Linux Mint pomoč

poruka: 16
|
čitano: 4.881
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Linux Mint pomoč

ovo user friendly distribucija ?

ne, sigorno nije..

mi može tko pomoči kako promijeniti wallpaper i desktop efekte staviti na enable u linuxu Mint 8 fluxbox ?

user friendly - dva sata tražim kako promijeniti desk wallpaper

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Linux Mint pomoč

Pa fluxbox baš i nije default varijanta... ne sudi Mint po tome :)

I'm a lumberjack and I'm OK
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Linux Mint pomoč

znam, ovo je bila više neslana šala...

može itko pomoči ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Linux Mint pomoč

Sorry, nisam nikad fluxao box. Ali compiz je uglavnom disablean kad nema hardverske/driverske podrške za efekte, jel ti našao i instalirao proprietary drivere?

I'm a lumberjack and I'm OK
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Linux Mint pomoč

da, instalirao sam drivere ali stvarno gentoo KDE je milina naspram minta Fluxbox

ne kužim ništa ovdje.. jedino je terminal normalan ovo sve ludo, compiz je tu, ali ne radi jer treba uključiti desk efekte ali kako, ne znam ni wall promijeniti lol

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Linux Mint pomoč

evo našao način za wallpaper, samo desni klik na wallpaper pa set up..

ali evo novih problema, namjestim wall, transparent menua, ali kad rebootam doče mi :  /media/.../wallaper.jpg cant be open i naravno, default wallpaper, nema transparency postavka koje sam si postavio.

odem u taj direktorij ( na istom je mjestu kao prije reboota ) postavim opet isti wall i s njime se vrate sve ostale postavke poput transparency itd... nakon reboota mint je na default postavkama

znači ne startupa mi wallpaper a s njim ni sve ostale postavke,  koje dođu onakve kakvim sam ih postavio prije reboota na wallpaperu tek kad manualno postavim isti wallpaper... čudno !! neki bug ili !! ??

i naravno, nisam još uspio "enable desktop effects", e pa da mi s njim proradi i compiz...

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 3:07 (mindstorm).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Linux Mint pomoč

Ja sam svoj LInux Mint stavio na Usb (upravo s njega pišem) i odševljen sam

Sve, ali baš sve radi, od efekata do wirelessa i ostalog hardvera (Laptop Lenovo 3000 N 500)

Nakon restarta pamti sve postavke.

(Isprobao sam više Linux distribucija, sve ostale nakon restarta nažalost gube sve postavke)

Cheers!!!

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux Mint pomoč

naravno guglao si "fluxbox how to" pa si naišao među prvim rezultatima na ovu stranicu, pa si stisnio ctrl+f i u search polje upisao wallpaper i pronašao rješenje upisivanjem u terminal: fbsetbg -f /path/to/image.png

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Linux Mint pomoč
Uran 11 kaže...

Ja sam svoj LInux Mint stavio na Usb (upravo s njega pišem) i odševljen sam

Sve, ali baš sve radi, od efekata do wirelessa i ostalog hardvera (Laptop Lenovo 3000 N 500)

Nakon restarta pamti sve postavke.

(Isprobao sam više Linux distribucija, sve ostale nakon restarta nažalost gube sve postavke)

Cheers!!!

Nisam linuxas ali sam stavio Mint na usb da malo to isprobam i vidim. Zanima me kako i na koju foru ti pamti postavke jer kod mene to nije slucaj? Instaliram i aktiviram te proprietary drivere za graficku, promijenim wallpaper, neke postavke u firefoxu ... i prilikom restarta kao da nisam nista napravio.

16 godina
offline
RE: Linux Mint pomoč

I jos jedna zanimljiva stvar. Mint mi ne pamti i ne sprema postavke na usb ali zato promijeni sistemsko vrijeme na svoje! Koje je sat manje. Sad sam se uvjerio u to. A neki dan sam mislio da sam ja poludio kada sam izasao van u uvjerenju da je 10 sati a bilo je 11. I zakasnio na jedan dogovor.

14 godina
protjeran
offline
RE: Linux Mint pomoč
hrvooje kaže...

naravno guglao si "fluxbox how to" pa si naišao među prvim rezultatima na ovu stranicu, pa si stisnio ctrl+f i u search polje upisao wallpaper i pronašao rješenje upisivanjem u terminal: fbsetbg -f /path/to/image.png

da i to sam probao ali ta komanda ne radi, baca errore

samo desni na sliku i set us wallpaper

hm, počeo sam se pitati idu li uopšte compiz i fluxbox zajedno ?

Uran11 nisam ni ja imao problema sa mintom, isprobao sam skoro svaku verziju linuxa, čak mi je i gentoo jednostavniji za podesiti ( ne instalirati ) od minta sa fluxboxom

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2010 9:41 (mindstorm).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Linux Mint pomoč
Eld kaže...

Nisam linuxas ali sam stavio Mint na usb da malo to isprobam i vidim. Zanima me kako i na koju foru ti pamti postavke jer kod mene to nije slucaj? Instaliram i aktiviram te proprietary drivere za graficku, promijenim wallpaper, neke postavke u firefoxu ... i prilikom restarta kao da nisam nista napravio.

Čudno, ja nisam imao takvih problema, hmm jesi li siguran da si ga pokrenuo sa usb-a a ne sa cd-a . Ja sam jednom slucajno imao live cd unutra a htio dignuti usb pa se zacudio zašto mi ne sprema :D 

 

Na usb-u meni sve pamti, wallpaper hmm sve postavke kao da je i na hardu. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux Mint pomoč
linuxuser kaže...
Čudno, ja nisam imao takvih problema, hmm jesi li siguran da si ga pokrenuo sa usb-a a ne sa cd-a . Ja sam jednom slucajno imao live cd unutra a htio dignuti usb pa se zacudio zašto mi ne sprema :D 

 

Na usb-u meni sve pamti, wallpaper hmm sve postavke kao da je i na hardu. 

 

 

lako moguće da nije u biosu postavio na boot s usb-a, a cd ostao u pogonu pa se s njega digao :)

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
16 godina
offline
RE: Linux Mint pomoč
hrvooje kaže...
linuxuser kaže...
Čudno, ja nisam imao takvih problema, hmm jesi li siguran da si ga pokrenuo sa usb-a a ne sa cd-a . Ja sam jednom slucajno imao live cd unutra a htio dignuti usb pa se zacudio zašto mi ne sprema :D 

 

Na usb-u meni sve pamti, wallpaper hmm sve postavke kao da je i na hardu. 

 

 

lako moguće da nije u biosu postavio na boot s usb-a, a cd ostao u pogonu pa se s njega digao :)

Nista od toga. Nisam ni przio Mint na cd. Skinio iso i sa onim unetbootin programom ga bacio direktno na stick. Ma ok, ne mislim se zamarati s tim. Ne mislim prelaziti na linux a ako mi zatreba stick dobar je i ovakav kakav je.

14 godina
protjeran
offline
RE: Linux Mint pomoč

Ako ti je volja, probaj još sa ovim.

http://www.pendrivelinux.com/install-linux-mint-8-to-a-flash-drive-in-windows/

Ovo kod mene radi!

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Linux Mint pomoč
Eld kaže...
Nista od toga. Nisam ni przio Mint na cd. Skinio iso i sa onim unetbootin programom ga bacio direktno na stick. Ma ok, ne mislim se zamarati s tim. Ne mislim prelaziti na linux a ako mi zatreba stick dobar je i ovakav kakav je.

na tvom mjestu ja bih dalje pogledao dal imam prava pisanja na stick. 

Sve što sam napisao nije moje mišljenje. Vjerovatno se nisam odlogirao pa ovo piše ili moj brat ili mama
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice