Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.143.948
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

nasao sam sâm bio http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2244018 ,problem rijesen ,ispricavam se ak si trosio vrijeme na trazenje

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
loky4i4 kaže...

nasao sam sâm bio http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2244018 ,problem rijesen ,ispricavam se ak si trosio vrijeme na trazenje

 Imao sam sličan problem sa svojim asus laptopom pa rekoh da pomognem kad već znam u čemu je problem.

Ako ti je fedora prva distra biti će ti malo teže preporučujem instalaciju fedy-ja, dosta će ti pomoći pri postavljanju fedore za korištenje.

10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Da, i meni je na assus-u bio problem sa atheros wifi čipom ali to se jednostavno rješli:

 

$ sudo su

 

$ echo "options asus_nb_wmi wapf=1" > /etc/modprobe.d/asus.conf

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Imam jedno onako pocetnicko i njubovsko pitanje.

Rezolucija na laptopu je 1366x728 na 15,4" normalno vide se pixeli na metar od ekrana (full hd bi sjeo ko budali samar al dobro). Jel se da kak nariktat antialising za 2D ili nesto u mintu jer preko amd catalysta nema razlike nikakve to je samo za 3D ili kaj vec. Da bar malo izgladim rubove DE-u. Pogotovo fontovi u mintu nisu bas neka sreca.Ni antialising ni hinting ne pomazu bas koju god kombinaciju stavio.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Embargo kaže...

Imam jedno onako pocetnicko i njubovsko pitanje.

Rezolucija na laptopu je 1366x728 na 15,4" normalno vide se pixeli na metar od ekrana (full hd bi sjeo ko budali samar al dobro). Jel se da kak nariktat antialising za 2D ili nesto u mintu jer preko amd catalysta nema razlike nikakve to je samo za 3D ili kaj vec. Da bar malo izgladim rubove DE-u. Pogotovo fontovi u mintu nisu bas neka sreca.Ni antialising ni hinting ne pomazu bas koju god kombinaciju stavio.

 Ograničen si kvalitetom fontova i rezolucijom. Vjeruj mi da bi daleko bolje sve izgledalo na višim rezolucijama. I ja imam jedan laptop te rezolucije i znam kako ti je.

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

KDE Plasma 5.1. na Kubutnu alpha 2, svaki monitor moze imati svoje panele. svaki panel moze prikazivati samo prozore otvorene u njemu.  (doda se na panel widget task manager i u njemu postavi show only tasks from the current screen). zgodnost, kao da sam kupio jos jedan kompjuter.

Ovo je jedan snimak ekrana. Dva monitora, dva panela, svaki za sebe Ovo je jedan snimak ekrana. Dva monitora, dva panela, svaki za sebe
 

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 7:40 (hrvooje).
 
4 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

KDE Plasma 5.1. na Kubutnu alpha 2, svaki monitor moze imati svoje panele. svaki panel moze prikazivati samo prozore otvorene u njemu.  (doda se na panel widget task manager i u njemu postavi show only tasks from the current screen). zgodnost, kao da sam kupio jos jedan kompjuter.

 

 Nešto slično sam ja prije dosta godina napisao za gnome2. Nije bilo za multi monitor (mada sam mogao i to napisati), ali widget/program je radio prave virtualne desktope sa zasebnim panelima, desktopima itd.

 

Baš si razmišljam nešto da ovih dana to napravim za Mate, u malo modernijem obliku. Ili možda cinnamon ako ne postoji još. :)

Samomrzeći hrvat
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Slobodno pikni link na github ili gdje vec.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
1domagoj1 kaže...

Slobodno pikni link na github ili gdje vec.

 Moram iskopati gdje je to i malo urediti kod. Ali mota mi se po glavi već tjedan dana da to napravim.

Samomrzeći hrvat
10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

 

Znam da je ot al mislim da mi ekipa moze pomocpa postav ovdje: 

 

 

Trebam ove naredbe da da iskucam u cmdu da bi m ise instalirao ovaj paket. Ova prva naredba nije bila validna pa sam kucao full path cd C:/Users/apex/.atom/packages i to je upalilo.

 

dobio sam C:/Users/apex/.atom/packages> 

 

Eh kad sam ukucao ovo git clone napislao mi je da git nije validna interna ili externa comanda.

Kad sam instalira git bilo je tamo opcija za comand ili git bash i ja sma izabrao git bash je rje pisalo da da je to najsigurnije.

Ovo je sve danas bilo erj sa mhtjeo da mi ovaj paket radi i da mogu ucit jade direktno u atomu i da odma vidim rezulate u htmlu.

Da li da ponovo instaliram git sa drugim postavkama  ili ?

 

ovo miej napisao u tom istom postu sa komadma ovaj sto ej radio na paketu:

 

And maybe you need to put the full path to the git executable in the git clone command, if it is not in your path. Kako da napsiem to u ovoj git clone komandi?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 18:40 (six_paths_of_pain).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
1domagoj1 kaže...

Slobodno pikni link na github ili gdje vec.

 Moram iskopati gdje je to i malo urediti kod. Ali mota mi se po glavi već tjedan dana da to napravim.

 za Cinnamon 2.6 koji izlazi za mjesec dva s novim mintom 17.2 već je napravljena  potpora za različite panele za različite monitore za widgetom za samo njihove prozore 

http://segfault.linuxmint.com/2015/02/recent-cinnamon-development/

 

može se isprobati na Cinnamon nightly. ima i na githubu https://github.com/linuxmint/Cinnamon/commit/b2b48ddd60cf7edda565f1aa88e6ebf414363b94

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.3.2015 20:06 (hrvooje).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
six_paths_of_pain kaže...

 

Znam da je ot al mislim da mi ekipa moze pomocpa postav ovdje: 

 

 

 

Kad sam instalira git bilo je tamo opcija za comand ili git bash i ja sma izabrao git bash je rje pisalo da da je to najsigurnije.

 pokreni git bash konzolu i tamo udri taj git clone a ne u cmd

10 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

rijesio sam, hvala na pomoci :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pozdrav! Eto upravo pokušavam instalirat Windowse 8.1 na laptopu na kojem trenutno imam instaliran Ubuntu... Znači bootao sam sa >DVDa i uredno radi sve do trenutka kad me pita na koju particiju želim instalirati Windowse...

 

Znači meni su na ekranu prikazane 4 particije:

 

Name                                Total Size        Free Space     Type

Drive 0 Partition 1         1000.0 MB        995.0 MB     System

Drive 0 Partirion 2         925.6 GB          0.0 MB         Logical

Drive 0 Partition 3         3.9 GB             0.0 MB        Logical

Drive 0 Partition 4         1000.0 MB            458.0 MB      Primary

 

 

Refreh          Delete       Format      New

 

Load Driver      Extend      Extend

 

I sad je problem kad izaberem bilo koju od ovih partiocija iskoči mi upozorenje koje kaže:

 

Windows can't be installed to this hard disk space. It must be installed to partition as NTFS.

The partiton is of an unrecognized type.

 

 

Ljudi molim vas pomagajte!

Miky
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Samo još napiši dal hoćeš da imaš dual boot Ubuntu i Win ili samo Win na tom disku.

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Samo Windowse

Miky
11 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Miky kaže...

Samo Windowse

 Onda sve ove particije briši sa delete i pravi nove dvije ili koliko hoćeš sa new i onda izaberi prvu za win da instaliraš.

http://www.techrepublic.com/blog/windows-and-office/the-complete-guide-to-a-windows-8-clean-installation/

http://valid.canardpc.com/cache/banner/gru6mh-4.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2015 2:00 (mirzet1976).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

A koliko da mi bude velika ova particija za Windowse?

Miky
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

A stavio sam sve na istu particiju!

Al hvala ti... :)

Miky
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Dok jedni kupuju laptope s OpenSuse i Ubuntuom te na njih instaliraju WINDOWSE ,drugi kupuju laptope s Windowsima i instaliraju linux.Tko je tu lud ?Koji sustav vi koristite ?

7 Windows
18 Linux
1 Android x86
1 MacOsX
0 BSD
0 Ostalo
11 Dual boot
Debian Jessie
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2015 7:58 (marksuci).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Pozdrav,

 

kad smo već kod teme - zapeo mi za oko Lenovo IdeaCenre B50-30 All-in-one s W8.1 http://www.centro.hr/detalji_proizvoda.E10DDA19-D491-4B56-9629-66399830A49B.aspx

 

Maknuo bi Windowse i stavio Ubuntu. Zanima ima li tko iskustva s navedenim modelom? Čitao sam da Lenovo bios općenito zna raditi probleme.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

imam znači linux i kad god nekom na win7 šaljem datoteke sa svog laptopa, svakom se javi antivirusni program da je moguće da u mojim datotekama ima virusa.

zašto? dal nije linux siguran OS? dal trebam instalirat neki antivirusni program na svom laptopu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
linuxproblemajme kaže...

imam znači linux i kad god nekom na win7 šaljem datoteke sa svog laptopa, svakom se javi antivirusni program da je moguće da u mojim datotekama ima virusa.

zašto? dal nije linux siguran OS? dal trebam instalirat neki antivirusni program na svom laptopu?

 Nisi nikada pomislio da je problem u datotekama koje šalješ?

 

Slanje datoteka apsolutno nema nikakve veze sa OS-om.

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
linuxproblemajme kaže...

imam znači linux i kad god nekom na win7 šaljem datoteke sa svog laptopa, svakom se javi antivirusni program da je moguće da u mojim datotekama ima virusa.

zašto? dal nije linux siguran OS? dal trebam instalirat neki antivirusni program na svom laptopu?

-defaultne postvake winsa su 'paranoične', svaki file koji je porijeklom s neta je proglašen sumnjivim, čitaj poruku s razumijevanjem. Moguće.

-OS nema veze s fileom, koji može biti zaražen.

-korištenje AVa je recimo stvar pristojnosti, jednako kao što zaražena osoba treba biti u nekoj karnateni a ne na ulici. Bez AVa si moguć izvor zaraze, s AVom jednako tj možda koji postotak manje.. jer to ovisi o malwareu, pa koji dan kasnije možda o Antimalwareu-AVu.

-ako primatelj poruke nam adekvatnu zaštitu, ako pošiljatelj koristi jednaku zaštitu ili je nema situacija je identična, jer tad ni tvoj AV (kao ni primateljev) neće prepoznati malware. To sve osvisi o ažurnosti AVa ili prevenciji tj tvojim navikama pa da npr nemaš malware.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
linuxproblemajme kaže...

imam znači linux i kad god nekom na win7 šaljem datoteke sa svog laptopa, svakom se javi antivirusni program da je moguće da u mojim datotekama ima virusa.

zašto? dal nije linux siguran OS? dal trebam instalirat neki antivirusni program na svom laptopu?

 

Pa te datoteke koje nekome šalješ, provjeri na virus total stranici i odmah bu ti jasno di je problem  ...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...
linuxproblemajme kaže...

imam znači linux i kad god nekom na win7 šaljem datoteke sa svog laptopa, svakom se javi antivirusni program da je moguće da u mojim datotekama ima virusa.

zašto? dal nije linux siguran OS? dal trebam instalirat neki antivirusni program na svom laptopu?

 Nisi nikada pomislio da je problem u datotekama koje šalješ?

 

Slanje datoteka apsolutno nema nikakve veze sa OS-om.

 znaš koje datoteke šaljem: preko Libre Offica radim dokumente u pdf formatu ili šaljem neke zipovane datoteke koje su prethodno bile sigurne na windowsu.

čak i usb koji je prethodno bio u mom laptopu formatiran kad ga uštekam na windows, antivirusni program se javlja.

 

bunkermax kaže...

 

Pa te datoteke koje nekome šalješ, provjeri na virus total stranici i odmah bu ti jasno di je problem  ...

 

evo napravio sam i nije mi jasno di je problem

 

 

16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

niko ne veli da u tim dokumentima JESU virusi ili koji vrag..

nego su ti fajlovi (zip, pdf) popularni formati za sirenje istih i AV samo baca upozorenje

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Probao sam danasnji build Kubuntua 15.04 sa Plasmom 5. Konacno su ubacili vlasnicki driver moj wifi broadcom43228. Zna li netko sto je CPU microcode firmware from Intel sa slike? Popravili su neke bugove tipa Baloo pretrage u Dolphinu. Primjetio sam da je tih, nema nepomuka. Baterija kao na Win7, 3 sata. Sve funkcijske tipke tipa zvuk, svjetlina ekrana itd. rade.  Za razliku od Ubuntua ovdje radi i disable touchpad while typing,

 

KDE Connect je ukljucen po defaultu. Na Android telefonu instalirajte sa Playa KDE Connect. Upravljanje misem preko touchscreena telefona, kao i daljinski za media playere, nista novo, ali zgodno imati notifikacije telefona na desktopu kad je telefon npr. u jakni. I bez paljenja bluetootha, uz upaljen wifi na telefonu jednostavno preko file managera do datoteka na telefonu

Detaljne opcije za touchpad namjestanje Detaljne opcije za touchpad namjestanje
There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 2:53 (hrvooje).
 
0 0 hvala 2
16 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

pozdrav, problem sa xubuntu, naime, možda je stavr u biosu jer je namješten da je os win 8, a sad vrtim win 10tp, napravio sam bootabilni usb sa xubuntu i kad trebam odredit od kud če se bootat, stavim na uefi naziv tog usb-a, i naravno počne botat win, a kad stvim obočan naziv usb-a krene pootanje, al kad završi i kad resetiram komp nema izbornika kojim bi odlučio koji os želim, radi se os ssd, na kojem kojem sam napravio paeticija od 35 gb 2gb swap i ostatak \, manjerno nisam stavlo home jer imam više hddova pa sam ih tio automuntat pri startapu, manjerno sam ostavio tolko prostora za \ jer želim isprobat playonlinu i winie, diablo 3 instalirat d<a vidim kak se ponaža.

 

ps xununtu je 14.04 lts od Matthew Moore konkretmo ovaj

 

 

izabro sm taj ver več ima sve predinstalirano kaj mi treba, nemam dodatnih instalacija, možda koja, hvala na pomoči, sad mi palo na pamet da nije stvar u onoj opčiji fast boot u winsima

 

EDIT: nepomaže ni isključivanje fast boot, neznam u čemu je problem, jr na win 8.1 to nisam isključivo i sve je radilo kak treba i boot je bio sa uefi usb-a bez problema i bez ikakvog čeprkanja po biosu, moženitno da je u toj verziji xubuntu, znam da se to može sam napravit sve, al iskreno dosta mi je instaliranja pojjedinih programa itd, na svu sreču pa win 8.1 / 10 manje vuše sve prek updeta pobere, pa imam sveka 2-3 programa instalirat.

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.3.2015 8:45 (mrakky).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

krene bootanje i kad završi nema GRUB-a...  pa ako bootaš s live usb-a naravno da nakon restarta nema nečeg. pokreneš li ti uopće instalaciju? 

There is no job like cron job!
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice