LG G5 - Rasprava

poruka: 554
|
čitano: 169.260
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Nautilus kaže...

Ja sam Nougat skinuo preko LG Bridgea nakon 20-tak pokusaja. Iz BiH sam.

 Ja sam probao ali još nista od Nougat-a (tele2 kupljen)

Intel Core™ i7
15 godina
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Nautilus kaže...

Ja sam Nougat skinuo preko LG Bridgea nakon 20-tak pokusaja. Iz BiH sam.

 što znači iz 20tak pokušaja?

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
misho_hrnjak kaže...
Nautilus kaže...

Ja sam Nougat skinuo preko LG Bridgea nakon 20-tak pokusaja. Iz BiH sam.

 što znači iz 20tak pokušaja?

 Pronadje update ali nece da ga skine. I tako 20-tak puta. Pa sam bio uporan i ponovo pokusavao.

Win 10 Pro, F Secure Safe, Hitman Pro, OpenDNS
15 godina
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Nautilus kaže...
misho_hrnjak kaže...
Nautilus kaže...

Ja sam Nougat skinuo preko LG Bridgea nakon 20-tak pokusaja. Iz BiH sam.

 što znači iz 20tak pokušaja?

 Pronadje update ali nece da ga skine. I tako 20-tak puta. Pa sam bio uporan i ponovo pokusavao.

 Zadnjih par dana mi samo izbacuje error na softwareu "cannot check new version. please try again". Prije je pokušao downloadati, sada ni ne mogu na drugi korak.

7 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Pozz,

Znam da nije prava tema, ali vec sa stavljao u LG G2 temu ali niko ne odgovara pa bi vas molio pomoc.

Kao sto vidite imam LG G2 i htio bi ga rootati

Pa me sad zanima mogu li ga rootati ako je bootloader zakljucan jer to nitko na yt tutorijalima ne spominje vec idu svi direkt na rootanje

I ako nemogu kako da provjerim status bootloadera i ako je zakljucan kako ga otkljucati??

Hvala

L.P.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: LG G5 - Rasprava
misho_hrnjak kaže...
Nautilus kaže...
misho_hrnjak kaže...
Nautilus kaže...

Ja sam Nougat skinuo preko LG Bridgea nakon 20-tak pokusaja. Iz BiH sam.

 što znači iz 20tak pokušaja?

 Pronadje update ali nece da ga skine. I tako 20-tak puta. Pa sam bio uporan i ponovo pokusavao.

 Zadnjih par dana mi samo izbacuje error na softwareu "cannot check new version. please try again". Prije je pokušao downloadati, sada ni ne mogu na drugi korak.

 to je i sad kod mene slučaj..neće niti da pronađe..pa kaj rade s tim update? čuo sam da je mob eol 

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 / rockstarclub: guzda22 /
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
xXZoMbIeHaCkErXx kaže...

Pozz,

Znam da nije prava tema, ali vec sa stavljao u LG G2 temu ali niko ne odgovara pa bi vas molio pomoc.

Kao sto vidite imam LG G2 i htio bi ga rootati

Pa me sad zanima mogu li ga rootati ako je bootloader zakljucan jer to nitko na yt tutorijalima ne spominje vec idu svi direkt na rootanje

I ako nemogu kako da provjerim status bootloadera i ako je zakljucan kako ga otkljucati??

Hvala

L.P.

 Nije prava tema. Postoji tema na forumu pa bih te zamolio da tamo napišeš post.

A i ja sam na netu sad našao hrpu video tutorijala.

Google is your frend

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
7 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
U prvoj recenici sam rekao da sam i tamo postao al niko ne odgovara (ako mislis na lg g2 temu).
Ja kad kod trazim nadjem samo o rootanju niko ne spominje bootloader.
Pa ako imas volje da das koji link
Hvala.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
xXZoMbIeHaCkErXx kaže...
U prvoj recenici sam rekao da sam i tamo postao al niko ne odgovara (ako mislis na lg g2 temu).
Ja kad kod trazim nadjem samo o rootanju niko ne spominje bootloader.
Pa ako imas volje da das koji link
Hvala.

 Xda forum i traži...

11 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
keki kaže...

Ekipo molim savjet:

21.12 odnosim uređaj na servis ne radi kako treba. Prazni se baterija cesto mi se javlja da nema sim kartice i neke crte i otisci drugih aplikacija koje su zatvorene.

27.12 sam preuzeo uređaj sa servisa. Na radno nalogu piše da je promjenjena ploća i da uređaj sad uredno radi. No uređaj se jako poceo grijat baterija se dalje brzo praznila a i dalje je problem sa onim crtama po ekranu.

28.12.ponovno sam u servisu i trazim objasnjenje zasto nije rješeno.Te uređaj ostavljam na servisu.

29.12 sam preuzeo uređaj sa servisa.Na radnom nalogu piše da su problemi uočeni te da je zamjenjen cijeli prednji komplet i baterija. I da je software ažuriran.

Dolazim kući i vidim da su sve aplikacije ostale gore niko ništa nije dirao oko softwarea. I vidim da je jedna mala crtica (od ogrebote) jos gore na plastici. Tak da cisto sumnjam da su mjenjali prednji komplet.Ekran je nov i nema crtica ni otisaka od drugih aplikacija. Ali se sad ponovno pocinje pojavljivati problem svakih 2-3 sada mi se javlja poruka da nema sim kartice u mobitelu.I ne pomaze mi samo reboot mobitela nego moram izvaditi van karticu i ponovno stavit da bi sve uredno proradilo.

 

Sad više stvarno ne znam šta da napravim očito na servisu ne dijagnosticiraju i ne provjeravaju ispravnost uređaja.

Više mi ih je stvarno puna kapa.Promjenili su na mobitelu sve što se dalo promjeniti i maticnu plocu i prednji komplet i bateriju nezz jel mogu jos nesto promjeniti?D ali imam neku osnovu za tražit novi uređaj?

Već mi je svega puna kapa.

 

Svaki savjet je dobrodošao.

 Uređaj sam ostavio u servisu 2.1 i 9.1 kontaktiraju me sa servisa i kaze da je odobrena zamjena za novi uređaj od strane LG-a
Tako da ce me netko iz vip centra kontaktirati gdje mogu preuzeti novi uređaj!

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
13 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Pozz...nisam uspio vidjet nigdje slicno pitanje pa bi me zanimalo koja je razlika izmedju ova dva modela osim u proc i ramima koliko vidim?

 

 

http://www.gsmarena.com/lg_g5_se-8056.php i  http://www.gsmarena.com/lg_g5-7815.php

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G5 - Rasprava

SE je slabija verzija, kao što si i sam zaključio, razlika je u memoriji i procesoru. Po našim forumima nisam našao neke korisne informacije koliko se to osjeti u radu. Ako odeš na youtube, nijedna recenzija nije na engleskom, bar ju ja nisam našao. A isto tak ni google ne pronalazi previše recenzija. Tak da ti preostaje pročitat ono što se nudi pa odlučit jel se isplati uzimat.

13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava

Bas cijeli dan proucavam ta dva modela jer u dosta nasih webshopova se nudi ta "slabija" SE verzija....Mislim da cu se ipak odlucit na ovu h850 verziju..

12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Sirius kaže...

Pozz...nisam uspio vidjet nigdje slicno pitanje pa bi me zanimalo koja je razlika izmedju ova dva modela osim u proc i ramima koliko vidim?

 

 

http://www.gsmarena.com/lg_g5_se-8056.php i  http://www.gsmarena.com/lg_g5-7815.php

 Ma ovaj SE ti je za južnoameričko tržište. Bilo je priče o tome. Zašto svi mogu dobit Snapdragon 820 a oni ovaj 652. Uzmi si G5 a ne SE.

9 godina
offline
LG G5 - Rasprava

ovaj nougat neće doć nikako..prije će g6 na tržište neg nougat na g5 na vipovoj mreži

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 / rockstarclub: guzda22 /
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Kakva vam je baterija? Imam H850 (Kupljen u vip-u), ali mi se baterija prazni brže nego što je u ikakvim granicama normale. Čini mi se da su facebook i messenger aplikacije glavni uzročnici, pa me zanima jel tko našao kakve alternative za njih?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Facebook preko browsera, oduvijek tak koristim i meni puno bolje nego preko aplikacije koja je jedan od najvećih potrošača baterije. Messenger imam i mislim da ne troši ništa više od vibera ili whatsappa. Tak da prvi korak, uninstall Facebook
15 godina
offline
Re: LG G5 - Rasprava
kbenzema kaže...
Facebook preko browsera, oduvijek tak koristim i meni puno bolje nego preko aplikacije koja je jedan od najvećih potrošača baterije. Messenger imam i mislim da ne troši ništa više od vibera ili whatsappa. Tak da prvi korak, uninstall Facebook

 Koristim već par godina facebook preko browsera, dok app ne. Do prije 3mj sam koristio i pisanje poruka preko browsera dok facebook nije "ubio" i natjerao korisnike da instaliraju messenger. Zadnjih par dana mi messenger troši do 45% baterije iako se ne koristi, ima li netko sličan problem?

12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Luxy2501 kaže...

Kakva vam je baterija? Imam H850 (Kupljen u vip-u), ali mi se baterija prazni brže nego što je u ikakvim granicama normale. Čini mi se da su facebook i messenger aplikacije glavni uzročnici, pa me zanima jel tko našao kakve alternative za njih?

 friendly for facebook

7 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Istina
11 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Pozdrav,

 

Nakon ucestalih problema sa G5 inzistirao sam na novom uređaju.

Te mi je nakon 7 dana odobren novi uređaj i receno da se obratim vipu vezano uz preuzimanje (ili da ce me netko od njih nazvati).

 

Prošla su tri dana mene nitko ne zove. Zovem prvo servis (mobis eletronic) i kazu:Mi smo odobrenje za novi uređaj prosljedili vipu i mi vise sa time nemamo nista.

Zovem SZK di mi govore da u sustavu ne vide nista da nisu dobili odobrenje za novi uređaj te da napisem prigovor. Ne pada mi napamet jer se ceka 15 dana za odgovor.

 

Poslao sam mail servisu oni nista ne odgovoraju,odlazim u vip centar gdje dijelatnica tamo kaze da nista ne vidi da ce i oni poslati mail servisu te da ce me kontaktirati (kroz dva dana) jer njima nista nije doslo i da se mogu samo servisu obratiti.

Puko mi film i obratio sam se nadlzenom LG uredu u Zagrebu. Nakon ugodnog razgovora sa dijlatnicom receno mi je da ce se i oni ukljuciti u pricu te ce oni detaljno istraziti slucaj. Sad mi ostaje samo cekati dva dana opet (ko da nije dosta da mijesec dana nemam ispravan mobitel i vucem se po servisu sad jos cekat).

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
keki kaže...
keki kaže...

Ekipo molim savjet:

21.12 odnosim uređaj na servis ne radi kako treba. Prazni se baterija cesto mi se javlja da nema sim kartice i neke crte i otisci drugih aplikacija koje su zatvorene.

27.12 sam preuzeo uređaj sa servisa. Na radno nalogu piše da je promjenjena ploća i da uređaj sad uredno radi. No uređaj se jako poceo grijat baterija se dalje brzo praznila a i dalje je problem sa onim crtama po ekranu.

28.12.ponovno sam u servisu i trazim objasnjenje zasto nije rješeno.Te uređaj ostavljam na servisu.

29.12 sam preuzeo uređaj sa servisa.Na radnom nalogu piše da su problemi uočeni te da je zamjenjen cijeli prednji komplet i baterija. I da je software ažuriran.

Dolazim kući i vidim da su sve aplikacije ostale gore niko ništa nije dirao oko softwarea. I vidim da je jedna mala crtica (od ogrebote) jos gore na plastici. Tak da cisto sumnjam da su mjenjali prednji komplet.Ekran je nov i nema crtica ni otisaka od drugih aplikacija. Ali se sad ponovno pocinje pojavljivati problem svakih 2-3 sada mi se javlja poruka da nema sim kartice u mobitelu.I ne pomaze mi samo reboot mobitela nego moram izvaditi van karticu i ponovno stavit da bi sve uredno proradilo.

 

Sad više stvarno ne znam šta da napravim očito na servisu ne dijagnosticiraju i ne provjeravaju ispravnost uređaja.

Više mi ih je stvarno puna kapa.Promjenili su na mobitelu sve što se dalo promjeniti i maticnu plocu i prednji komplet i bateriju nezz jel mogu jos nesto promjeniti?D ali imam neku osnovu za tražit novi uređaj?

Već mi je svega puna kapa.

 

Svaki savjet je dobrodošao.

 Uređaj sam ostavio u servisu 2.1 i 9.1 kontaktiraju me sa servisa i kaze da je odobrena zamjena za novi uređaj od strane LG-a
Tako da ce me netko iz vip centra kontaktirati gdje mogu preuzeti novi uređaj!

Nadam se da nisi kupio uredaj preko oglasa jer u tom slucaju servis posalje operateru odobrenje a oni preko imei broja gledaju ko je vlasnik i kontaktiraju

tu osobu da ih ocekuje novi uredaj na toj i toj adresi i da dode preuzet uredaj.

Govorim ovo iz svog iskustva sreca u nesreci je bila sto sam ja prosao da prijasnji vlasnik G4 nije placao racune pa je operater stopirao predaju uredaja zbog cega je od mene na kraju trazio dokazivanja (kupoprodajni ugovor) na sta sam se ja uz pomoc LG Hrvatska i garancije koju oni daju uspio izboriti da dobijem uredaj nazad bez obzira sto oni imaju problema sa naplatom prijasnjeg vlasnika. Sta reci zavrzlame... Ugl. Racun Garancija i obrati se LG Hrvatska

Intel Core™ i7
12 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

I da posto je takva situacija, kad odobre odobrenje za novi uredaj vise se nigdje ne spominju podaci o korisniku koji je predao uredaj na servis nego sve se prebacuje na IMEI broj i iz njega iscitaju sve i dalje kontaktiraju prvotnog vlasnika da dode po uredaj.

Zato je najbolje preko poslovnica slati uredaj jer onda poslovnice odgovaraju i zaduzene su za uredaj. Privatno donosenje je mene kostalo zivaca i 2-mj. vremena i zivkanja i provjeravanje svega. Nadam se da nisi u toj situaciji, ali nije jeftin uredaj da se prepusti bas bez pokusaja da dodes do njega. 

Intel Core™ i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
mserfezi kaže...

I da posto je takva situacija, kad odobre odobrenje za novi uredaj vise se nigdje ne spominju podaci o korisniku koji je predao uredaj na servis nego sve se prebacuje na IMEI broj i iz njega iscitaju sve i dalje kontaktiraju prvotnog vlasnika da dode po uredaj.

Zato je najbolje preko poslovnica slati uredaj jer onda poslovnice odgovaraju i zaduzene su za uredaj. Privatno donosenje je mene kostalo zivaca i 2-mj. vremena i zivkanja i provjeravanje svega. Nadam se da nisi u toj situaciji, ali nije jeftin uredaj da se prepusti bas bez pokusaja da dodes do njega. 

 Uređaj sam kupio baš u vipu u produženje U.O. tj SZK jer je bila puno bolja pogodnost.

Računi su svi uredno plaćeni i bez obzira na to dužni su mi dati novi uređaj.

Neću ja sigurno uređaj prepustiti nikome ja sam njega pošteno platio i ako je neispravn dužni su mi isporuciti novi kako je rećeno na servisu.

Ti si fakat imao opasnih problema.Sva sreća da si uspio riješiti.

Ja sam sam servis (MESC) prijavio nadlženom odjelu u LG-u oni su im službeni mail slali danas ujutro tj jućer ujutro. Bio sam u vip centru gdje je dijelatnica na šatelru ispred mene sve provjerila i stvarno vidla da nema nikakve potvrde za odobrenje i uzela podatke pitala me koju boju želim i di želim preuzeti uređaj i da će bit riješeno unutar dva dana.

Ako ne dobijem nikakav odgovor od samoga MESC-a danas odma ih prijavljujem inspektoratu,pa neka im bude to opomena i neka ih oni malo stisnu.

Ja sam njih tražio to odobrenje koje su oni poslali VIP-u i nisu mi dali. Kaže jedino vam mogu poslati servisni radni nalog. 

Naišli su na krivog i ja ću se truditi maksimalno ukljuciti sve moguce institucije tako da se drugim ljudima nebi dešavalo

 

Jedini problem je u svemu ovome vrijeme kojeg nemam na pretek.

 

EDIT:Danas me zvali iz AGRAMSERVISA (da preuzmem novi uređaj). Dobio sve komplet novo i cak sam dobio jos jedan CAM plus.

Uređaj sam preuzeo nisam ga jos nista puno testirao stavio karticu unutra i na punjac.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 15:47 (keki).
10 godina
neaktivan
offline
Re: LG G5 - Rasprava
Pozzz imam G5 sa brzim punjacem original ali sa onim kineskim utikacem,morao sam kupiti reduktor,sada mi nekada radi brzo punjenje a vecinom ne radi i izbacuje poruku da koristim orginal LG punjac i kabal a oboje je original.jel moguce da je do reduktora
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Da se nadovežem na raniji post vezan za drain baterije od messengera i facebooka, navodno je popravljeno. https://twitter.com/davidmarcus/status/818908229585420288

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
LG G5 - Rasprava

Jel netko ima problema sa GPS-om? Meni nikak da lokaciju odredi kak treba i kad krenem navigirat prek mapsa..skroz se izgubi..nemre odredit lokaciju i ne prati put

Restart i te fore sam vec probao..ostalo isto

origin id: guzda2 / steam id: guzda22 / rockstarclub: guzda22 /
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG G5 - Rasprava

Pozdrav ! Imam lg g5 i vrlo sam zadovoljan snjim vec nekih mjesec dana. No tek danas sma primjetio jednu ajmo reci manu, iako nije mana. Tipa kad slusam glazbu sa slusalicama  a mob je na besumnom sto mi cesto zna biti, ako me netko zove, nemogu to "cuti". Na proslom samsungu mi je uredno prekidalo glazbu ili je stisalo a u pozadini se culo kao d aimam poziv. DALI je ovo samo kod mene tako ili se to moze namjestit. Fala svima

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LG G5 - Rasprava

Ne znam kako je točno na LG-u, ali vjerujem da je slično kao na HTC-u na Marshmallowu. 

Dakle, ti kada stišaješ i nakon vibracije staviš na bešumnu, ti su u biti stavio na DoNotDisturb (Alarms Only), te ti tako svaki poziv koji dođe je automatski odbijen i jedino da ti se alarm upali, on će ti prekinuti glazbu. 

 

Trebaš, u biti, umjesto stišavanja, otići i uključiti DO NOT DISTURB mode, ali odabrati recimo PRIORITY ONLY, gdje će ti svi pozivi od odabranih PRIORITY contacata prolaziti, odnosno, čuti ćeš ih jer će prekinuti glazbu, a možeš dodatno uključit opciju da ako ne netko zove dva puta unutar 15 minuta, da mu taj drugi poziv prođe kao PRIORITY i onda ćeš ga čuti. 

 

Ne znam jesam li pomogao. Sretno.

ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
LG G5 - Rasprava

I jel netko dobio update? :D

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice