Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.108.031
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Drago mi je da su starosjedioci ovog foruma ukazali na neke negativne strane linuxa:

 

"dok god sam koristio ubuntu stalno sam imo neke probleme, tipa kad kopiram file i miniziram onaj screen sa statusom vise ga ne mogu vratit, kada upgradeam na noviji edition sve se sje*e pa moras namjestat itd. itd."

 

 

to je vec postalo redovita stvar kod ubuntua,nakon update upgrade redovito jebe...mogo bi tu zakacit jedno miljon linkova na tu problematiku..nazalost i druge distre imaju sa tim ponekad problema..

 

 

"-dodatni problem linuxa je divljizapad, izbor DE, distre.. pa i preferencije pojedinih gurua (koje ne moraju imati nikakve osnove), nestandardiziranost. To je sloboda ali i problem."

 

Vi koji imate kompjutere u malom prstu morate shvatit da obicnom korisniku rjesavanje cak i najednostavnijh problema u linuxu predstavlja ogroman problem.Uostalom zasto bi ga korisnik popravljo,pa to je posao za servisere racunala , a nama je tu da sluzi svrsi,da nam koristi za rad,znaci do " kvara" nesmije ni doc...

 

Instalcija debiana(navidia)obicnom covjeku jednaka je magistriranju na FER-u a za arch to je pak nuklearna fizika,karikiram.

 

Ova  da je linux dvlji zapad mi je najoriginalnija usporedba do sad!   

 

Realno puno je tu mogucih problema za ljude cije je maks informaticko znanje copy/paste naredba u windowsima,a takvih je 99%..

 

Sa durge strane micosoft bas zbog svega navedenog ,trlja ruke i mirno spava!i dugo dugo ce jos spavat mirno...ljudi su inertni na promjene

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Linux4ever kaže...

...

"-dodatni problem linuxa je divljizapad, izbor DE, distre.. pa i preferencije pojedinih gurua (koje ne moraju imati nikakve osnove), nestandardiziranost. To je sloboda ali i problem."

... 

Da je divlji zapad, to je donekle istina, da je to problem - kompletnaneistina.

Vecina powerusera preferira linux upravo zato jer je "divlji zapad" - uneses si red kakav *tebi* pase. Standardizacija postoji, pitanje je samo da li je covjek upoznat s tim standardima ili nije (gnu.org i linux.org imaju gomilu informacija o tome). Svaki API ima svoje standarde (GNOME koristi GTK, KDE koristi QT). X11 je sam po sebi _standard_, XOrg i XFree86 su implementacije. Wayland je standard, implementacija (zasad jedina koliko je meni poznato) se zove Weston.

Takodjer, odlicna stvar linuxa je u tome sto standard nije istovremeno i pravilo - software moze, ako mu se prohtije, ne postivati standarde i napraviti po svome; na taj nacin, software organski postaje nepozeljan i sve manje i manje koristen.

 

Linux ne treba ni pojednostavljivati niti 'poglupljivati' da bi se prilagodio prosjecnom korisniku - za to postoje distribucije, i nisu bez razloga razvikanije od drugih (recimo, Ubuntu).

Ako user zeli ostati u Ubuntu-landu (ne mislim ovo kao uvredu) - moze. Ako zeli napredovati, moze se okaniti Ubuntua i uzeti neku malo 'specijalniju' distribuciju. Ako se useru ne da nauciti niti osnove osnova, onda ja mislim da nema sto traziti na linuxu, i nema nista lose da uzme neki drugi OS kojem je fokus jednostavnost koristenja (OSX, Win).

Linux nije "katica za sve" i to je sasvim OK. Ima prednosti i ima mane, pitanje samo osobnog izbora da li su ti prednosti bitne a mane nebitne - ili obratno.

 

Auto naucis voziti auto automatik, i sad bi zelio probati manual - pa neces ici govoriti da su manual shift auti komplicirani i da se tu treba uvesti opcija izmedju sekvencijalnog mijenjaca i punog 'manual' da se korisnici naviknu.

Ako je covjeku bitnu, ulozit ce trud, nauci manual, i gotovo. Ako mu nije bitno, nikom nista.

 

No free lunch.

Your woman... so what... she leaves me in doubt.... and it pushes me down... and it leaves me behind....
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 16:05 (Deus ex machina).
13 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Da se nadovežem na ono što je pisao Deus ex machina. Novi korisnici obično odmah idu s usporedbom kako je Linux gori od Windowsa. Smatraju da to mogu reći nakon par sati korištenja. Nitko od njih se ne zapita što i kao su znali napraviti s Windowsima nakon prvih par sati korištenja. Rijetkima padne na pamet proučiti barem osnovne stvari o Linuxu (ne daj bože da bi pročačkali i specifičnosti o distribuciji za koju su se odlučili). Dosta toga na Linuxu nije isto kao na Windowsima, ja to smatram prednošću. Ne tvrdim da Linux nema problema, ima ih itekako ali nije Linuxov problem što ne izgleda i funkcionira kao Windows. Problem je u korisniku koji to očekuje bez da se imalo informirao.

Stručnjak za odmaganje...
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...

..Novi korisnici obično odmah idu s usporedbom kako je Linux gori od Windowsa. Smatraju da to mogu reći nakon par sati korištenja. ..

 .. jedini gori su talibanci od jučer :) na vrhu, eto njemu ne radi BT driver od win i pita za mob.. veze s temom su onak, powerjuzerske.

btw, odgovor za BT, mobač, to je stvar proizvođača moba, tj (ne)zaključanih mogućnosti uređaja, tj operaterovih interesa da npr proda ringtone umjesto da ga sam iskopiraš. Biz koji nema veze s OSom, nego s mobitelom.

dok ova dva između ne znam ljakati ili svađat se :))) kao 'velikavećina' i powerjuzeri a pola ih je jučer skinula distru. Kao da su ove teme za pomoć powerjuzeru (ili noobu). Deus zna i savjetuje (mi) automatik, manual. Umjesto da to preporuči početniku, kojem je to i namjenjeno.

 

blagdanski ugođaj, pahulje padaju.. (u kanadi..) pa se ko crvenokapi djedica veselo smijem ho-ho-ho.. uz kuhano vino, opustiti se treba malo. Linux je tu i čekat će nas i nakon blagdana :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.12.2016 17:10 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ne nisi shvatio rekao sam da mi radi BT na Linuxu dok na windowsu to nije bio slučaj.

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Na quorai ima super odgovora:

 

Question on @Quora: Why do people love the Linux operating system? https://www.quora.com/Why-do-people-love-the-Linux-operating-system?srid=hnrBK&share=8b37256a

 

Why do some programmers prefer Linux OS instead of Windows or Mac OSX? by Andrew Frahn https://www.quora.com/Why-do-some-programmers-prefer-Linux-OS-instead-of-Windows-or-Mac-OSX/answer/Andrew-Frahn?srid=hnrBK&share=359fc771

 

Is Linux overrated? by Jeremy Deats https://www.quora.com/Is-Linux-overrated/answer/Jeremy-Deats?srid=hnrBK&share=fda2ee67

 

 

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ma nekako je puno filozofa i lijencina i gotovana koji ocekuju cuda i sve na pladnju.

Otkako je pc-a, koristim win, a linux koristim isto toliko dugo da sam zaboravio otkad ga tocno koristim no bila je to neka rana verzija ubunta ili debiana.

I nakon toliko godina iskustva linux mi je i dalje prvi izbor, što meni a što kao preporuka drugima. Iznimka su samo rijetke specificne situacije gdje postoji ovisnost o nekom iskljucivo win alatu pa tu nema alternative.

Koje prednosti linuxa vidim : Pa kao prvo besplatan je. Iso image je prihvatljive velicine , 1.5 do 2.2 gb. Instalacija i prva nadogradnja traju do 1 h dok se to na win zna protegnuti i na cjelu smjenu. Na linuxu imam punu kontrolu bez da moram npr u win 10 cackati po gp i registryu da bih podesio sistem prema mojim potrebama. Za sve one standardne radnje , poput surfanja, multimedije, osnova grafike, igranja, je manje vise sve spremno nakon instalacije sistema.
Ms stalno snizava troskove tako da je podrska krajnjem korisniku postala sarkazam i alan ford storija.
Malwer zasad ne napada na linux desktop korisnike.

Kad se i pojave forumasi sa nekim problemom, 99% sm siguran da je problem u njihovom nesnalazenju, jer kad bi to bila falinga odredjene distre, onda bi svi korisnici te distre imali identican problem. Ok, naleti povremeno i pravi problem, kao ono sto je hrvoje opisivao, no to je evidentirani bug koji se prijavi i cekas rjesenje, no takve stvari nisu svakodnevna pojava. Uostalom, pa i u win je na tisuce bagova, a kuknjava nakon svakog kumulativnog updatea, koji isto zna satima potrajati.

I linux je vrlo user friendly. Odrzavam dosta racunala, izmedju ostalog je to jedna lokalna udruga penzica kao i informaticka grupa osnovnoskolaca unutar lokalne crkve. I bez obzira, penzic od 7 banki ili dijete od 7 godina, vrlo brzo pohvataju konce. Na vecini racunala im stavim dual boot, win i lin, i radimo podjednako na obje platforme. Kada im god ponudim na izbor da odluce u cemu cemo danas raditi,mahom svi navijaju za linux. I onda me jos spota uciteljica informatike u lokalnoj oš, u stilu kakve ja to gluposti ucim djecu na tim grupama, a poanta je da ta djeca brzo prerastu njeno znanje pa ih vise nema cemu educirati...

Mogao bih vam pisati i o malim girmicama i obrtima koji su na linuxu, i koji vise ne drhte na spomen inspekcije i sl.

😊
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Znam da moj PC nije neki benchmark,no iz nekog nepoznatog mi razloga VirtualBox OS-evi rade bar duplo bolje nego na winsima i to sa isto resursa(zapravo malo manje,na winsima imaju 1023 MB RAMA a linux dopušta samo do 1000 na mom kompu).

Sve više počinjem voljeti Linux .

Fight with the best,die like the rest!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
FatMAN kaže...

Znam da moj PC nije neki benchmark,no iz nekog nepoznatog mi razloga VirtualBox OS-evi rade bar duplo bolje nego na winsima i to sa isto resursa(zapravo malo manje,na winsima imaju 1023 MB RAMA a linux dopušta samo do 1000 na mom kompu).

Sve više počinjem voljeti Linux .

 Na Linuxu pokrenem iz VirtualBoxa virtualnu mašinu koja je instalirana na ntfs disku pod Windowsima. I nastavim gdje sam stao. Ne moraš dva puta instalirat. Npr. ako pod Win10 imaš potrebu za WinXP VM. Šteta što MS ne želi pod Windowsima napraviti prirodan pristup ext2,3,4 dattotečnom sustavu i dok to ne napravi ne može se govoriti Win ❤ Lin.

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 0:06 (hrvooje).
12 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Potrgaše se neki ovdje od silnih komparacija linuxa i wina, a bespotrebno. Ozbiljan user će si naštelati i jedne i druge (do određene granice koje os dozvoli) da mu pašu.

Oko lezilebovića se ne treba zamarati. Znao sam na winsima vidjeti 5 one-click-speed-clean-turbo-nešto, operu sa hijeroglifima umjesto klasičnog fonta, jednu particiju za sve, 4:3 rezu na 16:9 monitorima.... I onda me pitaju jel dobar taj ubuntu.

Do nedavno sam stalno išao ekipi popravljati kompove, bilo da su greške softverske ili hardverske naravi, ali više mi je svega prek glave.

Internet je prepun informacija, ljudi se muče i pišu epove (čak i ovdje), znanja ima na svakom ćošku - ali informatička lijenost raste.

Kad vidim da je lijen guglat, a hoće si neku distru hakersku odmah bi mu isključio internet.
I much prefer the sharpest criticism of a single intelligent man to the thoughtless approval of the masses.
 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

@ivek

A meni je od tzv "hakera" najsladja kuna. Kad nadobudni nabroji niz alata, ja to fino polako instaliram, svakog probam, posle naravno backup, a vure idu , a kune po satu. A to kaj posle taj "haker" moze samo blejat u alate tipa cain/abel, wireshark i sl..nije moj problem.
Moze i edukacija, isto kn/h.

😊
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...

Šteta što MS ne želi pod Windowsima napraviti prirodan pristup ext2,3,4 dattotečnom sustavu i dok to ne napravi ne može se govoriti Win ❤ Lin.

Istina, MS neće, ali je zato tu opensource zajednica: ext2fsd.

A ima i drugih alata, tako da ne treba nepotrebno resetirati računalo da bi se dohvatio onaj maloprije downloadani mp4 s azijatkinjama...

Gledam te!
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Iskreno mišljenje o mojoj maloj karikaturi

3 Dobro
0 Loše
Fight with the best,die like the rest!
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.12.2016 18:57 (FatMAN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

 

Pa di ste linuxaši....Niste se valjda preveć odali jelu i pilu ovih dana pa ste sad betežni ....hehehehhe

 

Uglavnom, nadam se da ste se lijepo proveli za ove blagdane ,a možemo razmisliti i o nekoj zajedničkoj cugi ili druženju

ako se uspijemo dogovoriti...

 

   

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
Comparing Windows and Linux stability

http://www.johndcook.com/blog/2013/08/26/comparing-windows-and-linux-stability/



Naiso sam na ovaj tekst,i iz mogu iskustva sa linuxom i windowsima definitivno se slazem sa napisanim,i to tocno onako kako je u tesktu napisano.
Isto tako smatram da je linux odlican izbor za ljude koji se kuze u kompjuetre, a nesto manje dobar izbor za ljude koji koriste komp iskljucivo kao sredstvo za rad a to je onih 99%.
Meni je definitivno windows 7 bio stabliniji nego npr ubuntu ili linux mint,govorim u desktop varijanti a ne kao server,sto je jako jako vazno napomenuti jer ljudi to brkaju i zanemaruju.
Istina je da linux gledano samo kao jezgra najbolja,ali distribuciju koju korsitimo ne cini samo ta famozna jezgra..

Sa druge strane linux je definitvino manje opterecen virusima,bolja sigurnost...

Kakva su vasa iskustva?Ali reci te realno ,jer meni je unatoc svemu ovom sta sam nabrojo drazi linux..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Linux4ever kaže...
Comparing Windows and Linux stability

http://www.johndcook.com/blog/2013/08/26/comparing-windows-and-linux-stability/

Naiso sam na ovaj tekst,i iz mogu iskustva sa linuxom i windowsima definitivno se slazem sa napisanim,i to tocno onako kako je u tesktu napisano.
Isto tako smatram da je linux odlican izbor za ljude koji se kuze u kompjuetre, a nesto manje dobar izbor za ljude koji koriste komp iskljucivo kao sredstvo za rad a to je onih 99%.
Meni je definitivno windows 7 bio stabliniji nego npr ubuntu ili linux mint,govorim u desktop varijanti a ne kao server,sto je jako jako vazno napomenuti jer ljudi to brkaju i zanemaruju.
Istina je da linux gledano samo kao jezgra najbolja,ali distribuciju koju korsitimo ne cini samo ta famozna jezgra..

Sa druge strane linux je definitvino manje opterecen virusima,bolja sigurnost...
Kakva su vasa iskustva?Ali reci te realno ,jer meni je unatoc svemu ovom sta sam nabrojo drazi linux..

Ja se ne bih složio s tobom. Ne bi vjerovao, ali Windows je također odličan za ljude koji se kuže u kompjutere, a Linux je isto tako dobar za ljude koji koriste kompjuter iskučivo kao sredstvo rada. Tekst je iz 2013. i možda se može primjeniti na Ubuntu 12.04 vs Win8. Nažalsot, to što zovu Linux ima bezbroj varijacija pa i korisničko iskustvo može varirati, pogotovo kod mlade tehnologije kakvu je u Unityju tada predstavio Canonical. Pričati o Linuxu iz iskustva Ubuntua iz 2012. i proglasiti ih sve istima je kao kad žene radi lošeg iskustva s jednim kažu da su svi muškarci svinje ;) Koristi što god te čini učinkovitim i sretnim i dostojnim tvog novčanika. Ne trebaju te dirati tuđa mišljenja, ako tebi odgovara ono što koristiš.

 

Mogli bi reći da Google nešto radi na računalima. I ima 10-ak tisuća Goobuntu instalacija

 

https://www.google.hr/amp/www.zdnet.com/google-amp/article/the-truth-about-goobuntu-googles-in-house-desktop-ubuntu-linux/?client=ms-android-samsung

 

 

Why does Google choose Ubuntu as its internal operating system? by Matthew Lai https://www.quora.com/Why-does-Google-choose-Ubuntu-as-its-internal-operating-system/answer/Matthew-Lai-17?srid=hnrBK&share=ae5cc065

 

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2016 18:15 (hrvooje).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
hrvooje kaže...
..Ne trebaju te dirati tuđa mišljenja, ako tebi odgovara ono što koristiš.

- da.. pogotovo kad se u priču (osim žene) doda i Android, ali juzeri se ipak radije grupiraju u navijačke skupine-protivnike, umjesto da jednostavno budu korisnici. Uzeti nekog novinara za relevantnog kritičara je onak, ko Drago :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori
 
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ima li neki način da kontrolisem brzinu ventilatora na Linuxu,kao sa Speed Fanom u Windowsima?

Stvar je u tom da kad gledam neki video na visim podesavanjima procesor se ugrije.Na Windowsu sam to rjesavao tako sto udem u speed fan i malo povecam brzinu CPU ventilatora,dok sad na Linuxu to ne mogu.

Sadmir K
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2016 4:42 (Sadmir01).
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

U praksi bi to trebala odradjivati automatika, i na linuxu i na windowsima. Cpu ima specifikacije, kao i mbu, gpu...i hardver medjusobno suradjuje i izmjenjuje informacije ( bios, uefi, firmweri,kontroleri...) a automatika ( op sistem, drajveri, bios ) bi se trebala pobrinuti da sve komponente rade u optimalnom režimu rada koji im je zapisan u specifikacijama koje komponente medjusobno razmjenjuju...
10 godina
protjeran
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Sadmir01 kaže...

Ima li neki način da kontrolisem brzinu ventilatora na Linuxu,kao sa Speed Fanom u Windowsima?

Stvar je u tom da kad gledam neki video na visim podesavanjima procesor se ugrije.Na Windowsu sam to rjesavao tako sto udem u speed fan i malo povecam brzinu CPU ventilatora,dok sad na Linuxu to ne mogu.

 lm-sensors

 

Imaš ovdje upute kako namjestiti ručno postavke...

 

http://askubuntu.com/questions/22108/how-to-control-fan-speed

 

Meni su automatske bile preglasne, nema smisla da mi se Noctua vrti na 800-900 okretaja ak ne radim neš zahtjevno. 

 

Ovdje skeniraš sučelje, program skuži koja elektronika vrti ventilatora, i namjestiš svaki ventilator za sebe kad da se pali, kad da ubrzava i kad da radi na MAX. Jedino sve ti je u terminalu i neke stvari su malo loše napravljene (ne znaš koju temperaturu gledati), ali da se namjestiti 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2016 23:26 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

sve je soft, uobičajeno se to prepušta BIOSu. Vidi-podesi, ako nisi zadovoljan ili nema željenih opcija tek tad ima smisla kemijati dodatnim softom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Vjerojatno ste čuli za udemy.com za online učenje. Gledao sam za LPIC1, preko 18 sati video tutorijala. Bilo je po 30, 50, 15 €. Našao na stranici autora za 10$ joeparys.com . Znam da se može naći svašta i besplatno, ali ovo je zanimljivo, jer prati ispit baš po temama

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Crackling speakers

I na ubuntu i na mintu i debainu zvucnici krce/pucketaju,na windowsu 7,8.1,10 naravano sve u redu,sta znaci nije hardwerski problem..

Jel zna ko kako to rjesit i dali se uopce moze to rjesit na linuxima,ima jos ko ovdje takvih problema?
Vani ima tone napisanih postova na taj problem ali ne vidim bas  neka rjesenja ..

 

 

moj frend se radi tog iritantnog sranja vratio na windows,a imao je tvornicki instaliran ubunut 14.04 na dellu..

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2017 13:42 (Linux4ever).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Linux4ever kaže...

Crackling speakers

I na ubuntu i na mintu i debainu zvucnici krce/pucketaju,na windowsu 7,8.1,10 naravano sve u redu,sta znaci nije hardwerski problem..

Jel zna ko kako to rjesit i dali se uopce moze to rjesit na linuxima,ima jos ko ovdje takvih problema?
Vani ima tone napisanih postova na taj problem ali ne vidim bas  neka rjesenja ..

 

 

moj frend se radi tog iritantnog sranja vratio na windows,a imao je tvornicki instaliran ubunut 14.04 na dellu..

 Uf i ja sam imao taj problem i rješio ga. Nešto sa alsom je u pitranju. Ne mogu se sjetiti.

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Ja bih prvo saznao ime kartice/čipa sa:

lspci -v

pa onda ime tog čipa i riječ Ubuntu proguglao

 

*A možeš probati i s vanjskom usb zvučnom karticom. Za 10 kn iste je kvalitete kao i integrirana

link na ebay

Nećemo dividende, hoćemo veće lopate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.1.2017 10:52 (hrvooje).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
A vjeruj mi umoran sam vise od guglanja,nakoncu cu se i ja prebacit na mrski windows jer sam sa njim definitvino imao manje musica :(
10 godina
protjeran
offline
Linux - pitanja i odgovori

 

Linux ekipa , sve najbolje u 2017  !!

 

 
0 0 hvala 3
11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Linux4ever kaže...
A vjeruj mi umoran sam vise od guglanja,nakoncu cu se i ja prebacit na mrski windows jer sam sa njim definitvino imao manje musica :(

 Ocekujemo novi forum account Windows4ever

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice