Ubuntu 10.04 FINAL release

poruka: 66
|
čitano: 12.907
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Preksinoć točno u ponoći je i službeno izašla finalna verzija, koja je trebala i prije izaći, ali su je odgodili da bi konačno ugledao svijetlo dana i novi GNOME 2.30 koji je izašao prije dva dana, ja vjerujem da sam vam olakšao informaciju!!!!

 

I recite kako vam se čini novi Ubuntu 10.04!!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2010 17:05 (ivo000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Nije los samo me zanima jedna stvar...............

Kad bootam cd vidi se ona fina ljubicasta pozadina ali nakon nekoliko sekundi nestane i onda sve letaju vodoravne crte po ekranu slika kao da se pogubi ali onda opet nakon nekih jednu minutu sve normalno (pita hocu instalirat ili isprobat sa live cd-a) zanima me zasto je to tako i jel to samo kod mene tako ili...................

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
Ivan 992 kaže...

Nije los samo me zanima jedna stvar...............

Kad bootam cd vidi se ona fina ljubicasta pozadina ali nakon nekoliko sekundi nestane i onda sve letaju vodoravne crte po ekranu slika kao da se pogubi ali onda opet nakon nekih jednu minutu sve normalno (pita hocu instalirat ili isprobat sa live cd-a) zanima me zasto je to tako i jel to samo kod mene tako ili...................

Isti je slučaj i kod mene... Ne moraš se uzrujavati! Namigiva

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Instalacija je bila protekla dosta brzo, sve radi odlično, grafika, zvuk, bluetooth, wifi, sve... :)

 

Jedini mali problem je grafički boot loader, ne prikazuje mi se u punoj rezoluciji, već gore lijevo u kojih (po slobodnoj procjeni) 640x480, a ostatak (prema desno i dolje) je crn, no OK, boot screen je nešto što vidiš 10-15 sekundi pa ne smeta... :)

 

Bio je problem sa nedostupnošću servera, tj. hr repozitorija aplikacija, ali to sam lako rješio, prebacio sam se sa hrvatskog servera na main repozitorij :)

Potpis ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
Danijel kaže...

Instalacija je bila protekla dosta brzo, sve radi odlično, grafika, zvuk, bluetooth, wifi, sve... :)

 

Jedini mali problem je grafički boot loader, ne prikazuje mi se u punoj rezoluciji, već gore lijevo u kojih (po slobodnoj procjeni) 640x480, a ostatak (prema desno i dolje) je crn, no OK, boot screen je nešto što vidiš 10-15 sekundi pa ne smeta... :)

 

Bio je problem sa nedostupnošću servera, tj. hr repozitorija aplikacija, ali to sam lako rješio, prebacio sam se sa hrvatskog servera na main repozitorij :)

 

rezoluciju bootloadera (gruba)  možeš povečati tako da instaliras startup manager imas ga u reposu, pa kad ga instaliras nađi ga na system/administration/startup-manager 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

E ovako, neznam da li je problem u Ubuntuu ili u nečemu drugome, ali kad idem bootat s CD-a pokaže mi se onaj ljubičasti ekran da se učitava i odjednom mi se pojavi greška da ne može učitat instalaciju i da će pokrenuti live s CD-a i da tamo mogu pokrenuti instalaciju. Dakle zašto mi neće pokrenuti onaj izbornik gdje biram hoću li instalirati, ili pokrenuti s CD-a itd. Dosadašnje verzije su sve radile bez frke, a ovu sam pržio više puta i probavao i opet neće.

zakon
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Kakve veze ima ako te pita prije ili kasnije, svejedno ti neće instalirati dok sam to ne potvrdiš iz live moda.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
nidjo123 kaže...

E ovako, neznam da li je problem u Ubuntuu ili u nečemu drugome, ali kad idem bootat s CD-a pokaže mi se onaj ljubičasti ekran da se učitava i odjednom mi se pojavi greška da ne može učitat instalaciju i da će pokrenuti live s CD-a i da tamo mogu pokrenuti instalaciju. Dakle zašto mi neće pokrenuti onaj izbornik gdje biram hoću li instalirati, ili pokrenuti s CD-a itd. Dosadašnje verzije su sve radile bez frke, a ovu sam pržio više puta i probavao i opet neće.

U novom Ubuntuu nema klasičnog dosadašnjeg izbornika u kojem si birao želiš li bootati Live CD ili pokrenuti instalaciju.

 

U novom Ubuntuu se prvo pokreće GUI iz kojega biraš želiš li Live način rada ili instalaciju. Razlog zašto se tebi ne želi odmah pokrenuti instalacija je vjerojatno u oštećenom imageu kojeg si preuzeo s interneta. Također, ne bi bilo loše da probaš bootati Ubuntu s USB sticka u slučaju da tvoje probleme stvara optički pogon.

Novi izbornik Ubuntua Novi izbornik Ubuntua
Stari izbornik Ubuntua Stari izbornik Ubuntua
...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release

Da sve u svemu vidi se značajan napredak u razvoju...Zaista ako se ovako nastavi neznam,mislim da od svih linux distirbucija Ubuntu ima največe šanse da postane "mainstream"

14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

@cro-blue

Image sam skinuo sa stranice od Ubuntu-a, a u zadnje vrijeme mi pržilica nešto čudno radi tako da je moguće da je i u tome problem, hvala Namigiva

zakon
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
nidjo123 kaže...

@cro-blue

Image sam skinuo sa stranice od Ubuntu-a, a u zadnje vrijeme mi pržilica nešto čudno radi tako da je moguće da je i u tome problem, hvala Namigiva

Tako se i meni dogadjalo kada sam skidao Alpha 3 i beta 1 verziju + probao neke druge CD/DVD i skuzio da mi je do przilice(jer je na drugom rac. przio isti ISO uredno).

Ako koristim Windows, moj potpis je ovdje. Ako koristim Linux nemojte mi zamjerit.
15 godina
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Evo baš sam instalirao novi ubuntu i mogu reći da je brži i od archa!
Vjerojatno prelazim na njega.

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Probo sam taj vas ubunt to je zesce sranje!Sad znam zasto je besplatan

Moj PC  
0 15 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
Rajko kaže...

Probo sam taj vas ubunt to je zesce sranje!Sad znam zasto je besplatan

Da?

A koji ti to uber-mega-super-cool os koristiš da i mi krenemo?

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
15 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
Rajko kaže...

Probo sam taj vas ubunt to je zesce sranje!Sad znam zasto je besplatan

 

Sudeci po ovome i tvoja tipkovnica je sranje, a platio si ju.
Who the fuck is General Failure? And why is he reading my harddisk?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
Rajko kaže...

Probo sam taj vas ubunt to je zesce sranje!Sad znam zasto je besplatan

Gle... Sigurno si ga:

 

a) Probao samo kao Live CD

Ovako si osjetio neku sporost i neresponzivnost, ali to je samo zato što se pokreće s CDa.

b) Probao u virtualnoj mašini

Ovako si također osjetio malo sporiju stvar jer nema direktan pristup hardveru.

c) Instalirao, jednom upalio i obrisao

Ovako si osjetio pravi Ubuntu, ali dan, dva ili čak tjedan dana nisu dovoljni za prosudbu operativnog sustava. Probaj ga koristiti mjesec dana pa da vidiš kako će ti se svidjeti.

 

Besplatan nije zato jer je sranje kako ti kažeš, nego je stvoren od ljudi i softvera koji stvaraju ljudi koji vjeruju da softver treba biti slobodan. A kad se ti sam uključiš u Ubuntu zajednicu (prevođenjem, pomaganjem drugim korisnicima, prijedlozima (npr. za ime ili novu funkcionalnost), wallpaperom, konceptom) osjetiš taj duh slobode. :)

(zamisli to kao one reklame "Windows 7 was my idea" samo što se ovdje stvarno tvoja ideja može pojaviti u sljedećoj verziji Ubuntu OS-a ;)

Potpis ;)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
Rajko kaže...

Probo sam taj vas ubunt to je zesce sranje!Sad znam zasto je besplatan

Mozda nije problem u ubuntu-u....mozda je problem  u tebi jer mu nisi dovoljno posvetio paznje da ga malo dublje isprobas....

14 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
xxxxx kaže...

Evo baš sam instalirao novi ubuntu i mogu reći da je brži i od archa!
Vjerojatno prelazim na njega.

Inače ljudi rade obratno (s ubuntua na arch) al dobro :D Ja čak razmišljam da probam arch jer mi se koncept skroz sviđa..

 

Ali s lucidom sam prezadovoljan tako da će to pričekat..

 

Btw moram se pohvalit da mi je jučer na adresu došao ubuntu cd Cool Nema nikakvih naljepnica kao što ih je prije bilo, očito je recesija i njih zahvatila..

 

Čekao ga samo 2 tjedna, fino.

Plod nepouzdanosti kontracepcije
15 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
nontryer kaže...
xxxxx kaže...

Evo baš sam instalirao novi ubuntu i mogu reći da je brži i od archa!
Vjerojatno prelazim na njega.

Inače ljudi rade obratno (s ubuntua na arch) al dobro :D Ja čak razmišljam da probam arch jer mi se koncept skroz sviđa..

 

Ali s lucidom sam prezadovoljan tako da će to pričekat..

 

Btw moram se pohvalit da mi je jučer na adresu došao ubuntu cd Cool Nema nikakvih naljepnica kao što ih je prije bilo, očito je recesija i njih zahvatila..

 

Čekao ga samo 2 tjedna, fino.

Samo da napomenem, prije nego kreneš instaliravati arch isprintaj kojih 50-ak stranica s arch wikija.

U njima imaš detaljne upute za instalaciju, a nakon nekoliko puta ćeš znat i bez njih :)

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
14 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release

Hvala al i znam već nešto :) Probavao nešto malo preko vmware-a, sve uspio napravit ali kada dođe do dijela gdje skida pakete s neta, zablokira.. tj skine ih par i onda prestane skidat.. probao druge mirrore al nije pomoglo..

 

Al dobro, nećemo offtopic :D

Plod nepouzdanosti kontracepcije
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2010 2:57 (nontryer).
16 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Evo ja do prije dva tjedna nisam ni mislio da je moguće pod linuxom gotovo sve kao i na Windowsima a sad mi se Ubuntu više sviđa od njih čak i grafički. Još ne mogu reći da sam potpuno prešao na linux jer na kompu imam samo Win 7 a na laptopu i njih i Ubuntu, a na njemu stalno koristim Ubuntu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2010 12:01 (davorsite).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Ja sam upravo skinuo Ubuntu 10.04. I neznam kako se instalira. Koristio sam Win XP i Win 7. Ubuntu me interesuje najviše zbog e-bankinga ( e-bankarstva). Skinuo sam ga i snimio kao ISO Image na CD (699 MB). Ako mi se svidi htio bih ga i zadržati, odnosno koristio bih ga i kasnije. Dakle, potreban mi je savjet oko instalacije ovog OS. Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Instalacija ti ide kao i kod windowsa, znaci grafickim putem...moraces prilikom instalacije napraviti dve particije jedna na kojoj ce ti biti sam sistem i jednu koja ce ti sluziti kao swap i pozeljno je da ona bude dva puta veca kolicine rama koji imas na racunaru...ostalo je sve isto kao i prilikom instalacije windowsa.

 

 

He who dares, wins
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Dobar dan........

Eo danas mi je dosao ubuntu cd (sa naljepnicom) sad me zanima mogu li ja prilikom instalacije re-sizati jednu particiju u dvije zato sto imam samo jedu slobodnu, i jel moze ubuntu ic u dual bootu sa windowsima, i kakva je situacija kod instalacije drivera.........

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ubuntu 10.04 FINAL release
Ivan 992 kaže...

Dobar dan........

Eo danas mi je dosao ubuntu cd (sa naljepnicom) sad me zanima mogu li ja prilikom instalacije re-sizati jednu particiju u dvije zato sto imam samo jedu slobodnu, i jel moze ubuntu ic u dual bootu sa windowsima, i kakva je situacija kod instalacije drivera.........

Imaš ona 3 izbora za particije kad hoćeš instaliravat.

Ima poluautomatsko, korištenje cijelog diska (automatsko) i manualno.

Mislim da trebaš izabrat poluautomatsko i da će ti dati da odabereš koliku veličinu želiš particije i rastavit će dio od one s windowsima.

Za dual boot ne brini on će sve sam napravit.

Do why me key too - pročitaj ovo brzo :)
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

A sta za drivere jel moram skidat nove s neta za linux ili.........

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Ne drivere ce ti sam staviti sve skoro. Izuzetak su neki specificni uredjaji oko kojih je moguce da ces se morati potruditi da rade. Issto tako za graficku ces mozda morati skinuti restricted drivers (tako nesto) da ti proradi u punom sjaju. :) To ovisi o grafickoj, ali na netu imas hrpu tutoriala za graficke koje ne rade odma kako treba. ja imam intel integrusu i rade sve 5 od prve. Najbitnije ti je da ti radi internet,dalje ces se snaci.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

pozz.

skinuo sam ubuntu 10.04 

sad imam windows 7 instaliran.

zelim formatirati disk pa onda instalirati windows 7 i ubuntu (dual-boot)

sad me zanima jel bitno sta prije instaliram tj. redosljed? 

windows pa ubuntu, ili ubuntu pa windows,

windows ocu staviti na (C) a ubuntu na drugu part, 

ubuntu bi koristio kao drugi OS dok ga ne naucim koristiti!.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Prvo instaliraj Windowse. Ubuntu će ti sve ponuditi u instalaciji, ne moraš ništa brinut, samo čitaj šta piše Namigiva

zakon
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Ubuntu 10.04 FINAL release

Eo ljudi instalirao sam ubuntu, sve radi savrseno...........

Jel bi mi mogao netko rec kako da se spojim na wireless..........

I kako da promijenim rezoluciju.........

The quieter you become, the more you are able to hear...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice