Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.685
|
čitano: 14.405.257
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam Philipsa 43PUS6501 sad ce mjesec dana i zadovoljan.Laik sam za vecinu toga o cemu se ovdje prepirete (misljenja sam da je milijun ljudi i milijun cudi i da svatko ima razlicit ukus a meni eto taj Philips kojeg jedni hvale a drugi preklinju,bas pase)

Ambilight mi je fora i imam ga ukljucenog samo malo smanjenog

Velicina od 43" super na svega 2m udaljenosti

Nikakve mrlje,tocke,sivila,crnila ili sto vec spominjete,ja ne primjetim (neki valjda povecala imaju pa gledaju svaki detalj ili sam ja corav)

Android OS milina.Imam hrpu toga,mogu skinuti hrpu toga i sve radi fino

Fora mi je tipkovnica s druge strane daljinca

Evo jedina zamjerka sto im je meni malo zbrckan,kako na tv-u tako i na daljinskom

 

Molim info kako da rijesim HR slova na titlovima preko kodija,kako da bude č,đ,š a ne neki hijeroglifi? :)

Zna li netko kad ce upgrade za navedeni model na Android 6.0?

Mogu li ikako maknuti iz izbornika neke app koje su ugradjene ili je to kao na mobu  da moras rootsti da bi mogao radit tako nesto? :) ak da,odustajem ali ima hrpa gluparija

 

Ja platio ovaj model 4500kn a sad je isti 5000 u elipsu dok je u emmezeti cak 5500kn

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neznam ni ja zabrijali su pojedinici ocito 

super ulov po toj cijeni bio je 6.5k kad je dosao 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sve preko 3k za Philips je puno.

 

Cijenim njihove LED žarulje i to je to.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 20:09 (matrix777).
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ajde to objasni ali argumnetirano 

 

p.s ima smeca od telki u razvikanim imenima pa niko nista ne govori a neki su jadniji od philipsa.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 20:10 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

+ sugestija mene kao laika,ako moze a to je da pokusate nekad kod sugestija pri kupnji biti malo jasniji,kako bi i mi laici u tome mogli pohvatati neku bit vasih sugestija.Za pojedine rasprave bi mi ovdje trebao prevoditelj :) a vjerujem da nisam jedini koji je ovdje dosao kao laik potraziti pomoc svih vas a to isto bi vama znalcima trebalo valjda nesto i znaciti tj da smo ovdje dosli potraziti vase strucno znanje a nikako citati prepirke koje vise zbunjuju nego koriste upravo nama ,potencijalnim kupcima tv-a.

Zahvaljujem na svim savjetima do sad pruzenim i svim buducima

LP

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nemam šta tebi argumentirati koji si se prosuo o tome šta je QLED. 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisam se ja nista prosuo zna se sto je QLED EOD.

neznas argumentirat i tocka 

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

QLED je OLED sa crticom

PSN - darklydexter
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

lol pa QLED je OLED sa quantom dot displayom nista vise tj bolji je od OLEDA jer konbinira

najbolje iz obje tehnologije prikaza slike.

 Ovo bi administrator trebao obrisati, ne trebaju nam zablude ovdje.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MrkiMrki  idi u System -> Appearance -> International -> Character set i odaberi Central Europe (Windows)

        Sustav     Izgled        Međunarodno    Skup znakova i odaberi isto...

VenAtoR#2231
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 22:48 (jocommb).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

neprecizno sam se izrazio nemoras odmah skakat bzvz 

smiri se malo uzmi sinckers...

 

jedan throuback !

 

uz fantastican VT60 za petama mu je bio i ST60

 

http://hdtelevizija.com/2013/04/20/recenzija-panasonic-smart-viera-tx-p42st60e-st60-serija-3d-plazma-smart-tv/

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 20:22 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da,u tom i je problem sto se burno reagira i tako cesto pa rasprava ode u krivom smjeru i onda umjesto kakvog kvalitetnog savjeta dobijes kontraefekt zbrckanosti da sad tek vise nist' ne znas :)

Tako je meni bilo pa sam odlucio to sto jesam,Philips i mislim da se necu pokajati.

Treba samo reci "sugeriram to i to zbog mog iskustva takvog i ovakvog ili misljenja" 

Ne teeba se nadovezivati previse nego neka svatko da misljenje o onome sto on misli da je najbolje po njegovom izboru i dobro

Meni je dio toga pomogao i stvarno ne vidim nista lose zasad na Philipsu,nadam se da ce tako i ostati a tu je i 5god garancije

 

 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

meni je zao jer istina BOG niko se nije jos priblizio avataru koji je benchmark 

ali u nazad 4,5 godina ima hrpu njih koji su izsli sa dobrim depth i pop up efektima

+ 3d na 4k telki izgleda fantasticno bez ghostinga 

 

moja prva 3D telka je bila panny GT30 uff memories... 

 

 

p.s odoh gledat tekmu pa nastavljmo iza nadam se sa dobrim rezutatom 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 20:42 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam prijedlog,za nas laike :)

Da sastavite popis pojmova,nekih osnovnih i znacenja istih,mislim da bi pomoglo.

Thnx

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

ocito ne kuzi da je ovo forum i sve je zajebancija a ne legalis.com 

ma rokaj mi TD do iznemoglosti 

 

a sad dosta gluposti i spamanja

 

jedan poll 

 

jel vam je zao sto nece vecina telki imat mogucnost 3d-a 

vecina ih je otpisala vec prosle godine 

 

 

 meni je svejedno. Nista mi film nije bolji ako ga gledam u 3d.

 Kupio sam dva para naocala za 500 kn. Pogledao sam doma 2 filma s nijma. Znaci 250 kn po filmu i to u cak 2 godine.

Ni u kinima me uopce ne privlace 3d filmovi. Ponekad su ti efekti totalno promaseni i pretjerani. 

Avatar je bio i ostao vrh jer ocito nema dovoljno interesa za 3d.

PSN - darklydexter
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci oled tv za 5tkn, nebu tak brzo bilo, bar ne u ovoj godini?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Znaci oled tv za 5tkn, nebu tak brzo bilo, bar ne u ovoj godini?

 imas na njuskalu s7e i za 4000 kn

PSN - darklydexter
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Roditelji nakon 10 godina biraju novi televizor i zamolio bih vas za preporuku.

Volio bih da mogu gledati filmove koje im stavim na eksterni HDD s hrvatskim titlovima, te da mogu gledati videozapise na YouTube-u.

 

Od TV kanala gledaju samo domaće.

 

Budžet je ~5000kn. Po mogućnosti 40+ incha dijagonala, te ako je ikako moguće neka bude kupnja u Elipsu zbog toga što imamo jedan u blizini i onda nema problema za potencijalno servisiranje.

 

Vidio sam da se preporučuje ovaj od strane forumaša AMD_IT 25.1.2017.:

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE50KU6072UXXH/.

Cijena mu je 5500-700=4800kn što je super.

Brine me to što je Tizen, ali možda je to i dobro budući da roditelji imaju Samsung pametne telefone?

 

Osobno su mi najprimamljiviji AndroidTV televizori (aplikacije, Kodi...), ali im ponuda nije najbolja u Elipsu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 22:55 (kpavl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kpavl kaže...

Roditelji nakon 10 godina biraju novi televizor i zamolio bih vas za preporuku.

Volio bih da mogu gledati filmove koje im stavim na eksterni HDD s hrvatskim titlovima, te da mogu gledati videozapise na YouTube-u.

 

Od TV kanala gledaju samo domaće.

 

Budžet je ~5000kn. Po mogućnosti 40+ incha dijagonala, te ako je ikako moguće neka bude kupnja u Elipsu zbog toga što imamo jedan u blizini i onda nema problema za potencijalno servisiranje.

 

Vidio sam da se preporučuje ovaj od strane forumaša AMD_IT 25.1.2017.:

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE50KU6072UXXH/.

Cijena mu je 5500-700=4800kn što je super.

Brine me to što je Tizen, ali možda je to i dobro budući da roditelji imaju Samsung pametne telefone?

 

Osobno su mi najprimamljiviji AndroidTV televizori (aplikacije, Kodi...), ali im ponuda nije najbolja u Elipsu.

 

 To je dobar TV sa VA panelom, dakle odličan kontrast i crna boja.

Od Androida imaš Sony 49X8005 sa IPS panelom, 43" FullHD Sony W756 sa VA panelom (odličan TV, moja preporuka), a moram spomenuti i Philips 43PUS6501 sa IPS jer će ga sigurno drugi kolega obavezno preporučiti

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
4mal kaže...

haha danas si bas raspolozen za sprdnju vidim 

 Sa Nougatom se u sekundi spajas na samsung tv i imas oled tv na wc-u

 

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ionako nema razlike izmedju ips i va..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

joj nemoj da te rambox samo cuje sto si sada izjavio 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 23:19 (4mal).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
kpavl kaže...

Roditelji nakon 10 godina biraju novi televizor i zamolio bih vas za preporuku.

Volio bih da mogu gledati filmove koje im stavim na eksterni HDD s hrvatskim titlovima, te da mogu gledati videozapise na YouTube-u.

 

Od TV kanala gledaju samo domaće.

 

Budžet je ~5000kn. Po mogućnosti 40+ incha dijagonala, te ako je ikako moguće neka bude kupnja u Elipsu zbog toga što imamo jedan u blizini i onda nema problema za potencijalno servisiranje.

 

Vidio sam da se preporučuje ovaj od strane forumaša AMD_IT 25.1.2017.:

http://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAM-UE50KU6072UXXH/.

Cijena mu je 5500-700=4800kn što je super.

Brine me to što je Tizen, ali možda je to i dobro budući da roditelji imaju Samsung pametne telefone?

 

Osobno su mi najprimamljiviji AndroidTV televizori (aplikacije, Kodi...), ali im ponuda nije najbolja u Elipsu.

 

 To je dobar TV sa VA panelom, dakle odličan kontrast i crna boja.

Od Androida imaš Sony 49X8005 sa IPS panelom, 43" FullHD Sony W756 sa VA panelom (odličan TV, moja preporuka), a moram spomenuti i Philips 43PUS6501 sa IPS jer će ga sigurno drugi kolega obavezno preporučiti

Budući da će imati kupljeni televizor ponovno 5-10 godina, brine me kako Tizen stari... Ne bih volio da nakon par godine bude nekih problema s gledanjem filmova putem USB-a ili slično.

 

Nisam do sada obraćao pažnju na taj Sony 49X8005. Je li to neki stariji model?

Mislim da sam negdje pročitao da je W756 izašao 2015., a za Samsunga i Phillipsa pretpostavljam da su izašli 2016.. Igra li to kakvu ulogu?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.1.2017 23:54 (kpavl).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Imam samija iz 2012 ili 2013 i dan danas dobija update-ove...neznam koji sustav je na njemu nevjerujem da je tizen...ali odrzava se...
Nemos vjerovat tv-i stari 5 godina dobijaju update-ove a mobiteli ako nakon 2 dobiju imaju srece...haha
VenAtoR#2231
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kpavl kaže...

Budući da će imati kupljeni televizor ponovno 5-10 godina, brine me kako Tizen stari... Ne bih volio da nakon par godine bude nekih problema s gledanjem filmova putem USB-a ili slično.

 

Nisam do sada obraćao pažnju na taj Sony 49X8005. Je li to neki stariji model?

Mislim da sam negdje pročitao da je W756 izašao 2015., a za Samsunga i Phillipsa pretpostavljam da su izašli 2016.. Igra li to kakvu ulogu?

 W756 je 2015, a ostali 2016. Ne igra po meni neku ulogu jer svi imaju podršku za HEVC i Android (osim Samsunga) te jedino mislim da Sony imaju dual core procesor, a Philips quad, ali nisam 100% siguran. W756 je FullHD, što će mnogi odmah proglasiti velikim nedostatkom, ali ukoliko se TV neće gledat sa 1-1,5m udaljenosti - nema brige.

Evo jedan osvrt kolege sa dotičnom serijom, a i na netu ima mnogo dobrih recenzija takvih modela (W755 i W805 serija)

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
kpavl kaže...

Budući da će imati kupljeni televizor ponovno 5-10 godina, brine me kako Tizen stari... Ne bih volio da nakon par godine bude nekih problema s gledanjem filmova putem USB-a ili slično.

 

Nisam do sada obraćao pažnju na taj Sony 49X8005. Je li to neki stariji model?

Mislim da sam negdje pročitao da je W756 izašao 2015., a za Samsunga i Phillipsa pretpostavljam da su izašli 2016.. Igra li to kakvu ulogu?

 W756 je 2015, a ostali 2016. Ne igra po meni neku ulogu jer svi imaju podršku za HEVC i Android (osim Samsunga) te jedino mislim da Sony imaju dual core procesor, a Philips quad, ali nisam 100% siguran. W756 je FullHD, što će mnogi odmah proglasiti velikim nedostatkom, ali ukoliko se TV neće gledat sa 1-1,5m udaljenosti - nema brige.

Evo jedan osvrt kolege sa dotičnom serijom, a i na netu ima mnogo dobrih recenzija takvih modela (W755 i W805 serija)

Vjerujem da će Samsung biti odabran.

UHD je, 50incha, ima 5 godina jamstva u Elipsu i solidan je izbor.

Tizen me malo brine, kao i mirroring mobitel-televizor i ostale funkcionalnosti vezane za mobitel, tako da ću još razmisliti.

 

EDIT: Zna li netko kakav mu je daljinski upravljač što se tiče SMART funkcionalnosti? Na nekoliko sam stranica vidio da se dobije novi daljinski upravljač koji nema tipke, a na ostalima sam vidio da se dobije obični koji ima tipke. Također sam i na jednom reviewu pročitao informaciju da ovaj televizor uopće nije kompatibilan s tim novim daljinskim upravljačem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2017 0:49 (kpavl).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kpavl kaže...

Tizen me malo brine, kao i mirroring mobitel-televizor i ostale funkcionalnosti vezane za mobitel, tako da ću još razmisliti.

 

 http://www.bug.hr/forum/topic/lcd-plazma-televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=255&jumpto=5292244&sort=asc&view=flat

 

PSN - darklydexter
7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam u Elipsu kupio Philipsa 43'' PUS6501 za 4500kn,no sad je 5000kn i super zadovoljan.Android je sto sam i trazio,neke mane ne vidim osim samog menia koji je malo zbrckan no i to je stvar navike.

 

Ujedno bi imao pitanje za one koji znaju i koji imaju Philipsa:

Jucer napravio update,android 6.0 je kao s ovim updateom,ja bas nikakve promjene ne vidim.Znate mozda sto se s ovimupdateom trebalo promjeniti?

Isto tako prebacivanje sa smart-a na iptv tj dvb-t im nije bas dobro rijeseno.Moram ici na sources pa odabrati sto hocu.Ima netko preporuku kako lakse mijenjati sourceve?Moze li se direktno staviti u izbornik ili nekom tipkom na daljincu mijenjati?

U sourcevima mi je i google movies i svi hdmi ulazi i dvbt i svasta nesta,nabacano.Mogu li ovo kako sortati,izbaciti one sourceve koje ne treba?

Zahvaljujem unaprijed na pomoci.

LP

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja sam nedavno uzeo Sony w807, i to je koliko vidim VA panel? Par stranica nazad sam napisao prve dojmove. A sada nakon više dana korištenja, TV mi se još više sviđa. Uglavnom isto što se tiče Philipsa, ja sam vratio 43pus6201 model u zamjenu za trenutni, nisam bio zadovoljan(ghosting itd), a kolega je koji dan iza mene uzeo također isti model Philipsov 55" i kaže da nema nikakvih sličnih problema. Da još što se tiče input laga za Sony, iako ne prebacim na PC mod, pustim na standardnom, real motion u igri izgleda fantasticno, bez osjeta kašnjenja (FarCry3)

SkorvY
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jocommb kaže...
Imam samija iz 2012 ili 2013 i dan danas dobija update-ove...neznam koji sustav je na njemu nevjerujem da je tizen...ali odrzava se...
Nemos vjerovat tv-i stari 5 godina dobijaju update-ove a mobiteli ako nakon 2 dobiju imaju srece...haha

 Reci mi točno...kad si zadnji put dobio update ?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice