste pa razmisljam dal je dobro.

Izuzetno trazim kucista s tihim ventilatorima ali ako je potrebno mogu zamjenit s nekim corsair quiet ventom.Bilo bi dobro da je kuciste zatvoreno tako da se zvuk ventilatora ne cuje,neki cvrsti materijal i ugl. to bi bilo to.

 

 EDIT:

dali je potrebno imati vise od jednog stock ventilatora u kucistu,ne kuzim se bas u topli hladni zrak itd. pa zato pitam

 Poželjno je da imaš barem 1 sprjeda za upuh i 1 straga/na krovu za ispuh

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

kruskar

Ako ne moras uzet ono kuciste, nemoj. Na slikama je lijepo, u specifikacijama sve to lijepo izgleda, ali u realnosti, nepitaj. Kvaliteta vindija, onaj poklopac napajanja se ne može maknut, stoga ako stavljaš hdd smeta napajanje i kablovi pa moraš kratki šarafciger. SSD kada staviš kroz rupu od cable managmenta nemreš provuć kabel. EPS kabel od ploče treba stisnut da žice dođu jedna do druge da bi mogao staviti ploču. U uputstvu piše da se prednja strana skida da staviš šarafciger u predviđenu rupu i povučeš, napravimo to, spiga se lik i plastika. Pleksiglas je izmrljan i izgreban. 

Poslije ti slike stavim, al po meni kolko para toliko muzike. Vodeno unutra možeš zaboravit.

 

P.S. od 13h do 15.30 sam me patio s njime kako namjestit ssd i sve da paše.

 

EDIT: dodao sam slike

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 18:37 (Tony1999).
Moj PC  
3 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Tony1999 kaže...

kruskar

Ako ne moras uzet ono kuciste, nemoj. Na slikama je lijepo, u specifikacijama sve to lijepo izgleda, ali u realnosti, nepitaj. Kvaliteta vindija, onaj poklopac napajanja se ne može maknut, stoga ako stavljaš hdd smeta napajanje i kablovi pa moraš kratki šarafciger. SSD kada staviš kroz rupu od cable managmenta nemreš provuć kabel. EPS kabel od ploče treba stisnut da žice dođu jedna do druge da bi mogao staviti ploču. U uputstvu piše da se prednja strana skida da staviš šarafciger u predviđenu rupu i povučeš, napravimo to, spiga se lik i plastika. Pleksiglas je izmrljan i izgreban. 

Poslije ti slike stavim, al po meni kolko para toliko muzike. Vodeno unutra možeš zaboravit.

 

P.S. od 13h do 15.30 sam me patio s njime kako namjestit ssd i sve da paše.

 

EDIT: dodao sam slike

 E to care hvala!

Hebote pa na slikama je to izgledalo xxxx puta drugačije,a ništa TT će onda ostati još uvijek kod mene :P

Pa ako uleti kakva dobra ponuda za njega onda ga se riješim,mislim nije mi problem s prostorom imam ga gdje staviti nisam u stanu u kući sam,ali rekoh nemam ja HW-a za ispuniti tu grdosiju :P

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice