6 GB Rama

poruka: 18
|
čitano: 3.091
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
6 GB Rama

Zdravo imam 2 GB Ram Memorija sada planiram da kupim 4 GB rama i to ce biti 6 gb rama u PC pa me zanima oce li raditi normalno jer sam citao negde da nece da radi ovih 2 gb samo 4.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
6 GB Rama

Radit će normalno uz uvjet da imaš instaliran 64-bitni operativni sistem.

 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: 6 GB Rama

Svih 6 gb ? 

8 godina
neaktivan
offline
Re: 6 GB Rama
Ekas kaže...

Svih 6 gb ? 

 Da.

9 godina
offline
6 GB Rama

Zamjenio sam mjesta stickovima sinoc i stavio ih obrnuto nego sto su bili,  2gb je nestalo, i pokazivalo je samo da je iskoristivo 3,98gb, i vidjela se razilika da koristi manje..Danas kad sam ga upalio bez da sam ih vracao na staro mjesto opet koristi 6, tocnije 5,98?? Nista mi nije jasno.. ovo se prije isto dogadjalo swapam ih i pokazuje 4, opet ih swapam pokazuje 6..samo sto ih sad nisam vracao na staro mjesto a pokazuje 6gb..Da li je moguce da mi je ovaj stick od 2gb corrupted na neki nacin i da steti sistemu ali da radi? Takodjer na csgo me kicka jedna stvar za koju svi govori da je uzrok pokvarena ram memorija, ne znam kako da budem siguran jer mi nije problem kupiti polocicu od 4gb(pak files).

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: 6 GB Rama

Testiraj memoriju programom memtest86+ - ako svih 6 GB uspješno prolazi u nekoliko prolaza, onda znači da ti je s memorijom sve OK.

 

A sad to što ti jednom prepozna 4, drugi put 6 - možda ima nekakve veze s dual-channel konfiguracijom, možda su u pitanju kontakti. Uglavnom, kad ti prepoznaje 6 GB i kad provjeriš da je sve OK programom memtest86+, to je to - ostavi, više ništa ne diraj i koristi računalo.

9 godina
offline
Re: 6 GB Rama
mbaksa kaže...

Testiraj memoriju programom memtest86+ - ako svih 6 GB uspješno prolazi u nekoliko prolaza, onda znači da ti je s memorijom sve OK.

 

A sad to što ti jednom prepozna 4, drugi put 6 - možda ima nekakve veze s dual-channel konfiguracijom, možda su u pitanju kontakti. Uglavnom, kad ti prepoznaje 6 GB i kad provjeriš da je sve OK programom memtest86+, to je to - ostavi, više ništa ne diraj i koristi računalo.

 Da li je možda najjednostavnije kupiti ovo ? Izvadim ova dva koja trenutno imam 1x4GB/1x2GB i stavim ovaj jedan stcik od 1x8GB. Je li to bolje rjesenje? Hvala!!

Barcelona - Mes que un club
9 godina
offline
6 GB Rama
Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: 6 GB Rama

Ako ti je postojeća memorija ispravna, onda ti je to nepotrebni izdatak, ne? Ne razumijem baš zbog čega ne želiš testirati postojeću memoriju pa da onda znaš na čemu si.

11 godina
suspendiran
offline
6 GB Rama

i onda kupiš tu memoriju i na kraju ti bude isti problem i bacio si 300kn. Prvo nađi uzrok problema onda se tek baci u rješavanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
6 GB Rama

Nije da ne zelim nego ne kuzim bas taj memtest, pa da ne bi sta zeznuo.. Mogao bi danas testirat. Hvala. 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: 6 GB Rama

nemas tu sta zeznit... ako ti se neda to skidat ima ti i windows tool za provjeru ram-a, stisni na start i u trazilicu upisi "Windows memory diagnostic" (bez navodnih znakova), desni klik na to pa "run as administrator" i odna stisni restart now and check for problems

9 godina
offline
Re: 6 GB Rama
ibme74 kaže...

nemas tu sta zeznit... ako ti se neda to skidat ima ti i windows tool za provjeru ram-a, stisni na start i u trazilicu upisi "Windows memory diagnostic" (bez navodnih znakova), desni klik na to pa "run as administrator" i odna stisni restart now and check for problems

 To sam vec testirao i nije bilo problema. Ali rekli su mi ljudi na redditu kao da je to nesiguran test i da je najpouzdaniji memtest86.. Sad cu ga skinut pa ostavit da se radi dok ja obavim neke stvari.. Oce mi ostat tamo informacije nakon sto testira da mogu slikat i postat tu? Ili moram cekat rezultate jer ima odredjeno vrijeme da se ne restarta ili slicno..

Barcelona - Mes que un club
9 godina
offline
6 GB Rama

..

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: 6 GB Rama

Bilo bi dobro da si ga pustiš recimo 12h nek radi. U tih 1,5 prolaza koje je odradio, nije bilo greške vezane uz RAM.

9 godina
offline
Re: 6 GB Rama
mbaksa kaže...

Bilo bi dobro da si ga pustiš recimo 12h nek radi. U tih 1,5 prolaza koje je odradio, nije bilo greške vezane uz RAM.

 Kako mislis da ga pustim? Sta nema ovaj test neko odredjeno vrijeme u koje zavrsava? 

Barcelona - Mes que un club
16 godina
moderator
offline
Re: 6 GB Rama
el.šef kaže...
mbaksa kaže...

Bilo bi dobro da si ga pustiš recimo 12h nek radi. U tih 1,5 prolaza koje je odradio, nije bilo greške vezane uz RAM.

 Kako mislis da ga pustim? Sta nema ovaj test neko odredjeno vrijeme u koje zavrsava? 

Ne. U prvom prolazu se možda neće manifestirati greška, u petom možda hoće. Pusti ga nek odvrti bar nekoliko sati.

11 godina
suspendiran
offline
6 GB Rama

Ostavi ga preko noci neka radi

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice