Grundig 40VLE6425BR

poruka: 16
|
čitano: 42.249
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Grundig 40VLE6425BR

Pozdrav,

 

ima li ko da je kupio LED TV GRUNDIG 40VLE6425BR? Kakva iskustva imate s tim tv-om? Zanimljivo je to da Google ne može pronaći ništa pod tim imenom.. {#}

 

Specifikacije su sljedeće:

 

ekran :102 cm

Led TV

Smart

Full HD

rezolucija:1920 x 1080

200 Hz

DVB-T2/C

WIFI ugrađen

LAN

USB snimanje

SRS - StudioSound HD 

priključci : 2x USB 2.0, 1x USB 3.0, 4x HDMI, PC-in, PC Audio-in

 

cijena mu je 3200,00 HRK s PDV-om, ima ga samo u Elipsu

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 12:26 (n3m4n).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR

Jučer uzeo u Elipsu. Toplo preporučam.. za te pare super tv, od dizajna do mogućnosti koje nudi.. Philips ili Samsung sa sličnim specifikacijama cca soma kuna skuplji.. na tv je jamstvo 5 god.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.6.2014 20:30 (n3m4n).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR

kakav mu je kut gledanja? da li se slika kvari već pri malim kutevima gledanja?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR

Dobro se drži kod povećanja kuta gledanja.. testirano na tekmama svjetskog prvenstva :)

15 godina
protjeran
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR

To ti je BEKO rebrand, mozda da pogledas neki njihov TV slicnog godista i dimenzija

 

Evo uspio nac nesto na BEKO-ME (jo)

BEKO 40/46 VLE 7131 BF LED 40" FHD100Hz , 46" FHD100Hz, A Energy, MPEG4, DVB-T/C, 4HDMI, 2USB

 

Uglavnom to ti je kao da kupujes SmartVision (Kvark RIP brand), Quadro, Pioneer. Built in China/Design in China/Rebrand for Eastern Europe. Cash'n'Carry. Shema nula bodova

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 14:39 (gljinoliga).
15 godina
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
gljinoliga kaže...

To ti je BEKO rebrand, mozda da pogledas neki njihov TV slicnog godista i dimenzija

..

 -skoro točno...

ovako ide priča, sve to je pod Thomson konzorcijem (recimo routeri su svima poznati). Thomson je nsatao posljeratnim (ww2) udruživanjem eu proizvođača, primarno za Ariana, ali zbog pojeftinjenja, optimizacije i za ostele el.sitnice kao VCR, TV.. bijelu elektroniku, patente itd.

-u tom konzorciju su SVE relevantne EU firme, Saba, Nordmende, Grunding, Bosh, Philips.. uz USA-RCA i sl. Tako su i npr TVi zapravo isti, samo s drugom maskom i logotipom. Pošto se posljednjih 10-15 godina sve outsourcalo u kinu ili tursku, praktički se sam brand štanca pod bilo kojim od tih brandova, dok se proizvodi u tvornicama kao i ostali, npr ekrani koliko ono, 5 firmi? ... sve to je isto, s iste proizvodne trake u nekom kineskom selu od parmilijuna radnika.. razlika je u proizvodnom procesu za određenu kategoriju-kvalitetu i tržište (strogoća kontrole). Ostalo je isto.

Zato ne treba pljuvati brandove, pa ni jeftikanere.. jer se lako desi da su ista stvar. Suprotna strana je primjer Apple, s iNešto, koji se također proizvodi u isitim selima kine..

Grunding i sl. brandovi imaju prednost na našem-EU tržištu, jer su npr mpeg2/4 tuneri za naše frekvencije, jezik u menijima i često dtv-t2 za npr EvoTv. Bilo koji drugi brand ne mora biti (ali može) tako prilagođen. Odnosno, može se kupti neki skuplji brand i dobiti identičan proizvod s drugačijom maskom-natpisom.. To je tržište.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 15:25 (ihush).
15 godina
protjeran
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
ihush kaže...
gljinoliga kaže...

To ti je BEKO rebrand, mozda da pogledas neki njihov TV slicnog godista i dimenzija

..

 -skoro točno...

ovako ide priča, sve to je pod Thomson konzorcijem (recimo routeri su svima poznati). Thomson je nsatao posljeratnim (ww2) udruživanjem eu proizvođača, primarno za Ariana, ali zbog pojeftinjenja, optimizacije i za ostele el.sitnice kao VCR, TV.. bijelu elektroniku, patente itd.

-u tom konzorciju su SVE relevantne EU firme, Saba, Nordmende, Grunding, Bosh, Philips.. uz USA-RCA i sl. Tako su i npr TVi zapravo isti, samo s drugom maskom i logotipom. Pošto se posljednjih 10-15 godina sve outsourcalo u kinu ili tursku, praktički se sam brand štanca pod bilo kojim od tih brandova, dok se proizvodi u tvornicama kao i ostali, npr ekrani koliko ono, 5 firmi? ... sve to je isto, s iste proizvodne trake u nekom kineskom selu od parmilijuna radnika.. razlika je u proizvodnom procesu za određenu kategoriju-kvalitetu i tržište (strogoća kontrole). Ostalo je isto.

Zato ne treba pljuvati brandove, pa ni jeftikanere.. jer se lako desi da su ista stvar. Suprotna strana je primjer Apple, s iNešto, koji se također proizvodi u isitim selima kine..

Grunding i sl. brandovi imaju prednost na našem-EU tržištu, jer su npr mpeg2/4 tuneri za naše frekvencije, jezik u menijima i često dtv-t2 za npr EvoTv. Bilo koji drugi brand ne mora biti (ali može) tako prilagođen. Odnosno, može se kupti neki skuplji brand i dobiti identičan proizvod s drugačijom maskom-natpisom.. To je tržište.

 

Sigurno Thompson i Grundig nemaju istog shefa .... tak da je ono za BEKO 2000% tocno ak te to smeta ne kupuj Grundig i Alba

 

S druge strane ni Philips nema veze s Thompsonom niti je ikad imao neovisno o tom naklapanju o udruzivanju poslije ww2 i sl. A za RCA to sam smo vec rekli u nekom drugom threadu da ga ima ista firma koja ima i filyipz

 

(Imao sam ja jednog takvog servisera koji je meni tvrdio da je Sharp nemacko firma. Ja bio mali a on bio ozbiljan chiko s nikotinskim brcinama)

 

Ajd ti lijepo procitaj prethodno napisao prije nego špocnes s optuzbama. Ono sve stoji ... built in china ... i Grundig NOTEQ Philips NOTEQ Thompson (di ga samo ti izjednaci). Iako sam jednom dok sva proizvodnja nije bila u kini nego jos pio istocnoj europi vidio Thompsona i to je bili katastrofa sprogramirano tak da su valjda kinezi poboljsali losu kvalitetu takvih uradaka s kraja 90-ih.

 

Ja sam mozda spavo no cini mi se da je 2014. Tak da nije neki woooow efekt danas ubaciti cak tristo prilagodenih jezika za meni a ne ovih dvadeset-trideset za EU. Mislim to je ono nikakvo mjerilo kvalitete jedino sto prodavacu omoguceuje da ga kumica pohvali kak ga sad razm a onaj stari nikad nije kuzila. Nakon par prtljanja po meniju brzo uvidi da hrvatski i nije tolika prednost. No svakako prodavacu omogucuje da ga osjeca ko da ga je stefov mali u garazi sastavio a ne neki kinez na pokretnoj traci.  .... No eto ti mene sveo na svoju teritoriju .... Uglavnom, built in china s pocetka price je imalo neko sasvim drugo znacenje

 

Jeftiniji paneli, jeftinija radna snaga u "nepoznatoj tvornici", NEmogucnost otklanjanja nekog imalo ozbiljnijeg kvara i tako. Odlicno za servisere kao sto si sam da dobro operu bedastog korisnika koji je preplatio taj komad jeftine kineske elektronike pa mu ga jos zao baciti kad otkaze funkcionalnost unutar 3g. (ako izuzmemo visoku mogucnost da takav dodje out of the box) Valjda ce se ipak iprsiti sa 100€ ako je manji kvar (ili nece ni to, ha) kad telka vec kosta 500€

 

S druge strane obzirom da 100% onih koji koriste ta cuda moderne tehnike promijene telku svakih 3-5g nije uopshte to neki problem ak ova krepa. Jel. Ak nista uvaljaju komadinu od 30-40kg smeca nekom nesretniku kao da se da popravit uz malo truda {#}

 

Meni osobno nema smisla kupovati ista vise od 32" fulj hadeja s nekim Quadro brandom, a ovi sto gledaju uzet 100" za saku para i ne zele dat jos 50-100€ vise za neki renomiraniji brand koji ima udjele u vlastitoj tvornici panela, dsp, memorij umjesto u brand sto nabavlja genericke panele i genericku elektroniku nek sam slusaju savjete dobrih ljudi i uoprno nam zatrpavaju jakusevac.

13 godina
neaktivan
offline
Grundig 40VLE6425BR

Kakvih ovdje gluposti ima napisanih. 

Grundig je pod Thomsonom i radi se u Kini {#} 

Baš i ne...


Beko Elektronik, tj. Arcelik, tj. Koc Holding je vlasnik Grundiga, pa isti TV-i mogu imati na sebi brand Beko, Arcelik ili Grundig. Razlika je u dizajnu.

Proizvode se u Istanbulu, a korišteni paneli su Samsung ili LG. 

Samo treba malo guglati prije pisanja gluposti ;) 

http://www.arcelik.com.tr/led-televisions-102-cm-A40-LW-7336-LCD-Television.html 

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 18:10 (Guybrush Threepwood).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
Guybrush Threepwood kaže...

Kakvih ovdje gluposti ima napisanih. 

Grundig je pod Thomsonom i radi se u Kini {#} 

Baš i ne...


Beko Elektronik, tj. Arcelik, tj. Koc Holding je vlasnik Grundiga, pa isti TV-i mogu imati na sebi brand Beko, Arcelik ili Grundig. Razlika je u dizajnu.

Proizvode se u Istanbulu, a korišteni paneli su Samsung ili LG. 

Samo treba malo guglati prije pisanja gluposti ;) 

http://www.arcelik.com.tr/led-televisions-102-cm-A40-LW-7336-LCD-Television.html 

 

Vidim, ošlo sve malo offtopic al ok, svaka informacija dobro dođe :-P

 

Od SP-a do sad nemam nekih velikih zamjerki.. Povremeno sporiji odaziv kod pokretanja aplikacija (youtube) te ono kaj me zapravo onako - pravo iritira: 'blinkanje' ekrana, mislim da je neka fora s dinamičkim kontrastom (prema informacijama koje sam uspio izgluglati).. Kompletna slika se 'zatamni' na 1-2 sekunde te se opet vrati u normalu.. to se dešava najćešće kad tv gledam u mraku navečer.. molim pomoć..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
n3m4n kaže...
Guybrush Threepwood kaže...

Kakvih ovdje gluposti ima napisanih. 

Grundig je pod Thomsonom i radi se u Kini {#} 

Baš i ne...


Beko Elektronik, tj. Arcelik, tj. Koc Holding je vlasnik Grundiga, pa isti TV-i mogu imati na sebi brand Beko, Arcelik ili Grundig. Razlika je u dizajnu.

Proizvode se u Istanbulu, a korišteni paneli su Samsung ili LG. 

Samo treba malo guglati prije pisanja gluposti ;) 

http://www.arcelik.com.tr/led-televisions-102-cm-A40-LW-7336-LCD-Television.html 

 

Vidim, ošlo sve malo offtopic al ok, svaka informacija dobro dođe :-P

 

Od SP-a do sad nemam nekih velikih zamjerki.. Povremeno sporiji odaziv kod pokretanja aplikacija (youtube) te ono kaj me zapravo onako - pravo iritira: 'blinkanje' ekrana, mislim da je neka fora s dinamičkim kontrastom (prema informacijama koje sam uspio izgluglati).. Kompletna slika se 'zatamni' na 1-2 sekunde te se opet vrati u normalu.. to se dešava najćešće kad tv gledam u mraku navečer.. molim pomoć..

Razmišljam o kupovini grundig tv-a jer je nekako best buy, a možda se i varam. Da li je riješen problem sa slikom koja se zatamni na 1-2 sekunde...? Da li je to bila greška na tom tv-u ili je to normalno kod svih grundig tv-a?

13 godina
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
Rijo kaže...

Razmišljam o kupovini grundig tv-a jer je nekako best buy, a možda se i varam. Da li je riješen problem sa slikom koja se zatamni na 1-2 sekunde...? Da li je to bila greška na tom tv-u ili je to normalno kod svih grundig tv-a?

Ja imam model pod profilom i opazio sam istu stvar, samo postaviš osvjetljenje na 100 umjesto dinamično dan ili dinamično noć i nema zatamnjenja.

Prezadovoljan sam TV-om.

iclock2much
12 godina
neaktivan
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
zoharbizo kaže...
Rijo kaže...

Razmišljam o kupovini grundig tv-a jer je nekako best buy, a možda se i varam. Da li je riješen problem sa slikom koja se zatamni na 1-2 sekunde...? Da li je to bila greška na tom tv-u ili je to normalno kod svih grundig tv-a?

Ja imam model pod profilom i opazio sam istu stvar, samo postaviš osvjetljenje na 100 umjesto dinamično dan ili dinamično noć i nema zatamnjenja.

Prezadovoljan sam TV-om.

Vidim da ista TV ima u specifikacijama opciju 24p. Neki od ostalih modela nemaju taj 24p. Zna li netko ima li osjetne razlike gledanja na tv-ima sa 24p i bez 24p? Naime, da ne bi ostao zakinut uživancijom u gledanju neke od skinutih HD serija (walking dead itd) :-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.11.2014 19:44 (Rijo).
13 godina
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
Rijo kaže...

Vidim da ista TV ima u specifikacijama opciju 24p. Neki od ostalih modela nemaju taj 24p. Zna li netko ima li osjetne razlike gledanja na tv-ima sa 24p i bez 24p? Naime, da ne bi ostao zakinut uživancijom u gledanju neke od skinutih HD serija (walking dead itd) :-)

...

iclock2much
12 godina
offline
Grundig 40VLE6425BR

Nevidim zašto bi netko uzimao ovo za 3200kn ako za 3400 se može uzet Samsung H6200 ili Lg Lb650v. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Grundig 40VLE6425BR
k1klop kaže...

Nevidim zašto bi netko uzimao ovo za 3200kn ako za 3400 se može uzet Samsung H6200 ili Lg Lb650v. 

Radi petogodisnjeg jamstva na Grundig...

12 godina
offline
Grundig 40VLE6425BR

Jel mi može netko sa nekim novijim Grundig tvom rec koji bi panel mogo bit u njemu, ovo se lako može provjerit sa kutem gledanja. Znači ako se slika ne gubi pod kutem ima IPS ako se gubi dosta ima nešto drugo tipa VA ili SPVA.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice