Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.651
|
čitano: 1.527.332
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Hvala, to bi opisalo dosta problema, ali mozda ne sve.

Ponekad se pojavi ovakva ili slicna slika (a osvjetljenje je u redu), dok je nekad slika normalna ali je osvjetljenje losije. Mozda nesto nije u redu s napajanjem kada se pojavljuju greske i s osvjetljenjem i s slikom?

TV je LCD (i nije Vivax nego Quadro ).


http://luka-ivankovic.from.hr/
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo da i ja dam svoj skromi doprinos ovoj temi. 

 

Radi se o Vivax LCD CCFL 3265 televizoru starom oko 10 godina kojemu je crknuo backlight. Rastavio sam ga, lampe su bile ispravne, a kvar je bio na inverteru. 

Zamjena invertera bila bi neisplativa (novi inverter košta više nego što TV vrijedi), stoga sam odlučio povaditi sve CCFL lampe i postavio 5 metara (7x70 cm) 5050 LED trake.

Trake sam spojio paralelno, a ne serijski, a pošto je napon traka 24V, a upravo je toliki i napon za inverter, za napajanje sam iskoristio postojeći rail koji je išao na inverter. 

 

Konačan rezultat možete vidjeti dolje na slici, a ocijenio bih ga zadovoljavajućim s obzirom na uloženo (oko 30 kn za LED traku i nešto tinol žice). Vide se trakasta područja jačeg

osvjetiljenja, no to je zato što diffuser platna od televizora nisu ni zamišljena za ovakav tip osvjetljenja. U mom slučaju ovo je prihvatljivo jer ovaj TV radi tek negdje 100-ak sati godišnje,

pa sama kvaliteta slike nije toliko bitna, a nije bila nešto naročito ni onda kada je TV kupljen... Za optimalan rezultat ipak reporučam 3 LED trake s lećama za 32 inčni televizor. 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ljudi jel se ima gdje naruciti zaslon za LG 42LM640S, TV ima već 4 godine al zaslon je nastradao od ljudske gluposti...

 

EDIT: slika etikete sa zaslona

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.8.2017 13:30 (1950Killer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ekipa, dal se još netko susreo sa slučajem da ga je vlastiti TV pokušao ubiti? :D 

 

Imam stari CRT TV marke Master koji je služio dosta dugo sve dok večeras nije eksplozivno odlučio prestati raditi. Već sam prije par dana primjetio neke probleme sa slikom (razvučena slika, mutna, titranje i sl.), ali sam to pripisivao digitalnom prijamniku koji je bio uštekan preko scarta te lošijem signalu.

 

Večeras je isto tako došlo do problema sa slikom, te sam kao i inače lagano kucnuo po digitalnom, te namjestio kabel, no slika je i dalje ostala mutna. Nekoliko trenutaka kasnije došlo je do eksplozije unutar TV-a koji je nastavio raditi, te se odjednom počelo sve dimiti. U strahu od požara ištekao sam ga i odnio na balkon, dalje od zapaljivih stvari.

 

Pošto je TV star i popravak je neisplativ, nema smisla tražiti niti majstore niti dijelove, ali zanima me samo što se dogodilo i što je to točno unutar njega puklo.

 

Zanimljiva stvar je da je TV nastavio sa radom i nakon što se počelo dimiti. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Po tvom opisu vrlo vjerovatno visokonaponski transformator.

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Igzy20 kaže...
Pošto je TV star i popravak je neisplativ, nema smisla tražiti niti majstore niti dijelove, ali zanima me samo što se dogodilo i što je to točno unutar njega puklo.

 

Zanimljiva stvar je da je TV nastavio sa radom i nakon što se počelo dimiti. 

 Kondenzator

12 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav..evo neki dan mi se dogodila nezgoda sa tv-om..skliznuo mi je sa ruke i udario po rubu stola..sada me zanima vaše mišljenje..dali se iplati popravljati ili bolje kupiti drugi?..radi se o lg 32lb550b modelu..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Imam problem sa Samsung UE32F5500 LED televizorom.

 

Usred rada je izgubila sliku, dok zvuka ima i dalje.

 

Pod bljeskalicom se vidi da ima slike, pa vjerujem da je pozadinsko osvjetljenje otislo.

 

Prilikom paljenja crvena lampica 5 puta zasvijetli.

 

Jel imao tko slicnih problema i rijesenje?

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Modern kaže...

Pozdrav..evo neki dan mi se dogodila nezgoda sa tv-om..skliznuo mi je sa ruke i udario po rubu stola..sada me zanima vaše mišljenje..dali se iplati popravljati ili bolje kupiti drugi?..radi se o lg 32lb550b modelu..

 

Ovaj ne moraš ni popravljati ako gledaš Dinamo u Euro Ligi, poluvrijeme dok mu je gol na lijevoj strani.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

da, u pravu ste. problem je u pozadinskom osvjetljenju. Najvjerojatnije je neispravna jedna LED-ica. Ne preporučam da sami to pokušavate popravljati, ako niste te struke. Viđao sam kada su neki pokušavali sami popravljati i napravili još više štete (lom LCD-a i sl.). U jednom slučaju sam vidio da je došlo do zapaljenja unutašnjosti ekrana zbog nestručnog popravka LED-a u pozadinskom osvjetljenju. Po mojem mišljenju, popravak vam je isplativ. L.p

6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mstaglicic kaže...

Imam problem sa Samsung UE32F5500 LED televizorom.

 

Usred rada je izgubila sliku, dok zvuka ima i dalje.

 

Pod bljeskalicom se vidi da ima slike, pa vjerujem da je pozadinsko osvjetljenje otislo.

 

Prilikom paljenja crvena lampica 5 puta zasvijetli.

 

Jel imao tko slicnih problema i rijesenje?

 

 

 da, u pravu ste. problem je u pozadinskom osvjetljenju. Najvjerojatnije je neispravna jedna LED-ica. Ne preporučam da sami to pokušavate popravljati, ako niste te struke. Viđao sam kada su neki pokušavali sami popravljati i napravili još više štete (lom LCD-a i sl.). U jednom slučaju sam vidio da je došlo do zapaljenja unutašnjosti ekrana zbog nestručnog popravka LED-a u pozadinskom osvjetljenju. Po mojem mišljenju, popravak vam je isplativ. L.p

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
grunff kaže...
mstaglicic kaže...

Imam problem sa Samsung UE32F5500 LED televizorom.

 

Usred rada je izgubila sliku, dok zvuka ima i dalje.

 

Pod bljeskalicom se vidi da ima slike, pa vjerujem da je pozadinsko osvjetljenje otislo.

 

Prilikom paljenja crvena lampica 5 puta zasvijetli.

 

Jel imao tko slicnih problema i rijesenje?

 

 

 da, u pravu ste. problem je u pozadinskom osvjetljenju. Najvjerojatnije je neispravna jedna LED-ica. Ne preporučam da sami to pokušavate popravljati, ako niste te struke. Viđao sam kada su neki pokušavali sami popravljati i napravili još više štete (lom LCD-a i sl.). U jednom slučaju sam vidio da je došlo do zapaljenja unutašnjosti ekrana zbog nestručnog popravka LED-a u pozadinskom osvjetljenju. Po mojem mišljenju, popravak vam je isplativ. L.p

 U međuvremenu sam otvorio TV, pregledao sve, testirao i jedna ledica je na jednoj traci neispravna . Zamjenom te trake , TV radi kao nov.

14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav. Nedavno je nastao problem na mom Sony kdl-32ex340. Naime, slika je nestala, dok je zvuk bio prisutan. Odnijeli smo na servis, nakon par dana su javili da je otišla TCON ploča i da je popravak 750kn s garancijom na izmjenjeni dio od 1 god. TV je star cca 5-6 godina, garancije odavno nema pa me zanima da li se to uopće isplati popravljati ili da polako počnem gledati za novi TV?

Ne želim imenovati, ali ću reći da sam ja prokockao novac, a neki su prokockali Svetinju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pa čuj, popravak je 750kn a novi 32~ FHD je oko 2000kn. Ako ti ovaj tv paše kvalitetom slike, funkcijama i ne želiš veći tv, ne vidim zašto ga ne bi popravio...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 7:48 (tiki).
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav.

Nakon nekoliko godina, poceli su mi se javljati problemi sa Grunding televizorom.

Naime, sve radi savršeno nekih 10tak minuta, i ekran jednostavno zacrni (pozadinsko osvjetljenje krepa) jer sam provjerio ima li slike sa svjetiljkom nakon sto ekran zacrni.

Zvuk, meni, promjena programa, sve radi samo pozadinsko ne radi, je li problem u jednoj neispravnoj LEDici ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Sheeva kaže...

Pozdrav.

Nakon nekoliko godina, poceli su mi se javljati problemi sa Grunding televizorom.

Naime, sve radi savršeno nekih 10tak minuta, i ekran jednostavno zacrni (pozadinsko osvjetljenje krepa) jer sam provjerio ima li slike sa svjetiljkom nakon sto ekran zacrni.

Zvuk, meni, promjena programa, sve radi samo pozadinsko ne radi, je li problem u jednoj neispravnoj LEDici ili?

 Najvjerovatnije da je problem u LED diodama, ali provjeri prvo izlazni napon za osvejtljenje dok TV normalno radi i onda kad nestane osvjetljenja pa vidi ima li kakvih promjena. Ako napon bude isti, onda skini panel s diodama i ispitaj ih jednu po jednu.

7 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Prije da je onda kontroler osvjetljenja krepao.

Imao sam par takvih slučajeva.Trakice se lako isprobaju pa vidi jel problem u njima.

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

Imam Samsung 6710 već nekih 5 godina i počele su mi se pojavljivati crne horizontalne linije prvi vrhu tv-a. Crta nekada ima više, nekada manje, mislim da ih ima manje što više tv gori. Nekada kada upalim zna biti crna linija po sredini ekrana, ali brzo nestane. Trebam li nositi na servis tv? Odnosno, jel to znak nekog većeg kvara? 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

pozdrav,

 

zadnjih nekoliko dana panasonic plasma stara 7 godina se sama pali...svako jutro me doceka upaljena...provjerio sam da nije kakav timer namjesten al sve je u redu..

 

za sada i nije to neki problem al cisto me zanima zna li itko sto joj je.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Možda daljinski zeza. Probaj izvaditi baterije tijekom noći ili čak staviti nove. 

Ne koristiš se prekidačima na televizoru?

6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Novi sam na forumu i stoga srdacan pozdrav svima

 

Imam problem sa Panasonic TX-42S30E Plasmom , radila je i samo je nestala slika , a zelena zaruljica je i dalje radila i TV nije reagovao na daljinski upravljac . TV sam ugasio na dugme i pokusao upaliti ali bezuspjesno , do cega moze biti ?

 

Evo sam i poslikao plocu i snimio vidie (ne)paljenja, nisam vidio niti jedan los(napuhan) kondenzator , eh da trafo/transformator je dosta zujao , narocito kad bi se pojavila bijela boja .

 

 

Ako je do ovog napajanja sa slike , to cu da kupim i sam zamijenim , ako ne ne isplati se popravljati jer je svaki dio preko 150e

 

 

 

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 17:43 (Wankel).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Najvjerovatnije je kvar baš u napajanju.

Blinka ti ledica 6 puta.

 

OPćenito testiraj ovak:

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.1.2018 18:32 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
fer-de-lance kaže...

Najvjerovatnije je kvar baš u napajanju.

Blinka ti ledica 6 puta.

 

OPćenito testiraj ovak:

 

 

 Hvala ,

 

Kod mene nema crvene ledice , samo zelena , crvena je prije bila kad je TV bio ugasen daljinskim upravljacem. Kako mislis da testiram ovak , nisam bas najbolje razumi , izvini ako dosadjujem

11 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Dolje na slici je uputa za dijagnostiku od Panasonica ST50 pa možda pomogne. Čini mi se da bi mogla biti u pitanju SC ploča.

6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Na novom LCD vox tv, u gornjem delu ekrana u sredisnom delu,pojavljuje se svetla veoma mala tackica,kada je na ekranu tamna pozadina,kada se slika promeni pa pozadina ekrana bude svetlija,tackica se ne vidi. Sobzirom da je tv kupljen pre nekoliko dana,dali postoji razlog za reklamaciju?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Mrtvi piksel.

Ne znam baš da priznaju reklamaciju za jedan, pogotovo kod takvih brandova.

Probaj staviti npr. na neki kanal koji nema slike ili ištekaj antenu pa bude pozadina crna i pogledaj jel ima još koji.

Kolega tiki je inače stručnjak za to, on ti bude najbolje znao reći kad se pojavi.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 19:47 (fer-de-lance).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Samo jedna tackica,ne smeta mi,interesuje me dali postoji mogucnost da se to prosiri? Hvala.

7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nožda, a možda i ne, ovisi kakav je display.

Ako imaš sreće to je to.

Kruha i igala...
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Kod mene na LG 43 incha nema slike ima zvuka, već sam provjeravao sa led svjetlom i vidi se slika na taj nacin, znaci oslo je pozadinsko osvjetljenje? Jel zna netko koliko to košta. Ja ću sebi uzeti novi svakako a ovaj bi dao sestri pa ako se isplati popravit neka mi neko napiše kakav je kvar u pitanju i koliko košta zamjena toga pozadinskog svjetla?

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima. Kupio sam Samsung Ue55 incha full hd model iz 2016 godine novi u santa domenici prije bozica malo. Imam nekakve tamnije mrlje po sebi. Ili svijetlije ovisi kako gledas.Vec je bio na popravku jednom a televizor star  mjesec i pol dana. Danas ga pokupio iz santa domenice kazu sve rjeseno. Dodem doma upalim i opet vidim neke male mrljice ali ovaj puta na drugome mjestu. 3 slike imam. Zadnja slika je slika novog samsunga prije prvog popravka. Prva slika je slika samsunga danas kad je dosao iz popravka a druga slika je slika starog lga koji jos uvijek radi ko urica. U cemu je problem i dal se te mrlje mogu prosiriti? Dali da opet trazim popravak ili da zovem samsung ili bilokakva pomoc bi mi dobro dosla. Hvala :)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice