Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu zaključana tema

poruka: 365
|
čitano: 68.997
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Sum_of_all_fears kaže...

Očito i loše trollanje. Ovaj će to skužiti pa će ignorirati a glupavi pokretač teme možda dobije i tužbu doma (poznavajući pravosudni sistem) jer sumnjam da je bio iza 7 proxya.

 

To se tako ne radi. 2/10 samo radi ideje (linux i SSD).

 

Najbolje bi bilo da se dobije sudski epilog toj cijeloj priči, ako ništa drugo tada zbog toga da se provijere te referentne liste,  da se ispita sama stručnost pojedinaca , jer tvrditi da se na jednom operativnom sustavu Linux koji ima desetak svojih distrbucija ne može pokrenuti email klijent , web browser isl. je moralni udarac na cijelu profesiju.

 

Drugo šte tiće tih ljudi što trolaju po dotičnoj stranici s time se slažem s tobom, u namjanju ruku je neukusno. 

 

I ne kužim zašto se svima na spomen tužbe sklecaju noge, pa nije niti zatvor za životinje čak štoviše ispada da je za vrsne poduzetnike, javne ličnosti itd. probrano društvo, šalu na stranu zabijanje glave u pijesak je moralni delikt prema profesiji. 

 

Tak da ono ja sam uvijek za to da se lopovu kaže lopov , a varalici varalica.

 

 

 

 

13 godina
protjeran
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Sum_of_all_fears kaže...

Očito i loše trollanje. Ovaj će to skužiti pa će ignorirati a glupavi pokretač teme možda dobije i tužbu doma (poznavajući pravosudni sistem) jer sumnjam da je bio iza 7 proxya.

 

To se tako ne radi. 2/10 samo radi ideje (linux i SSD).

U čemu je problem kod ssd-a?

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Morchiba kaže...

 Slažem se s tobom ali nekada je reinstalacija najbrži i najsigurniji put ka zdravom sustavu.

Da ako se iscrpe sve ostale mogućnosti. Na reinstall se ide nakon backupa svega. x puta su ljudi ostali bez favorita i nekih podešenja jer "stručnjaci" ne znaju gdje se takve stvari spremaju.

woodgamesfx kaže...
...

 

Tak da ono ja sam uvijek za to da se lopovu kaže lopov , a varalici varalica.

Najvjerojatnije ništa od toga ali bilo bi lijepo da barem za tu referentnu listu doznamo tko stvarno može biti tamo a tko ne. Vidim da ima i nekih informatičkih firmi. Sumnjam da je neki servis zvao njega da im sredi kompove u računovodstvu :D

 

Mislim da bi i Sud časti HGKa mogao tu napraviti reda.

Bypass kaže...

. (linux i SSD).

U čemu je problem kod ssd-a?

Htio sam reći da ako ništa da su barem temu pogodili jer sumnjam da ovi u tom servisu imaju i najmanjeg pojma o čemu se priča.

 

[edit] - "upišete u google servis kompjutera i odmah se otvara naša stranica"

 

Šta više kopam po njihovom forumu to je situacija gora i sve manje vjerujem u onu referentnu listu. Stravično.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 15:48 (Sum_of_all_fears).
16 godina
online
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
daseparo kaže...

 

Tragično je što je bio i na ehrvatska. 

 

EDIT. već je postavljeno

S obzirom da je ta emisija bila miljama daleko, od kvalitetne informatičke emisije(slabo su provjerili o kome se radi) nije nit čudno da su tog luftbrenzera i njegov servis ubacili u reportažu. To je zapravo bila plačena reklama a ne prilog, plati pa se reklamiraj pa to se zna odavno kaj ne ili to nekom još uvjek nije jasno{#}{#}

 

Ovo za LInux ne treba komentirat dodatno, jer zvuči totalno sumanuto mora da su totalno ponoreli nema druge kome se on zapravo obrača s takvim izjavama ili tekstom na svojoj stranici to je pitanje.No s obzirom da priličan broj ljudi brka XP, sa Windows 7 ili Vista(ima i takvih da itekako) a za LInux nisu nit čuli on je kao tamo neki čudnovati kljunaš itd. Uglavnom pravi PC servis, ili PC Specijalisti nema kaj taman za Monty Pythona-a bez greške fučkaj ga sad.{#}{#}

 

 

 

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 16:15 (rambox).
13 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Najlakse je pljuckati. Mozete ga vi (mi) vrijedjati koliko hocemo,ali cinjenica je da covjek ima svoj biznis vec dugi niz godina, da zaposljava i hrani nekoliko ljudi, i da pri tome zaradjuje, i to posteno - cijene su korektne, a koliko cujem decki koji rade za njega i idu na teren rade skroz pristojan posao (naravno, pricamo o entry-level dijagnostici i otklanjanju problema, koja je obicno skroz dovoljna za tipicnog home-usera, informaticki neobrazovanog. Njemu je i namjenjena ova usluga, a ne vama).

 

Sto se tice blesavog i "kontroverznog" (gazda dobro zna zasto pise to sta pise o linuxu) marketinga, dobro je obavio posao. Zahvaljujuci blesavocama, svojedobno se dosta pricalo o njemu. Dospio je na neke portale, novine, lokalne tv i slicno. Nevezano uz kontekst, korisnik vulgaris je zapamtio njegovu adresu, a to i je bit reklame :)

 

I zato, umjesto dangubljenja na forumu, probajte otvoriti svoju firmu za pc servis, zaposliti pet ljudi, napraviti bazu od xx korisnika i pri tome zaraditi. Nije tako lako... ali lako je popljuvavati :)

 
7 2 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
mcf kaže...
...

 

I zato, umjesto dangubljenja na forumu, probajte otvoriti svoju firmu za pc servis, zaposliti pet ljudi, napraviti bazu od xx korisnika i pri tome zaraditi. Nije tako lako... ali lako je popljuvavati :)

To mi i je namjera jednog dana (ako ne nađem posao). Ali nemam namjeru graditi ime i korisničku bazu na lažnim i smiješnim referencama, ne želim da me ljudi prepoznaju po očajnoj web stranici, ne želim da konkurencija pljuje po meni zbog dumpinga cijena i zapošljavanja 17godišnjaka (a koliko vidim po usenet grupi, to se i radilo) i sigurno se ne želim blamirati po youtubeu sa izjavama da se sa linuxom ne može na internet.

 

Ovim stuntom si je navukao toliko negativne promocije da je to sramotno za osobu, tvrtku i PC servis.

 

Marketinška kampanja mu je toliko loša da je uspješna. 2 strane novčića - ljudi su čuli za njega i povezuju ga sa nekim PC servisom ali vrlo velika većina ga vidi kao predmet sprdnje (barem ovi informatički obrazovani). Osobno, da nemam ova znanja iz informatike koja imam, radije bi dao nekom malom o' tetke (tako smo svi počeli) da mi reinstalira windowse nego da dam 1 kunu ovom komedijašu.

 

Jel bi itko od vas dao svoj PC u servis nekome tko je već dugi niz godina predmet sprdnje iako možda (veliko možda) zna nešto? Sada mu nikakva promjena imidža nebi pomogla jer je zapamćen kao netko čije se izjave i rad ne mogu uzimati za ozbiljno.

 

Da se netko tako ruga sa mojom tvrtkom, dobrano bi se potrudio oko promjene imena i imidža pa makar pod cijenu gubitka korisnika - barem bi znao da se ovi preostali ne rugaju samnom.

 

[edit] - a da ne spominjemo kakvu je štetu nanio ostatku servisera koji znaju što rade. Srozao je ugled cijele branše i onda se neki čude zašto su informatičari (programeri, serviseri...) slabo plaćeni i cijenjeni.

 

Ovaj lik je Kerum, Ivić Pašalić i Ava Karabatić informatike. Sve odjednom.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 18:25 (Sum_of_all_fears).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Neću se sada sam reklamirati jer su me zadnji put isključili zbog toga a i nema potrebe jer Vi to radite umjesto mene besplatno. 

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Jadna ti reklama brate u kojoj ti se rugaju.

 

BTW, ova poruka je poslana sa linuxa {#}

http://nighthawk-software.blogspot.com/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Robi kaže...

Kaže Hitna PC služba da s linuxom ne mogu na internet, čitati mail, ni na Facebook. Dobri su. Nasmijali me do suza.

 

 Ima milijun verzija linuxa, nikakav standard nije prevladao nešto u njemu je savršeno a ostalo ispod svakog nivoa i drži svega oko 2% svjetskog tržišta.

Zašto je linux besplatan? Zato što to nitko ne bi kupio.

Zašto je većina linux distribucija boot CD? Zato što to rjetko tko instalira.

Zašto tvorci linuxa nisu milijarderi? Zato jer bolje znaju ono na čemu je Bill Gates zaradio milijarde.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
Robi kaže...

Kaže Hitna PC služba da s linuxom ne mogu na internet, čitati mail, ni na Facebook. Dobri su. Nasmijali me do suza.

 

  Ima milijun verzija linuxa, nikakav standard nije prevladao nešto u njemu je savršeno a ostalo ispod svakog nivoa i drži svega oko 2% svjetskog tržišta.

Zašto je linux besplatan? Zato što to nitko ne bi kupio.

Zašto je većina linux distribucija boot CD? Zato što to rjetko tko instalira.

Zašto tvorci linuxa nisu milijarderi? Zato jer bolje znaju ono na čemu je Bill Gates zaradio milijarde.

  Nije besplatan. Mnoge velike korporacije plaćaju da bi koristile Red Hat. Uostalom besplatan je zato što je open-source.

Ovo drugo nema nikakvog smisla. Pa Windowsi dolaze isključivo na optičkim medijima, znači li to da ih rijetko tko instalira? Kako bi drugačije trebali dolaziti? Svatko imalo informatički pismen lako stavi neku linux distru na usb memorijski ključić.

Tvorci linuxa? Niti ne znaš koji su. Nisu bogati jer ne žele zarađivati na tome, zato i rade open-source.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
11 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
apoteka kaže...

reinstalacija rjesenje za sve probleme

 Reinstalacija je rješenje koje svatko može primijeniti.

To je nešto najlakše za napraviti i to može i klinac od 7 godina.

Ako to uvijek radite i dičite se tim Vaše znanje nije veće od klinca od 7 godina.

Reinstalacija nije nikakva umjetnost.

Velika umjetnost je naprotiv izbjeći reinstalaciju.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
16 godina
online
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Sum_of_all_fears kaže...

Jadna ti reklama brate u kojoj ti se rugaju.

 

BTW, ova poruka je poslana sa linuxa {#}

Ako tu svoju tvrdnju ne dokažeš,{#} sa potvrdom prepunom štambilja od javnog bilježnika hm teško ti možemo vjerovat onako na ljepe oči jel.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
apoteka kaže...

reinstalacija rjesenje za sve probleme

  Reinstalacija je rješenje koje svatko može primijeniti.

To je nešto najlakše za napraviti i to može i klinac od 7 godina.

Ako to uvijek radite i dičite se tim Vaše znanje nije veće od klinca od 7 godina.

Reinstalacija nije nikakva umjetnost.

Velika umjetnost je naprotiv izbjeći reinstalaciju.

  Koliko sam primjetio, jedini se ti ovdje dičiš time.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
mcf kaže...

Najlakse je pljuckati. Mozete ga vi (mi) vrijedjati koliko hocemo,ali cinjenica je da covjek ima svoj biznis vec dugi niz godina, da zaposljava i hrani nekoliko ljudi, i da pri tome zaradjuje, i to posteno - cijene su korektne, a koliko cujem decki koji rade za njega i idu na teren rade skroz pristojan posao (naravno, pricamo o entry-level dijagnostici i otklanjanju problema, koja je obicno skroz dovoljna za tipicnog home-usera, informaticki neobrazovanog. Njemu je i namjenjena ova usluga, a ne vama).

 

Sto se tice blesavog i "kontroverznog" (gazda dobro zna zasto pise to sta pise o linuxu) marketinga, dobro je obavio posao. Zahvaljujuci blesavocama, svojedobno se dosta pricalo o njemu. Dospio je na neke portale, novine, lokalne tv i slicno. Nevezano uz kontekst, korisnik vulgaris je zapamtio njegovu adresu, a to i je bit reklame :)

 

I zato, umjesto dangubljenja na forumu, probajte otvoriti svoju firmu za pc servis, zaposliti pet ljudi, napraviti bazu od xx korisnika i pri tome zaraditi. Nije tako lako... ali lako je popljuvavati :)

 

Nitko nikoga ne vrijeđa, nego je pitanje kompetencije nekoga tko se rekalmia ao stručnjak, a izjavljuje besmisicu po pitanju Linux operativnog sustava, možda je čovijek i stručan u svom područuju ( održavanje hardvera , održavanje MS windowsa )  , ali ova izjava sa videa jednostavno bode u oči i diskretitira autorovo znanje.

 

Naravno može čovijek i pogriješiti, ali onda je ispravno da se u najmanju ruku očituje istim kanalom , u ovom slučaju youtube ili web stranica.

 

Inače osobno želim autoru što više sreće u radu i što više zadovoljnih mušterija.

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Ima milijun verzija linuxa, nikakav standard nije prevladao nešto u njemu je savršeno a ostalo ispod svakog nivoa i drži svega oko 2% svjetskog tržišta.

Zašto je linux besplatan? Zato što to nitko ne bi kupio.

Zašto je većina linux distribucija boot CD? Zato što to rjetko tko instalira.

Zašto tvorci linuxa nisu milijarderi? Zato jer bolje znaju ono na čemu je Bill Gates zaradio milijarde.

1. linux = kernel. Ima milijun distribucija linuxa. 4 najpopularnije su Ubuntu, Fedora, Mint, OpenSUSE.

2. Besplatan je jer ga razvijaju volonteri, ljudi iz zajednice. Besplatno. Postoje i plaćene verzije poput RedHat linuxa koje imaju jako dobar razlog biti plaćene.

3. Ne kaže se boot CD nego live CD - za razliku od Windowsa, linux možeš isprobati bez formatiranja {#}

4. Tvorac je jedan fini čovjek koji je htio svoje znanje podijeliti sa svijetom na što mu skidamo kapu.

 

Istina, zastupljenost linuxa na desktopu je niska zbog needuciranih korisnika i ljudi poput tebe. Bilo koja distra linuxa (pogotovo ove top4) su miljama ispred windowsa po pitanju sigurnosti, mogućnosti prilagodbe i raspoloživih opcija (Win7 se dosta približio tom cilju).

 

Ono što ti ne znaš je činjenica da valjda preko 90% web servera na svijetu se vrti na linuxu, isto kao i hrpe embedded sustava tipa routeri, kontrola proizvodnje, razni složeni mjerni i upravljački sustavi, cijela telekomunikacijska industrija (npr. VIP korisiti posebnu distru linuxa za svoje potrebe, od windowsa ni W kod njih). Web server koji vrti tvoj jad od stranice je također linux stroj sa (besplatnim!) Apache web serverom.

 

Iskreno, čudi me kako znaš upaliti PC uz toliku količinu neznanja o drugim (bitnim) operacijskim sustavima.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
16 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Pavel Duga, legenda sa useneta :) pozdrav, Pavel :)


Mada, ako vrti biznis toliko godina, očito je da nekog vraga radi dobro. Ako sam ne zna, zaposlio je one koji znaju, pa tako se i radi.

Djeco, popravljanje računala nije trivijalan posao, niti su problemi uvijek jednostavni, a nekad rješenje nije reinstalirati sustav zbog kojekakvih razloga.
A imati svoj biznis također nije jednostavno, pa ne šize odrasli zbog gluposti, nije sve "lako ćemo", šipak lako.

Probajte otići reinstalirati sustav nekom potpuno nepoznatom, ne frendu, ne obitelji, nego totalnom strancu, pa da vidite kaj je to servisirati računalo.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Šta je je ali čovjeku se mora priznati da ima jako dobar marketing, a mogao bi i predavati o temi kako optimirati SEO za tražilice pomoću lošeg reklamiranja.  

Tehnika narodu!!!! ...narod kaže: Tko ne pije! Virovat mu nije! ...
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Father_Dougal kaže...

Pavel Duga, legenda sa useneta :) pozdrav, Pavel :)


Mada, ako vrti biznis toliko godina, očito je da nekog vraga radi dobro. Ako sam ne zna, zaposlio je one koji znaju, pa tako se i radi.

Djeco, popravljanje računala nije trivijalan posao, niti su problemi uvijek jednostavni, a nekad rješenje nije reinstalirati sustav zbog kojekakvih razloga.
A imati svoj biznis također nije jednostavno, pa ne šize  odrasli zbog gluposti, nije sve "lako ćemo", šipak lako.

Probajte otići reinstalirati sustav nekom potpuno nepoznatom, ne frendu, ne obitelji, nego totalnom strancu, pa da vidite kaj je to servisirati računalo.

Skidam kapu što se toga tiće, znam i samo kako je raditi s tom grupom korisnika. Ali jedna me stvar jako smeta, a to je laganje i širenje neistine (reference i Linux).

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P 16.10.2011 R.I.P mind_challenge 18.5.2012
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Ima milijun verzija linuxa, nikakav standard nije prevladao nešto u njemu je savršeno a ostalo ispod svakog nivoa i drži svega oko 2% svjetskog tržišta.

Zašto je linux besplatan? Zato što to nitko ne bi kupio.

Zašto je većina linux distribucija boot CD? Zato što to rjetko tko instalira.

Zašto tvorci linuxa nisu milijarderi? Zato jer bolje znaju ono na čemu je Bill Gates zaradio milijarde.

 

Molim ?

Svako ozbijnije serversko okruženje koristi neku distribuciju Linuxa.

Što se tiče običnog korisnika, Linux Ubuntu je aleko korisnički pristupačniji od recimo Windowsa, što se tiće programske podrške, spomenuti Ubuntu je imao servis preuzimanja aplikacija koji je daleko bio ispred konkurencije, kasnije ( govorimo o razmaku od 3-5 godine ) manje više svi su to očeli koristiti kao standard, naravno pod drukčijim imenom.

 

Zašto je besplatan, pa zato što ima ljudi koji gledaju drugačije na svijet od spomenutog Billa , inače to je jedna cijela fiozofija koja se zove GNU ( kasnije se razvilo više manje više sličnih ) .

 

Inače GNU filozofija seže u povijest daleko dalje od samog Linuxa, proučite malo povijest računarstva i informatike kao znanosti.

 

BTW da nije bilo tih ljudu najvjerojatnije ne bi bilo niti interneta , onog interneta kojeg spominjete da ne može raditi na Linuxu :), jer još samo jedna mala digresija iz povijesti , naime tamo 90tih niti sam Bill nije znao što je internet i u kojem če se smijeru razvijat.

 

 

 

 

 

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
Sum_of_all_fears kaže...


 

I svi zaboravljamo Android, naravno i početnu GNU filozofiju koja je negdje u pozadini svega toga.

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
rambox kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

Jadna ti reklama brate u kojoj ti se rugaju.

 

BTW, ova poruka je poslana sa linuxa {#}

Ako tu svoju tvrdnju ne dokažeš,{#} sa potvrdom prepunom štambilja od javnog bilježnika hm teško ti možemo vjerovat onako na ljepe oči jel.{#}{#}

 

Svaka reklama je dobra to znaju i neke druge poznate ličnosti. Koje? Znate i sami.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
16 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Odoh da instaliram sada linux na komp pa da vidim jel radi internet na njemu, možda uspijem i učitati facebook  {#}{#}

 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 20:46 (Patrick_cro).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

ajme majko eto nam servisera ovamo.

Sad ce se pol foruma razbjezat.

 

Al ko zna mozda se pokaze korisnim i moze dat par dobrih savjeta ljudima ovdje {#}

Mozda i postane moderator {#}

Ili jos bolje.... recenzent za hardver {#}

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
Moj PC  
22 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
Moderator bi trebao biti nepristran i trebao bi dopustiti da sve strane iskažu svoja stajališta i mišljenja a ne stvarati atmosferu netrepeljivosti, neprijateljstva i vrijeđanja.

Od osobe koja se bavi računalima tj. popravkom hardverskih i softverskih problema očekujem minimalno znanje o Linux distribucijama a ne da izjavljuje kako Linux nebi nitko kupio kao i da sa istim ne može online.

hitnapcsluzba1 kaže...
Svaka reklama je dobra to znaju i neke druge poznate ličnosti. Koje? Znate i sami.

Ava Karabatić, Alex Grdić, Modni mačak 1, 2 i 3...

P.S.

Ne vidim neprijateljsku atmosferu već komentiramo kako sa takvim znanjem uopće možete funkcionirati kao tvrtka.

Svaka čast na poslovnom potezu ali kod mene sa gore navedenim izjavama (kao i na vašem YouTube kanalu) izazivate smijeh.

World Championships: 7, GP started: 293, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,519
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 20:52 (F1-IVO).
 
30 0 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
rambox kaže...

 

Svaka reklama je dobra to znaju i neke druge poznate ličnosti. Koje? Znate i sami.

 

Evo jedno stručno pitanje, zašto Windowsi ( sa pretpstavkm da nije u pitanju nikakav maliciozan software ili sistemsko oštečenje operativnog sustava ) nakon podizanja ostaju zamrznuti u boot screenu te nakon par opetovanih paljenja kada se računalo zagrije počnu raditi normalno ?

Eto ja sam taj probem imao prije recimo 5-6 godina.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
F1-IVO kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...
Moderator bi trebao biti nepristran i trebao bi dopustiti da sve strane iskažu svoja stajališta i mišljenja a ne stvarati atmosferu netrepeljivosti, neprijateljstva i vrijeđanja.

Od osobe koja se bavi računalima tj. popravkom hardverskih i softverskih problema očekujem minimalno znanje o Linux distribucijama a ne da izjavljuje kako Linux nebi nitko kupio kao i da sa istim ne može online.

hitnapcsluzba1 kaže...
Svaka reklama je dobra to znaju i neke druge poznate ličnosti. Koje? Znate i sami.

Ava Karabatić, Alex Grdić, Modni mačak 1, 2 i 3...

P.S.

Ne vidim neprijateljsku atmosferu već komentiramo kako sa takvim znanjem uopće možete funkcionirati kao tvrtka.

Svaka čast na poslovnom potezu ali kod mene sa gore navedenim izjavama (kao i na vašem YouTube kanalu) izazivate smijeh.

 a tek kod mene.

Crko sam kad sam vidio ovu temu.

Mislim ok sa druge strane svaka cast na firmi.

Isla ona dobro ili ne.

Bilo tu znanja u igri ili ne.

Covjek sam radi za svoj kruh.

I to (vidi iznenadzenja)  uspjesno.

U svakom slucaju ne sjedi drzavi na grbaci i ljencari ili zapije tu sicu koju bi dobio.

 

To sto ima jako puno ljudi koji blage veze nemaju o kompovima.

E to je druga stvar.

Nije to samo tako u Lijepoj Nasoj.

I ovdje u njemackoj nije drugacije.

Ima tukaca da boli glava.

 

Koje sam ja vec novce na takvima zaradio........

+-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+ |B|a|d| |t|o| |t|h|e| |B|o|n|e| +-+-+-+ +-+-+ +-+-+-+ +-+-+-+-+
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 20:56 (LUXX).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
mind_challenge kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...
Robi kaže...

Kaže Hitna PC služba da s linuxom ne mogu na internet, čitati mail, ni na Facebook. Dobri su. Nasmijali me do suza.

 

  Ima milijun verzija linuxa, nikakav standard nije prevladao nešto u njemu je savršeno a ostalo ispod svakog nivoa i drži svega oko 2% svjetskog tržišta.

Zašto je linux besplatan? Zato što to nitko ne bi kupio.

Zašto je većina linux distribucija boot CD? Zato što to rjetko tko instalira.

Zašto tvorci linuxa nisu milijarderi? Zato jer bolje znaju ono na čemu je Bill Gates zaradio milijarde.

  Nije besplatan. Mnoge velike korporacije plaćaju da bi koristile Red Hat. Uostalom besplatan je zato što je open-source.

Ovo drugo nema nikakvog smisla. Pa Windowsi dolaze isključivo na optičkim medijima, znači li to da ih rijetko tko instalira? Kako bi drugačije trebali dolaziti? Svatko imalo informatički pismen lako stavi neku linux distru na usb memorijski ključić.

Tvorci linuxa? Niti ne znaš koji su. Nisu bogati jer ne žele zarađivati na tome, zato i rade open-source.

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

http://www.hitna-pc-sluzba.hr
13 godina
offline
Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu

Naslućuje se pokušaj preuzimanja BOL-a od strane Hitne PC službe? Šuška se da je uključena i ekipa koja je muljala s FB dionicama.

 

Šalu na stranu Baksa je jako dobro poentirao u Bug-u 234, OS nije sam sebi svrha, ako nemaš aplikacija koje trebaš i ako ti ne rade aplikacije koje trebaš može se zvati kako hoće i može ga proizvoditi tko hoće ali nemaš od njega baš neku korist. Pa imaš još dućana kojima blagajne rade na DOS-u i ljudi ih ne žele mjenjati. Što znači ako radi i zadovoljan si načinom na koji radi to je najbolji OS.

 

Koliko je uspješna Hitna PC Služba to zna najbolje njen vlasnik na kraju jednog i početku drugog mjeseca.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

Evo par pitanja za stručnjaka.

 

1. Mogu li se windowsi koristiti na računalu bez hard diska?

2. Može li se windows CD iskoristiti za testiranje hardvera?

3. Kako najbrže utvrditi je li došlo do nekog softverskog konflikta ili je neki x komad hardvera krepiva?

4. Kako približno doznati koji je problem sa grafičkom karticom koja se ruši usred zahtjevnog rada (a ne pregrijava se)?

5. Kako doznati je li memorija neispravna?

 

[edit] - bonus pitanja

 

1. Persistent mode instalacija - zašto je to jako korisna stvar na kakvom sticku od 8GB?

2. Došla je Abit AX6BC matična iz vremena prije Krista. Slot A, to je dovoljno za reći. Pokušaj instalacije bilo kojeg OSa novijeg od Win98 rezultira Code 5 greškom prije boota. Sugerirano rješenje - upgrade BIOSa. BIOS za tu ploču ne postoji već stoljećima. Kako riješiti taj problem i instalirati barem windowse XP?

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 21:16 (Sum_of_all_fears).
16 godina
offline
Re: Evo što Hitna PC služba kaže o linuxu
hitnapcsluzba1 kaže...
mind_challenge kaže...
hitnapcsluzba1 kaže...
Robi kaže...

Kaže Hitna PC služba da s linuxom ne mogu na internet, čitati mail, ni na Facebook. Dobri su. Nasmijali me do suza.

 

  Ima milijun verzija linuxa, nikakav standard nije prevladao nešto u njemu je savršeno a ostalo ispod svakog nivoa i drži svega oko 2% svjetskog tržišta.

Zašto je linux besplatan? Zato što to nitko ne bi kupio.

Zašto je većina linux distribucija boot CD? Zato što to rjetko tko instalira.

Zašto tvorci linuxa nisu milijarderi? Zato jer bolje znaju ono na čemu je Bill Gates zaradio milijarde.

  Nije besplatan. Mnoge velike korporacije plaćaju da bi koristile Red Hat. Uostalom besplatan je zato što je open-source.

Ovo drugo nema nikakvog smisla. Pa Windowsi dolaze isključivo na optičkim medijima, znači li to da ih rijetko tko instalira? Kako bi drugačije trebali dolaziti? Svatko imalo informatički pismen lako stavi neku linux distru na usb memorijski ključić.

Tvorci linuxa? Niti ne znaš koji su. Nisu bogati jer ne žele zarađivati na tome, zato i rade open-source.

 Windows dolazi na CD-u ili DVD-u ali ne kao boot CD koji se učitava u RAM i onda odlučuje da li će se instalirati već je odmah namjenjen za instalaciju i prevladao je kao apsolutni svjetski PC standard. 94% svih kompjutera u cijelom svijetu koriste Windows operativni sustav i plaćaju za njega. Svi koji kažu da ne žele zarađivati a sline za skupim autima i drugim simbolima prestiža lažu pa makar radili i kao tvorci open souce-a.

LOL.

 

Zašto Windowsi a ne Linux? Objasni meni kao laiku? Zato što se Windows plaća? Što radite sa korisnicima koji nemaju originalni software u ovom slučaju Windowse?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice