Linux boot preko USB-a

poruka: 4
|
čitano: 1.775
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Linux boot preko USB-a

Pozdrav,zanima me jel moguće pokretati Linux preko usb-a i da na njemu imam Android studio na kojem bi radio i sve bi se spremalo na usb.Ako bi to radilo kolikog bi kapaciteta trebao bit usb?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux boot preko USB-a
ZooZ kaže...

Pozdrav,zanima me jel moguće pokretati Linux preko usb-a i da na njemu imam Android studio na kojem bi radio i sve bi se spremalo na usb.Ako bi to radilo kolikog bi kapaciteta trebao bit usb?

 

Je. Morao bi imati dva usb sticka. Na prvi stick snimiš live linux u bootabilnom  ( uefi , gpt ) obliku.

Zatim taj prvi stick pikneš u pc i bootneš se u live linux. Nakon toga pikneš i drugi usb stick u pc

te na taj drugi stick instaliraš linux ( kao da ga instaliraš na hdd ), a pritom odspoji pravi hdd.

Nakon toga sve pogasiš, odštekaš prvi usb, pokreneš pc sa drugog usb-a , i nakon boota radiš na tom linuxu kao da je instaliran na hdd

( znači radiš update, upgrade, instaliravaš dodatne programe... )

 

Ne koristim android studio pa neznam potreban kapacitet .... Exprimentiraj , probaj ga i u live linux instalirati pa vidi zauzeće sticka prije i posle te instalacije...

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.4.2016 13:57 (bunkermax).
15 godina
offline
Re: Linux boot preko USB-a

moze i sa cd-a ili dvd-a bootat i instalirat.

 

trebat ces za virtualke malo mjesta, za genystudio(brza emulacija/virtualizacija androida od one samog android studia), jos virtualbox i sam android studio

za svaki slucaj od 16-32GB stick, sto brzi to bolji.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux boot preko USB-a
Ante kaže...

moze i sa cd-a ili dvd-a bootat i instalirat. 

 

 

A nisam cd-dvd već godinama imao u ruci pa sam se skroz odviknuo korištenja istih....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice