Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.673
|
čitano: 1.396.477
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Forumaši, kaj mislite na ova kučišta i jel ih možda netko ima pa da podijeli iskustva?

 

Sama Vanguard

 

Sama Ark

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

Ovo Sama mi izgleda kao podruznica MS-a ili je netko lijevi odlucio naruciti pa prodavati kucista po vlastitom dizajnu. Isto ko da ja sad napravim nacrt kucista, narucim od kineza 1000kom i stavim u prodaju. Ako ti se svidjaju i odgovara ti cijena, samo naprijed.

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Offtopic ali zapravo je usko poveznao.

Znate li da li igdje ima kupiti mrezice za  prasinu tj. tzv filtere protiv prasine, da ih sam mogu nakeljiti na ventove koji upuhuju zrak.

Tnx unaprijed.

 

picajzla0707  hvala, naručio ova akasa filtere taman :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2017 14:57 (toxic).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
toxic kaže...

Znate li da li igdje ima kupiti mrezice za  prasinu tj. tzv filtere protiv prasine, da ih sam mogu nakeljiti na ventove koji upuhuju zrak.

Tnx unaprijed.

 link

 

ako si mislio na one tanke sa magnetnom vrpcom koji su duži i pokrivaju dva/tri venta (primjer), to je malo teže za pronaći kod nas

10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Moze preporuka za kuciste, pozeljno je da ima jednu stranu "staklenu" ili barem dio.. Da se vidi unutrasnjost.

Kompatibilno sa:

AMD fx 8300-LC CC 120

MSI gtx 1060 gaming x

12gb rama

asus m5a78l le

Zalman zm-500 lx

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

novaca?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Do 400..mozda malo vise ali ne puno

16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Majko mila sveta...  Savršeno kučište:

 

https://www.cnet.com/news/borg-cube-gaming-pc/

 

Šteta što nema samo kučište za kupiti nego je kompletno računalo. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mrba kaže...

Do 400..mozda malo vise ali ne puno

Klik

10 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Hvala.. Imas li jos koju preporuku mozda? 

6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta
http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Vjv cu uzeti taj ms dark shadow...Zanima me samo zasto nema nikakav review ni za jedan of ta 2..cisto bi bilo lijepo pogledati video da vidim o cemu se radi....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

 black widow bi trebao biti u rangu oko 400-470kn ne više, u srbiji ide za bagatelu dok kod nas pomalo cijena otisla u nebo 

 

donji filter za psu im je sirotinjski, nema gume na otvorima za CM ali overall kuciste je lijepo uživo no cifra preko 550 pa sve do 100eura nije konkurentna  

 Kako misliš sirotinjski?

 

550 + cijena je pretjerana, ja sam ga ljetos uzeo za manje od 400.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

samo je mrezica koja se drzi za nosace, nema da se moze izvuc van filter nego moras kuciste naginjat, znaci nije sa drskom za vadenje

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Ja imam recimo v2 black widow i ima filter, nije samo mrežica, frend mi dofurao iz Srbije za 50 eura

Stavio sam bočnu od stakla, stavio bequiet pure wings 2x 140 naprijed i 1x 120 iza

Ma za tu lovu kućište je mrak

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

samo je mrezica koja se drzi za nosace, nema da se moze izvuc van filter nego moras kuciste naginjat, znaci nije sa drskom za vadenje

 To nije tačno, kod mene je povezana sa plastičnim nosačem i može se ubacivati i izvlačiti bez problema ili naginjanja.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
mrba kaže...

Vjv cu uzeti taj ms dark shadow...Zanima me samo zasto nema nikakav review ni za jedan of ta 2..cisto bi bilo lijepo pogledati video da vidim o cemu se radi....

Nema review zato sto ju radi hrvatska tvrtka, i ne prodaje se van ovih prostora.

A review scena kod nas je 

Sir! We are surrounded! - Great! Now we can attack in every direction!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
boxer kaže...
roby27 kaže...

samo je mrezica koja se drzi za nosace, nema da se moze izvuc van filter nego moras kuciste naginjat, znaci nije sa drskom za vadenje

 To nije tačno, kod mene je povezana sa plastičnim nosačem i može se ubacivati i izvlačiti bez problema ili naginjanja.

 Vjerojatno imas v2 model onda

 

Pogledaj sliku 

15 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
roby27 kaže...

 Vjerojatno imas v2 model onda

 

Pogledaj sliku 

 Moguće je da imam noviji model, mada nisam ni znao da postoje razlike odnosno v1 i v2 jer nigdje nisam vidio da je moj v2 model. Uglavnom moj MS Black Widow ima normalnu mrežicu na napajanju koja je povezana sa plastičnim nosačem i ima svoje vodilice i rukohvat za izvlačenje bez da se mora okretati kućište.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
doktordoc kaže...

Ja imam recimo v2 black widow i ima filter, nije samo mrežica, frend mi dofurao iz Srbije za 50 eura

Stavio sam bočnu od stakla, stavio bequiet pure wings 2x 140 naprijed i 1x 120 iza

Ma za tu lovu kućište je mrak

 Kako si staklo sredio?

9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Bok ljudi,3

Ovako uzeo sam pc u De: ryzen 5 1600, 16gb ripjaws, msi b350 gsming plus, modular 550w napajsnje, palit 6gb gtx jetstream i ssd

 

Nisam uzeo kučište radi lakšeg slanja iz De i sad me zanima koje je najbolje do nekih 1000kn jer bih uzeo na karticu pa ako može da trgvoina bude u Slavoniji. 

https://www.links.hr/hr/kuciste-fractal-design-define-c-midi-atx-crno-bez-napajanja-052600112 recimo jel ovsj okej

Imao sam plan uzeti corsaire carbide alpha midi, ali čitam da kažete da je loše.

 

Hvala

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Vodič za odabir kućišta

in win 901

 

ili, ako imas volje narucit od madjara, thermaltake core p1 tg

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Gorstak79 kaže...

in win 901

 

ili, ako imas volje narucit od madjara, thermaltake core p1 tg

Daj ne drobi gluposti, kakav crni p1 tg?!? Otvoreno itx kuciste mu preporucas a covjek zeli klasicni atx build 

A vidim da je i 901 itx kuciste, skuliraj se...

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.10.2017 10:09 (ansha).
6 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
ansha kaže...
Daj ne drobi gluposti, kakav crni p1 tg?!? Otvoreno itx kuciste mu preporucas a covjek zeli klasicni atx build 

 

Je, imas pravo, vidio sam dva ta staklena na nabavi i ukucao ovo ispod tisucu kuna, my bad...

11 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eggche kaže...

Bok ljudi,3

Ovako uzeo sam pc u De: ryzen 5 1600, 16gb ripjaws, msi b350 gsming plus, modular 550w napajsnje, palit 6gb gtx jetstream i ssd

 

Nisam uzeo kučište radi lakšeg slanja iz De i sad me zanima koje je najbolje do nekih 1000kn jer bih uzeo na karticu pa ako može da trgvoina bude u Slavoniji. 

https://www.links.hr/hr/kuciste-fractal-design-define-c-midi-atx-crno-bez-napajanja-052600112 recimo jel ovsj okej

Imao sam plan uzeti corsaire carbide alpha midi, ali čitam da kažete da je loše.

 

Hvala

 

 

Nema najboljeg jer svaki ce udomit konfu, prvo sebi moras neke kriterije zadat dali hoces prozirnu stranicu, hoces da bude i naprijed staklo,hoces zatvoreno silent kuciste, podrasku za vodeno naprijed i gore, vise volis MIDI kompakt ili MIDI vece dimenzije, tipa Sama Vanguard, Black Fish, RGB i LED pizdarije itd...

 

Ne znam koji ti jos ducani igraju ulogu u Slavoniji...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
bitno je ima samo jedno staklo sa strane.. led lampice nuzno ne moraju biti, najbitnije da mi se uklapa i danima mjesta unutar za protok zraka ja sam najvise gledo links jer mi se.cini danimaju najbolju ponudu, ali ako ima neki drugi bolje okej. svejedno jel osijek djakovo brod vukovar vinkovci ili koji drugi grad
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Imas i phantrks p400 tg ili plexi...solidno kuciste...ili nzxt 340 elite...to bi recimo meni bio izbor..phanteks ima u mikronisu ali brijem samo su u zg...phanteks ima 60 mj garu 

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

Pa okej super ako su odlicni, ali kakve to ima svrhe ako nema ovdje u Slavoniji ni u jednoj trgovini?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
eggche kaže...

Pa okej super ako su odlicni, ali kakve to ima svrhe ako nema ovdje u Slavoniji ni u jednoj trgovini?

Tako neces nista kupit, naruci iz alza shopa i dodje ti za 3 dana...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice